Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, NickTG είπε

Και καλά κάνει. 

Τα Pikmin είναι πολύ καλά παιχνίδια. 

Έγραψα ότι τα Pikmin δεν είναι καλά παιχνίδια; Και για να σου λύσω την απορία μου αρέσει η σειρά και θεωρώ το 3 καλύτερο όλων αλλά αν η Ν θέλει να αλλάξει την δυναμική του προς το καλύτερο πρέπει να γίνουν κάποιες αλλαγές και προσθήκες. Μάλιστα είμαι υπέρ ενός spin-off βασισμένο στο Pikmin Adventures του NintendoLand. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σχεδιάζουν ένα αντίστοιχο παιχνίδι ειδικά όταν το NSW δένει τέλεια από την στιγμή που προσφέρει δύο χειριστήρια.

Το πρόβλημα είναι πως η Ν θα έπρεπε -εδώ και δεκαετίες- να ενισχύσει την παραγωγική της δυναμική σε software για να μην χρειάζονται κάποιοι τίτλοι ή προγενέστερες σειρές να παραμένουν στο ράφι κάτι που επίσης έχω επαναλάβει πολλάκις.

16 λεπτά πριν, imr είπε

Επισης το Mario Kart δεν μπορω να σκεφτω πως μπορει να γινει καλυτερο αυτην τη στιγμη. Τι αλλο να κανουν

Καλα κανει και το αφηνει ως εχει και βγαζει κατι διαφορετικο οπως πχ mario golf

Διαφορετικό το mario golf; Προφανώς αγνοείς ότι το mario golf είναι σειρά που δίνει το παρόν στα συστήματα της Ν τις τελευταίες δεκαετίες αφού πρωτοεμφανίστηκε στα Nintendo 64 και GBColor. Δες εδώ για περισσότερα.

Επίσης δεν έγραψα να κυκλοφορήσουν ΜΚ9, δεν υπάρχει κανένας λόγος για νέο Mario Kart. Να δημιουργήσουν ή να επαναφέρουν racing έχει περισσότερη σημασία και αυτό τόνισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On a more personal note, after 35 years of this Metroid arc, Sakamoto said he was looking forward to "new ideas". "In regard to my plans," he said, "I hope to take on new challenges and really feel a sense of relief in having achieved this much."

Πολύ ανακουφισμένος ο Sakamoto που τελείωσε το project. Μάλλον είναι ο ευγενικός Ιαπωνικός τρόπος να πει ότι δεν θέλει να ξανα ασχοληθεί με τη σειρά και καλύτερα να αναλάβει κανένας άλλος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Αν απλά θες αρχαία Ελλάδα ή έστω Ελληνικό στοιχείο τότε προτίμησε πρώτα το Hades καθώς παίζει τουλάχιστον όπως πρέπει. Το Titan Quest δεν είναι κακό στο μηχάνημα αλλά σίγουρα έρχεται με αστερίσκους που θα πρέπει να ξεπεράσεις για να μπεις στο δια ταύτα και να το χαρείς χωρίς να σου σπάει τα νεύρα. Ως παιχνίδι όμως το titan quest είναι απλά οκ. Δεν ήταν ποτέ κάτι το ιδιαίτερο και ειδικά σήμερα θα έλεγα ότι θεωρείται και μέτριο. 

Κάτι τελευταίο , από αυτά που προτείνεις (σε παρόμοιο στυλ) Diablo 3, Hades, Torchlight 2, Victor Vran , είναι κάποιο για παιδι 9 χρόνων και κάτι, εννοώ σε επίπεδο δυσκολίας όχι pegi, εκεί ξέρω ότι όλα είναι από 12 και πάνω.

 

 

Ευχαριστώ και το άλλο παλικάρι που απάντησε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ADHD είπε

Δυστυχως απο UK δεν την προλαβα την Collectors ειναι out of stock τωρα, ελπιζω να τη δουμε συντομα στις εδω αλυσιδες.

Μια από τα ίδια. Την ήθελα και εγώ αλλά την έχασα ρε γαμώτο. Κατά τα άλλα όμως παλικάρια κάντε τον σταυρό σας να είναι εμπορικά μεγάλες επιτυχίες τα metroid και να έχουν την κατάληξη του Fire Emblem και Xenoblade ώστε να αποκτήσουν κανονική παρουσία.

42 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Κάτι τελευταίο , από αυτά που προτείνεις (σε παρόμοιο στυλ) Diablo 3, Hades, Torchlight 2, Victor Vran , είναι κάποιο για παιδι 9 χρόνων και κάτι, εννοώ σε επίπεδο δυσκολίας όχι pegi, εκεί ξέρω ότι όλα είναι από 12 και πάνω.

 

 

Ευχαριστώ και το άλλο παλικάρι που απάντησε .

Σίγουρα το Diablo 3. Το πιο εύκολο και βατό, παιδικά σχεδιασμένο θα έλεγα. 

45 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εδω την δειχνει διαθεσιμη

https://www.shopto.net/en/swme39-metroid-dread-special-edition-p1145366/

προς το παρον τουλαχιστον.

Αψογος, ευχαριστώ, πέρασε η παραγγελία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχει παιξει το συγκεκριμενο site ή μου φαινεται??

Την μια μου βγαζει 91ευρω με 21ευρω μεταφορικα.

Την αλλη μου βγαζει 76ευρω,χωρις δυνατοτητα αποστολης στην Ελλαδα....

Επισης σε τοσο μεγαλο ποσο,δεν υπαρχει κινδυνος τελωνειου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, ADHD said:

Δυστυχως απο UK δεν την προλαβα την Collectors ειναι out of stock τωρα, ελπιζω να τη δουμε συντομα στις εδω αλυσιδες.

Same here.. Εντωμεταξύ η συλλεκτική του Samus Returns δε θυμάμαι να άργησε τόσο πολύ να ανέβει σε καταστήματα. :/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα εχει παιξει το συγκεκριμενο site ή μου φαινεται??

Την μια μου βγαζει 91ευρω με 21ευρω μεταφορικα.

Την αλλη μου βγαζει 76ευρω,χωρις δυνατοτητα αποστολης στην Ελλαδα....

Επισης σε τοσο μεγαλο ποσο,δεν υπαρχει κινδυνος τελωνειου??

Αγγλια το εστειλα εγω, ελλάδα δοκίμασα και δεν γινόταν κάτι.

  

27 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Same here.. Εντωμεταξύ η συλλεκτική του Samus Returns δε θυμάμαι να άργησε τόσο πολύ να ανέβει σε καταστήματα. 😕

Τσεκαρε το shopto.net link πιο πανω, ακομα διαθεσιμη την δειχνει.

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αγγλια το εστειλα εγω, ελλάδα δοκίμασα και δεν γινόταν κάτι.

  

Τσεκαρε το shopto.net link πιο πανω, ακομα διαθεσιμη την δειχνει.

sorry this item is not available in your country λεει. και θελω απλα να το κανω buy και να το στειλω αγγλια. τι φαση εσεις πω το πηρατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αγγλια το εστειλα εγω, ελλάδα δοκίμασα και δεν γινόταν κάτι.

Αρα δεν έχει καποιο θεμα ο browser μου,και αναμονη για εδω καταστημα. Εγινε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, babality είπε

sorry this item is not available in your country λεει. και θελω απλα να το κανω buy και να το στειλω αγγλια. τι φαση εσεις πω το πηρατε

Άλλαξε σε pounds στη μπαρα πάνω και σε αφήνει κανονικά να προχωρήσεις σε όλα τα βήματα, εγω έβαλα άτομο εκεί αλλά το είχα τεστάρει πρώτα.

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αρα δεν έχει καποιο θεμα ο browser μου,και αναμονη για εδω καταστημα. Εγινε :)

Δοκίμασε και εσυ αν θές αλλαγη σε pounds αλλά διάλεξε Ελλάδα, μπορεί να ξεκολλήσει κάποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Δοκίμασε και εσυ αν θές αλλαγη σε pounds αλλά διάλεξε Ελλάδα, μπορεί να ξεκολλήσει κάποια στιγμη.

Επειδη το ποσο ειναι σχετικα υψηλο,δεν θελω να το ρισκαρω με τελωνεια και μου βγει στο τελος ακριβοτερα απο οτι απο Ελλαδα. Βλεπεις αυτοι δεν αναφερουν στο τελος οπως στο amazon τιποτα τετοιο. Αρα αναμονη για Ελλαδα καλού κακού απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επειδη το ποσο ειναι σχετικα υψηλο,δεν θελω να το ρισκαρω με τελωνεια και μου βγει στο τελος ακριβοτερα απο οτι απο Ελλαδα. Βλεπεις αυτοι δεν αναφερουν στο τελος οπως στο amazon τιποτα τετοιο. Αρα αναμονη για Ελλαδα καλού κακού απο μένα.

Ειμαστε σιγουροι ομως οτι θα ερθει και εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...