Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, johnny7_7 είπε

Αφού μπήκε και η 2α Απριλίου ας γράψουμε και κάτι σοβαρό...

https://www.ninty.gr/home/news/stamataei-pagkosmios-i-kataskeyi-joy-cons/

Ωχ...ελπιζω να μη σταματάνε και τις επιδιορθώσεις γτ αντικατάσταση με καινούργια υλοποίηση μου φαινεται κάπως χλωμό..

Φαντάζομαι θα συνεχίσουν κανονικά τις επισκευές/αλλαγές ελαττωματικών μεχρι το launch της νέας κονσόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κρίμα. 

Αφού δεν θα βγαίνουν joycons πλέον, αναμένεται να ανακοινωθεί ότι η κονσόλα θα κυκλοφορεί bundled με το Pro Controller (σκέτη η κονσόλα, χωρίς joycons) και όποιος θέλει να παίζει φορητά θα μπορεί μόνο σε tablet mode. 

Μένει να δούμε αν θα παραμείνουν οι 3rd-party λύσεις, αν και λογικά θα καταργήσουν και τα rails στην κονσόλα, οπότε και δεν θα μπορεί να κουμπώνει κάτι επάνω της. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gamesradar.com/nintendo-faces-europe-wide-investigation-into-joy-con-drift/

Πάντως όπως φαίνεται από τα στοιχεία της έρευνας 88% των joy con έχουν εμφανίσει drift, τουλάχιστον 1 φορά μέσα στη διετία.

Καλό ποσοστό. Εγώ πίστευα πως ήταν το 98%!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, johnny7_7 said:

Αφού μπήκε και η 2α Απριλίου ας γράψουμε και κάτι σοβαρό...

https://www.ninty.gr/home/news/stamataei-pagkosmios-i-kataskeyi-joy-cons/

Κάτσε ρε συ, αυτό δε βγάζει κανένα νόημα.

1) Το NSW παράγεται ακόμα, σωστά; Πώς θα συνοδεύεται από joycons; 
2) Αναφέρει για πρόστιμο της ΕΕ. Και παραγωγή εκτός ΕΕ. Γιατί απλά να μην εισάγει προσωρινά τα joycons στην ΕΕ μέχρι να λυθεί το θέμα;
3) Τα εκατομμύρια χρηστών NSW, μιας current gen κονσόλας δηλαδή, πώς θα μπορέσουν να συνεχίσουν να τη χρησιμοποιούν αν πάθουν κάτι τα joycons;

Πάντως το δικό μου (αγορά Δεκέμβρης 2017), δεν έχει εμφανίσει ακόμα drift σε κανένα από τα 2...

Επίσης η είδηση ποσταρίστηκε 1η Απριλίου 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Κάτσε ρε συ, αυτό δε βγάζει κανένα νόημα.

1) Το NSW παράγεται ακόμα, σωστά; Πώς θα συνοδεύεται από joycons; 
2) Αναφέρει για πρόστιμο της ΕΕ. Και παραγωγή εκτός ΕΕ. Γιατί απλά να μην εισάγει προσωρινά τα joycons στην ΕΕ μέχρι να λυθεί το θέμα;
3) Τα εκατομμύρια χρηστών NSW, μιας current gen κονσόλας δηλαδή, πώς θα μπορέσουν να συνεχίσουν να τη χρησιμοποιούν αν πάθουν κάτι τα joycons;

Πάντως το δικό μου (αγορά Δεκέμβρης 2017), δεν έχει εμφανίσει ακόμα drift σε κανένα από τα 2...

Επίσης η είδηση ποσταρίστηκε 1η Απριλίου 😛 

1η Απριλίου χωρίς πηγή, και χωρίς άλλη αναφορά απο άλλα πιο μεγάλα Nintendo-bases sites, η δουλειά βρωμάει απο χιλιόμετρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα έχουν πάθει κάτι και έχουν περάσει και από girlfriend abuse που το "ζούσε" πραγματικά! Βέβαια το να βρίσκεται κάποιος με το άγχος ότι σήμερα-αύριο θα χαλάσουν το λες και αποτυχία.

Πάντως προσωπικά έχω την αίσθηση ότι ότι ούτε το 50% δεν έχουν πρόβλημα, δεν ξέρω περίπτωση που να ήταν τόσο μαζικό το πρόβλημα και να μην είχε αντίκτυπο στις πωλήσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι οτι τα φοβούνται και αυτοί, γιατι τις προάλλες έστειλα το Switch στο Service, για ένα θεματάκι με τα Rails, και αυτοί αλλάξανε και τους αναλογικούς των Joycons, ενώ δεν είχαν τίποτα. Τα αλλάζουν και προληπτικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Η πλάκα είναι οτι τα φοβούνται και αυτοί, γιατι τις προάλλες έστειλα το Switch στο Service, για ένα θεματάκι με τα Rails, και αυτοί αλλάξανε και τους αναλογικούς των Joycons, ενώ δεν είχαν τίποτα. Τα αλλάζουν και προληπτικά!

Εμένα που είναι κυριλέ εδώ και 2 και χρόνια αλλά έχω θέμα με το ρειλ με συμφέρει να τ αλλάξουν ή παίζω με τη τύχη μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Εμένα που είναι κυριλέ εδώ και 2 και χρόνια αλλά έχω θέμα με το ρειλ με συμφέρει να τ αλλάξουν ή παίζω με τη τύχη μου?

Ποιος ξέρει. Θα δείξει, και εμένα δε με ρωτήσανε, απλά τα αλλάξανε, τόσο καιρό δεν είχα θεμα, ελπίζω να μην αποκτήσω τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυκλοφορει demo στο eshop 1.8gb μεγεθος.Υπαρχει και στο psn.Θα κατεβασω μαλλον και τα 2 demo να δω διαφορες.Αν και το παιχνιδι αυτο ειναι για να παιζεις handheld.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...