Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν πιστευω οτι ξαφνιαστηκαν και δεν ηξεραν οτι το MP4 δεν παει καλα. Το ηξεραν απλα εχουμε ξαναπει οτι δεν ξερουν ουτε damage control να κανουν. Αν οντως εχουν στα σκαρια Metroid Trilogy τοτε πολυ απλα το ανακοινωνεις μαζι με την ακυρωση του MP4 για να χρυσωσεςι το χαπι. 

Αν οχι κανεις ενα direct να δωσεις μερικα ευχαριστα νεα και μετα μιλας για το MP4. 

Δεν εκαναν τιποτα απο τα δυο και τωρα οι κατοχοι καθονται και συζητανε αν θα ερθει το RE2 Remake στο switch. Οτι αν ερχοταν δηλαδη ήταν αυτο που περιμεναμε. Ενα Poll να κανουμε εδω στο νημα , απο τα 100 ατομα πχ τα 90 το εχουν παρει ηδη σε ενα απο τα twins.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κοντεύει να μπει Φλεβάρης και δεν θεωρούν απαραίτητο να μας ενημερώσουν για το πρόγραμμα κυκλοφορίων των δυνατών χαρτιών της κονσόλας. Περιμένουμε Fire Emblem, Animal Crossing, Pokemon, Bayonetta 3 και Luigi's Mansion 3 και το μόνο για το οποίο έχουμε ενημέρωση είναι για το Yoshi's Crafted World το οποίο βγαίνει στις 29/03 και το οποίο -μεταξύ μας- δεν είναι και κανένας τίτλος για τον οποίο θα σκίσουμε το βρακί μας. Ευτυχώς που μας έχει κάνει τη χάρη η S-E και μας έχει ενημερώσει πότε θα βγάλει τα remasters της, γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω κάτι να περιμένω στο άμεσο μέλλον από το Switch.

Εξακολουθούν να τηρούν εντελώς απαθή στάση και δείχνουν για ακόμα μία φορά ότι δεν έχουν μάθει από τα λάθη του πολύ πρόσφατου παρελθόντος. Το μόνο ελαφρυντικό που μπορώ να δεχτώ είναι ότι ετοίμαζαν direct για την προηγούμενη εβδομάδα, μέχρι που ανακάλυψαν πόσο τα έχει σκατώσει η B-N με το MP4 και το ακύρωσαν. Ευελπιστώ σε direct μεθαύριο με shadow drop το remaster του Trilogy.

Capcom says, "No, not at this time," to Resident Evil 2's remake hitting Switch

"This information was revealed to GameRant at E3 2018, during a time when there still wasn't information on the remake otherwise."

Καλά όχι πως μπορεί να έχουν αλλάξει και πολλά γιατί θα είχε ανακοινωθεί κάτι.

Όσο για το οτι οι περισσότεροι έχουν και ενα από τα twins που λέει ο james9tito δε σημαίνει πως δεν πρέπει να βγαίνουν και στο switch με την ίδια λογική είχε βγεί και πριν 20 χρόνια στο playstation και το μεγάλυτερο ποσοστό έχει ένα δε χρειαζόταν να βγει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, james9tito said:

Εγω δεν πιστευω οτι ξαφνιαστηκαν και δεν ηξεραν οτι το MP4 δεν παει καλα. Το ηξεραν απλα εχουμε ξαναπει οτι δεν ξερουν ουτε damage control να κανουν. Αν οντως εχουν στα σκαρια Metroid Trilogy τοτε πολυ απλα το ανακοινωνεις μαζι με την ακυρωση του MP4 για να χρυσωσεςι το χαπι. 

Αν οχι κανεις ενα direct να δωσεις μερικα ευχαριστα νεα και μετα μιλας για το MP4.

Παρουσιάζεται ένα πολύ θετικό κλίμα τόσο σχετικά με την «ειλικρίνειά» τους, όσο σχετικά και με την παράδοση της σκυτάλης στην Retro. Προσωπικά δεν συμμερίζομαι καθόλου το θετικό κλίμα. Η «ειλικρίνεια» ήταν κίνηση εντυπωσιασμού και τίποτα περισσότερο, ενώ η παράδοση της σκυτάλης στην Retro είναι απλά η επιβεβαίωση όλων όσων γκρινιάζαμε στην αρχή για το αυτονόητο: ότι το MP4 έπρεπε να φτιαχτεί εξαρχής από την εταιρεία που έφτιαξε τα τρία προηγούμενα, δεν χρειάζεται να είναι κάποιος σαΐνι για να το κατανοήσει.

Απλά δύο χρόνια πήγαν στον κουβά, αυτοί έχασαν κάμποσα εκατομμύρια κι εμείς χάσαμε κάμποση υπομονή. Τζίζους Κράιστ δηλαδή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι αυτό που λέτε κάποιοι τι νέο θα μας παρουσιάσουν και ποτέ θα βγουν κάποια παιχνίδια διότι τελευταία μόνο κάτι indie βλέπω και αυτά κάτω του μετρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν δούμε και τι κάναν εκεί στην Retro όλα αυτά τα χρόνια!!

Εγώ θέλω να δω το πρόγραμμα του 2019 χωρίς πολλά πολλά και μετά στην Ε3 ας δείξουν και λεπτομέρειες. Πρέπει να κάνουν direct έχουν αργήσει βασικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Παρουσιάζεται ένα πολύ θετικό κλίμα τόσο σχετικά με την «ειλικρίνειά» τους, όσο σχετικά και με την παράδοση της σκυτάλης στην Retro. Προσωπικά δεν συμμερίζομαι καθόλου το θετικό κλίμα. Η «ειλικρίνεια» ήταν κίνηση εντυπωσιασμού και τίποτα περισσότερο, ενώ η παράδοση της σκυτάλης στην Retro είναι απλά η επιβεβαίωση όλων όσων γκρινιάζαμε στην αρχή για το αυτονόητο: ότι το MP4 έπρεπε να φτιαχτεί εξαρχής από την εταιρεία που έφτιαξε τα τρία προηγούμενα, δεν χρειάζεται να είναι κάποιος σαΐνι για να το κατανοήσει.

Απλά δύο χρόνια πήγαν στον κουβά, αυτοί έχασαν κάμποσα εκατομμύρια κι εμείς χάσαμε κάμποση υπομονή. Τζίζους Κράιστ δηλαδή...

Εννοείται ότι ήταν κίνηση εντυπωσιασμού. Αυτό δεν σημάινει ότι όλοι όσοι την είδαμε θετικά είμαστε πρόβατα και δεν καταλάβαμε για ποιον λόγο έγινε. Όπως και το λάθος(όπως τελικά αποδείχθηκε) της μη παράδοσης του project στη Retro εξ'αρχής είναι εις βάρος τους. Παρ'όλα αυτά εγώ συνεχίζω να εκλαμβάνω την συγκεκριμένη κίνηση ως θετική διότι, έστω και αργά, κατάλαβαν το λάθος τους και αποφάσισαν να πάρουν δραστικά μέτρα για να το διορθώσουν.

Σαν φανατικός Metroid-άκιας αυτό που με νοιάζει έιναι να βγει το game όπως του αρμόζει. Στα επίπεδα της τριλογίας ή ακόμα και καλύτερο. Αν το να χαθούν δύο χρόνια είναι αυτό χρειάζεται για να επιτευχθεί ο σκοπός then so be it.

Δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι και οι αιτίες που οδήγησαν σε μία απόφαση, με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπονιομαστε οτι απέχουν οι εταιρίες απο το Community τους κράζουμε, παραπονιομαστε που βγαίνουν και παραδέχονται τα λάθη τους, ασχέτως τα κίνητρα η πράξη ηταν σωστή, παλι κράζουμε? Νταξει μην τα βλέπουμε ολα μαύρα κάθε φορά, φυσικα και μπορεί να ήταν εφετσιδικο αλλα τουλάχιστον το ειπαν σε όλους ναι καναμε μλκια ναι θα πάρετε (μάλλον) ποιοτικό Medroid. 

Λίγο υπομονή ακόμα να δούμε τι θα πουν στο επόμενο direct και αν πάλι κάνουν κύκλους να κράξουμε παρεα 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το αποτελεσμα ειναι οτι πολυ πιθανον να εχουμε πληρωσει μια κονσολα η οποια δεν θα δει ποτε το MP4 οπως μας ειχαν ταξει. Ας με διορθωσει καποιος αλλα εγω αυτο εχω καταλαβει οτι στο switch θα δουμε νεο MP. 

Τωρα ποιος πονταρει τα λεφτα του οτι το MP4 θα κυκλοφορησει στο switch?

Δεν ειμαι μηδενιστης αλλα κυνικος. Το αποτελεσμα ειναι οτι ΔΕΝ θα κυκλοφορησει συντομα , οχι οτι οταν κυκλοφορησει ΘΑ ειναι οπως πρεπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Prospector8 είπε

Παραπονιομαστε οτι απέχουν οι εταιρίες απο το Community τους κράζουμε, παραπονιομαστε που βγαίνουν και παραδέχονται τα λάθη τους, ασχέτως τα κίνητρα η πράξη ηταν σωστή, παλι κράζουμε? Νταξει μην τα βλέπουμε ολα μαύρα κάθε φορά, φυσικα και μπορεί να ήταν εφετσιδικο αλλα τουλάχιστον το ειπαν σε όλους ναι καναμε μλκια ναι θα πάρετε (μάλλον) ποιοτικό Medroid. 

Λίγο υπομονή ακόμα να δούμε τι θα πουν στο επόμενο direct και αν πάλι κάνουν κύκλους να κράξουμε παρεα 😛

Δεν παραδεχτηκαν καποιο λαθος.Απλα σου εβγαλαν ανακοινωση λεγοντας οτι το Metroid Prime 4 θα αργησει πολυ να βγει.

Και μιας και δεν εχουν και καμια αλλη μεγαλη ανακοινωση βγαλει ως τωρα(πλεον μονο bayonetta 3 περιμενουμε καποια στιγμη και ενα Pokemon...),γιαυτο και την εκαναν την ανακοινωση.

Και ο Reggie βγηκε και ειπε οτι θα ηθελε να τρεχει στο Switch το Red Dead λες και εχουμε δει GTA στο Switch για να θελει και Red Dead.

Εχεις μηπως την εντυπωση οτι η επομενη κονσολα της Nintendo θα ειναι απο πλευρας spec κοντα στα twins?

Οσο ηταν και το Wii U που επεσε ακυρο στο project cars.Αλλα εκει δεν την ενοιαζε την Nintendo για να πει τιποτα γιατι δεν ηταν και κανενας πολυ εμπορικος τιτλος επιπεδου Red Dead.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι σίγουρος ότι δύσκολα να δούμε κανένα μεγάλο νέο τίτλο στο switch πχ rdr2, project cars, need for speed, cod, κτλ. 

Δυστυχώς η κονσόλα είναι αρκετά αδύναμη για να σηκώσει αυτά τα παιχνίδια και γι αυτό όσο και εμπορική να είναι πολλές εταιρείες την προσπερνάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το metroid prime 4 δεν ανησυχώ, θα είναι στο επίπεδο που του πρέπει. Αδυνατώ να πιστέψω ότι ξεκινάνε από το μηδέν. Ιστορία, artwork, assets και πολλά ακόμα θα συνεχίσουν να υπάρχουν και προσωπικά πιστεύω σε 2022 κυκλοφορία, προς το τέλος του έτους. 

Δεδομένου ότι στο τέλος του 2022 η κονσόλα θα έχει κλείσει 5.5+ χρόνια κυκλοφορίας δεν αποκλείεται ο τίτλος να είναι dual release με switch 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Δυστυχώς η κονσόλα είναι αρκετά αδύναμη για να σηκώσει αυτά τα παιχνίδια και γι αυτό όσο και εμπορική να είναι πολλές εταιρείες την προσπερνάνε.

Mortal kombat 11,wrc,doom eternal,νεο wolfenstein.δεν την λες αρκετα αδυναμη απλως οχι οσο δυνατα ειναι τα twins και ειναι λογικο.Αν οι dev ασχοληθουν μπορουν να φερουν και το re2 αλλα θα τους παρει καιρο να το ξαναφτιαξουν  απο την αρχη και ξερουν οτι δεν θα πουλησει καλα γιατι 1-2 χρονια μεχρι να ξαναφτιαχτει οι περισσοτεροι θα το εχουν παιξει.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mistwalker είπε

Mortal kombat 11,wrc,doom eternal,νεο wolfenstein.δεν την λες αρκετα αδυναμη απλως οχι οσο δυνατα ειναι τα twins και ειναι λογικο.Αν οι dev ασχοληθουν μπορουν να φερουν και το re2 αλλα θα τους παρει καιρο να το ξαναφτιαξουν  απο την αρχη και ξερουν οτι δεν θα πουλησει καλα γιατι 1-2 χρονια μεχρι να ξαναφτιαχτει οι περισσοτεροι θα το εχουν παιξει.

Δεν ξέρω δεν έχεις και άδικο το Wolfenstein είναι σχετικά βαρύ παιχνίδι όπως και το doom αλλά δεν ξέρω ίσως παίζει ρόλο και η μνήμη πχ πόσο να κόψουν από παιχνίδια που σε κονσόλες είναι κοντά στα 100 γίγα αλλά και πάλι με μια κάρτα μνήμης διορθώνεται ίσως και να θέλει πολύ περισσότερη δουλειά για να μεταφερθεί και γι αυτό δεν ασχολούνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, RedAlert539 said:

Εννοείται ότι ήταν κίνηση εντυπωσιασμού. Αυτό δεν σημάινει ότι όλοι όσοι την είδαμε θετικά είμαστε πρόβατα και δεν καταλάβαμε για ποιον λόγο έγινε. Όπως και το λάθος(όπως τελικά αποδείχθηκε) της μη παράδοσης του project στη Retro εξ'αρχής είναι εις βάρος τους. Παρ'όλα αυτά εγώ συνεχίζω να εκλαμβάνω την συγκεκριμένη κίνηση ως θετική διότι, έστω και αργά, κατάλαβαν το λάθος τους και αποφάσισαν να πάρουν δραστικά μέτρα για να το διορθώσουν.

Σαν φανατικός Metroid-άκιας αυτό που με νοιάζει έιναι να βγει το game όπως του αρμόζει. Στα επίπεδα της τριλογίας ή ακόμα και καλύτερο. Αν το να χαθούν δύο χρόνια είναι αυτό χρειάζεται για να επιτευχθεί ο σκοπός then so be it.

Δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι και οι αιτίες που οδήγησαν σε μία απόφαση, με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση.

Παίζω games εδώ και τριάντα χρόνια και, πίστεψέ με, είμαι ο πρώτος εδώ μέσα που θα αποδεχθώ το "released when ready", οπως το αποδέχτηκα όταν έτρωγαν delay το Pillars of Eternity ή το RDR2. Θέλω να παίζω τα games όπως τα έχουν φανταστεί οι δημιουργοί τους, όχι rushed. 

Ομως είναι ένα πράγμα να καθυστερείς γιατί θες από το 95% να φτάσεις στο 110% κι ένα εντελώς διαφορετικό να καθυστερείς γιατί ενώ έχεις φτάσει στο 40%, να λες ξαφνικά "γάμα το, yolo, πάμε από την αρχή" , ειδικά όταν υπάρχει κόσμος που αγόρασε την κονσόλα μόνο και μόνο επειδή ανακοινώθηκε MP4. Το πρώτο δείχνει επαγγελματισμό, ενώ το δεύτερο ερασιτεχνισμό χειριστής μορφής. 

37 minutes ago, ikaruga24 said:

Για το metroid prime 4 δεν ανησυχώ, θα είναι στο επίπεδο που του πρέπει. Αδυνατώ να πιστέψω ότι ξεκινάνε από το μηδέν. Ιστορία, artwork, assets και πολλά ακόμα θα συνεχίσουν να υπάρχουν και προσωπικά πιστεύω σε 2022 κυκλοφορία, προς το τέλος του έτους. 

Δεδομένου ότι στο τέλος του 2022 η κονσόλα θα έχει κλείσει 5.5+ χρόνια κυκλοφορίας δεν αποκλείεται ο τίτλος να είναι dual release με switch 2. 

Μην υπολογίζεις νωρίτερα από το 2023 για MP4. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιδια , δεν ετρεχε το ιδιο Wolfenstein 2 σε switch και twins και αυτο δεν ειναι κατι debatable. 

Ειναι ο ιδιος τιτλος με σοβαρες εκπτωσεις. Που σε εμενα που δεν εχω κολημμα με τα frames και τις αναλυσεις μπορει να μη λεει τιποτα αλλα σε καποιον αλλον λεει. Η ομαδα που το εκανε πορτ εκανε καλη δουλεια αναμφισβητητα αλλα εκοψε απο εδω, εκοψε απο εκει, για να καταφερει να τρεξει το παιχνιδι στο switch. Επειδη το δοκιμασα σε switch αφου το ειχα τελειωσει σε ps4 , μιλαμε για blury as fuck εικονα, framerate που βγαζει ματι οτι ειναι κοντα στο 25 και αναλυση που χωρις να κατσω να ψαξω , μπορει να μην ειναι καν 720p. 

Δεν αμφιβαλλω οτι υπαρχουν ομαδες με μερακι που μπορουν να κανουν τετοιες μεταφορες και τα παιχνιδια να παιζουν αξιοπρεπως αλλα και παλι δεν συγκρινεται το αποτελεσμα με των twins. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...