Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-23/nintendo-to-use-new-nvidia-graphics-chip-in-2021-switch-upgrade

TLDR:

• The New Switch Iteration WILL support Nvidia's Deep Learning Super Sampling. (DLSS)
  • An OLED Display Upgrade will also be accompanying the system for portable play.
  • 4k quality is expected when plugged into the TV.
  • The companies new chipset will also bring a better CPU and increased memory.
  • DLSS Support requires new code to be added to games, so it'll primarily be used to improve graphics on upcoming titles.
  • Analysts expect the new switch to be offered at a higher price than the current model.
  • A $349.99 value proposition of the device is expected but could go up as $399.99
  • Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 19,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Έτοιμη και η τούρτα μας

Πως σας φαίνεται η πινιάτα μας; Αύριο είναι τα γενέθλια του μικρού, θα πάθει μεγάλη πλάκα!!! Μόνο 8 ώρες μου πήρε να τη φτιάξω.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποτε μιλαμε για σημαντικη αναβαθμιση ,οπως και ακουγοταν τοσο καιρο απο γνωστους leakers/insiders. Day one απο εμενα παντως οταν με το καλο κυκλοφορησει(γιορτες μαζι με το botw2 😛 ) .H τιμη λογικα παει για 400 ευρω.

Και ενα απο τα θετικα της χωρας μας(sonyland) ειναι πως δεν θα εχουμε θεμα να βρουμε ενα οταν με το καλο κυκλοφορησει.Ελπιζω δηλαδη....

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν βγει στα 400 θα εξακολουθήσουν να υπάρχουν τα υπόλοιπα μοντέλα. 

Προσωπικά το βλέπω πολύ χλωμό να τα έχει όλα αυτά, αν τα έχει θα το πάρω κι εγώ κι ας έχω και το παλιό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οτι έχει πει το Bloomberg εχει ΠΑΝΤΑ επιβεβαιωθεί αργότερα όποτε αυτά θα είναι και τα χαρακτηριστικά της κονσόλας. Με το καλο να μας έρθει Πάντως, για μενα day one αγορά. Σε ευχαριστούμε Nintendo που μας άκουσες

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
21 λεπτά πριν, Desmond Kind είπε

Οτι έχει πει το Bloomberg εχει ΠΑΝΤΑ επιβεβαιωθεί αργότερα όποτε αυτά θα είναι και τα χαρακτηριστικά της κονσόλας. Με το καλο να μας έρθει Πάντως, για μενα day one αγορά. Σε ευχαριστούμε Nintendo που μας άκουσες

Στο joycon drift κάνει οτι δεν ακούει βεβαια

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

399$ = περίπου 450€ στο Ελλάντα.

Για μένα πάντως αν έχει dlss, ακόμα και 500 να κάνει το παίρνω day one.

Αν και με τιμή 450-500 και αποκλειστικότητα botw2 βλέπω και τους 80.000.000 χρήστες του switch να το ξανααγοράζουν.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
18 ώρες πριν, lysopaine είπε

τα βάζεις πάνω στην κονσόλα, αλλά να ξέρεις υπάρχει κ επιλογή να πάρεις κ φορτιστή, αλλά για ένα σετ δεν αξίζει για μένα

Μην με πείτε ηλίθιο, δεν ήξερα ότι φορτίζουν τα joy cons! 😅

Βλέπω κάπου πόσο έχει ακόμα η φόρτιση του??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά μια γνώμη θα ήθελα για το Hades.Δεν έχω παίξει ποτέ RPG games,αλλά με ψήνει πολύ το συγκεκριμένο με ελληνική μυθολογία κτλ.Ειναι πολύ δύσκολο;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, 26ska είπε

Παιδιά μια γνώμη θα ήθελα για το Hades.Δεν έχω παίξει ποτέ RPG games,αλλά με ψήνει πολύ το συγκεκριμένο με ελληνική μυθολογία κτλ.Ειναι πολύ δύσκολο;

Ειναι κορυφαιο παιχνιδι, το εχω αλλα δεν το εχω παιξει πολυ ακομα.

Το περιεργο ειναι οτι οταν πεθαινεις αρχιζεις απο την αρχη με καποια μπονους. Αν δεν σε πειραζει αυτο δοκιμασε το.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
21 minutes ago, 26ska said:

Δεν είναι RPG, καμία σχέση, είναι roguelike. 

Πρέπει να είσαι fan του είδους για να το εκτιμήσεις.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Δεν είναι RPG, καμία σχέση, είναι roguelike. 

Πρέπει να είσαι fan του είδους για να το εκτιμήσεις.

Μπορείς να μου το κάνεις πιο λιανα; Εφόσον δεν έχω ασχοληθεί με κάτι αντίστοιχο,πιστεύεις ότι δεν θα μου αρέσει;Θα με κουράσει;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
48 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μπορείς να μου το κάνεις πιο λιανα; Εφόσον δεν έχω ασχοληθεί με κάτι αντίστοιχο,πιστεύεις ότι δεν θα μου αρέσει;Θα με κουράσει;

Γιατί δε βλέπεις κάποιο review καλύτερα? Υπάρχουν πολλά στο διαδίκτυο

Οσον αφορά τις φήμες, πιο πολύ βλέπω για μια εξ ολοκλήρου νέα κονσόλα παρά για κάποιο "switch pro"

Δε θα μου έκανε εντύπωση βέβαια να κυκλοφορήσει νέα κονσόλα μετα τη πενταετία κυκλοφορίας του original switch, η οποία ολοκληρώνεται σε ένα χρόνο ακριβώς μιας και κάπου προς τα εκεί θα κυκλοφορήσει ότι κυκλοφορήσει από ότι φαίνεται

Προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές νέα κονσόλα παρά ένα αναβαθμισμένο σε σημεία switch

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.