Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Το θεμα ειναι και να το ανακοινωσει δε θα βγει υποθετω φετος.

Δύσκολα να ανακοινώσει κάτι από τώρα (Ε3) αν σκοπεύει να το κυκλοφορήσει του χρόνου.

Κάτι τέτοιο θα έριχνε κατακόρυφα τις πωλήσεις, ειδικά της εορταστικής περιόδου, αφού όλοι θα αναμένουν τη νέα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Doraemon: Story of Seasons στα 12,5 ευρώ, πρώτη φορά διατίθεται με τόσο μεγάλη έκπτωση (75%) και λέω να το τιμήσω. Έχω να πάρω Switch game για μισό χρόνο και βάλε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε προσφορά είναι το νέο παιχνίδι cozy grove το οποίο αποτελεί έναν συνδυασμό spiritfarer κ animal crossing.  Σύμφωνα με τους δημιουργούς μιλάμε για ένα παιχνίδι πάνω των 40 ωρών κ ακολουθεί το animal crossing ως προς τη συμφωνία ώρας εντός κ εκτός παιχνιδιού και επιπλέον είναι παιχνίδι που σε περιορίζει στην πρόοδο του παιχνιδιού για ημερήσια βάση. (ελπίζω να έκανα μια καλή αναφορά στο παιχνίδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Doraemon: Story of Seasons στα 12,5 ευρώ, πρώτη φορά διατίθεται με τόσο μεγάλη έκπτωση (75%) και λέω να το τιμήσω. Έχω να πάρω Switch game για μισό χρόνο και βάλε.

Πωπω ουτε που το είχα πάρει χαμπάρι αυτό, το κοπάνησα, θενκς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καμία βδομάδα όπου ξεκίνησα το Immortals Fenyx. Το παιχνιδάκι είναι πολύ ευχάριστο, για τα δικά μου γούστα πάντα, και μου δίνει το κάτι παραπάνω που μου έλειπε από το botw. Συλλέγεις κάποια παραπάνω πράγματα και δεν είναι προς το παρόν παντού οι ίδιοι «αρχηγοί» όπως ο Ganon. 

γενικα λατρεύω και την ελληνική μυθολογία όποτε για μένα είναι πολύ ενδιαφέρον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, yazidis said:

Έχει καμία βδομάδα όπου ξεκίνησα το Immortals Fenyx. Το παιχνιδάκι είναι πολύ ευχάριστο, για τα δικά μου γούστα πάντα, και μου δίνει το κάτι παραπάνω που μου έλειπε από το botw. Συλλέγεις κάποια παραπάνω πράγματα και δεν είναι προς το παρόν παντού οι ίδιοι «αρχηγοί» όπως ο Ganon. 

γενικα λατρεύω και την ελληνική μυθολογία όποτε για μένα είναι πολύ ενδιαφέρον!

Κι εγώ το έκανα χάζι σήμερα αυτό και θεωρώ αυτά τα «χαζούλικα» καλύτερα να παίζονται στο ΝSw.

Από performance πώς πάει; Κλειδώνει στα 30 καρέ ή αγκομαχάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κι εγώ το έκανα χάζι σήμερα αυτό και θεωρώ αυτά τα «χαζούλικα» καλύτερα να παίζονται στο ΝSw.

Από performance πώς πάει; Κλειδώνει στα 30 καρέ ή αγκομαχάει;

Αγκομαχαει. Ουτε σε φορητο κραταει 30fps. Απο το 12ο λεπτο και μετα εχει την αναλυση για το Switch για να σου γλυτωσω χρονο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το τελειωσα χθες το fenyx και γενικα δεν μπορω να πω οτι με ενόχλησε κατι στην απόδοση του παιχνιδιού ... δεν ξερω ισως δεν το καταλάβαινα  ... είχε καποια ελάχιστα frame drops σε καποια σημεία αλλα τιποτα που να σου χαλάει την εμπειρια.. γενικα το απόλαυσα ... για εμενα ηταν σημαντικο που κυκλοφόρησε στο switch γιατι στο σπιτι με παιδια θα ηταν δύσκολο να ασχοληθώ ... σαν παιχνιδι τωρα ηταν πολυ καλο αν και προς το τελος τα puzzle με κούρασαν λιγο...παντως πολυ ωραια ιδεα και μακαρι η ubisoft να ξαναδοκιμάσει νεα πραγματα...τελος το ποιο ωραιο ηταν ότι ειναι βασισμένο στην ελληνική μυθολογία ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, 26ska είπε

Όσοι έχετε πλέον πια και κάποιο από τα twins,πως διαλεγετε τα παιχνίδια που θα τα παίξετε στο switch και όχι σε ένα από τα twins;

exclusives

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μόνο τα exclusives παίζεις στο switch;Καπως έτσι σκέφτομαι να κινηθώ και εγώ.

Αν έχεις την δυνατότητα να κάτσεις σε TV η PC να παίξεις, γιατι να βασανιστείς να παίξεις 3rd Party στο Switch? Υπάρχουν βέβαια συγκεκριμένες κατηγορίες παιχνιδιών που έχουν περισσότερο νόημα στο Switch, οπως τα platformers, για μένα τουλάχιστον.

Εγώ πάντως τα παίζω ολα στο Switch παρότι έχω PS4 και "Gaming" PC της προκοπής, γιατι για να παίξω στα άλλα πρέπει να ισχύουν πολλές μεταβλητές που δεν ισχύουν ποτέ. Για την ακρίβεια, έχω τo PS4 για τα exclusives του, και τα υπόλοιπα οσα βγαίνουν τα παίζω στο Switch.Οσα δε βγαινουν δεν τα παίζω ποτέ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μόνο τα exclusives παίζεις στο switch;Καπως έτσι σκέφτομαι να κινηθώ και εγώ.

Εγώ ναι, γενικά όμως δεν αξίζει άμα τα έχεις σε άλλη κονσόλα αλλά υπάρχουν και παιχνίδια όπως το witcher (νομίζω) που "συνεργάζονται" δηλάδη μπορείς να παίζεις στο πσ και να συνεχίζεις με το ίδιο save στο switch άμα ταξιδεύεις ας πουμε αλλά αυτό προϋποθέτει να έχεις αγοράσει 2 κοπιες.

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αν έχεις την δυνατότητα να κάτσεις σε TV η PC να παίξεις, γιατι να βασανιστείς να παίξεις 3rd Party στο Switch? Υπάρχουν βέβαια συγκεκριμένες κατηγορίες παιχνιδιών που έχουν περισσότερο νόημα στο Switch, οπως τα platformers, για μένα τουλάχιστον.

Εγώ πάντως τα παίζω ολα στο Switch παρότι έχω PS4 και "Gaming" PC της προκοπής, γιατι για να παίξω στα άλλα πρέπει να ισχύουν πολλές μεταβλητές που δεν ισχύουν ποτέ. Για την ακρίβεια, έχω τo PS4 για τα exclusives του, και τα υπόλοιπα οσα βγαίνουν τα παίζω στο Switch.Οσα δε βγαινουν δεν τα παίζω ποτέ :P

Με βλέπω το switchακι να δουλεύει μόνο για τα exclusives του και για κάνα αραγμα στο κρεβάτι.Καινουργιος κάτοχος ps5 γαρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 minutes ago, 26ska said:

Όσοι έχετε πλέον πια και κάποιο από τα twins,πως διαλεγετε τα παιχνίδια που θα τα παίξετε στο switch και όχι σε ένα από τα twins;

Καλή ερώτηση. Πρώτον τα exclusives και τα indies είναι out of question, εννοείται ότι παίζονται στο ΝSw. Δεν μπορώ να «χαραμίσω» χρόνο στην τηλεόραση ή στην οθόνη για να παίζω pixeliaσμένα games, ούτως ή άλλως τα μικρά games βολεύουν περισσότερο σε φορητό για μικρότερα sessions.

Για τους υπόλοιπους τίτλους θέτω στο εαυτό μου ταυτόχρονα τα εξής δύο ερωτήματα: «θέλω να παίξω τον τάδε τίτλο στο χέρι και εάν θέλω, τότε αυτός ο τίτλος τρέχει ανθρώπινα;». Γενικά με βολεύει να παίζω φορητά με δύο μικρά παιδιά στο σπίτι, αλλά δεν με βολεύει να παίζω τόσο ώστε να βγάζω τα μάτια μου. Και κάπως έτσι επέλεξα να ξαναπαίξω Diablo 3 στο Switch (που τρέχει άψογα), ενώ άφησα το Witcher 3 για να το κάνω re-visit σε PC ή SeX.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...