Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

To Spirit Hunter ειναι οκ.
για το Stein's Gate, αφου εχεις το πρωτο, μπορεις να δεις και το Steins Gate 0. Περαν αυτων, σιγουρα αξιζουν τα Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy. Και μπορεις να δεις και το Vampire: The Masquerade - Shadows of New York (εχω κανει review εδω). Και φυσικα το εξαιρετικο κ κλασσικο Clannad.

Εχω ακουσει οκ λογια για το World End Syndrome και το VA-11 Hall-A αλλα δε τα εχω δει απο κοντα.

Τελος, οχι τοσο "visual novel" αλλα αρκετα κοντα, πολυ ωραια ειναι τα Oxenfree, Chicken Police και Night in the Woods.

 

Ελπιζω να βοήθησα ;) 

Eπειδη μου ψιλοκεντρησατε το ενδιαφερον με τα  visual novels, το Vampire: The Masquerade - Shadows of NY ειναι stand alone expansion οπως λες στο review σου.  Θα προτεινες να παει κανεις απευθεας σε αυτο ή να αρχισει απο το Coteries?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια γρήγορη ερώτηση , επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα Animal crossing , μου το ζήτησε η ανήψια μου που είναι 7 χρόνων. Να προχωρήσω στην αγορά η όχι ακόμα είναι μικρή;

Από gaming τα καταφέρνει αρκετά καλά στο Mario και στο Minecraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Eπειδη μου ψιλοκεντρησατε το ενδιαφερον με τα  visual novels, το Vampire: The Masquerade - Shadows of NY ειναι stand alone expansion οπως λες στο review σου.  Θα προτεινες να παει κανεις απευθεας σε αυτο ή να αρχισει απο το Coteries?

 

Και το Coteries εκει ειναι ποιοτικα, στο οκ. δεν ειναι κανενα απο τα δυο καποιο υπερεπος αλλα περνα ομορφα η ωρα.

απο πλευρας ιστοριας, αν εχεις δει το coteries, σε εχει βαλει καλυτερα στο συμπαν και ξερεις κ μερικους χαρακτηρες οποτε πιο ανετα βλεπεις το Shadows. ασε που ειναι κ πιο μεγαλο σε διαρκεια κ εχει περισσότερα paths. θα ελεγα αν τα βρεις κ τα δυο σε χαμηλη τιμη, τα βλεπεις μαζι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Basilisc είπε

Ερώτηση για λίγους. Visual Novels. Είχα στην wishlist το Spirit Hunter:Death Mark και το Worldend Syndrome και είναι σε προσφορά. Το πρώτο φαίνεται λίγο dark (ψιλό παλεύεται) το δεύτερο πολύ waifu (δεν παλεύεται) . Το Raging Loop που έπαιξα πριν λίγους μήνες μου άρεσε αρκετά. Έχει κάνεις άποψη; Δέχομαι και άλλες προτάσεις. 

το steins gate elite ειναι εξαιρετικο. Πρακτικα ειναι το steins gate , με μουσικη και art απο το ανιμε 

το death mark δε το πειρα ,μου φανηκε πολυ grim για τα γουστα μου 

το worldend syndrome ειναι στη λιστα απλα ειναι αδυνατο να το βρω σε physical επι του παροντος , επισης να πω οτι οκ φαινετε αρκετα waifu  αλλα εχει καλο σεναριο και θεωρειτε καλο παιχνιδι. Επισης καλα λογια εχω διαβασει και για το our world is ended , αλλα ακομα δε το εχω δοκιμασει.

αυτή τη περίοδο παίζω το robotic notes   το οποιο και γενικα προτεινω . σκεψου μια ποιο light και οχι τοσο σκοτεινη εκδοχη του steins gate απο τους ιδιους δημιουργους 

τέλος από μελλοντικες κυκλοφορίες , σίγουρα ριξε μια ματια στο famicom detective club ,που παροσυαστηκε στο προσφατο direct . προκειτε για θρυλικο visual novel/adventure game του nes που κυκλοφορησε μονο στην ιαπωνια και υπεστη πληρες rehaul απο τους mages και οι πρωτες ενδειξεις δειχνουν οτι θα ειναι φοβερο.

τέλος στα πολύ καλά παιχνίδια του ''ευρύτερου χώρου" που ανέφεραν οι φίλοι παραπάνω , θα ήθελα να πρσθεσω το εξαιρετικό , ατμοσφαρικο ,cyberpunk, The Observer.

Ελπίζω να βοήθησα , καλό διάβασμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, St@th1sm είπε

Μια γρήγορη ερώτηση , επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα Animal crossing , μου το ζήτησε η ανήψια μου που είναι 7 χρόνων. Να προχωρήσω στην αγορά η όχι ακόμα είναι μικρή;

Από gaming τα καταφέρνει αρκετά καλά στο Mario και στο Minecraft.

Και εμένα μου το ζήτησε ο γιος μου, γιατί σε λίγο έχει γενέθλια, αλλά φαντάζομαι ότι λόγω αγγλικών δεν θα μπορεί να παίξει άνετα, οπότε δεν του το πηρα. Περιμένω να έρθει αυτό το Μάριο που ήταν στο wii u (που δεν το είχα παίξει διότι δεν είχα το σύστημα) που βγήκε πριν λίγες μέρες. Αυτό θα μπορεί άνετα. 

 

Για μικρά παιδιά, δεν χρειάζονται παιχνιδια με πολλά αγγλικά. Κανένα Μάριο, Μάριο καρτ, σπλατουν , ντονκευ Κονγκ , τοαντ και τέτοια είναι σούπερ το σουίτς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έχει τύχει σε κανέναν να στείλει το switch στην cd media για αλλαγή ανταλλακτικού micro sd reader ? αν ναι πόσο καιρό χρειάστηκε για να του το φτιάξουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, St@th1sm είπε

Μια γρήγορη ερώτηση , επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα Animal crossing , μου το ζήτησε η ανήψια μου που είναι 7 χρόνων. Να προχωρήσω στην αγορά η όχι ακόμα είναι μικρή;

Από gaming τα καταφέρνει αρκετά καλά στο Mario και στο Minecraft.

εννοείτε είναι ότι πρέπει για παιδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, St@th1sm είπε

Μια γρήγορη ερώτηση , επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα Animal crossing , μου το ζήτησε η ανήψια μου που είναι 7 χρόνων. Να προχωρήσω στην αγορά η όχι ακόμα είναι μικρή;

Από gaming τα καταφέρνει αρκετά καλά στο Mario και στο Minecraft.

Παρτης βρε god of war σε ps4 ειναι και μεταγλωτισμενο δεν θα εχει προβλημα να ακολουθησει το στορυ :)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να το χρεώσει 80αρι τελικά.... άνετα. Παιχνίδι 10ετιας και ούτε καν remake. Nintendara μόνο εσυ 🤣

https://twistedvoxel.com/zelda-skyward-sword-hd-amazon-best-sellers-stock/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ison είπε

Παρτης βρε god of war σε ps4 ειναι και μεταγλωτισμενο δεν θα εχει προβλημα να ακολουθησει το στορυ :)

χαχαχαχα σοβαρα τωρα το εγραψες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόλαρει προφανώς :-)

 

ρε παιδιά, με έχει κάνει να ξανα νιώσω αυτό το switch.

Πολύ indie κατάσταση σε πολλα games, σε βαθμό που μπαίνει στα νερά του mobile gaming, αλλά έχει και κάτι πανέμορφα παιχνίδια. Το έχω ρίξει στις πλατφόρμες και κόλλησα με την υλοποίηση του wonder boy. Πατάς ZR και σου φέρνει τα γραφικά προ 25ετιας. Τι τρομερή ιδέα; Νοσταλγία όσο δεν πάει.

Παντως κάποιες παρατηρήσεις που φαντάζομαι έχουν ξανα ειπωθεί.

- το Eshop βολικό αλλά αρνητικό ότι πολλα έχουν ίδια τιμή με την κασέτα, ενώ δεν μπορεις να τα μεταπουλήσεις. Μόνο με προσφορά αξίζει ετσι.

- πολλα games είναι ακριβά κατά τη γνώμη μου

- πολλα παιχνίδια από το wii λείπουν. Το wii sports ήταν κορυφαίο και εγκαταληφθηκε...μήπως να συνδέσω και το wii από δίπλα; Και από άλλες εταιρείες το ίδιο, δεν τα ξανα έβγαλαν.

 

Πιστευα ότι θα ξενερώσω ελλείψει Xbox x, αλλά τελικά έχει να δώσει πολλές ώρες gaming διασκεδαστικού.

Για πείτε, 

καλα co-op ποια θεωρείτε; Έκανα βλακεία και δεν αγόρασα το trine (platformer Pazzle) που ήταν σε προσφορά όλη η τετράδα.

Με τι συχνότητα βγάζει τα παιχνίδια σε προσφορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dstilio είπε

Τρόλαρει προφανώς :-)

 

ρε παιδιά, με έχει κάνει να ξανα νιώσω αυτό το switch.

Πολύ indie κατάσταση σε πολλα games, σε βαθμό που μπαίνει στα νερά του mobile gaming, αλλά έχει και κάτι πανέμορφα παιχνίδια. Το έχω ρίξει στις πλατφόρμες και κόλλησα με την υλοποίηση του wonder boy. Πατάς ZR και σου φέρνει τα γραφικά προ 25ετιας. Τι τρομερή ιδέα; Νοσταλγία όσο δεν πάει.

Παντως κάποιες παρατηρήσεις που φαντάζομαι έχουν ξανα ειπωθεί.

- το Eshop βολικό αλλά αρνητικό ότι πολλα έχουν ίδια τιμή με την κασέτα, ενώ δεν μπορεις να τα μεταπουλήσεις. Μόνο με προσφορά αξίζει ετσι.

- πολλα games είναι ακριβά κατά τη γνώμη μου

- πολλα παιχνίδια από το wii λείπουν. Το wii sports ήταν κορυφαίο και εγκαταληφθηκε...μήπως να συνδέσω και το wii από δίπλα; Και από άλλες εταιρείες το ίδιο, δεν τα ξανα έβγαλαν.

 

Πιστευα ότι θα ξενερώσω ελλείψει Xbox x, αλλά τελικά έχει να δώσει πολλές ώρες gaming διασκεδαστικού.

Για πείτε, 

καλα co-op ποια θεωρείτε; Έκανα βλακεία και δεν αγόρασα το trine (platformer Pazzle) που ήταν σε προσφορά όλη η τετράδα.

Με τι συχνότητα βγάζει τα παιχνίδια σε προσφορά;

προσφορες βαζει πιο αραια απο τους αλλους και με πολυ μικροτερες εκπτωσεις συνηθως.
για virtual console και παλια παιχνιδια, γενικα μη το ψαχνεις. οσο καλη δουλεια ειχαν κανει με wii/wii u/DS/3DS, εδω τα εχουν κανει σκατουλες. λιγα πραγματα, ουτε το 1/3 αποσα ειχαμε πιο πριν.
Για παιχνιδια του Wii + Wii U, προτιμα να κανει remasters και να στα ξαναχρεωνει σχεδον ή εντελως full price. τωρα που σχεδον περασε ολα του wii u, σιγα σιγα πιανει κ το wii (δες το επερχομενο skyward sword, 10ετων τιλος, full price).
γενικα nintendo και καλες τιμες, δε θα βρεις, ειναι το μεγαααλο αγκαθι σε αυτη την εταιρία.

Για co-op, δες Yoshi, Kirby, Snipperclips, Mario + Rabbids Kingdom Battle, Rayman Legends, Diablo III, Luigi's Mansion 3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πήρα πριν λίγες μέρες animal crossing, little nightmares 2,δεν μπόρεσα να αντισταθώ στις προσφορές του wahoo και πήρα το little nightmares komplete edition στα 8,99, overcooked 2 gourmet edition με όλα τα dlc στα 21 και unravel 2 στα 5,90 με coins.

Το unravel και το overcooked τα πηρα για να τα παίζω με τα παιδιά,ελπίζω να τους αρέσουν.Εν τω μεταξύ,παρατησα το little nightmares 2 και έπιασα το 1 να τα παίξω από την αρχή.Το animal ούτε που το έχω αγγίξει ακόμα.

Μια ερώτηση υπόλοιπο χώρο στο switch έχει κάτω από 1 gb, υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την έβγαλα λιτά(προς το παρόν)σε αυτο το sale μεχρι στιγμής,και πηρα Moonlighter & City of Brass μονο..όλο και μεγαλώνει το backlog ,lol

7 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μια ερώτηση υπόλοιπο χώρο στο switch έχει κάτω από 1 gb, υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό;

Καλο θα ειναι να του βαλεις μια microSD καρτα το συντομότερο , γτ δε θα μπορεις να αποθηκεύσεως  καινούργια digital παιχνίδια/save states..

Αν εχεις ήδη,μπορεις να τα μεταφέρεις απο την μνήμη του switch , στην καρτα sd , πράγμα που βολεύει μιας που θα παιζεις παιχνίδια απευθείας απο την καρτα , και στην μνήμη συστήματος θα αποθηκεύονται μονο τα saves σου(εκτός εάν εχεις cloud saves,που ειναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο)... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...