Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, RenVen είπε

Η αληθεια ειναι οτι κοιτουσα με λοξες ματιες κατι bayonneta τα οποια επισης δεν εχω παιξει και μου αρεσε αυτο που ειδα (καμια σχεση βεβαια με το botw) και το mario osyssey.

Αλλα θα νιωθω μαλακας να παρω switch και να μη παίξω το πρώτο παιχνίδι στο metacritic στη συγκεκριμενη κονσολα. 😂😂

Επειδη ειναι πρωτο δεν σημαινει οτι μπορει να σου αρεσει κιολας.Εγω θα σε ρωτησω γενικα με την σειρα zelda εχεις καποια ιστορια??Εγω που ειμαι φανατικος της σειρας,ενω το λατρεψα το Botw και το θεωρω παιχνιδαρα,δεν το θεωρω στο τοπ 3 της σειρας.

Για μενα καλυτερα να παρεις για αρχη ειτε το mario odyssey ειτε το mario 3d world οπως λεει και ο fulgore για να το ευχαριστηθεις με την κορη σου.

Τωρα σε μια ωρα και ενα τεταρτο ξεκιναει το indie direct.

Εμπρος silksong shadowdrop.Αν οχι τοτε και με το axiom verge 2 θα ειμαι ευχαριστημενος.....

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Επειδη ειναι πρωτο δεν σημαινει οτι μπορει να σου αρεσει κιολας.Εγω θα σε ρωτησω γενικα με την σειρα zelda εχεις καποια ιστορια??

Ουτε με Nintendo ουτε με Zelda αν εξαιρεσεις το μακρινο 1995 σε ενα snes που ελιωνα το donkey kong.

Πηρα μονοκοπανια ολα τα ps απο τοτε.

Υ.Γ Ρε παλικαρακια μου μη μου βαζετε φατσούλες στο πρωτο ποστ,δεν μπηκα να κραξω το παιχνιδι,πληροφοριες μπηκα να παρω.

Επεξ/σία από RenVen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μαθουμε ποτε νεα του silksong???? 😭

28 λεπτά πριν, RenVen είπε

Ουτε με Nintendo ουτε με Zelda αν εξαιρεσεις το μακρινο 1995 σε ενα snes που ελιωνα το donkey kong.

Πηρα μονοκοπανια ολα τα ps απο τοτε.

Υ.Γ Ρε παλικαρακια μου μη μου βαζετε φατσούλες στο πρωτο ποστ,δεν μπηκα να κραξω το παιχνιδι,πληροφοριες μπηκα να παρω.

Χμμμ.Τοτε θα σου ελεγα να παρεις το zelda.Ασε τα video στο YT και ζησε την εμπειρια μονος σου.Μπορει να μην σου αρεσει τελικα βεβαια αλλα αξιζει να το παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Τωρα σε μια ωρα και ενα τεταρτο ξεκιναει το indie direct.

Εμπρος silksong shadowdrop.Αν οχι τοτε και με το axiom verge 2 θα ειμαι ευχαριστημενος.....

Για πες τώρα, ευχαριστημένος; 🤣

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Για πες τώρα, ευχαριστημένος; 🤣

Τι ζηταω??Ημερομηνια κυκλοφοριας για ενα απο τα 3 πιο αναμενομενα παιχνιδια,για μενα εννοειται,για φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Cris Tales, Aztech, το remake του Getsu Fuma Den και Χελωνονιντζάκια από εμένα.

Κατά τ' άλλα, ευτυχώς που έδιωξαν τα indies από την μέση για να ασχοληθούν με τίποτα σοβαρό στην Ε3, ίδωμεν.

Γιατί έβαλαν το Oxenfree II σαν one more thing, τόσο αναμενόμενο πιστεύουν ότι είναι; Περίμενα Silksong προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελωνονιντζάκια με ενθουσιασμό για μένα, κυρίως γιατί είναι old-school η αισθητική.

Το πρώτο Oxenfree είχε ξεχωρίσει γενικά σαν indie οπότε για αυτό το 2 έχει πιο ιδιαίτερη αντιμετώπιση.

Το Silksong με την απήχηση που κουβαλάει θα έχει το ολόδικό του βίντεο. Στη χειρότερη θα είναι ανάμεσα σε "μεγάλους" τίτλους της Ν σε καμιά Ε3 αφού μάλλον δεν το γλυτώνει το timed-exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχε σίγουρα κατι ωραια,εκτός απο τα  χελωνονιντζακια βεβαίως..

Ender Lillies και Skul the hero killer οπως και το Aztec , φαίνονται τέλεια!! 

The Longing κατι μου ειπε επίσης...

 

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)the longing 400 days real time-επιτελους ενα παιχνιδι με διαρκεια και οχι 2-3μερες και τελος. ναι θα εχει διαρκεια 400 μερες. απιστευτο αλλα ετσι ειναι. το οποιο κυκλοφορει σημερα αυριο μετα την παρουσιαση. εχει να καψει η κονσολα μπαταρια στο φουλ.

2)tmnt shredders revenge- υπομονη να κυκλοφορήσει αργοτερα μεσα στην χρονιά.

3)the house of the dead remake-υπομονη να κυκλοφορήσει αργοτερα μεσα στην χρονιά.

αυτα ξεχωρισα προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, papp0us said:

Αυτό είναι τόσο παλούκι όσο φαίνεται;

Το Getsu Fuma Den ήταν ένα Castlevania-alike του ΝES που κυκλοφόρησε το 1987. Τότε ήταν ούτως ή άλλως με τεχνικούς τρόπους δύσκολα τα games για να αυξάνεται η διάρκειά τους.

Περίεργη νεκρανάσταση IP από την Konami, ευπρόσδεκτη από μεριάς μου.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Wireless Horipad για Switch λέει τίποτα μου αρέσει που συνεχίζει την λογική της Hori να βγάζει με ήρωες της Νιντέντο και σκέφτομαι αυτό που είναι στα χρώματα Μάριο. Ως μοχλός αξίζει ή είναι παντελώς β διαλογής σε σχέση με το Pro Controller.

Και μια άποψη για 8bitdo 30 plus. Και αυτό το ψήνω γιατί έχει στα χρώματα του κλασικού αμερικανικού snes. Και αυτό σκέφτομαι να το αγοράσω.

Επεξ/σία από VitaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι λίγο άκυρο επειδή δεν είμαι και πολύ καιρό κάτοχος του switch.

Για ποιο ακριβώς λόγο δεν έχουν βάλει Netflix η άλλες αντίστοιχες εφαρμογές;

Ξέρω πόσα άτομα που παρόλο  δεν είναι gamers,θα προτιμούσαν αντί για ένα απλό λάπτοπ η ταμπλετ για ίντερνετ, νετφλιξ κλπ να έπαιρναν ένα switch .

Ώστε να έχουν  netflix παντού και άμα ήθελαν θα το έβαζαν και στην τηλεόραση.Και παράλληλα θα αγόραζαν και κάποιο παιχνίδι στυλ animal crossing.

Αν το έκανε αυτό η Nintendo πιστεύω θα έπαιρνε τρελό boost και θα έφερνε ακομα περισσότερο κόσμο στο χώρο του gaming.

 

Επεξ/σία από BaronDavis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, VitaMan είπε

Το Wireless Horipad για Switch λέει τίποτα μου αρέσει που συνεχίζει την λογική της Hori να βγάζει με ήρωες της Νιντέντο και σκέφτομαι αυτό που είναι στα χρώματα Μάριο. Ως μοχλός αξίζει ή είναι παντελώς β διαλογής σε σχέση με το Pro Controller.

Και μια άποψη για 8bitdo 30 plus. Και αυτό το ψήνω γιατί έχει στα χρώματα του κλασικού αμερικανικού snes. Και αυτό σκέφτομαι να το αγοράσω.

8bitdo pro 2 βγαίνει 30 Απριλίου νομίζω, πήγαινε σε αυτό με κλειστά μάτια. Καλή κατασκευή έχει τα πάντα πέρα από nfc και το κουμπωνεις κ πισι άμα λάχει ή κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...