Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εεε οκ.Η ιδια η nintendo διερρευσε το παιχνιδι πριν το event της ubisoft??Περιεργο.Βεβαια απο χθες το πρωι ειχε διαρρευσει το sparks of hope.Λογικα θα δουμε μετα ομως trailer .

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμένω ιδιαίτερα πράγματα από την παρουσίαση της Ν. Τελευταία είναι στον κόσμο τους και θυμίζουν τον παλιό (ή γνωστό) εαυτό τους, δηλαδή εκτός τόπου και χρόνου.

Οι επιφυλάξεις οφείλονται στο γεγονός ότι δεν υπήρξαν ανακοινώσεις πριν την Ε3 σύμφωνα με φήμες σχετικά με Zelda Anniversary (εάν υφίσταται) και Pokemon υλικό που τελικά περιορίστηκε σε ημερομηνίες κυκλοφορίας. 

Η εικόνα που έχω σχηματίσει είναι πως θα επιλέξουν μια πορεία ανακοινώσεων στην διάρκεια του χρόνου μέχρι πριν τις γιορτές. Με λίγα λόγια θα κρατήσουν υλικό για αργότερα ειδικά αν το συνδυάσουμε και με παλιότερες επιλογές της εταιρίας πίσω από την δικαιολογία να εστιάσουν σε συγκεκριμένα πράγματα. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως είναι να παρουσιαστεί η νέα έκδοση της κονσόλας τους έχω ικανούς να αφιερώσουν από τα 40 λεπτά μόλις 30 δευτερόλεπτα για να δείξουν το μηχάνημα και μετά να πάνε στα παιχνίδια. Μη σας πω ότι θα το πετάξουν εκεί προς το τέλος "oh, also, we will update the console with this new version at 349.99 starting this September" και να μείνει εκεί. Όχι δεν κάνω πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Δεν περιμένω ιδιαίτερα πράγματα από την παρουσίαση της Ν. Τελευταία είναι στον κόσμο τους και θυμίζουν τον παλιό (ή γνωστό) εαυτό τους, δηλαδή εκτός τόπου και χρόνου.

Οι επιφυλάξεις οφείλονται στο γεγονός ότι δεν υπήρξαν ανακοινώσεις πριν την Ε3 σύμφωνα με φήμες σχετικά με Zelda Anniversary (εάν υφίσταται) και Pokemon υλικό που τελικά περιορίστηκε σε ημερομηνίες κυκλοφορίας. 

Η εικόνα που έχω σχηματίσει είναι πως θα επιλέξουν μια πορεία ανακοινώσεων στην διάρκεια του χρόνου μέχρι πριν τις γιορτές. Με λίγα λόγια θα κρατήσουν υλικό για αργότερα ειδικά αν το συνδυάσουμε και με παλιότερες επιλογές της εταιρίας πίσω από την δικαιολογία να εστιάσουν σε συγκεκριμένα πράγματα. Για να δούμε...

Συμφωνω μαζι σου.Ενω επικοινωνιακα το πηγαιναν περιφημα απο την αρχη της ζωης του switch μεχρι και περυσι.

1,5 χρονος τωρα ομως εχουν χασει λιγο την μπαλα.Περυσι πες εσκασε το covid και τους πηγε τελειως πισω,οκ το δεχομαι, αλλα φετος??Το ειδαμε αυτο στο direct του Φλεβαρη,που υπηρχε απογοητευση απο σχεδον ολους.Και αυτο γιατι ειχε 1 χρονο να δειξει κανονικο direct και οι προσδοκιες πηγαν στα ουρανια.

Τωρα αν μεθαυριο δεν δειξουν το botw 2 θα πεσει μεγαλη γκρινια ,δικαιολογημενα δυστηχως.

Εγω προσωπικα παντως θεωρω σχεδον σιγουρο οτι θα δειξουν το botw2,σχεδια για τα 35 γενεθλια του zelda και λογικα κατι απο metroid.Aν μας δειξουν αυτα εγω θα ειμαι ευχαριστημενος.Δεν χρειαζομαι κατι παραπανω.

Αα ψεματα ειπα ,θελω να δω shadow drop του silksong στο direct ,οπως ειχε γινει με το Hollow knight to 2018.Ξερω ξερω η ιδια η team cherry ειπε οτι δεν θα ειναι στην Ε3.Αυτο ειναι επειδη θα εχει βγει το παιχνιδι αρα δεν χρειαζεται να ειναι εκει 😛 Τhink postive.....

Παντως εχω το χειροτερο σεναριο,παρουσιαζει παλι καποιον fire emblem τιτλο,που δεν εχω κατι με το franchise, και δεν δειχνει τιποτα απο metroid & botw2.Εχει να φαει το κραξιμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ας κάνω ένα μίνι wish list. 

- BotW2, το θεωρώ βέβαιο ότι θα έχει νέο epic trailer. 

- Next Xeno game, θα κατουρησω στα βρακια μου + shadow drop XCX definitive edition = dead. 

- SMTV, νέο trailer με gameplay. 

- Metroid Prime 4, έστω ένα sneak peek είναι αρκετό όμως δεν το περιμένω καθόλου. 

- Fire Emblem next, δεν θα με χάλαγε καθόλου νέο installment, την λατρεύω τη σειρά. 

- Bayonetta 3, παρόλο που πέρασε καιρός θέλω να το δω έστω και λίγο. 

- Axiom Verge 2, shadow drop. 

- Nintendo + FROM collaboration in a new IP όμως αυτά είναι όνειρα. 

- F-ZERO GX HD, shadow drop.

- Monolithsoft proudly presents Xenogears remake + Xenosaga HD trilogy. 

Αυτά τα λίγα. Βέβαια και μόνο η παρουσία Zelda ή metroid ή και τα δύο δίνουν 10/10 στο direct αλλά θέλω να δω και τι άλλες αποκαλύψεις θα έχουμε. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Φημες παντως λενε για κατι απο monolift.Τωρα αν θα ειναι XCX ή xenoblade 3 ή νεο ip πιστευω θα μαθουμε σιγουρα την Τριτη.

Όντως; Ρε πρόσεξε καλά μην μου ανεβάζεις τις προσδοκίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dekulinkgr said:

Εεε οκ.Η ιδια η nintendo διερρευσε το παιχνιδι πριν το event της ubisoft??Περιεργο.Βεβαια απο χθες το πρωι ειχε διαρρευσει το sparks of hope.Λογικα θα δουμε μετα ομως trailer .

Αν δεν γίνει η παραδοσιακή διαρροή τίτλου της Ubisoft, δεν ξεκινάει E3. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον έδειξαν και gameplay αφού σε παλιότερες παρουσιάσεις είχε σχολιαστεί αρνητικά η επιμονή σε κινηματογραφικά βίντεο. Το βασικότερο πρόβλημα ήταν η (μεγάλη) διάρκεια, μπορούσαν να περιοριστούν σε ουσιαστικό περιεχόμενο.

Με ξίνισε κάπως η αλλαγή του συστήματος μάχης στο M+R αλλά περιμένω για περισσότερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενο να βγει sequel του Mario + Rabbids αφού και το πρώτο και το DLC του ήταν καλοδουλεμένα και τα πήγαν πολύ καλά.

Κι εμένα με πέταξε έξω λίγο το σύστημα μάχης αλλά θέλω να δω κάτι πιο αναλυτικό για να καταλάβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, prefuse είπε

καλησπέρα, τι προτείνετε για προστασία ενος switch v1?

χρηση απο 12 και 10 χρονων παιδιά.

μεμβράνη, τσαμάκι προστασίας, θήκη κτλ

ευχαριστω

εγω εχω την αυθεντικη της nintendo.Εχει μεσα και δωρο τζαμακι για την οθονη.

https://www.skroutz.gr/s/10844514/Nintendo-Switch-Carrying-Case-Screen-Protector-Black.html

Μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι με αυτο.Προσοχη ομως χωραει μονο το switch με τα joycon και τιποτα αλλο.Οπως φαινεται δηλαδη στην εικονα .Ααα εχει και θηκες για παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

εγω εχω την αυθεντικη της nintendo.Εχει μεσα και δωρο τζαμακι για την οθονη.

https://www.skroutz.gr/s/10844514/Nintendo-Switch-Carrying-Case-Screen-Protector-Black.html

Μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι με αυτο.Προσοχη ομως χωραει μονο το switch με τα joycon και τιποτα αλλο.Οπως φαινεται δηλαδη στην εικονα .Ααα εχει και θηκες για παιχνιδια.

Αναφέρουν οτι έχει μεμβράνη και οχι τζαμάκι. Μήπως εννοούσες μεμβάνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...