Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Albilosha είπε

E τοσα χρονια pcgaming και  modding βλεπω τη διαφορα στα fps λες και τρεχει afterburner το switch.

Λογικο μου φαινεται ο φιλος παραπανω να μην καταλαβαινει οταν πεφτει κατω απο 30.Σημερα οταν παιξαμε οι αλλοι δεν καταλαβαν ΚΑΝ τη διαφορα απο τα 60 ενω εγω οταν ξεκινησε ο αγονας ηταν σαν σφαλιαρα στην μαπα.

Ο καθενας αντιλαμβανεται με βαση αυτα που εχει συνηθισει το ματι του να βλεπει.

ε καλα και σε αυτο το νημα https://gamefaqs.gamespot.com/boards/189707-the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild/75097135?page=1

θα δεις σχολια του στυλ στο δασος δεν ειδα κανενα fps drop.

Το οτι δεν το αντιλαμβανεσαι δεν σημενει δεν υπαρχει.

Σαν συμπερασμα και για πληρη επιλυση αυτου του προβληματος ειναι να μην κανει κανεις ποτε αγορα gaming pc, ΜΟΝΟ ΚΟΝΣΟΛΕΣ, σου αφηνει "κοσουρια" εκει που οι αλλοι χαιρονται και διασκεδαζουν το παιχνιδι εσυ σπαζεσαι βλεπωντας τo fps drop. :)

Ουτε και εγω εχω παρατηρησει κατι στο Switch αλλα και στο PS4 slim. Iσως επειδη ειναι το στυλ μου τετοιο, δεν παθιαζομαι (πλεον) με ασημαντες λεπτομεριες οπως 4K, HDR, 60fps  το παιχνιδι να ειναι καλο και ολα θα ειναι καλα.
 

Επεξ/σία από orck
  • Like 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Albilosha είπε

Γενικα τις δυο τελευταιες μερες μπαραζ απο χαμηλα fps.

Spoiler

Zelda εφτασα στο korok forest και η περιοχη του master sword εινα 15-20 fps και εχει θεμα και στο handheld mode.

 

Ισχύει, επίσης Κακαρίκο επίσης στην είσοδο του Ritto, διασυρμός.

Εδω εχει φραμε ντροπς το κίρμπυ το ζέλντα δεν θα είχε;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orck είπε

Σαν συμπερασμα και για πληρη επιλυση αυτου του προβληματος ειναι να μην κανει κανεις ποτε αγορα gaming pc, ΜΟΝΟ ΚΟΝΣΟΛΕΣ, σου αφηνει "κοσουρια" εκει που οι αλλοι χαιρονται και διασκεδαζουν το παιχνιδι εσυ σπαζεσαι βλεπωντας τo fps drop. :)

Ουτε και εγω εχω παρατηρησει κατι στο Switch αλλα και στο PS4 slim. Iσως επειδη ειναι το στυλ μου τετοιο, δεν παθιαζομαι (πλεον) με ασημαντες λεπτομεριες οπως 4K, HDR, 60fps  το παιχνιδι να ειναι καλο και ολα θα ειναι καλα.
 

Βρε ουτε και μενα με πειραζει οταν δεν ειναι σε παιχνιδια με ενταση.

Ζελντα πχ που λεει και το παιδι πανω Kakariko Village (και γενικα σε καθε χωριο) δεν με πειραζει.

Racing με μεγαλη βαση το multiplayer ομως μου χαλαει κατα πολυ την εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε χιλιοειπωμενο ειναι, αλλα η ματια του καθενος διαφερει.

Κατανοω τον https://www.insomnia.gr/profile/305706-albilosha/ αν και διαφωνώ πλήρως μαζι του μιας και ενοχλούμαι μονον οταν η πτωση σε framerate καταληγει σε πληρη λαθος εισαγωγη εντολων απο μενα σε ενα παιχνιδι (μου κολλαει, πηδησα σε λαθος στιγμη κλπ) .

Το ματι του καθενος χτιζεται απο πολλες συνήθειες.

Ετσι (δειτε την υπογραφη μου) για εμενα και το snes ps1 gamecube ps2 wii wii U ps4 xbox ενα πραγμα μου κανουν.

Η μονη φαση που με καιει το framerate ειναι εδω:

 arcade_classics_galaxian_screen05.0.0.jp

αλλα οπως ειπα καταλαβαινω και αυτους που εμαθαν με μια οθονη μοντερνα, που κουραζεται το ματακι τους.

Δυστυχώς νιντεντο ειναι αυτη, και τα κουσουρια της γνωστα, μην περιμενετε καντιλλακ..... Και για αυτο μην δηλωνετε ενοχλημενοι. Παλι καλα εαν εχει λιγα φραιμντροπ...Ειδαλλως ξερετε don't keep it, sell it.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα το πρωι λιγο Octapath traveller, διαλεξα τον warrior (δεν ξερω εαν αλλαζει κατι στην ιστορια). Σαν παιχνιδι μου φανηκε...καλο για το 3DS. Αλλα μεχρι εκει. Οχι για μεγαλο A τιτλο η ΑΑ οπως μου δωθηκε η εντυπωση διαβαζωντας εδω.
Φυσικα δεν πηγα τερμα τις 3 ωρες που δινει, στην 1 ωρα σταματησα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μονο prim rose εχω παιξει στο περσινο demo, απλα μαγεμενος απο τους διαλογους και την μουσικη, εχω κανει preorder την limited στα 80 GBP - shoot me :P   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 minutes ago, orck said:

Επαιξα το πρωι λιγο Octapath traveller, διαλεξα τον warrior (δεν ξερω εαν αλλαζει κατι στην ιστορια). Σαν παιχνιδι μου φανηκε...καλο για το 3DS. Αλλα μεχρι εκει. Οχι για μεγαλο A τιτλο η ΑΑ οπως μου δωθηκε η εντυπωση διαβαζωντας εδω.
Φυσικα δεν πηγα τερμα τις 3 ωρες που δινει, στην 1 ωρα σταματησα.

Υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να βλέπουν pixelιασμα, τους τρυπάει τα μάτια. Εγώ μπορώ να παίζω God of War και να το κλείσω για να παίξω στα καπάκια κάποιο game 20ετίας, δεν με ενοχλεί. Προσωπικά, λυπάμαι όποιον δεν αντέχει να παίζει non-polished games, χάνει διαμάντια έτσι. Για μένα, τα τρία καλύτερα games αυτή τη στιγμή στο NSw είναι το BotW, το Odyssey και το Axiom Verge το οποίο μοιάζει με SNES game. Πολύ κρίμα να μη βιώσει κάποιος το μεγαλείο της μουσικής και του gameplay του Axiom Verge, επειδή τον πονάνε τα μάτια του. Με διαφορά το καλύτερο Metroidvania μετά το Super Metroid.

Btw, δεν άντεξα να περιμένω για physical release και ξεκίνησα το Hollow Knight. Τρομερά ατμοσφαιρικό και πανούργα δύσκολο, φουλ στην αρρώστια κι αυτό. Μάλλον είναι το τέταρτο καλύτερο NSw game.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια έτσι στα καλά καθούμενα το μπλε χειρηστηριο βγαινει απτό ταμπλέτ πάρα πολύ εύκολα κ το κόκκινο με τίποτα  εννοώ  χωρίς το πάτημα του κουμπιού  τι μπορώ να το κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Παιδιά μια βοήθεια έτσι στα καλά καθούμενα το μπλε χειρηστηριο βγαινει απτό ταμπλέτ πάρα πολύ εύκολα κ το κόκκινο με τίποτα  εννοώ  χωρίς το πάτημα του κουμπιού  τι μπορώ να το κάνω; 

Το εβγαζες ποτε χωρις να πατησεις το κουμπι απο πισω ή και απο το grip με τα κορδονακια;

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Btw, δεν άντεξα να περιμένω για physical release και ξεκίνησα το Hollow Knight. Τρομερά ατμοσφαιρικό και πανούργα δύσκολο, φουλ στην αρρώστια κι αυτό. Μάλλον είναι το τέταρτο καλύτερο NSw game.

Όσο προχωράς στο hollow τόσο καλύτερο γίνεται.Ειμαι στο δεκαωρο και δε μπορώ να ξεκολλήσω.Λατρευω το Axiom αλλά το βάζω πιο πάνω το Hollow Knight. Είναι διαμάντι.

Επεξ/σία από Spasarxidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Το εβγαζες ποτε χωρις να πατησεις το κουμπι απο πισω ή και απο το grip με τα κορδονακια;

Απτό ταμπλέτ σίγουρα όχι. Εκεί με τα κορδονάκια δνε ξέρω αν το ζορισα.  Διορθώνει κάπως; πολύ εύκολα χάλασε ρε γαμωτο κ το αλλο βλέπω δεν βγαίνει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Malthador είπε

Υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να βλέπουν pixelιασμα, τους τρυπάει τα μάτια. Εγώ μπορώ να παίζω God of War και να το κλείσω για να παίξω στα καπάκια κάποιο game 20ετίας, δεν με ενοχλεί. Προσωπικά, λυπάμαι όποιον δεν αντέχει να παίζει non-polished games, χάνει διαμάντια έτσι. Για μένα, τα τρία καλύτερα games αυτή τη στιγμή στο NSw είναι το BotW, το Odyssey και το Axiom Verge το οποίο μοιάζει με SNES game. Πολύ κρίμα να μη βιώσει κάποιος το μεγαλείο της μουσικής και του gameplay του Axiom Verge, επειδή τον πονάνε τα μάτια του. Με διαφορά το καλύτερο Metroidvania μετά το Super Metroid.

Btw, δεν άντεξα να περιμένω για physical release και ξεκίνησα το Hollow Knight. Τρομερά ατμοσφαιρικό και πανούργα δύσκολο, φουλ στην αρρώστια κι αυτό. Μάλλον είναι το τέταρτο καλύτερο NSw game.

Malthador για μενα μεχρι στιγμης,το hollow knight ειναι κλασεις ανωτερο του axiom verge.Eιδικα το ακουστικο κομματι του παιχνιδιου ειναι απλα απολαυση.Οταν συναντησα εναν npc που σιγοτραγουδουσε απλα εκατσα εκει και την ακουγα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, dekulinkgr said:

Malthador για μενα μεχρι στιγμης,το hollow knight ειναι κλασεις ανωτερο του axiom verge.Eιδικα το ακουστικο κομματι του παιχνιδιου ειναι απλα απολαυση.Οταν συναντησα εναν npc που σιγοτραγουδουσε απλα εκατσα εκει και την ακουγα....

Δεν έχω προχωρήσει πολύ ακόμα το Hollow Knight, οπότε μπορεί να έχετε δίκιο σε σχέση με το Axiom Verge.

Εγώ κάθομαι στο παγκάκι του Dirtmouth και ακούω αυτό το κομμάτι να παίζει:

Ότι πρέπει για να αναλογιστείς διαφορετικούς τρόπους αυτοκτονίας. 🤔

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαίνει τελικά χωρίς να βάλεις λίγο δύναμη αλλά βγαίνει. Τουλάχιστον αν το κρατήσω απτή μια πλευρά Ναμη φύγει και μείνω με το τζοι κον στο χέρι χτυπά ξύλο. Το κομματάκι είναι ακόμα εκεί δεν λείπει ίσως έσπασε μια σταλιτσα στην άκρη κ γιαυτό δεν φευγει τελείως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Απτό ταμπλέτ σίγουρα όχι. Εκεί με τα κορδονάκια δνε ξέρω αν το ζορισα.  Διορθώνει κάπως; πολύ εύκολα χάλασε ρε γαμωτο κ το αλλο βλέπω δεν βγαίνει  

Στα γρηγορα 2-3 πραγματα μπορεις να δοκιμασεις μηπως και φανει που ειναι το προβλημα.Μπορεις να δεις με ενα φακο αν το πλαστικο που ασφαλιζει το joycon στο tablet ειναι φαγομενο.Πατα το κουμπακι απο πισω για να δεις καλυτερα πιο ειναι.Συγκρινε το και με το δεξιο που λες ειναι ενταξει γιατι αν ειναι φαγωμενο λογικα θα φαινεται.Αν το βαλεις στο grip που το κανει σαν controller παλι βγαινει ετσι ευκολα;Υπαρχει μια περιπτωση να λασκαρε το rail που εχει η tableta.Βαλε το δεξι joycon στην αριστερη μερια που εχει προβλημα και δες αν το καταλαβαινεις οτι κουνιεται παραπανω απο το κανονικο.ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ουτε να το ζορισεις.

  Παρομοιο προβλημα διαβασα παλιοτερα οτι ειναι απο το σιδερενιο rail απο το grip με το κορδονακι οπου το σιδερο τρωει το πλαστικο και αλλου οτι το rail απο την ταμπλετα εχει μια μικρη περιπτωσει να ειναι λιγο παραπανω λασκα αποτι επρεπε.

Μην το ζορισεις τιποτα και δημιουργηθει κανα προβλημα που δεν χρειαζετε δες αυτα που εγραψα μηπως φανει κατι αλλα οτι και να γινει μαλλον αναγκαστικα στην cd media

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...