Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
5 hours ago, RenVen said:

Για αρχη θελω να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια που να μπορω να παιξω co op με την κορη μου 6 ετων και αν ναι ποια.

Το καλύτερο co-op game για να παίξεις μαζί με νήπιο είναι με διαφορά το Luigi's Mansion 3. Είναι κομμένο και ραμμένο για δύο παίκτες και θα λιώσετε στα γέλια με το γενικότερο feeling που βγάζει ο τίτλος. Από εκεί και πέρα, με κλειστά μάτια το Mario 3D World και το Mario Bros U Deluxe, θα λιώσετε και με αυτά στο γέλιο. Επίσης, προτείνω Mario Maker 2 (θα φτιάχνει πίστες και θα τις παίζεις) και Mario Party (ιδανικά θέλει 4 παίκτες).

Και φυσικά πέρα από co-op, τα καλύτερα ανταγωνιστικά couch games είναι το Mario Kart 8 Deluxe και το Super Smash Bros Ultimate (αν δεν νιώθεις άσχημα που θα τρως ξύλο από ενα εξάχρονο).

5 hours ago, RenVen said:

Επισης για μενα με ποια παιχνιδια να ξεκινησω, δε θελω πολυ ομιλια.

Ξεκινάς με Zelda: Breath of the Wild. Μετά πας σε Mario Odyssey (θα αρέσει και στην μικρή αυτό) και μετά θα μας πεις τα γούστα σου για να σου προτείνουμε τι να παίξεις στη συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κάτι άλλο που μου αρέσει πολύ στο bravely είναι ότι τα font του και γενικά το interface του είναι και σεταρισμένο να δείχνει σωστά σε handled mode δλδ δεν έχει γράμματα ψείρες που δεν μπορείς να τις διαβάσεις ούτε μενου και γενικά επιλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

κάτι άλλο που μου αρέσει πολύ στο bravely είναι ότι τα font του και γενικά το interface του είναι και σεταρισμένο να δείχνει σωστά σε handled mode δλδ δεν έχει γράμματα ψείρες που δεν μπορείς να τις διαβάσεις ούτε μενου και γενικά επιλογές. 

Πολύ καλό αυτό γιατί θέλω να το πάρω. Χαίρομαι που το προσέχουν αρκετές εταιρίες γιατί πραγματικά δεν παλεύονται τα μικρά γράμματα. Να φανταστείς έβαλα στην άκρη το FE Three Houses και περιμένω τις 7 ίντσες του Switch Pro για να το ξεκινήσω. Αν δεν ήταν turn based βέβαια θα το είχα βάλει docked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 minutes ago, xlinger said:

Πολύ καλό αυτό γιατί θέλω να το πάρω. Χαίρομαι που το προσέχουν αρκετές εταιρίες γιατί πραγματικά δεν παλεύονται τα μικρά γράμματα. Να φανταστείς έβαλα στην άκρη το FE Three Houses και περιμένω τις 7 ίντσες του Switch Pro για να το ξεκινήσω. Αν δεν ήταν turn based βέβαια θα το είχα βάλει docked.

Δεν αξίζει να περιμένεις κάνα χρόνο για κάτι που δεν έχει ανακοινωθεί. Ευχαριστησου το όπως κι εγώ και τόσοι άλλοι κανονικά. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Δεν αξίζει να περιμένεις κάνα χρόνο για κάτι που δεν έχει ανακοινωθεί. Ευχαριστησου το όπως κι εγώ και τόσοι άλλοι κανονικά. :)

Καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά για το συγκεκριμένο game αν δεν ένιωθα ότι μου ανεβαίνει η μυωπία και η πρεσβυωπία ταυτόχρονα θα το είχα κάνει! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση επειδη έχει διαφορά ποκεμον,υπαρχει καποιο παιχνιδι που να ειναι σαν τη ταινια δηλαδη να γυρνας για να πιασεις ποκεμον τυχαια και να μπορεις να κανεις μαχες με αλλους,δε θα ήθελα ομως να ειναι απαραιτητο να εισαι online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RenVen είπε

Παιδια μια ερωτηση επειδη έχει διαφορά ποκεμον,υπαρχει καποιο παιχνιδι που να ειναι σαν τη ταινια δηλαδη να γυρνας για να πιασεις ποκεμον τυχαια και να μπορεις να κανεις μαχες με αλλους,δε θα ήθελα ομως να ειναι απαραιτητο να εισαι online.

Έχει αλλά περίμενε ως το Νοέμβριο να πάρεις το remake της diamond n pearl αλλιώς για νέα σειρά το pokemon archeus αρχές τους 22. Θα σου πρότεινα το sword n shield αλλά δεν είναι καλά κ είναι κρίμα να σε διώξουν απ' το franchise ως πρώτη εμπειρία 1 κακό game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Θα σου πρότεινα το sword n shield αλλά δεν είναι καλά κ είναι κρίμα να σε διώξουν απ' το franchise ως πρώτη εμπειρία 1 κακό game.

Το θεμα δυστηχως ειναι η ιδια η τιμη μαζι με το dlc.

80+ευρω(μαζι με μεταφορικα)για ενα παιχνιδι(που πιθανως να μην ασχοληθει και πολυ αν δεν τον ενδιαφερει το online),δεν τα λες καθολου λιγα χρηματα,ειδικα για δεδομενα Ελλαδας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, Fulgore said:

Το θεμα δυστηχως ειναι η ιδια η τιμη μαζι με το dlc.

80+ευρω(μαζι με μεταφορικα)για ενα παιχνιδι(που πιθανως να μην ασχοληθει και πολυ αν δεν τον ενδιαφερει το online),δεν τα λες καθολου λιγα χρηματα,ειδικα για δεδομενα Ελλαδας.

 

 

Μιας και όμως κανείς δεν σε υποχρεώνει να πάρεις την έκδοση με το DLC δεν χρειάζεται να δώσεις και 80+€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Κάτι που δεν ισχύει βέβαια.

Μια χαρά παιχνίδια είναι.

Άμα θες να ασχοληθείς με το ονλαιν αλλιώς δεν είναι ούτε για 5χρονα, δοκίμασε να ξαναπαίξεις το campaign και έλα πες μου πως δεν είναι κακό, μισοτελειωμένο και χωρίς βαθμό δυσκολίας απλά τσουλάει μόνο του σαν τουτοριαλ.

 

54 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το θεμα δυστηχως ειναι η ιδια η τιμη μαζι με το dlc.

80+ευρω(μαζι με μεταφορικα)για ενα παιχνιδι(που πιθανως να μην ασχοληθει και πολυ αν δεν τον ενδιαφερει το online),δεν τα λες καθολου λιγα χρηματα,ειδικα για δεδομενα Ελλαδας.

 

 

Κοίτα άμα το θες πάρ το από δεύτερο χέρι απ τις αγγελίες εδώ και τα dlc απο cdkeys για να βγουν πιο φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, I'm_busy said:

Άμα θες να ασχοληθείς με το ονλαιν αλλιώς δεν είναι ούτε για 5χρονα, δοκίμασε να ξαναπαίξεις το campaign και έλα πες μου πως δεν είναι κακό, μισοτελειωμένο και χωρίς βαθμό δυσκολίας απλά τσουλάει μόνο του σαν τουτοριαλ.

Στα τελευταία παιχνίδια Pokemon που έχω παίξει, από την Yellow και μετά δηλαδή, ποτέ δεν δυσκολεύτηκα. 

Ίσως λίγο στο Pokemon Colosseum. 

Δεν βλέπω γιατί αυτό να ήταν διαφορετικό. 

Ούτε θα χαλάσει το παιχνίδι ξαφνικά αν το ξαναπαίξω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Στα τελευταία παιχνίδια Pokemon που έχω παίξει, από την Yellow και μετά δηλαδή, ποτέ δεν δυσκολεύτηκα.

Ίσως λίγο στο Pokemon Colosseum.

Δεν βλέπω γιατί αυτό να ήταν διαφορετικό.

Ούτε θα χαλάσει το παιχνίδι ξαφνικά αν το ξαναπαίξω.

 

Στο λέω από εμπειρία γιατί όντως το προσπάθησα και το παράτησα μετά απο λίγο ενώ γενικά παίζω παλιά γκειμς σε nuzzlock κτλπ. Μέχρι και τη black n white2 είχε δυσκολία αλλά ντάξει όχι τίποτα τρελό αλλά είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...