Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιχαμένη Nintendo. Έχω να βάλω μπρος το switch από το καλοκαίρι και πάνω που ψάχνω να βρω όρεξη να το βάλω αγγελία να το πουλήσω μου βγάζεις το project triangle strategy για το 2022 που γίνεται αυτόματα ο πιο αναμενόμενος τίτλος μου. Σιχτίρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Σιχαμένη Nintendo. Έχω να βάλω μπρος το switch από το καλοκαίρι και πάνω που ψάχνω να βρω όρεξη να το βάλω αγγελία να το πουλήσω μου βγάζεις το project triangle strategy για το 2022 που γίνεται αυτόματα ο πιο αναμενόμενος τίτλος μου. Σιχτίρ.

οπως και το Octopath, θα το δουμε λογικα και αυτο καποια στιγμη στο steam (και γιατι οχι και αλλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Skywalker333 said:

οπως και το Octopath, θα το δουμε λογικα και αυτο καποια στιγμη στο steam (και γιατι οχι και αλλου)

Στανταράκι. Πλέον ελάχιστα παιχνίδια κρατιούνται πραγματικά excusive, τα περισσότερα είναι timed exclusives.
Kαι το legend of mana που θα βγει τον Ιούνη είναι πολύ ενδιαφέρον, όχι exclusive βέβαια, αυτό έλειψε.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Το εχω ηδη γραψει αλλα οταν εχεις να κανεις general direct 1,5 χρονο και λες 50 λεπτα αμεσως ΟΛΟΙ ειπαμε botw2,zelda collection,Metroid κτλπ.Δηλαδη χαμενη απο την αρχη η nintendo.Εφοσον δεν ειχες σκοπο να δειξεις τιποτα απο αυτα θα ηταν προτιμοτερο για μενα να συνεχιζε τα mini direct ή twitter drop απο την αρχη της χρονιας.

Αντι αυτου αποφασισανε να δειξουν το splatoon 3,καλοδεχουμενο μεν,αλλα ειναι για το 2022!!!Δειξε ρε ηλιθια nintendo τι ετοιμαζεις για φετος.Ετσι οπως ειμαστε τι 2022,κατσε να βγαλουμε το 2021.

Οπως αναφερει και ο @mansa2k δεν εχει λογικη να βγαλει το splatoon 3.Λατρεψα το splatoon 2,εξαιτιας του ειχα βαλει το αθλιο online για τα splatfest.Ετσι ξαφνικα αποφασισε να σταματησει την υποστηριξη.Και τι κανει λοιπον βγαζει κανονικη συνεχεια αντι για spinoff.Να ρωτησω ομως εγω τωρα γιατι δεν συνεχιζες απλα την υπστηριξη στο ηδη υπαρχων παιχνιδι????

Μετα ανακοινωνεις το skyward sword,ισως απο τα χειροτερα zelda,χωρις ωστοσο να σημαινει οτι δεν ειναι καλο παιχνιδι,απλα τα αρνητικα που εχει επισκιαζουν τα θετικα.Ειναι το μοναδικο zelda που ηθελα να τελειωσει.Καλυτερα το φημολογουμενο wind waker/twilight princess να εδειχνε.

 

 

Συμφωνώ 1000% σε όλα εκτός από το skyward sword.

Εμένα μου άρεσε πολύ το παιχνίδι και σαν story, αλλά και η καινοτομία της εποχής με τα motion controls. 

Τώρα ειδικά που θα διορθώσουν τις ατέλειες του, πιστεύω πως θα είναι υπέροχο το αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Συμφωνώ 1000% σε όλα εκτός από το skyward sword.

Εμένα μου άρεσε πολύ το παιχνίδι και σαν story, αλλά και η καινοτομία της εποχής με τα motion controls. 

Τώρα ειδικά που θα διορθώσουν τις ατέλειες του, πιστεύω πως θα είναι υπέροχο το αποτέλεσμα.

καλα δε το ελεγες "καινοτομία" πλεον οταν βγηκε το Skyward, ισα ισα ηταν το σημειο που πλεον ειχε περασει το gimmick και οι περισσότεροι παρακαλούσαν για πιο συμβατικο χειρισμο.
Τελπαν, οι περιέργειες του χειρισμου στο συγκεκριμενο δεν ηταν το μεγαλο του θεμα, οσο ενοχλητικες κ θανατηφορες ηταν ορισμενες ιδιαιτεροτητες οπως το τραβηγμα του nunchack για να ριξεις βελος εν μεσω πανικου. Ειχε γενικα τα θεματα του ο χειρισμος αλλα την παλευες.

Και γενικα ειναι καλο παιχνιδι. Απλα απολα τα 3D zelda, ειναι νομιζω το κατωτερο.

Στις ξεκαθαρες αδυναμίες του ηταν η απαραδεκτη και ρομποτικη Fii, οτι χειροτερο εχει δωσει η σειρα για εμενα, κατεστρεφε το παιχνιδι απο μονη της.  Ο χειρισμος των loftwings ηταν λιγο για το αναθεμα. ορισμενα bosses ηταν μετρια (με τον imprisoned να ηταν απλα κακος και σε 3πλη επανάλληψη). Και για εμένα, το art direction δε μπορω να πω οτι μου αρεσε, το θεωρησα πισωγύρισμα μετα το υπεροχο TP, ενώ εκανε τον κόσμο και τον ουρανο να δειχνουν πολυ "αδεια" και στημενα. 


Απο εκει κ περα, ειχε υπέροχο soundtrack. Και τα περισσότερα dungeons του ηταν παρα πολυ καλα, κάτι που το BotW δυστυχως υπέφερε σε τεραστιο βαθμο! Και προσωπικα δε με ενόχλησε που ηταν λιγο πιο γραμμικο, μια χαρα του βγηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χειρισμός του Skyward Sword ήταν, ίσα-ίσα, το δυνατό του σημείο, τουλάχιστον για μένα. Αλλά ήταν πολύ fillerέ, αυτό το τέρας με τα τεράστια δάχτυλα του ποδιού, πώς λεγόταν που έπρεπε να το σταματήσεις από το να ανέβει πάνω γύρω στις 45 φορές;

Τα dungeons, ναι, καλά, αλλά πολλή γραμικότητα για μια σειρά που έμαθα να αγαπάω για την εξερεύνηση που προσφέρει. Νιώθω ότι δεν θα μπορούσα με τίποτα να το ξαναπαίξω και ότι απλά θα βαριόμουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θυμάται ο Aonuma είχε δηλώσει πολύ πριν την κυκλοφορία του SS ότι θέλει να προχωρήσει σε open world και να επιλέγει ο παίκτης το επόμενο μπουντρούμι. Τελικά τίποτα από αυτά δεν υλοποιήθηκε και η  επίσημη αιτιολογία (από τον ίδιο πάλι) ήταν οι περιορισμένες τεχνικές δυνατότητες του Wii. 

Βασικά πιστεύω πως κατέληξαν στην γραμμικότητα και στο σπασμένο σε κομμάτια κόσμο για να προσελκύσουν περισσότερο κοινό στα πλαίσια της επιτυχίας του Wii και τελικά έφαγαν τα μούτρα τους. Το παιχνίδι πούλησε χειρότερα από Link's:  Crossbow Training (3,67 και 5,79 εκατομμύρια αντίστοιχα) και αυτό στην εμπορικότερη οικιακή κονσόλα της εταιρίας. 

Ανεκτίμητο διαμάντι:

To βίντεο σατιρίζει τον Aonuma για τo SS και όσα αναφέρονται δεν είναι τυχαία. Παραδείγματα:

Aonuma Made Wooden Mechanic Dolls

Aonuma never finished Legend of Zelda

Προσωπικά πάντως δεν με ενόχλησε το art design. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για λίγους. Visual Novels. Είχα στην wishlist το Spirit Hunter:Death Mark και το Worldend Syndrome και είναι σε προσφορά. Το πρώτο φαίνεται λίγο dark (ψιλό παλεύεται) το δεύτερο πολύ waifu (δεν παλεύεται) . Το Raging Loop που έπαιξα πριν λίγους μήνες μου άρεσε αρκετά. Έχει κάνεις άποψη; Δέχομαι και άλλες προτάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lysopaine είπε

@Basilisc θα απαντήσω βασιζόμενος στο anime του συγκεκριμένου που μου άρεσε πάρα πολύ , Steins Gate

Thanks αλλά το έχω ήδη στο Steam. Βέβαια δύσκολο να ασχοληθώ στο PC και θα προτιμούσα το Switch αλλά το έχουν 60 ευρώ. Επίσης ακούω διφορούμενες απόψεις για το Elite. Οι περισσότεροι λένε να προτιμήσω το original. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilisc είπε

Ερώτηση για λίγους. Visual Novels. Είχα στην wishlist το Spirit Hunter:Death Mark και το Worldend Syndrome και είναι σε προσφορά. Το πρώτο φαίνεται λίγο dark (ψιλό παλεύεται) το δεύτερο πολύ waifu (δεν παλεύεται) . Το Raging Loop που έπαιξα πριν λίγους μήνες μου άρεσε αρκετά. Έχει κάνεις άποψη; Δέχομαι και άλλες προτάσεις. 

To Spirit Hunter ειναι οκ.
για το Stein's Gate, αφου εχεις το πρωτο, μπορεις να δεις και το Steins Gate 0. Περαν αυτων, σιγουρα αξιζουν τα Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy. Και μπορεις να δεις και το Vampire: The Masquerade - Shadows of New York (εχω κανει review εδω). Και φυσικα το εξαιρετικο κ κλασσικο Clannad.

Εχω ακουσει οκ λογια για το World End Syndrome και το VA-11 Hall-A αλλα δε τα εχω δει απο κοντα.

Τελος, οχι τοσο "visual novel" αλλα αρκετα κοντα, πολυ ωραια ειναι τα Oxenfree, Chicken Police και Night in the Woods.

 

Ελπιζω να βοήθησα ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lysopaine είπε

@Basilisc θα απαντήσω βασιζόμενος στο anime του συγκεκριμένου που μου άρεσε πάρα πολύ , Steins Gate

Steins gate και AI:somnium files (ειδικά το τελευταίο) είναι εξαιρετικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phoenix Wright τριλογία έχω τερματίσει παλιά. Το Somnium είναι καιρό στα υπόψιν. Τα Vampire δεν τα ήξερα καν και φαίνονται σούπερ. Μάλλον θα πάω αρχικά για Spirit Hunter που είναι σίγουρα του στυλ μου και θα συνεχίσω με τα δύο Masquerade. Thanks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...