Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πάντα αναρρωτιόμουν αν το Axiom Verge θα μπορούσε να γίνει με κάποιο τρόπο καλύτερο από αυτό που είναι. Ε, ναι λοιπόν, του βάζεις για πρωταγωνιστή ένα σάιμποργκ νίντζα και αποκτά 10 κιλά αντρίλα παραπάνω.

Want.

Δεν ξέρω αν η νοσταλγία μου με καταδυναστεύει, αλλά μου θύμισε το turrican στην αγαπημένη amiga.

Αχχ amiga αγάπη γλυκιά μου, νοσταλγώ να ρθεις πάλι κοντά μου... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, count ian είπε

Δεν ξέρω αν η νοσταλγία μου με καταδυναστεύει, αλλά μου θύμισε το turrican στην αγαπημένη amiga.

Αχχ amiga αγάπη γλυκιά μου, νοσταλγώ να ρθεις πάλι κοντά μου... 

Ίσως σε μπέρδεψε η μουσική και τα sound effect αλλά όχι καμία σχέση, το Turrican έχει πολύ καλύτερα γραφικά και ήχο/μουσική και παίζει πολύ διαφορετικά.:D

Αυτό φέρνει περισσότερο στο 8bit ninja gaiden του NES.

Τέλος το παιχνίδι είναι αποτέλεσμα one man show(!) και η Yacht Club το κάνει Publish μόνο.

https://yachtclubgames.com/2019/03/cyber-shadow/

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο μαγαζι στο ελλαδισταν που να εχει Switch Shell replacements διαφανα - χρωματιστα κτλ? ψηνομαι να το αλλαξω χρωμα + το switch + το pro controller και το θελω τωρα τωρα τωρα.... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί στην Panic Button έχουν πάρει φωτιά! Εκτός από το Hob ετοιμάζουν και Torchlight II για Switch και το καλοκαίρι Wolfenstein Youngblood. Έχουν πάρει φόρα και δεν σταματάνε οι τύποι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενοντας το grip case που παρηγγειλα εκτυπωσα αυτα για το χαβαλε, τελικα δεν ειναι καθολου ασχημα 😄 αν μπορουσα να τα "ψεκασω" με καποιο ελαστικο υλικο θα ηταν σουπερ

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να περασουν τοσα χρονια για να παιξω αυτο το διαμαντι, στη καταλληλη κονσολα..το παχνιδι ειναι απλα απολαυση. οσοι (ελαχιστοι φανταζομαι που δε το ξερουν ηδη) metroidvania φανς θελετε ενα παιχνιδι με υπεροχο gameplay, story και soundtrack, παρτε το χωρις δευτερη σκεψη

 

btw κυκλοφορησε σημερα το GODS Remastered. Για τους νοσταλγους της Amiga και των Bitmap Brothers. Εγω το τιμησα, χαλαλι το 20ρικο :D

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παραπάνω βίντεο από την Pax East αποδεικνύουν κάτι που λέω καιρό τώρα: ότι άμα έχεις μεράκι και όρεξη μπορείς να κάνεις θάυματα στο Switch. Σίγουρα δεν μπορεί να τρέξει τα πάντα και φυσικά αυτά που τρέχουν θέλουν έξτρα δουλειά που οι περισσότεροι (ΑΑΑ κυρίως) developers δεν είναι διατεθειμένοι να την κάνουν, αλλά το μηχάνημα είναι ικανό για πολύ περισσότερα από όσα νομίζει η συντριπτκή πλειονότητα. Είναι και η τακτική της Nintendo, όσον αφορά τα ΑΑΑ, λίγο στη φάση "χεστήκαμε κιόλας αν θα μας τα φέρετε στο Switch" οπότε δεν έχει και πολλές ευκαιρίες η κονσόλα να δείξει τις δυνατότητές της.

Υ.Γ. Την Panic Button και τα μάτια σας, κουφάλες Ιάπωνες!

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ειδαμε Toki, Flashback και GODS λετε να δουμε και αλλα remasters?..ποσο θα ηθελα να βγουν τα παρακατω

Chaos engine

Banshee

Project X

Cannon fodder

Desert/Jungle strike

Wing commander

Βαλε και μερικα απο Psygnosis (Shadow of the beast, Agony, Lemmings, Killing game show) και γιναμε 😄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα battle chasers στα 20 ευρώ πακέτο με το Hollow. Το δεύτερο θεωρώ ότι τα 0.60 λεπτά που έδωσα ότι θα πιάσουν τόπο με το παραπάνω. Για το battle chasers όταν πιαστώ μαζί του έχω καλές προσδοκίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...