Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Καλημέρα!!αξιζει να πάρω τώρα την κονσόλα η θα ήταν προτιμότερο να περιμένω;;;το λέω για τις φήμες που υπάρχουν ότι θα έχουμε καινούργια κονσόλα μέσα στο 21!!

Εγώ πήρα switch πριν λίγο καιρό και εννοείται πως δεν το μετανιωσα.Εχει πόσα παιχνίδια η κονσόλα και που να βγει και το monster hunter rise.

Επίσης το 21 δεν βγαίνει ακριβώς καινούργια κονσόλα.Switch πάλι θα είναι απλά θα έχει κάποια καλύτερα χαρακτηριστικά.Οπως πχ που το ps4 έβγαλε το pro

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, saro14 είπε

Καλημέρα!!αξιζει να πάρω τώρα την κονσόλα η θα ήταν προτιμότερο να περιμένω;;;το λέω για τις φήμες που υπάρχουν ότι θα έχουμε καινούργια κονσόλα μέσα στο 21!!

Εννοείται να το πάρεις

Επίσημα δεν υπάρχει κάτι για νέα κονσόλα, φήμες υπάρχουν εδώ και 4 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και αξίζει, και εγώ προσφάτως την πήρα και δε το μετάνιωσα καθόλου. Μέχρι να βγει το επόμενο revision θα περάσουν 8 μήνες πανευκολα. Εγώ δε θα μπορούσα να περιμένω. 

Επίσης, όπως είπανε και τα παιδιά, η κονσόλα θα υποστηρίζεται ακόμα 4 χρονάκια. Οπότε μια χαρούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, saro14 είπε

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!!μολις έκανα την παραγγελία και περιμένω πως και πως να έχω την κονσόλα στα χέρια μ

Αντε με το καλο! Καλο λιωσιμο.

edit 1: Και Capcom sale στο αμερικα........................................

 

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, papp0us said:

Οχι δεν αξίζει, περίμενετε το καινούργιο.

Φυσικά, αξίζει να περιμένει κάτι που δεν έχει καν επιβεβαιωθεί σαν φήμη. 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που περιμένω την κονσόλα για πείτε τι πρέπει να προσέξω.!!!να ρωτήσω κάτι ακόμα,έχει διαφορά αν τα παιχνίδια είναι από κασέτα η ψηφιακά;;;και κάτι τελευταίο έχει να προτείνει κανείς καμία κάρτα για αποθηκευτικο χώρο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, saro14 είπε

μια που περιμένω την κονσόλα για πείτε τι πρέπει να προσέξω.!!!να ρωτήσω κάτι ακόμα,έχει διαφορά αν τα παιχνίδια είναι από κασέτα η ψηφιακά;;;και κάτι τελευταίο έχει να προτείνει κανείς καμία κάρτα για αποθηκευτικο χώρο;;

Να μη ζορίζεις τα joysticks (να μη βάζεις φουλ δύναμη όταν παίζεις δηλαδή) και να τα καλύπτεις όταν το αφήνεις στην άκρη ωστέ να μη μαζεύει σκόνη για να καθυστερίσεις το drift (δεν είναι επιβεβαιωμένα αυτά απλά μια παρατήριση δική μου και φίλων μου). Όσον αφορά τη κάρτα εγώ έχω μια samsung evo 128gb και είμαι ευχαριστημένος, δε κολλάει και είναι φθηνή.

EDIT: Δε παίζει ρόλο το ψηφιακό ή cartridge, είναι μόνο για τη συλλογή και αμα θες να τα μεταπουλήσεις.

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 λεπτά πριν, saro14 είπε

μια που περιμένω την κονσόλα για πείτε τι πρέπει να προσέξω.!!!να ρωτήσω κάτι ακόμα,έχει διαφορά αν τα παιχνίδια είναι από κασέτα η ψηφιακά;;;και κάτι τελευταίο έχει να προτείνει κανείς καμία κάρτα για αποθηκευτικο χώρο;;

Προσωπικη αποψη

Θετικά ψηφιακού:

  • Δεν χρειάζεται να κουβαλάς κασέτες
  • Μπορείς να αλλάζεις παιχνίδια χωρίς να χρειαστεί να σηκωθεις

Αρνητικά ψηφιακού:

  • Δεν μπορεις να το πουλησεις/ανταλλάξεις/δανείσεις 

Πιστεύετε καποια στιγμη θα φτιαξει η N να μπορεις να κανεις εγκατάσταση απο την κασετα σε καρτα και να μην χρειαζεται μετα να αλλαζεις κασετες; Θα μπορει το παιχνιδι να γινει pair μαι το SN του Switch και να πρεπει να το κανεις unpair  απο το λογαριασμο σου αν θες να το πουλησεις κλπ ετσι ωστε να μην μπορει καποιος να το κανει εγκατασταση  (αντιγραφη ουσιαστικα) και μετ ανα το δωσει σε αλλον)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saro14 είπε

μια που περιμένω την κονσόλα για πείτε τι πρέπει να προσέξω.!!!να ρωτήσω κάτι ακόμα,έχει διαφορά αν τα παιχνίδια είναι από κασέτα η ψηφιακά;;;και κάτι τελευταίο έχει να προτείνει κανείς καμία κάρτα για αποθηκευτικο χώρο;;

Ψηφιακα ειναι πιο ευκολα γιατι δεν αλλαζεις κασετακι, επισης ειναι αρκετα πιο φτηνα συνηθως. οι κασετες εχουν το καλο οτι τις κρατας στην συλλογη σου και μπορεις να τις πουλησεις/ανταλαξεις.

Εγω προσωπικα πιστευω οτι αξιζει physical τα first party games (mario zelda κτλ) ενω σε ολα τα υπολοιπα παω για digital

 

Καρτα τουλαχιστον 128gb , οποια επωνυμη και να παρεις νομιζω θα εισαι οκ

Αυτες ειναι απο τις καλυτερες

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html

https://www.skroutz.gr/s/12835549/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-256GB-U3-with-Adapter.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω κατι, τα voucher πως ακριβως δουλευουν?

Στο Dragon Quest XI S , λεει κερδισε μεχρι -30ευρω στο fire emblem με voucher π.χ..

Μπορειτε να δειτε την φωτογραφια που το γραφει απο το eshop στην κονσολα σας, η στο λινκ απο κατω.

http://tinfoil.media/i/01006C300E9F0000/0/0/e8adc29af66f8287f5840496121cf7d34bafb591c2c32cf3d2280c8a3077e15f

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Να ρωτησω κατι, τα voucher πως ακριβως δουλευουν?

Στο Dragon Quest XI S , λεει κερδισε μεχρι -30ευρω στο fire emblem με voucher π.χ..

Μπορειτε να δειτε την φωτογραφια που το γραφει απο το eshop στην κονσολα σας, η στο λινκ απο κατω.

http://tinfoil.media/i/01006C300E9F0000/0/0/e8adc29af66f8287f5840496121cf7d34bafb591c2c32cf3d2280c8a3077e15f

Απ' τα κλειδαράδικα σου βγαίνουν πιο φθηνά και χωρίς voucher lol (αν και τώρα ανέβασαν κάπως τις τιμές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Απ' τα κλειδαράδικα σου βγαίνουν πιο φθηνά και χωρίς voucher lol (αν και τώρα ανέβασαν κάπως τις τιμές).

Δωσε μου κανενα site, γιατι instant-gaming βαζει καπελο φπα οταν πας στο checkout και βγαινει ιδια τιμη με το nintendo eshop.

Δεν εχω βρει και κανενα που να εχει πολλα nintendo games..

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-dragon-quest-11-s-echoes-of-an-elusive-age-nintendo-switch-compare-prices/

καμια διαφορα.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Να μη ζορίζεις τα joysticks (να μη βάζεις φουλ δύναμη όταν παίζεις δηλαδή) και να τα καλύπτεις όταν το αφήνεις στην άκρη ωστέ να μη μαζεύει σκόνη για να καθυστερίσεις το drift (δεν είναι επιβεβαιωμένα αυτά απλά μια παρατήριση δική μου και φίλων μου). Όσον αφορά τη κάρτα εγώ έχω μια samsung evo 128gb και είμαι ευχαριστημένος, δε κολλάει και είναι φθηνή.

EDIT: Δε παίζει ρόλο το ψηφιακό ή cartridge, είναι μόνο για τη συλλογή και αμα θες να τα μεταπουλήσεις.

Πώς μπορούμε να τα καλύπτουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...