Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 minutes ago, RedAlert539 said:

λολ

Αν έχουν γούστο θα κάνουν το Switch backwards compatible με το X360. :P

Βρίσκω εντυπωσιακή τη «σύμπραξη» MS-Nintendo (και ίσως και Nvidia σε λίγο καιρό). Οι κανόνες αλλάζουν άρδην και δεν βλέπω τη Sony να μπορεί να ανταπεξέλθει μόνη της. Θα πρέπει κι αυτή να κάνει κάποια συνεργασία αργά ή γρήγορα.

Ποιός το φανταζόταν ότι μετά από τα καντήλια που έφαγε η Nintendo με το ξεφόρτωμα της RARE, το στούντιο θα ερχόταν ξανά πίσω. Fingers crossed για DKC4. :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα να δεις που το stadia στο τελος θα φερει ολα τα φανμπογια ms,nintendo,sony μαζι και θα γινουν φιλοι στο τελος.. Καθε gamer που σεβεται τον εαυτο του θα εναντιωθει. Αγαπαμε κονσολες, Αγαπαμε retail cd,κασετακια κλπ.  Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το να ανοιγεις τη κουτα και να βρισκεις gameboy,gamepro και αλλα magazines κλπ. 
Τι νοσταλγια θα εχουν τα παιδια στο μελλον να ανατρεξουν για να θυμηθουν τα παιδικα τους παιχνιδια/χρονια? 
Εταιρειες σαν τη google δεν ενδιαφερονται για τετοια πραγματα. Ολα για το χρημα και το κερδος. Γιαυτο θα πατωσει. 
 

Επεξ/σία από greed
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greed είπε

Καθε gamer που σεβεται τον εαυτο του θα εναντιωθει. Αγαπαμε κονσολες, Αγαπαμε retail cd,κασετακια κλπ.  Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο το να ανοιγεις τη κουτα και να βρισκεις gameboy,gamepro και αλλα magazines κλπ. 
Τι νοσταλγια θα εχουν τα παιδια στο μελλον να ανατρεξουν για να θυμηθουν τα παιδικα τους παιχνιδια/χρονια? 
Εταιρειες σαν τη google δεν ενδιαφερονται για τετοια πραγματα. Ολα για το χρημα και το κερδος. Γιαυτο θα πατωσει. 
 

Πολύ ρομαντικό σε βρίσκω...

Δυστυχώς ή ευτυχώς όλα κατευθύνονται προς το online subscription και τις υπηρεσίες. Δεν αποκλείεται να δούμε ακόμα και ολόκληρα λειτουργικά έτσι. Πχ τα επόμενα Windows να τρέχουν απομακρυσμένα σε κάποιον server αντί στο PC μας (που θα είναι ένα router με ποντίκι-πληκτρολόγιο-οθόνη).

Το "hardware" θα σταματήσει να υφίσταται. Εκτός των τηλεοράσεων φυσικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πολύ ρομαντικό σε βρίσκω...

Δυστυχώς ή ευτυχώς όλα κατευθύνονται προς το online subscription και τις υπηρεσίες. Δεν αποκλείεται να δούμε ακόμα και ολόκληρα λειτουργικά έτσι. Πχ τα επόμενα Windows να τρέχουν απομακρυσμένα σε κάποιον server αντί στο PC μας (που θα είναι ένα router με ποντίκι-πληκτρολόγιο-οθόνη).

Το "hardware" θα σταματήσει να υφίσταται. Εκτός των τηλεοράσεων φυσικά :P

συμφωνώ. τείνουμε να κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια. Επειδή δηλαδή εμείς μεγαλώσαμε έτσι και μάθαμε να μας αρέσει ο συγκεκριμένος τρόπος και δυσκολευόμαστε (κάποιοι ενδεχομένως) να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα, δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι οι νέες γενιές δεν θα έχουν να θυμούνται κάτι. Π.χ. ο αυριανός ενήλικας που θα θυμάται το κάστρο που είχε φτιάξει με κόπο στο minecraft. Ένα επικό ματς στο fortnite κ.ο.κ.

Και εμένα δεν μου αρέσει δηλαδή το που πάει το πράγμα, αλλά η γενιά μας είναι μόνο ένα κομμάτι της πίτας των δυνητικών πελατών. Άσε που μια χαρά μας έχουν τακτοποιήσει και εμάς, όλο remasters και συλλογές από Oldies κυκλοφορούν και μας χτυπάνε στο αίσθημα της νοσταλγίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρος πίσω πάμε όμως. Κάποτε υπήρχε το mainframe και τα terminals, τώρα πάμε στο cloud. Όλο με μέτρο είναι χρήσιμα, όταν ξεφεύγουν όμως αρχίζουν τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, greed said:

Καθε gamer που σεβεται τον εαυτο του θα εναντιωθει. Αγαπαμε κονσολες, Αγαπαμε retail cd,κασετακια κλπ. 

Όχι, φίλε μου, το αντίθετο ισχύει. Αυτά που περιγράφεις είναι το περιτύλιγμα. Αγαπάμε τα games που περιέχονται μέσα στο περιτύλιγμα. Να ανεβάζουμε λέβελ τον χαρακτήρα μας, να λύνουμε το γρίφο που μας παιδεύει τόση ώρα, να βγάζουμε το boss μετά από κόπο και προσπάθεια. Αν ήθελα να αγοράσω φιγούρες και τάπες θα αγόραζα φιγούρες και τάπες. Games αγοράζω για να παίζω games, όχι για να μαζεύω χαρτικά και πλαστικά.

Κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του θα θέλει να έχει τα games του ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα, απαλλαγμένα από physical μέσα. Καιρός ήταν.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, φίλε μου, το αντίθετο ισχύει. Αυτά που περιγράφεις είναι το περιτύλιγμα. Αγαπάμε τα games που περιέχονται μέσα στο περιτύλιγμα. Να ανεβάζουμε λέβελ τον χαρακτήρα μας, να λύνουμε το γρίφο που μας παιδεύει τόση ώρα, να βγάζουμε το boss μετά από κόπο και προσπάθεια. Αν ήθελα να αγοράσω φιγούρες και τάπες θα αγόραζα φιγούρες και τάπες. Games αγοράζω για να παίζω games, όχι για να μαζεύω χαρτικά και πλαστικά.

Κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του θα θέλει να έχει τα games του ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα, απαλλαγμένα από physical μέσα. Καιρός ήταν.

Μέχρι να κλείσει η υπηρεσία ή να σου κάνει νούμερα η σύνδεση σου.

Κανένα περιτύλιγμα. Το είδαμε και το Android gaming που έφτασε.

Κ αν ήταν έτσι όπως τα λες τότε δεν θα βγαίνανε special κ συλλεκτικές.

Άσε δε που τέτοια υπηρεσία δεν μπορεί να καλύψει όλους τους gamers στην ίδια ποιότητα. Πόσο μάλλον δε ταυτόχρονα.

 

Επεξ/σία από greed
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, greed said:

Μέχρι να κλείσει η υπηρεσία ή να σου κάνει νούμερα η σύνδεση σου.

Ενώ, αν χαλάσει η κονσόλα σου ή αν γραντζουνιστεί το δισκάκι σου;

13 minutes ago, greed said:

Κανένα περιτύλιγμα. Το είδαμε και το Android gaming που έφτασε.

Τι ακριβώς περίμενες, console-grade γραφικά σε ARM; Τώρα είναι που θα το δεις αυτό με αυτού του είδους τις υπηρεσίες.

14 minutes ago, greed said:

Κ αν ήταν έτσι όπως τα λες τότε δεν θα βγαίνανε special κ συλλεκτικές.

Άσε δε που τέτοια υπηρεσία δεν μπορεί να καλύψει όλους τους gamers στην ίδια ποιότητα. Πόσο μάλλον δε ταυτόχρονα.

Μα δεν είπε κάποιος να εξαφανιστούν οι συλλεκτικές ή το physical εν γένει: θα συνεχίσει να υφίσταται το όποιο προϊόν κάνει πωλήσεις. Το έχω ξαναπεί, συνεχίζουν να εκτυπώνονται βιβλία σε χαρτί παρόλο που υπάρχει Kindle και συνεχίζουν να βγαίνουν σειρές σε δισκάκια παρόλο που υπάρχει Netflix. Γιατί να πρέπει να πάει άπατη μια υπηρεσία που θέλουμε μερικοί από εμάς και δεν μπορούμε να ζήσουμε όλοι μονιασμένοι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, φίλε μου, το αντίθετο ισχύει. Αυτά που περιγράφεις είναι το περιτύλιγμα. Αγαπάμε τα games που περιέχονται μέσα στο περιτύλιγμα. Να ανεβάζουμε λέβελ τον χαρακτήρα μας, να λύνουμε το γρίφο που μας παιδεύει τόση ώρα, να βγάζουμε το boss μετά από κόπο και προσπάθεια. Αν ήθελα να αγοράσω φιγούρες και τάπες θα αγόραζα φιγούρες και τάπες. Games αγοράζω για να παίζω games, όχι για να μαζεύω χαρτικά και πλαστικά.

Κάθε gamer που σέβεται τον εαυτό του θα θέλει να έχει τα games του ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα, απαλλαγμένα από physical μέσα. Καιρός ήταν.

 

17 λεπτά πριν, greed είπε

Μέχρι να κλείσει η υπηρεσία ή να σου κάνει νούμερα η σύνδεση σου.

Κανένα περιτύλιγμα. Το είδαμε και το Android gaming που έφτασε.

Κ αν ήταν έτσι όπως τα λες τότε δεν θα βγαίνανε special κ συλλεκτικές.

Άσε δε που τέτοια υπηρεσία δεν μπορεί να καλύψει όλους τους gamers στην ίδια ποιότητα. Πόσο μάλλον δε ταυτόχρονα.

Μέχρι να φάμε πιστόλι, πχ Jibo με το πανάκριβο ρομποτάκι τους (που πλέον είναι διακοσμητικό), και ότι είχαμε στην "κατοχή" μας να κάνει φτερά.
Αλλά ας μην ανοίγουμε πάλι το ίδιο θέμα. Δεν μπορούμε δυστυχώς να κάνουμε και πολλά. Ευτυχώς η φυσική δεν θα επιτρέψει να φτάσουμε σε αυτό το επίπεδο εντελώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν γρατζουνισω ή σπάσω το δισκάκι υπάρχει και το insomnia ή το eBay να το ξανά βρω. Αν κλείσει όμως η υπηρεσία ή ρίξει καμια πτώχευση η εταιρεία  δεν θα το ξανά δεις ποτέ σου.

Άσε δε που αν γουστάρεις να παίζεις μόνο ένα τίτλο για καιρό ή χρόνια τότε σου βγαίνει πολύ ακριβά αλλά ακόμα και χρόνο να μην έχεις δεν κάνεις απόσβεση.

Εγώ είμαι σε φάση που βαράω 12ωρα στη δουλειά και δεν έχω χρόνο να καίγομαι 10 ώρες. Παρόλα αυτά αγοράζω games γιατί ξέρω πως κάποια στιγμή θα τα παίξω όποτε και όσο θέλω δίχως το άγχος μιας συνδρομής. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω βάλει gamepass στο Xbox.

Επεξ/σία από greed
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις συζητήσεις περί cloud να τις μεταφέρεται στο αντίστοιχο θέμα του Google Stadia. Από την στιγμή που δεν έχει καμία συσχέτιση με την Ν δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται ένα θέμα που έχει αναλυθεί εκτενώς παλιότερα. Εξάλλου είναι σαφέστατες οι τοποθετήσεις γενικότερα: "το cloud είναι το μέλλον", περάσαμε από τα "κρυφά έξοδα" στο "η Ν τον ήπιε" και άλλα σχετικά. Δεν έχω πρόβλημα για τις όποιες απόψεις αλλά το κουράσαμε και στην τελική υπάρχει το να αντίστοιχο θέμα όπου μελλοντολόγοι και δεινόσαυροι μπορείτε βγάλετε τα μάτια σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Φαντάσου μπήκα στο προφίλ μου και ενώ φαίνεται κανονικά η διεύθυνση, όταν πατάω edit δεν μου βγάζει επιλογή για «Greece».

Cuphead Physical Release Confirmed For Nintendo Switch

Απίστευτη αισθητική το Cuphead, μακάρι να βγάλουν και sequel.

http://www.nintendolife.com/news/2019/03/cuphead_physical_release_confirmed_for_nintendo_switch

Όντως θα βγει και physical :) τέλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...