Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, mAs_81 said:

Συμφωνώ , απλά ελπίζω στην εκμετάλλευση της δυνατότητας upscaling σε συνδυασμό με το καινούργιο dock..

Δε ξέρω γτ μου έχει κολλήσει , αλλά νμζ ότι προς τα κει θα το πανε :τα παλιά με το καινούργιο dock upscaling up to 1440p και το καινούργιο με την πενα οθόνη και up to 4K

Άλλωστε μη ξεχνάμε πως stand-alone dock πλέον δύσκολα βρίσκεις - μόνο από τη Ν αποκλειστικά,έχουν εξαφανιστεί από άλλου(από Αμερική σίγουρα-Ευρώπη βρίσκεις ακόμα στο Αμαζον),όποτε αυτό δίνει βάση στις υποψίες μου 😁

Δεν πρόκειται να βάλουν upscaling στο dock. Απλά λογικά docked (που άρα θα έχει μεγαλύτερο όριο κατανάλωσης) θα μπορούν να ενεργοποιήσουν ευκολότερα το DLSS που θα βρίσκεται στο τσιπάκι, με αποτέλεσμα το μενού και κάποια απλά παιχνίδια να μπορούν να τρέξουν σε 4Κ ικανοποιητικά.

Βέβαια με τόσα "θα" στην πρόταση, καταλαβαίνεις ότι μόνο τα ευχολόγιά μας λέμε προς το παρόν 😜

Πάντως προσωπικά δε θα με χάλαγε αν έπαιζε και πάλι σε 1080p απλά με καλύτερα γραφικά/textures/fps.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Είχα ποντάρει τα λεφτά μου στο DLSS 2.0 για να δείχνει 4Κ ανάλυση στο dock, αλλά αυτό δεν κολλάει με τα 720p σε φορητό mode, αν η κονσόλα φοράει τσιπάκι με DLSS 2.0, θα μπορούσε να ανεβάσει ανάλυση στα 1080p και σε φορητό mode, οπότε μήπως θα έχει αναβαθμισμένο dock or smth; Θα δούμε.

Αυτό ακριβώς. Από τα 720p μέχρι τα 4Κ είναι τρομακτική διαφορά.

Αν είναι όντως 720p το panel τότε είναι μεγάλη ξενέρα στις 7 ίντσες. Η Ν λογικά θα θέλει να γλιτώσει και το τελευταίο 2φραγκο.

Και στο θέμα της κατανάλωσης, μια χαρά πιστεύω θα ήταν τα 1080p εφόσον στις 7 ίντσες θα μπορούν να χωρέσουν αρκετά μεγάλο battery cell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα να βαλει το ποιο οικονομικο αυτη η εταιρια...amoled 720p και pentile, σιγα μη βαζανε miniled οπως φημολογουνταν...ελπιζω τουλαχιστον να αυξησουν μνημη και να εχει δυνατοτερο soc γιατι αλλιως μαλλον αδικως η αναμονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο μεγαλύτερη οθόνη θα προτιμούσα στο NSW XL. Κατά τα άλλα τα γνωστά: πλήρης εξάλειψη του dynamic resolution, σταθερά 60GPS.

 

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμώ ανακοίνωση το Σεπτέμβρη όπως είχαν κάνει και με το Lite (εκτός αν τους ψήσουν για E3). Και λανσάρισμα, αν όχι την ίδια μέρα, σίγουρα στις γιορτές αγκαζέ με BotW 2.

Εγώ πάντως είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένος να βγάλουν κάτι σαν κινητό αντί για νέο Switch σε μια αρκετά Nintendo κίνηση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, EverythingYouBelieve said:

Εκτιμώ ανακοίνωση το Σεπτέμβρη όπως είχαν κάνει και με το Lite (εκτός αν τους ψήσουν για E3). Και λανσάρισμα, αν όχι την ίδια μέρα, σίγουρα στις γιορτές αγκαζέ με BotW 2.

Εγώ πάντως είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένος να βγάλουν κάτι σαν κινητό αντί για νέο Switch σε μια αρκετά Nintendo κίνηση. :P

Φαντάζεσαι να κάνουν τίποτα αρκετά ριζοσπαστικό; Να βγάλουν κονσόλα που να υποστηρίζει voice chat or smth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Φαντάζεσαι να κάνουν τίποτα αρκετά ριζοσπαστικό; Να βγάλουν κονσόλα που να υποστηρίζει voice chat or smth;

Κάποιες φήμες λένε και για κονσόλα που θα σε αφήνει να κρατήσεις τα Saves σε MicroSD. Ποτε δεν ξέρεις με αυτούς τους Ιάπωνες, όλο τρέλες είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Φαντάζεσαι να κάνουν τίποτα αρκετά ριζοσπαστικό; Να βγάλουν κονσόλα που να υποστηρίζει voice chat or smth;

Για όλα τους έχω ικανούς! :D Απλά είμαι σίγουρος ότι θα τα αντικαταστήσουν με κάτι άλλο τύπου η δόνηση να βρίσκεται μόνο σε έξτρα περιφερειακό ή κατάργηση του κουμπιού Α.

Στο μεταξύ ΤΙ άρρωστα πράγματα ποστάρεις με τα No More Heroes, ευτυχώς δεν τα πήρα digital να μη μπορώ να δικαιολογήσω την παραγγελία! Με κάτι τέτοια γεμίζω ελπίδες ότι θα έρθει και το MadWorld κάποια στιγμή σε καμιά ανάλυση που να βλέπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανανε και κατι με τα joy con  να λειτουργουνε δηλαδη σωστα τοτε θα ητανε αναβαθμιση!

Τι ειναι αυτα ρε παιδια που γινετε τα τελευταια χρονια με τις παιχνιδομηχανες και τα παιχνιδια?

Περιμενεις ποσο καιρο να βγει καποιος πολυποθητος τιτλος,διαφημισεις,ιστοριες κακο και νταανκ!! 😖 μολις βγει,

οχι δεν τρεχει σωστα,οχι κολαει,οχι θα το διορθωσουνε με pach και τρεχα γυρευε!!

Ασε αυτη η μοδα με τα dsl!! ζντοινκ!!!!🤪

Αγοραζεις παιχνιδι αλλα δεν ειναι ολοκληρο... αμα θελεις ολα τα μυστικα του η κατι αλλο σου λενε πλερω πρωτα και μετα το εχεις ολοκληρο🤪

Ααα καλα μην πω και για το ps5 που εγινε και γινετε ο κακος χαμος πως θα μπορεσουμε να δωσουμε τα 500αρια για αγορα της ΝΕΑΣ γενιας κονσολας και αλλο επιπεδο παιχνιδιου και και και.... και τελικα να το πω ωμα κονσολα με χαλασμενα χειριστηρια!!😬 drift λενε!!

Τι drift ρε σπορ αμαξι ειναι??

Αυτα τα καλαμπαλικια αν γινοντουσαν εποχη souper nintendo την επομενη μερα αυτες οι εταιριες ρολα θα κατεβαζανε!!😐(που λεει ο λογος) οχι αυξηση πωλησεων🤣

Και να λεμε την αληθεια πανε στο σουπερ μαρκετ, παρε κασερι με 2 ευρω και αν το πακετακι τυχη να εχει μουχλα γιατι απλα πηρε αερα( που θα μας το αλλαξουνε) παμε με υφος διευθυντη του τυπου τωρα να δεις τι εχει να γινει, 

αλλα τα 500αρια σε κονσολες προβληματικες τα δινουμε αβερτα και μετα σχολιαζουμε και τα περι νομικης που πρεπει να κανει η καθε εταιρια για να λυση το προβλημα!

Παιδες ωραια η ζαχαρενια μας αλλα οπως λενε... ¨ΟΤΑΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ,ΨΗΦΙΖΕΙΣ!!!

Οταν λεμε αναβαθμιση ΔΕΝ θελω ρε καλυτερο επεξεργαστη....

ΔΕΝ θελω μεγαλυτερη οθονη....

ΘΕΛΩ αυτο που θα αγορασω,αυτο που θα ειναι,να λειτουργει σωστα!!!

Τετοιες αναβαθμισεις θελουμε!!👍

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, NickTG said:

Έχοντας 10ιντσο tablet με 720p ανάλυση πάντως προτιμώ περισσότερα fps πάρα μεγαλύτερη ανάλυση. 

 

Ακριβώς κι εγώ προτιμώ πιο stable gameplay παρά υπεραναλυσεις. Οποιος θέλει 4Κ κλπ δοξα τω Θεω ο ανταγωνισμός το προσφέρει ήδη. Για μένα τα παιχνίδια δεν είναι ποσα πιξελ και textures χωράνε.

17 hours ago, mAs_81 said:

Συμφωνώ , απλά ελπίζω στην εκμετάλλευση της δυνατότητας upscaling σε συνδυασμό με το καινούργιο dock..

Δε ξέρω γτ μου έχει κολλήσει , αλλά νμζ ότι προς τα κει θα το πανε :τα παλιά με το καινούργιο dock upscaling up to 1440p και το καινούργιο με την πενα οθόνη και up to 4K

Άλλωστε μη ξεχνάμε πως stand-alone dock πλέον δύσκολα βρίσκεις - μόνο από τη Ν αποκλειστικά,έχουν εξαφανιστεί από άλλου(από Αμερική σίγουρα-Ευρώπη βρίσκεις ακόμα στο Αμαζον),όποτε αυτό δίνει βάση στις υποψίες μου 😁

Σιγά μην δώσει feature 3 χρόνια μετά στο NSW v2. Για τη Nintendo μιλάμε 😜

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επειδή εγώ δεν τους εμπιστεύομαι, βλέπω να μας λένε να αγοράσουμε ξανά τα παιχνίδια για την καινούρια κονσόλα. 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, D.Luffy said:

Αν είναι όντως 720p το panel τότε είναι μεγάλη ξενέρα στις 7 ίντσες. Η Ν λογικά θα θέλει να γλιτώσει και το τελευταίο

Δεν θα το έλεγα tbh, τα 720p είναι μια χαρά για gaming μέχρι και τις 8 ίντσες.

Προσωπικά προτιμώ να ρίξουν αλλού τους πόρους αν υποστηρίζεται DLSS 2.0 και σε mobile form. Performance, detail κλπ.

Αλλά σίγουρα το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να γίνει, θα είναι να διώξουν αυτό το καρκίνωμα που λέγεται dynamic resolution.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, Malthador said:

NoMoreHeroes_MockUp_Market_Banner_CE_3a7

NoMoreHeroes2_MockUp_Market_Banner_CE_a9

NoMoreHeroes2_MockUp_Market_Banner_FlagB

Άρρωστα και τα δύο. Απλά άρρωστα.

Θα φύγουν €140 για πλάκα τώρα. 😕

Με μεταφορικά και τελωνείο για παραπάνω το βλέπω δυστυχώς! 

Πάει ο μισθός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...