Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, imr είπε

Σε φορητό δεν υποτίθεται παίζουν καλύτερα?

 

Απλα σε φορητο επειδη τα βλεπεις ολα σε πολυ πολυ μικρη οθονη, δε κανουν μπαμ οι χαμηλες αναλύσεις ή τα πιο φτωχα textures, τεχνικες υποχωρήσεις κλπ, Σε κανονικη οθονη τηλεορασης βγαζουν ματι. αλλα docked στις περισσότερες περιπτώσεις τρεχει καλύτερα το παιχνιδι. Οχι παντα (γιατι μπορει να εχουν ριξει πολυ την αναλυση handheld για να τρεχει πιο ομαλα ενω στο docked να εχει καποια σκαμπανευασματα) αλλα στην πλοιοψηφία ετσι παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, Malthador είπε

Μόλις παίξετε Bowser's Fury θα κατανοήσετε στο πετσί σας γιατί είναι επιτακτική ανάγκη να βγει pro μοντέλο, μιας και θα αναγκαστείτε να επιλέξετε με ποιόν τρόπο προτιμάτε να αναγουλιάσετε:

α) παίζοντας στα 720p σε 50αρα τηλεόραση με κάτι πίξελς να με το συμπάθιο

ή

β) παίζοντας στα 30 καρέ στις 6 ίντσες ένα game που είναι πρακτικά unplayable σε αυτά τα καρέ.

Έχει και κάτι μυστήρια lightnings α λα LM3, αυτό τους μάρανε.

gameplay-wise πως σου φαινεται το bowsers fury?

παντως προχθες την κυριακη  εκει που επαιζα στην tv πεφτει το ρευμα,απλως παιρνω το switch απο το dock και συνεχιζα να παιζω.Best feature σε κονσολα ever λεμε.Μια χαρα την εβγαλα με την διακοπη.

Εγω θεωρω δεδομενο το λανσαρισμα του pro μοντελου μαζι με την συνεχεια του botw2,πως αλλιως θα διαφημιστει καλυτερα.Βεβαια υπαρχει και το προβλημα που σιγουρα σκεφτεται η nintendo σχετικα με τα εξαρτηματα και τα εργοστασια και αν μπορουν να αντεπελξεθουν.Απλα δειτε τι γινεται με το xbox & ps5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, dekulinkgr said:

gameplay-wise πως σου φαινεται το bowsers fury?

Δεν μπορώ να κρίνω ακόμα. 

Με μια πρώτη ματιά, μοιάζει λίγο απλοϊκό, λίγο πισωγύρισμα σε σχέση με το Odyssey. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά κάτι συνέβη σήμερα

https://realotakugamer.com/crash-bandicoot-makes-his-way-four-ward-to-next-gen-consoles-switch-and-pc-in-2021

Μια ακόμα απόδειξη ότι είναι Η next gen κονσόλα ο Switchaρος 😜

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλεφωνο σε πλαισιο και παμπλικ και μ παν οτι δε το 3d world τη μερα κυκλοφορίας και υποψιάζομαι ότι λένε μαλακίες και λένε αν θελω να το προπαραγγείλω και μαλλον το λένε για αυτο το λόγο. . . πειτε καμια γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikpap2000 είπε

πειτε καμια γνωμη

Ενα ακραιο σεναριο ειναι να βαλεις παραγγελια απο ολες τις αλυσιδες και οποιος στο φερει νωριτερα το κρατας,και στα υπολοιπα ακυρωνεις(δεν το εχω κανει προσωπικα ποτε).

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, St@th1sm said:

 

Παιχνιδάρες όλα. Ευτυχώς που έβαλαν το Doomsday Warrior, το περίμενα πως και πως. Νόμιζα ότι θα έβαζαν κι αυτή την φορά καμιά ανοησία τύπου Mother, Mario RPG ή FFVI.

Πάλι καλά που δεν μας απογοητεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, St@th1sm είπε

 

Μετά από δύο χρόνια ακύρωσα τη συνδρομή μου και από τι φαίνετε καλά έκανα .

Ασχολούμαι με SNES emulation καθότι η αγαπημένη μου κονσόλα ,και πραγματικά τέτοιο shovel ware μου κάνει κάθε φορά εντύπωση που το βρίσκουν !

Ακόμα έχω την ελπίδα ότι θα βάλουν το Lufia 2 η το terranigma  η τελως πάντων κάποια άλλα από τα δεκάδες πολύ καλά rpg για τη κονσόλα ,αλλά μάλλον δε θα γίνει ποτέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το θεμα virtual console ειναι απογοητευση. ειχαν κανει τοσο καλα βηματα μπροστα με ds/3ds (αλλα κ wii σε ενα βαθμο) και ειναι σαν απλά να τα πέταξαν όλα στον κάδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιπαμε ξεχαστε την virtual console οπως την ξεραμε σε wii-wiiu-3ds που ειχε παιχνιδια απο ολες σχεδον της 3rd party.Πλεον ολες οι εταιριες βγαζουν τις δικες τους collection αντι να το βαλουν στο eshop .Αλλα το τραγικο της υποθεσης ειναι με τα ιδια παιχνιδια της nintendo.Που ειναι τα παιχνιδια της ιδιας εταιρειας απο το snes??Καλα για μενα τραγικο ακομη που δεν εχει βαλει του gameboy.Iσως αλλαξει κατι τελος Μαρτιου προς το καλυτερο.Για να δουμε.

Εγω παντως την εχω σταματησει την συνδρομη εδω και περιπου 2 χρονια.Μονο για να παιζω splatfest ή tetris99 το ειχα.Σταματησε χωρις λογο να βγαζει καινουργια splatfest οποτε τελος και απο εμενα.Ωστοσο τωρα με το online του 3d world μπορει να ξαναβαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, dekulinkgr said:

EIσως αλλαξει κατι τελος Μαρτιου προς το καλυτερο.Για να δουμε.

Αυτό πρέπει να είναι η ν-στή φορά που το ακούω. Θα το πω ωμά: χ€στ¥κ€ η Nintendo να βγάλει οτιδήποτε. Και που έδωσε SNES ήταν υπέρβαση. Αν γίνει κάτι θετικό ακόμα προς αυτή την κατεύθυνση, είμαι σίγουρος ότι θα σκέφτονται "πωπω, τώρα θα πρέπει να είναι ευγνώμονες όλοι με το θείο δώρο που τους κάναμε πάλι". Ότι μας κάνουν και χάρη δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...