Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
11 hours ago, NickTG said:

Βγάζεις το κινητό, βγάζεις και το χειριστήριο, τα συνδέεις, ελπίζεις να αντέξει το ρουτερ του παροχου μαζί με το Netflix και το TikTok και συνεχίζεις. 

Ή απλά τραβάς το Switch από το dock. 

Τι να σου πω γούστα είναι αυτά. Ο καθένας όπως μπορεί.

Προσωπικά παίζω Death Stranding στο NSw μου, streamάροντας από το PS4 μου για να με παίρνει πιο γλυκά ο ύπνος (μιλάμε αυτό το DS είναι καλύτερο κι από Xanax, προσφέρει άφθονη υπνηλία, είναι ταμάμ να το παίζεις στο κρεβάτι το βράδυ).

11 hours ago, Fulgore said:

Σε αυτο εχεις δικιο,αλλα κατι τετοιο δεν θα δημιουργησει θεμα και σε οτι εχει να κανει με παραγωγη για το Switch Pro ή ακομα και για το Switch Lite?

Γι' αυτό λέω ότι μάλλον θα δούμε γενικότερο revamp στην σειρά, ίσως το rumor από Samus Hunter που ανέφερε πριν ο @mansa2k να αφορούν σε Pro μοντέλο και σε ανανεωμένο Lite μοντέλο. Έτσι βγάζει ακόμα περισσότερο νόημα.

7 hours ago, GeorgeMan said:

Από την άλλη βλέπεις και αυτό το νέο της κεντρικής σελίδας και απορείς...

 

Προσωπικά το βρίσκω απόλυτα λογικό:

 

1. Η Nvidia σταματάει να παράγει X1+ chipάκια.

2. Η Ν αυξάνει την παραγωγή του NSw.

3. ???

4. Profit!

 

Ένα κι ένα κάνουν δύο, άμα τα βάλουμε κάτω είναι προφανές το που καταλήγουμε: τα Switch που θα παράγονται από εδώ και στο εξής δεν θα φοράνε X1+ SoC, αλλά κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τι να σου πω γούστα είναι αυτά. Ο καθένας όπως μπορεί.

Προσωπικά παίζω Death Stranding στο NSw μου, streamάροντας από το PS4 μου για να με παίρνει πιο γλυκά ο ύπνος (μιλάμε αυτό το DS είναι καλύτερο κι από Xanax, προσφέρει άφθονη υπνηλία, είναι ταμάμ να το παίζεις στο κρεβάτι το βράδυ).

 

Πώς το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα δουμε "νεο" switch.Το θεμα ειναι αν θα λανσαριστει φετος ή οχι.Επισης

https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-says-future-acquisitions-would-be-driven-by-tech-innovation/

Συμφωνα με τον Furukawa οτι acquistions γινουν μελλοντικα θα ειναι με βαση τις τεχνολογικες εξελιξεις.Γιατι ως γνωστον η εταιρεια ειναι παντα πισω σε αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 minutes ago, 26ska said:

Πώς το κάνεις αυτό;

Το ένα μου Switch είναι σπασμένο και του έχω περάσει android, στο οποίο υπάρχουν διάφορα apps για να streamάρεις από PC ή κονσόλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Malthador said:

Προσωπικά παίζω Death Stranding στο NSw μου, streamάροντας από το PS4 μου για να με παίρνει πιο γλυκά ο ύπνος (μιλάμε αυτό το DS είναι καλύτερο κι από Xanax, προσφέρει άφθονη υπνηλία, είναι ταμάμ να το παίζεις στο κρεβάτι το βράδυ).

Στα ίδια καταλήγουμε. Και εσύ το Switch χρησιμοποιείς! :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρατε οτι μπορείτε αν έχετε vpn να πάρετε κάρτα για το eshop της Βραζιλίας από το nuuvem? να αναφέρω δεν έχω αγοράσει ακόμα από εκεί κ δεν ξέρω πόσο έμπιστο είναι το μαγαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους επειδη επεσε στα χερια μου ενα switch και θα το έχω για κάμποσο καιρο και σκεφτομαι τι αλλο...να αγορασω το zelda botw θα ηθελα να ρωτησω για όσους εχουν παίξει botw και red dead 2 να μου πουν περιληπτικά τι διαφορες έχουν.

Βαζω σαν μετρο συγκρισης το rdr2 γιατι ειναι στη κορυφη για μενα οσον αφορα ps4/xbox.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Καλησπερα σε ολους επειδη επεσε στα χερια μου ενα switch και θα το έχω για κάμποσο καιρο και σκεφτομαι τι αλλο...να αγορασω το zelda botw θα ηθελα να ρωτησω για όσους εχουν παίξει botw και red dead 2 να μου πουν περιληπτικά τι διαφορες έχουν.

Βαζω σαν μετρο συγκρισης το rdr2 γιατι ειναι στη κορυφη για μενα οσον αφορα ps4/xbox.

 

Είναι διαφορετικά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Είναι διαφορετικά παιχνίδια.

Προφανως αλλα σαν open world το ειπα,μηχανισμοι,πραγματα να κανεις,ποσο γεματος ειναι ο κοσμος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Προφανως αλλα σαν open world το ειπα,μηχανισμοι,πραγματα να κανεις,ποσο γεματος ειναι ο κοσμος κλπ.

Ότι και να σου πω δε θα μπορέσω να σου περάσω αυτό που προσφέρει, ναι μπορώ να πω τα τεχνικά κομμάτια (που είναι απ τα δυνατά του σημεία) αλλά το botw είναι το όνομά του, είναι μία εμπειρία εξερεύνησης ενός κόσμου. Μπορεί να σου πάρει 30 ώρες (που δεν αλλά λέμε τώρα) να το "τερματίσεις" αλλά θα φας στο νερό 200 ώρες γιατί πηγαίνοντας σε ένα σημείο του main quest θα συναντήσεις άλλα 10 πράγματα που θα ψηθείς να κάνεις, θα χαζεύεις το κόσμο γύρο σου κτλπ. Άμα σου αρέσουν τα Zelda ή τα open world γενικά θα το αγαπήσεις, δεν είναι τυχαίο οτι βγηκε goty και το ζητούσαν και για best game of all time.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 09/05/2021 at 12:17, FromDusk_TillDawn said:

Καλησπερα σε ολους επειδη επεσε στα χερια μου ενα switch και θα το έχω για κάμποσο καιρο και σκεφτομαι τι αλλο...να αγορασω το zelda botw θα ηθελα να ρωτησω για όσους εχουν παίξει botw και red dead 2 να μου πουν περιληπτικά τι διαφορες έχουν.

Βαζω σαν μετρο συγκρισης το rdr2 γιατι ειναι στη κορυφη για μενα οσον αφορα ps4/xbox.

 

Είναι games που έχουν ρίξει σε διαφορετικές πτυχές το βάρος του δημιουργικού effort τους. Το RDR2 ρίχνει το βάρος στο shooting, στο σενάριο, στους χαρακτήρες και στον τεχνικό τομέα. Το BotW ρίχνει το βάρος στις melee μάχες, στα physics και στην ανάπτυξη του σύμπαντός του μέσω του exploration. 

Και τα δύο games έχουν άπειρα πράγματα να κάνεις, μπορείς να σπαταλήσεις εκατοντάδες ώρες και στα δύο. Η διαφορά είναι ότι στο RDR2 η εξερεύνηση είναι συμπληρωματικό στοιχείο του gameplay για να συνοδεύσει την ιστορία που διηγείται, ενώ το BotW είναι η εξερεύνησή του, μιας και δεν έχει ιστορίες και χαρακτήρες να περιγράψει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2021 στις 11:05 ΠΜ, Malthador είπε

Θα κάνω αργότερα παράθεση σε δύο τρία σημεία του πολύ ενημερωτικού μηνύματός σου, αλλά για αρχή θέλω να σχολιάσω αυτό:

Όχι, τα νούμερα από μόνα τους δεν προμηνύουν νέα έκδοση, το προμηνύει η αγορά όμως, εφόσον η Ν θέλει να διατηρήσει την δυναμική της κονσόλας. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι δεν είναι μια random χρονιά στον πλανήτη (έχουμε μια πανδημία να μας κλείνει στα σπίτια μας) και δεν είναι και μια random χρονιά στο gaming (έχουν βγει μόλις 6 μήνες οι νέες κονσόλες).

Θα έρθει κάποια στιγμή προς το τέλος της χρονιάς, στις διακοπές, που ο γονιός θα κοντοσταθεί μπροστά στο ράφι με τις κονσόλες (γιατί τότε δεν θα υπάρχει έλλειψη και τα ράφια θα είναι γεμάτα) και θα πρέπει να επιλέξει ανάμεσα στο χρέπι πενταετίας που δεν σηκώνει ούτε σε 1080p τα games του και κοστίζει €350 ή στο νέο μηχανάκι που πρακτικά μόλις έσκασε στην αγορά καλογυαλισμένο, σηκώνει 4Κ και κοστίζει €400.

Εκεί η Ν θα θέλει να έχει κάτι αντίστοιχο να προτείνει απέναντι στα twins, δεν βλέπω πως αλλιώς μπορεί να διατηρήσει την δυναμική της η κονσόλα.

Θεωρώ ότι λανθασμένα έχεις την εντύπωση ότι ο μέσος γονιός ενδιαφέρεται για όρους όπως 1080p και 4k. Ο μέσος γονιός θα πάρει αυτό που θα του πει το παιδί του. Αν οι φίλοι έχουν switch θα πάρει switch , αν έχουν ps/xbox θα πάρει το αντίστοιχο. Μετά παίζει ρόλο η τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
50 minutes ago, Bourdoulas said:

Θεωρώ ότι λανθασμένα έχεις την εντύπωση ότι ο μέσος γονιός ενδιαφέρεται για όρους όπως 1080p και 4k. Ο μέσος γονιός θα πάρει αυτό που θα του πει το παιδί του. Αν οι φίλοι έχουν switch θα πάρει switch , αν έχουν ps/xbox θα πάρει το αντίστοιχο. Μετά παίζει ρόλο η τιμή.

Όχι απαραίτητα, γιατί ο μέσος γονιός είναι 30-40-50 χρονών και έχει περάσει από ένα κάποιο gaming στάδιο σε κάποια φάση της ζωής του τα τελευταία 20-30 χρόνια.

Αλλά έστω ότι είναι έτσι όπως τα λες. Με 5m SeX|S, 8m PS5 και 85m NSw's εκεί έξω να περιμένουμε ότι τα twins θα πάνε άπατα και το NSw θα πουλήσει άλλα 85m, με την λογική «θα συνεχίσει να πουλάει ότι πουλάει ήδη»;

Πολύ αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...