Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Δωσε μου κανενα site, γιατι instant-gaming βαζει καπελο φπα οταν πας στο checkout και βγαινει ιδια τιμη με το nintendo eshop.

Δεν εχω βρει και κανενα που να εχει πολλα nintendo games..

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-dragon-quest-11-s-echoes-of-an-elusive-age-nintendo-switch-compare-prices/

καμια διαφορα.

cdkeys χρισημοποιώ κυρίως και μέχρι τώρα δεν εχω φάει καπέλο και τα παίρνω κανα 20ρι με 30ρι κάτω.

 

20 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Πώς μπορούμε να τα καλύπτουμε?

Άμα το έχεις στο dock βάλε κανα πανάκι πάνω και στο handheld εγώ απλά το βάζω σε μία υφασμάτινη θήκη μεταφοράς που έχω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, I'm_busy είπε

cdkeys χρισημοποιώ κυρίως και μέχρι τώρα δεν εχω φάει καπέλο και τα παίρνω κανα 20ρι με 30ρι κάτω.

Συγνωμη αλλα δεν ισχυει αυτο απο οτι βλεπω. Τελος παντων, nintendo ειναι αυτη.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κασέτες χάνονται, δανείζονται και εξαφανίζονται, κτλ.

το ψηφιακό είναι δεμένο στο account σου και μένει εκεί.

επισης πιο πολλές πιθανότητες συμβατότητας με μελλοντικη κονσόλα έχει το ψηφιακό.

μονο αν γίνει αυτό που είπε το παλικάρι πιο πριν, δέσιμο της κασέτας με το Nintendo account σου θα είναι σωστή υλοποίηση.

Επίσης βάζεις σε wishlist στο ψηφιακό τα παιχνίδια που θέλεις, και μόλις βγουν φτηνά σε προσφορά σπυ στέλνει η Nintendo email 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Συγνωμη αλλα δεν ισχυει αυτο απο οτι βλεπω. Τελος παντων, nintendo ειναι αυτη.😁

Τι εννοείς? Συγκεκριμένα το τελευταίο που πήρα ήταν το animal crossing καμία 47 ευρώ άμα θυμάμαι καλά τα Χριστούγεννα (γιατί είχα ένα 50ρι στη συγκεκριμένη κάρτα) και μου δώσε και τα τα φουλ μπόνους κοινς απ' το store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω ειμαι πιο πολυ του physical γιατι μπορω να το πουλησω/δανεισω κλπ ανετα. Πηρα πχ το Smash Bros, το οποιο δεν το παλεψα και στη μια μερα το εδωσα για το Mario. Αν το ειχα παρει digital, θα ειχα δωσει 50 ευρω και θα καθονταν στο account χωρις λογο. Ακριβως το αντιθετο εκανα με το Fitness Boxing δλδ που δεν το εβρισκα σε physical και τωρα απλα  καθεται το εικονιδιο εκει και με κοιταει και περιμενει να πουληθει με τον δευτερευοντα λογαριασμο του :lol:

Digital πλεον παιρνω μονο αν σκασει καμια καλη προσφορα. @Balantakos ενημερωνεσαι για προσφορες απο το Deku Deals και μετα πας εδω https://eshop-prices.com/games/on-sale και αλλαζεις region αναλογα που το εχει πιο φθηνα. Εγω προσωπικα εχω φτιαξει δευτερο account για αυτου του ειδους τις αλλαγες.

Το μονο μειον των physical βεβαια ειναι πως βαριεσαι να αλλαζεις κασετα, οκ first world problem, αλλα οντως με εχει αποτρεψει απο το να αλλαξω παιχνιδι κανα δυο φορες 😛

Σε αλλα νεα, τι χαζος που ειμαι που περιμενα να ξεκινησω το Zelda μετα απο τοσους μηνες, δλδ πραγματικα πρεπει να ζουσα σε σπηλια, δεν εξηγειται αλλιως, τα physics του δεν υπαρχουν απλα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Spect~ είπε

Προσωπικη αποψη

Θετικά ψηφιακού:

  • Δεν χρειάζεται να κουβαλάς κασέτες
  • Μπορείς να αλλάζεις παιχνίδια χωρίς να χρειαστεί να σηκωθεις

Αρνητικά ψηφιακού:

  • Δεν μπορεις να το πουλησεις/ανταλλάξεις/δανείσεις 

Πιστεύετε καποια στιγμη θα φτιαξει η N να μπορεις να κανεις εγκατάσταση απο την κασετα σε καρτα και να μην χρειαζεται μετα να αλλαζεις κασετες; Θα μπορει το παιχνιδι να γινει pair μαι το SN του Switch και να πρεπει να το κανεις unpair  απο το λογαριασμο σου αν θες να το πουλησεις κλπ ετσι ωστε να μην μπορει καποιος να το κανει εγκατασταση  (αντιγραφη ουσιαστικα) και μετ ανα το δωσει σε αλλον)

τoυς δυνατούς τίτλους πάντως εγώ τους θέλω να τους έχω κουτάτους έτσι για την συλλογή. Απο την άλλη αν παίζεις διάφορα game κυρίως σε dock είναι θέμα στον να σηκώνεσε κάθε τόσο και να αλλάζεις κασέτες. Σε handled δεν τρέχει τπτ όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

First party τίτλοι και ότι άλλο έχω στο μυαλό μου ως απαραίτητο για τη συλλογή μου το έχω σε φυσικαλ. Εξαίρεση shumps,  beatemups ,fighting games που τα έχω μόνιμα εγκατεστημένα  διότι όντως με το να μπεις στη διαδικασία να βάλεις το cartridge χάνεις το νόημα του instant fixation. Επίσης εξαίρεση παχνιδια που δε μαρεσει καθόλου το εξώφυλλο της physical έκδοσης πχ final fantasy vii/VIII combo και ix

Σε κάθε περίπτωση βέβαια πολύ ακριβό σπορ τα physical στο σουιτς  αλλά  αυτά κάνουν τα χόμπι και ο ιδεοψυχαναγκασμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην αλλη πεμπτη 25 του μηνα στο future games show: spring showcase συμφωνα με το gamesradar θα δειξει νεο trailer απο το axiom verge 2.Ελπιζω να μαθουμε επιτελους την ημερομηνια κυκλοφοριας του.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 160 ώρες με το xc2 και  άλλες 20 με το expansion του, ψήνομαι να ξεκινήσω NG+ .  

Βέβαια,  θα μπορούσα να πιάσω Bravely default 2 ή FE three houses. Χμμμμμμμμ

Διλήμματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες της οικογένειας θέλουν επαναγορά Switch,πριν δύο χρόνια το είχα και καθότανε και το έδωσα, του είχα βάλει και custom firmware. 

Αν έκανα τώρα αγορά ποιο πακέτο να έπαιρνα; 

Υπάρχει περίπτωση για καμιά προσφορά ή έκπτωση όπως την BF;

Αξίζει καλύτερα να κάνω αμερικανικό λογαριασμό για πιο φτηνά παιχνίδια ή δεν εξυπηρετεί; 

Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, chek2fire said:

εγώ πάω για bravely default, τo περιμένω να έρθει δλδ αν και παράλληλα συνεχίζω το xenoblades 

Μου φαίνεται βουνό να ασχοληθώ παράλληλα με δυό τίτλους. Τελικά ξεκίνησα το BD 2

57 minutes ago, tiniakos said:

Οι γυναίκες της οικογένειας θέλουν επαναγορά Switch,πριν δύο χρόνια το είχα και καθότανε και το έδωσα, του είχα βάλει και custom firmware. 

Αν έκανα τώρα αγορά ποιο πακέτο να έπαιρνα; 

Υπάρχει περίπτωση για καμιά προσφορά ή έκπτωση όπως την BF;

Αξίζει καλύτερα να κάνω αμερικανικό λογαριασμό για πιο φτηνά παιχνίδια ή δεν εξυπηρετεί; 

Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή. 

Θα σου πρότεινα να μη βιαστείς. Απο Σεπτέμβρη πιστεύω θα έχουμε νέο switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tiniakos είπε

Οι γυναίκες της οικογένειας θέλουν επαναγορά Switch,πριν δύο χρόνια το είχα και καθότανε και το έδωσα, του είχα βάλει και custom firmware. 

Αν έκανα τώρα αγορά ποιο πακέτο να έπαιρνα; 

Υπάρχει περίπτωση για καμιά προσφορά ή έκπτωση όπως την BF;

Αξίζει καλύτερα να κάνω αμερικανικό λογαριασμό για πιο φτηνά παιχνίδια ή δεν εξυπηρετεί; 

Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή. 

https://www.skroutz.gr/s/26586122/Nintendo-Switch-32GB-Mario-Red-Blue-Edition.html

Φρεσκο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...