Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στην θεωρια και μετα την Ε3 δεν μπορουν να κανουν ενα (mini)Direct αφιερωμενο στο Switch Pro?

 

 

 

Καλύτερα πριν άμα είναι να δείξουν παιχνίδια αποκλειστικά για το νέο σύστημα ώστε ο κόσμος να ξέρει με τι έχει να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, Fulgore said:

Στην θεωρια και μετα την Ε3 δεν μπορουν να κανουν ενα (mini)Direct αφιερωμενο στο Switch Pro?

Να δείξουν 4Κ games στην E3 και μετά να κάνουν reveal την κονσόλα;

Άκυρο το βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως που λεει ο malthador.Γιαυτο θα ανακοινωθει πριν την Ε3 ωστε να δειξουν τα "4k" παιχνιδια εκει.Εχω απορια παντως απο 3rd party τι θα δειξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να δείξουν 4Κ games στην E3 και μετά να κάνουν reveal την κονσόλα;

Άκυρο το βρίσκω. 

Ας ανακοινωθει με το καλο η κονσολα να δουμε τι hardware θα φοραει και μετα εδω ειμαστε να πουμε για τα περι 4Κ(με ή χωρις dlss) .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζω εδώ για τους σκαλπερς ή όπως τους λέτε . Διαβάζω ότι αγοράζουν κάποιοι μεγάλες ποσότητες και τις πουλάνε πολύ ακριβά και απορώ!!! Ειλικρινά απορώ, διότι πρέπει να υπάρχουν χαζοί (άλλο ήθελα να γράψω) που θα δώσουν 2+ φορές παραπάνω για να αγοράσουν κατι που δεν βρήκαν , απλά για να το αγοράσουν από τους πρώτους!!!! Ειλικρινά βρε παιδιά αυτό δεν το καταλαβαίνω, ειλικρινά όμως. Μπορεί να είναι χαζός, ίσως είμαι ή μάλλον ΟΝΤΩΣ είμαι, αλλά μου φαίνεται παρανοϊκό να δίνει κάποιος τόσα τζάμπα λεφτά και κάποιοι να γίνονται μάγκες. Αν δεν υπάρχει ζήτηση, δεν υπάρχει αγορά. Αν όλοι ήταν υπεύθυνοι καταναλωτές και όχι "πρόβατα", τέτοια πράγματα δεν θα συνέβαιναν.

 

Άποψη μου βέβαια, αλλά σας είπα ίσως εγώ είμαι λάθος και ίσως με έμαθαν αλλιώς. Εγώ είμαι και γεράκος βέβαια στα δεύτερα -άντα ;).

 

Εγκυκλοπαιδικά πάντως το μηχάνημα βγήκε τον Μάρτιο του 2017 και στο σπίτι μας το έφερε ο "Άγιος Βασίλης" αν θυμάμαι καλά την πρώτη Γενάρη του 2018. Δεν τρέχει κάτι!!!

Αν δεν έβρισκα (που δεν υπήρχε πρόβλημα με διαθεσιμότητα η αλήθεια ειναι), θα περίμενα, όσο χρειαστεί μέχρι να έρθει. Χαλαρά μάγκες, χαλαρά.

 

Σήμερα πήρα μετά το ΦΙΦΑ 18, το ΦΙΦΑ 21, έτσι για ανανέωση των ρόστερ . Ωραίο είναι, καλύτερο στα σημεία από το 18, αν και ο γιος μου έπαιξε, αλλά έτσι μου φάνηκε :) .

καλό σας βράδυ.

 

Υ.Γ : Το χω ξαναπεί, για εμάς που έχουμε παιδιά και τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα, εύχομαι η Νιντεντο να συνεχίσει όπως είπε να υποστηρίζει το σύστημα για άλλα 4 χρόνια (είχε πει η ίδια η εταιρεία πριν 2-3 μήνες ότι το switch είναι στο μέσον της ζωής του).

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Το χω ξαναπεί, για εμάς που έχουμε παιδιά και τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα, εύχομαι η Νιντεντο να συνεχίσει όπως είπε να υποστηρίζει το σύστημα για άλλα 4 χρόνια (είχε πει η ίδια η εταιρεία πριν 2-3 μήνες ότι το switch είναι στο μέσον της ζωής του).

Kαι εγω επίσης , τωρα που περιμένουμε μωράκι , ήδη το γραφειο μου με τον υπολογιστη θα φύγει,οποτε το ίδιο εύχομαι,μιας που μεχρι να φτιάξω ανάλογο htpc με βλέπω στο switch 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 minutes ago, anarchy79 said:

Διαβάζω εδώ για τους σκαλπερς ή όπως τους λέτε . Διαβάζω ότι αγοράζουν κάποιοι μεγάλες ποσότητες και τις πουλάνε πολύ ακριβά και απορώ!!! Ειλικρινά απορώ, διότι πρέπει να υπάρχουν χαζοί (άλλο ήθελα να γράψω) που θα δώσουν 2+ φορές παραπάνω για να αγοράσουν κατι που δεν βρήκαν , απλά για να το αγοράσουν από τους πρώτους!!!! Ειλικρινά βρε παιδιά αυτό δεν το καταλαβαίνω, ειλικρινά όμως. Μπορεί να είναι χαζός, ίσως είμαι ή μάλλον ΟΝΤΩΣ είμαι, αλλά μου φαίνεται παρανοϊκό να δίνει κάποιος τόσα τζάμπα λεφτά και κάποιοι να γίνονται μάγκες. Αν δεν υπάρχει ζήτηση, δεν υπάρχει αγορά. Αν όλοι ήταν υπεύθυνοι καταναλωτές και όχι "πρόβατα", τέτοια πράγματα δεν θα συνέβαιναν.

 

Άποψη μου βέβαια, αλλά σας είπα ίσως εγώ είμαι λάθος και ίσως με έμαθαν αλλιώς. Εγώ είμαι και γεράκος βέβαια στα δεύτερα -άντα ;).

 

Εγκυκλοπαιδικά πάντως το μηχάνημα βγήκε τον Μάρτιο του 2017 και στο σπίτι μας το έφερε ο "Άγιος Βασίλης" αν θυμάμαι καλά την πρώτη Γενάρη του 2018. Δεν τρέχει κάτι!!!

Αν δεν έβρισκα (που δεν υπήρχε πρόβλημα με διαθεσιμότητα η αλήθεια ειναι), θα περίμενα, όσο χρειαστεί μέχρι να έρθει. Χαλαρά μάγκες, χαλαρά.

 

Σήμερα πήρα μετά το ΦΙΦΑ 18, το ΦΙΦΑ 21, έτσι για ανανέωση των ρόστερ . Ωραίο είναι, καλύτερο στα σημεία από το 18, αν και ο γιος μου έπαιξε, αλλά έτσι μου φάνηκε :) .

καλό σας βράδυ.

 

Υ.Γ : Το χω ξαναπεί, για εμάς που έχουμε παιδιά και τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα, εύχομαι η Νιντεντο να συνεχίσει όπως είπε να υποστηρίζει το σύστημα για άλλα 4 χρόνια (είχε πει η ίδια η εταιρεία πριν 2-3 μήνες ότι το switch είναι στο μέσον της ζωής του).

Αυτό πες το στους τύπους που έχουν προπαραγγείλει (μάλιστα κάποιοι έχουν ήδη πληρώσει κιόλας!!) και περιμένουν ακόμα καρτερικά απο τον Οκτώβρη....

Είμαι τελείως ενάντια σε αυτή τη λογική αλλά δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να το θέλει χτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαραιτητο must watch για τους λατρεις του metroid prime.Καποια απο αυτα που αναφερει τα ειχα ξαναδιαβασει αλλα αυτο με τον ιδρυτη της retro studio,πρωτη φορα τα ακουγα.Παντως αδιανοητο πραγματικα πως καταφερε και βγηκε αυτο το παιχνιδι.Ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε,ενα απο τα πιο ατμοσφαιρικα  και επισης σαν γραφικα ηταν top για την εποχη του.

Παντως βλεποντας ολο αυτο ενα πραγμα μου ερχεται μονο.....θελω οπωσδηποτε metroid.Ελπιζω να δουμε κατι απο το 4 στην Ε3.Εχουν περασει 2 χρονια που εχουμε νεα του...

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με την Retro Studios αυτό είναι το αφιέρωμα (Dec 17, 2004) που εξηγεί αρκετά πράγματα που κάποια αναφέρονται και στο παραπάνω βίντεο:

https://www.nsidr.com/archive/a-retrospective-the-story-of-retro-studios/1

Κάποιοι, ακόμα και σήμερα, θεωρούν πως η Retro αποκτήθηκε σε πολύ χαμηλή τιμή αλλά αγνοούν πως η Ν πρωτύτερα είχε σκάσει ένα κάρο λεφτά για τίτλους που ποτέ δεν κυκλοφόρησαν μετά τα ευτράπελα που ακολούθησαν.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2021 στις 10:56 ΜΜ, Malthador είπε

Δεν θα το μετανιώσεις, είναι πολύ καλύτερη υλοποίηση και από το OG Gripcase και από τη Satisfye.

Θα ανακοινώσουν κι άλλα χρώματα, εκτός από το διάφανο.

φουτσες μπλε  ...
ηρθανε ολα χθες με το ταχυδρομειο επιτελους ( ειχε κολλησει το δεμα στο αεροδρομιο απο 8/4 .... ) 

 

https://i.imgur.com/v2tsi93.jpg

https://i.imgur.com/ZlRUqb7.jpg

αυτη η μαρκα εχει ενα σωρο ωραια πραγματα, mini dock - τζαμακι  - thumb caps ... τα grip και οι κασετινες  ομως ηταν και παραμενουνε  ενα σκαλι κατω απο  αυτα της Satisfye, oh well ... τουλαχιστον εφυγε αμεσως οταν το εβαλα αγγελια :P 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε μέιλ για προσφορά στο darksiders. 

Ότι θα το πάρω κάποια στιγμή θα το πάρω. Το θέμα είναι αν βγαίνει συχνά σε προσφορά (γιατί στην καλύτερη θα το πιάσω από Σεπτέμβρη. )

Επίσης αν τρέχει καλά στο switch η να το δω για pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, imr είπε

Μου ήρθε μέιλ για προσφορά στο darksiders. 

Ότι θα το πάρω κάποια στιγμή θα το πάρω. Το θέμα είναι αν βγαίνει συχνά σε προσφορά (γιατί στην καλύτερη θα το πιάσω από Σεπτέμβρη. )

Επίσης αν τρέχει καλά στο switch η να το δω για pc 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος σε ποιο απο τα 3 παιχνιδια αναφερεσαι και για τι τιμη/προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, imr είπε

Μου ήρθε μέιλ για προσφορά στο darksiders. 

Ότι θα το πάρω κάποια στιγμή θα το πάρω. Το θέμα είναι αν βγαίνει συχνά σε προσφορά (γιατί στην καλύτερη θα το πιάσω από Σεπτέμβρη. )

Επίσης αν τρέχει καλά στο switch η να το δω για pc 

Απέφυγε το 2. Τα άλλα δύο τρέχουν άψογα στο switch. Το θέμα είναι πως το 2 και 3 πρέπει να τα παίξεις pc για να ολοκληρώσεις το στόρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτες εντυπωσεις από Shin Megami Τensei 3 Νocturne :

Το physical case μου εκανε αρνητικη εντυπωση , στο εσωτερικο δεν υπηρχε τιποτα , περα απο το καρτριτζ ουτε καν ενα εσωτερικο artwork ,το θεωρω απαραδεκτο τη στιγμη που μικροτεροι εκδοτες βγαζουν τοσο ωραια physical .

Στα του παιχνιδιού να πω αρχικά ότι το παιχνίδι το παίζω για πρώτη φορά , και η επαφή μου με τη σειρά περιλαμβάνει  τα SMT 4/apocalyspe/strange journey redux  και το persona 4

Σίγουρα είναι από τα παιχνίδια που σε αιχμαλωτίζουν με την ατμόσφαιρα τους από τα πρώτα πέντε λεπτά gameplay. Art direction, χαρακτηρες , μουσικη ολα υπεροχα  . Turn based  μαχες με ορισμενα quirks τα οποια μαθαινονται σχετικα  ευκολα ( ας πουμε οτι τα buffs /debuffs και elemental/physical resistances ειναι πολυ σημαντικα σε σχεση με αλλα rpg ) . Old school  επιπεδο δυσκολιας και γενικα ελλειψη hand holding . 

Στα του  port ,οπου υπαρχουν και τα ποιο πολλα παραπονα: προκειτε για ενα low effort , hd port του παιχνδιου ,σε γενικες γραμμες θυμιζει το Super Mario 3d collection σε αυτο το κομματι . Λιγα frame drops στι μαχες ,οχι ομως κατι τρομερο . Τo θεμα με το compressed audio στις μαχες, αν δεν αναφερωνταν στο ιντερνετ , ουτε καν θα το προσεχα και σιγουρα δεν επιρεαζει τη συνολικη εμπειρια . Το θεμα με τον Dante ειναι καπως ποιο controversial , εμενα παντως δε με ενοχλησε καθολου η ελλειψη του

Εν κατακλείδι ενα μέχρι στιγμής εξαιρετικό παιχνίδι με πρακτικά ελάχιστα αρνητικά θέματα στο τεχνικό τομέα τα οποία αν σκεφτείς ότι παίζεις παιχνίδι του 2003 τα ξεπερνάς εύκολα . Προσωπικά το σημαντικο  αρνητικό για μένα είναι η τιμή η οποία δεδομένου ότι μιλάμε για απλό hd port χωρις σημαντικα  QOL improvements (  η επιλογη για easy difficulty ειναι στο dlc ) , και με  extra τα dlc , θα επρεπε να ειναι κανονικα στα 20-30 ευρω . Επισης το κουτι στη physical edition ειναι απαραδεκτο.

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...