Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά με 80 μυρρια πωλήσεις δε νομίζω οι 3rd party devs να βγάλουν κάτι αποκλειστικά για το pro απ τη στιγμή που δε θα ειναι νεα κονσόλα, το κακό σενάριο θα είναι να τα βγάζουν πετσοκομμένα για την απλή έκδοση σε φάση ultra low textures κτλπ. Αι να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, babality είπε

οντως τωρα? ετσι και δωσεις metroid 4 και botw2 μονο για νεο switch στον κοσμο, θα γινει μακελειο απλα.

Σε αυτήν την περίπτωση όλοι θα βρίσουμε και όλοι θα τα σκάσουμε. Nintendo γαρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, johnny7_7 είπε

Το λογικό είναι να κρατήσει συμβατότητα για την συντριπτική πλειοψηφία των τίτλων, έχοντας όμως 2-3 πολύ δυνατά παιχνίδια (πχ. botw2, metroid 4, κι ένα δυνατό 3rd party πχ ACvalhala ή Cyberpunk), που να τρέχουν μόνο στο νέο.

Ότι είχε εφαρμοστεί δηλαδή και στο new 3ds με το Xenoblade.

Το λογικο ειναι τα παιχνιδια στα οποια αναφερεις απο exclusives να κυκλοφορησουν για την κονσολα στην οποια ανακοινωθηκαν(και εχει και ολο τον κοσμο),οτι δηλαδη εγινε και με το πρωτο zelda Botw για το wii u.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει αγορά από Nintendo eshop Ρωσίας με PayPal. Μπορώ να κάνω αγορές μέσω PayPal από άλλες χώρες; Αν ναι ποιες; Πχ Αργεντινή και Βραζιλία έχει το Stardew valley κάτω από 4€ !!! Και θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι προς τα εκεί. Και γενικά τα παιχνίδια τους είναι πάμφθηνα.
Ενας φίλος μου έκανε λογαριασμό προφίλ αμερικανικό μόνο για αγορές από Αμερική. Και παραμένει εκεί χωρίς να αλλάζει region. Βέβαια παίρνει κάρτα Nintendo  eshop από eneba και την κάνει activate. 

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, lysopaine είπε

για Αργεντινή ξέρω σίγουρα οτι δεν μπορείς να πάρεις , πρέπει να βρεις κανέναν που να τα αγοράσει για σενα κ να σου τα στείλει 

Πως να τα στείλει; Μάλλον εννοείς να κάνει προφίλ και να το κάνουμε share. Μιλάω για eshop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, sp3cial said:

Έχω κάνει αγορά από Nintendo eshop Ρωσίας με PayPal. Μπορώ να κάνω αγορές μέσω PayPal από άλλες χώρες; Αν ναι ποιες; Πχ Αργεντινή και Βραζιλία έχει το Stardew valley κάτω από 4€ !!! Και θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι προς τα εκεί. Και γενικά τα παιχνίδια τους είναι πάμφθηνα.
Ενας φίλος μου έκανε λογαριασμό προφίλ αμερικανικό μόνο για αγορές από Αμερική. Και παραμένει εκεί χωρίς να αλλάζει region. Βέβαια παίρνει κάρτα Nintendo  eshop από eneba και την κάνει activate. 

Ευχαριστώ 

Είναι πολύ εύκολο να ψωνίσεις από άλλα stores, αρκεί να αλλάξεις region στο my.nintendo account σου. 

Από Αργεντινή δεν γίνεται να ψωνίσεις καν (δεν έχει καν store η Αργεντινή, αγοράζεις από το σάιτ κωδικούς και τους εξαργυρώνεις, το ίδιο ισχύει στην Τουρκία), ενώ από Βραζιλία είναι λίγο μπέρδεμα η φάση, δεν θα σου περάσει η κάρτα και θα πρέπει να φορτώσεις το account σου με λεφτά. Επίσης αν κάνεις αγορά από Αμερική δεν θα σε αφήσει να αλλάξεις store μετά αν δεν έχεις ξοδέψει όλα τα χρήματα που έχεις στο account σου και δεν είναι τόσο εύκολο να ξοδέψεις μέχρι και το τελευταίο cent (νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τον Καναδά, αλλά με επιφύλαξη αυτό).

Μπορείς να κάνεις αγορές σίγουρα από Νορβηγία, Ρωσία, Ιαπωνία και γενικά από οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης.

Τέλος, μπορείς να αγοράσεις αμερικάνικους κωδικούς από το humblebundle store, στο οποίο για να μπεις χρειάζεσαι VPN.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sp3cial είπε

Πως να τα στείλει; Μάλλον εννοείς να κάνει προφίλ και να το κάνουμε share. Μιλάω για eshop. 

Στην Αργεντινή δεν έχουν online store, αγοράζεις κωδικούς από την ιστοσελίδα κ τους κάνεις redeem στο switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τέλος, μπορείς να αγοράσεις αμερικάνικους κωδικούς από το humblebundle store, στο οποίο για να μπεις χρειάζεσαι VPN.

Πες λιγο για αυτο. Redeem που τους κανεις; Πρεπει να φτιαξεις Αμερικανικο 2ο account; 

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...