Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, 26ska said:

Όσοι έχετε πλέον πια και κάποιο από τα twins,πως διαλεγετε τα παιχνίδια που θα τα παίξετε στο switch και όχι σε ένα από τα twins;

Αν τρέχει σε ανεκτό, για μένα πάντα, επίπεδο στο Switch και δεν έχει τεράστια διαφορά τιμής τότε ότι παιχνίδι και να είναι θα αγοραστεί εκεί. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω ξαναγράψει για κάποιους όπως εγώ που έχουμε μικρά παιδιά στο σπίτι και είναι σχεδόν αδύνατον τις περισσότερες  φορές να παίξω στο ps 4 η επιλογή είναι πρώτα switch και μετά PS4 .το ps 4 το έχω για να παίξω κάποια exclusives συν κάποια μεγάλα παιχνίδια όπως το re 8 και αυτά με μεγάλη δυσκολία ... κοιτάω τα πάντα σε switch εφόσον παίζουν αξιοπρεπώς και κυκλοφορούν εκεί  βέβαια.... όσοι είναι άνετοι στο σπίτι με  μεγαλυτερα παιδιά η μόνοι τους τότε είναι καλύτερα να παίζουν στο ps Xbox η pc...

Επεξ/σία από labrosviz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, labrosviz είπε

Το έχω ξαναγράψει για κάποιους όπως εγώ που έχουμε μικρά παιδιά στο σπίτι και είναι σχεδόν αδύνατον τις περισσότερες  φορές να παίξω στο ps 4 η επιλογή είναι πρώτα switch και μετά PS4 .το ps 4 το έχω για να παίξω κάποια exclusives συν κάποια μεγάλα παιχνίδια όπως το re 8 και αυτά με μεγάλη δυσκολία ... κοιτάω τα πάντα σε switch εφόσον παίζουν αξιοπρεπώς και κυκλοφορούν εκεί  βέβαια.... όσοι είναι άνετοι στο σπίτι με  μεγαλυτερα παιδιά η μόνοι τους τότε είναι καλύτερα να παίζουν στο ps Xbox η pc...

Μια από τα ίδια.Και γω έχω παιδιά και για αυτό είχα πουλήσει το PS4 και πήρα το switch,επειδή τα παιδιά ήτανε μικρά και ήθελα να τα πάω σε πιο kinds friendly gaming.

Τώρα που βγήκε το ps5 όμως και μεγάλωσαν και λίγο τα παιδια και ps5 και αυτα με έλεγχο στο τι παίζουν και να ξαναπαίξει ο μπαμπάς,που το έχει ξεχάσει το παλιό gaming εδώ και καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 26ska είπε

Όσοι έχετε πλέον πια και κάποιο από τα twins,πως διαλεγετε τα παιχνίδια που θα τα παίξετε στο switch και όχι σε ένα από τα twins;

Καταρχάς να πω ότι αυτή στιγμή, πέρα από παλιότερες κονσόλες, έχω Switch και ένα καλό PC. Προς το τέλος του χρόνου λογικά θα πάρω και PS5. Και αν δεν με κάλυπτε το PC θα πήγαινα εύκολα στο combo Xbox SX + Pass.

Στο Switch παίζω τα exclusives της Ν, κατά πλειοψηφία και για το μεγαλύτερο μέρος της διάρκειάς τους σε docked. Επίσης, τα indies (κατά τη λογική που περιγράφει ο Malthador) και όσα games δεν απαιτούν αντανακλαστικά (turn-based κλπ) τα οποία πάνε αποκλειστικά για handheld.

Στο PC προτιμώ fps και rts λόγω συνήθειας με mouse/keyboard. Επίσης, συνεχίζω να παίζω και adventures (αυτό κι αν είναι λόγω συνήθειας) παρά το ότι είναι εύκολη επιλογή για το Switch.

Για όλα τα υπόλοιπα: Αν είναι απαιτητικά σε σημείο που να είναι προβληματικά στο Switch τότε πάνε αυτόματα στο PC. Αν θέλω να πάρω τη φουλ οπτική εμπειρία επειδή έχουν πολλές λεπτομέρειες κλπ και πάλι πάνε στο PC. Από την άλλη όλο αυτό κοντράρεται με το θέμα "χρόνος", σε περίοδο που δεν έχω πολύ τρέξιμο έχω διαπιστώσει ότι προτιμώ λίγο περισσότερο το PC, αν είμαι πιεσμένος πάω με ευκολία στο Switch.


Όταν πάρω PS5, αν ισχύουν τα τωρινά δεδομένα, θα το έχω μόνο για τα Sony exclusives.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, 26ska είπε

Όσοι έχετε πλέον πια και κάποιο από τα twins,πως διαλεγετε τα παιχνίδια που θα τα παίξετε στο switch και όχι σε ένα από τα twins;

twins/pc για multiplatform και Switch για exclusives και καποια indie.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Ξαφνικό Indie showcase από Nintendo..

...Silksong??Disco Elysium?????.....

fox tv please GIF by loveconnectionfox

disco elysium ξερουμε οτι θα ερθει το καλοκαιρι οποτε αργει.Το silksong τωρα ελπιζω  να εχουμε ενημερωση για την ημερομηνια κυκλοφοριας.Το ιδιο και για το axiom verge 2

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dekulinkgr είπε

disco elysium ξερουμε οτι θα ερθει το καλοκαιρι οποτε αργει.Το silksong τωρα ελπιζω  να εχουμε ενημερωση για την ημερομηνια κυκλοφοριας.Το ιδιο και για το axiom verge 2

Κρίμα....δεν το θυμόμουν αυτο για disco elysium..

..αν και δεν αποκλείεται να ανακοινωθεί,σε φαση...Splatoon 3 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Silksong and Eastward, τίποτα άλλο για εμένα. Απο πέρσι τα περιμένουμε πως και πως. Φέτος ακόμα δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ για παιχνίδι. Εχω κάψει το Hades!

Πολύ ωραίο το νέο χρώμα.

 

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Ξαφνικό Indie showcase από Nintendo..

...Silksong??Disco Elysium?????.....

fox tv please GIF by loveconnectionfox

Ας κρατάμε καλύτερα μικρό καλάθι μην αντί για Disco Elysium πάρουμε Disco Tsoutsouni. 😝

 


Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και εγώ. Ότι υπάρχει στο PC θα παιχτεί στο PC. Εξαίρεση αποτελούν όσα (τα άπειρα δηλαδή...) παιχνίδια έχουν cross save οπότε και βολεύει αφάνταστα να μπορείς να το συνεχίσεις το παιχνίδι όπου και να είσαι. Και όταν γυρίσεις σπίτι να το χαίρεσαι στην οθονάρα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Ας κρατάμε καλύτερα μικρό καλάθι μην αντί για Disco Elysium πάρουμε Disco Tsoutsouni. 😝

Α,ρε Τζιμαρα,μας άφησες νωρίς...

..και τώρα όλοι οι άντρες πρώην φαντάροι συζητάμε για το switch ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 26ska είπε

Με βλέπω το switchακι να δουλεύει μόνο για τα exclusives του και για κάνα αραγμα στο κρεβάτι.Καινουργιος κάτοχος ps5 γαρ.

Προσωπικά προτιμώ τις nintendo δυνατότητες που σε πολλά 3rd party σου δίνουν οι developers όπως πχ τα motion controls ή το gyro aiming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mAs_81 είπε

 

Master chief στο Smash...

..η...

Master chief collection?!?😱😱😱

Τρελό artwork και μακάρι να ισχύει αλλά πιο πολύ κόβω τη συνεργασία ms x n να πάει απλά για το xcloud/gamepass, που και παλί θα έχουμε Halo ( 😱) αλλά οχι στο smash? oh s*** μόλις συνειδητοποίησα οτί όντως παίζει να το δούμε.

https://www.youtube.com/watch?v=jtsqsvKCAQs&t=214s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...