Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, spinemm είπε

Συγνωμη και χωρις διαθεση να σε κρινω...αλλα κανεις λαθος υπαρχουν αρκετα παιχνιδια με  save file μεγαλυτερο των 5ΜΒ...ενδεικτικα απο μερικα απο τα παιχνιδια μου (και δεν γραφω για ολα γιατι τοτε θα εκπλαγεις ποσα ειναι αυτα με save file μεγαλυτερο των 5ΜΒ) : Crash Bandicoot trilogy 32MB, Oceanhorn 2 33MB, SSB 106MB, CIV VI 60MB, DQB2 1.1GB, FFX 65MB, Breath of the Wild 192MB, ξεχωριστα καθενα απο τα SEGA AGES γυρω στα 35 με 40ΜΒ κλπ KAI OXI αυτα τα μεγεθη δεν ειναι τα installation files απο το store ή το cartridge ειναι το save file!!! οποτε σιγουρα μια εξτρα καρτα μνημης τουλαχιστον 64GB ειναι μονοδρομος!!

Έχω γράψει από πανω ότι έχω και online συνδρομή,δεν έχω το cloud saves;Επισης έχω κοντά στα 900mb ελεύθερα,δεν είμαι εντάξει προς το παρόν;Οπως ανέφερα έχω και μια ξεχασμένη sd κάρτα,αλλά δεν είναι XS,μπορώ  να τη χρησιμοποιήσω στο switch,είναι μόλις 2gb...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 18,9k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Έτοιμη και η τούρτα μας

Πως σας φαίνεται η πινιάτα μας; Αύριο είναι τα γενέθλια του μικρού, θα πάθει μεγάλη πλάκα!!! Μόνο 8 ώρες μου πήρε να τη φτιάξω.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειπα οτι δεν εισαι ΟΚ, αλλα οτι, στανταρ εαν συνεχιζεις να αγοραζεις παιχνιδια απο το store τοτε σιγουρα και τα 900ΜΒ αλλα και τα 2GB θα σου χρειαστουν πριν καν το παρεις χαμπαρι!! εκτος και εαν δεν βαριεσαι το κατεβασμα, παιξιμο, σβησιμο, κατεβασμα νεου παιχνιδιου κ.ο.κ, και οταν θα ξαναθες να παιξεις καποιο παλαιοτερο παιχνιδι που ειχες αγορασει αντε ξανα ο ιδιος κυκλος...

Οσο για το XS... μηπως εννοεις XC, εγω μια 128αρα SAMSUNG EVO XC U3 εχω και ειμαι παραπανω απο ΟΚ!!!

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
21 λεπτά πριν, spinemm είπε

Δεν ειπα οτι δεν εισαι ΟΚ, αλλα οτι, στανταρ εαν συνεχιζεις να αγοραζεις παιχνιδια απο το store τοτε σιγουρα και τα 900ΜΒ αλλα και τα 2GB θα σου χρειαστουν πριν καν το παρεις χαμπαρι!! εκτος και εαν δεν βαριεσαι το κατεβασμα, παιξιμο, σβησιμο, κατεβασμα νεου παιχνιδιου κ.ο.κ, και οταν θα ξαναθες να παιξεις καποιο παλαιοτερο παιχνιδι που ειχες αγορασει αντε ξανα ο ιδιος κυκλος...

Οσο για το XS... μηπως εννοεις XC, εγω μια 128αρα SAMSUNG EVO XC U3 εχω και ειμαι παραπανω απο ΟΚ!!!

XC εννοώ ναι,δεν είναι,είναι σκέτο micro SD.Κανει για το switch; Μελλοντικά θα πάρω εννοείται,απλά τώρα είμαι τίγκα από παιχνίδια και δεν σκοπεύω να αγοράσω άλλο για πολύ καιρό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υπενθυμισω για οποιον δεν το εχει αγορασει ακομα και δεν το γνωριζει,οτι τελος του αλλου μηνα θα σταματησει να πωλειται το Super mario all stars.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α, ναι, σωστά, είχα ξεχάσει ότι 31 Μαρτίου 2021 είναι η ημερομηνία αυτοκαταστροφής της Nintendo.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Lotof είπε

H αλήθεια είναι πως στο twitter υπάρχουν αρκετά σχόλια σχετικά με τις τιμές της Ν, προφανώς η πανδημία παίζει τον ρόλο της.

Κατά τα άλλα το άρθρο περιέχει κάποιες μπούρδες και προσπαθεί περισσότερο να εκμεταλλευτεί τις τάσεις που έχουν προκύψει αυξάνοντας την επισκεψιμότητα.

-Καταρχήν αν το μισούν όλοι -όπως αναφέρει- δεν θα υπήρχαν οι ανάλογες πωλήσεις.
-Tο PS και η υπόλοιπη βιομηχανία κατεβάζει τις τιμές ακολουθώντας ένα διαφορετικό μοντέλο. Στην τελική αν είχαν τα μπαλάκια ας διατηρούσαν τις τιμές τους. Ακόμα και η αναφορά στο PS δεν είναι και το καλύτερο παράδειγμα διότι κατά το ps4 κατάφεραν να δημιουργήσουν πληθώρα εμπορικών αποκλειστικοτήτων. Έχω γράψει ένα σχετικό άρθρο που ουσιαστικά καταγράφει τις διαφορές στα δύο εμπορικά μοντέλα. Γενικώς δεν είναι ανάγκη να καταλήξουμε σε ένα από τα δύο, μπορούν να συνυπάρχουν όπως και πολλά άλλα πλέον.

Διάβασα διάφορα τελευταία, η Emily Rogers που ουσιαστικά αναφέρει την αξία των ips της Ν, κάτι παρόμοιο αναφέρει και ένας youtuber.

Με το Wii U η Ν έριξε αρκετά τις τιμές. Παράδειγμα είχα αγοράσει Spatoon πακέτο με το amiibo αν θυμαμαι καλά στα 45 ευρώ. To S2 μου κόστισε 50 ευρώ χωρίς amiibo. Οι χαμηλότερες τιμές δεν αυξάνουν αναγκαία την δυναμική όσο η συνολική δυναμική της πλατφόρμας. 

Γενικώς η Ν ακολουθεί τον νόμο προσφοράς - ζήτησης. Αν κάποια στιγμή παρατηρήσουν ότι δεν περνάει απλά θα επινοήσουν άλλους τρόπους κάτι που οι άλλοι τους προσφέρουν απλόχερα αφού τους έχουν εδραιώσει στα οικοσυστήματα τους. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με την συνδρομή που περιλαμβάνει εκβιαστικά το online mutliplayer και το εφάρμοσαν πρώτη φορά στο NSW.

-- -- --

Σε άλλα νέα βλέπω πω γίνεται επίσης συζήτηση σχετικά με παλιότερα ips της εταιράις κάτι που χαροποιεί ιδιαίτερα. Από την άλλη βλέπω και άλλους που ζητούν ΜΚ9 κα μου γυρνούν τα μάτια ανάποδα.

Νέα φήμη για την επόμενη έκδοση του συστήματος από μέλος του resetera, NateDrake:

It has DLSS & it has 4k functionality. No reason to go deeper than that right now. That's enough to illustrate the device is a meaningful upgrade. First party support with span the new hardware and current Switch for at least a couple of years. 

Edit: Διορθώθηκε ένας σύνδεσμος που οδηγούσε σε λάθος άρθρο.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Πληθαινουν οι φημες για νεο switch και ειμαι ηδη σε διλημμα καθως εχω ηδη 2....

Το μόνο αξιόλογο report που έχω βρει πάνω στο θέμα. Όλοι πάντως είμαστε με το χέρι στη σκανδάλη..... δεν γίνεται το next big thing (BOTW2) να παιχτεί στο τωρινό....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Έχουν αρχίσει φήμες για Pokemon direct είτε σύντομα αυτήν την εβδομάδα είτε στις επόμενες δύο.

Δεν είναι φήμες, η ίδια η pokemon company το ανακοίνωσε και μετράνε αντίστροφα μέχρι το Σάββατο όπου έχουν το event για τα 25 χρόνια. Στην ουσία είναι το event και όχι direct αλλά έμμεσα είναι άμα πάρουμε παράδειγμα προηγούμενα γενέθλια/επετείους. Λογικά θα σκάσουν πληροφορίες για diamond n pearl remakes, unite, sleep, λογικά..πάντα υπάρχει φυσικά το ενδεχόμενο να δούμε απλά katy perry k post malone 3d να εξυμνούν το franchise.

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

Εχω ξεκινησει το Marvel Ultimate Alliance, το οποιο ειναι επικο μεχρι στιγμης, αλλα ηθελα να ρωτησω, μονο εμενα μου φαινεται κουραστικο σε docked mode?

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.