Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sotirisl είπε

"τσο και λο" λεει ο ένας, η "Nintendo έσωσε την Ε3" λεει ο άλλος. Τόσο διαφορετικές οι απόψεις εδώ μέσα, λες και βλέπαμε διαφορετική παρουσίαση... εγώ πάντως με εξαίρεση το νέο Zelda δεν είδα κάποιο παιχνίδι που να ανυπομονώ να παίξω...

Και εσύ την είπες "παντελώς άθλια". Κι αυτή ακράια έκφραση είναι απλά της αντίθετης άποψης. Λίγη μετριοπάθεια δεν βλαπτει😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια πληροφορια για νεο Switch ομως.

Επισης αλλη μια παρουσιαση με αισθητη την απουσια του οτιδηποτε γυρω απο metroid.

Και για το Witcher 3 hold your horses μην ειναι και αυτο τιποτα streaming μεταφορα τυπου Resident evil 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σίγουρες αγορές:

  • Luigi's Mansion 3
  • Zelda Link's Awakening
  • Fire Emblem Three Houses
  • Pokemon
  • Ni No Kuni remake (δεν έχω παίξει το original)
  • FF Crystal Chronicles

Ειδικά τα 4 πρώτα είναι day1.

Μάλλον:

  • Witcher 3
  • Mario Olympics
  • Secret of Mana

Ότι θα έβρισκα πιο πολλά παιχνίδια για Switch να μου αρέσουν από PS4 δεν το περίμενα ποτέ...

Just now, Fulgore said:

Και για το Witcher 3 hold your horses μην ειναι και αυτο τιποτα streaming μεταφορα τυπου Resident evil 7.

Δε νομίζω πρώτον λόγω dev και δεύτερον λόγω των αρκετά απλοϊκών γραφικών από το ελάχιστο που φάνηκε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sotirisl είπε

"τσο και λο" λεει ο ένας, η "Nintendo έσωσε την Ε3" λεει ο άλλος. Τόσο διαφορετικές οι απόψεις εδώ μέσα, λες και βλέπαμε διαφορετική παρουσίαση... εγώ πάντως με εξαίρεση το νέο Zelda δεν είδα κάποιο παιχνίδι που να ανυπομονώ να παίξω... και το κυριότερο, παιχνίδια όπως το No more heroes 3, ή το νέο Zelda αργούν πολύ... Astral Chain, Link's Awakening Daemon X Machina έρχονται το Σεπτέμβρη, πείτε μου έναν καλό τίτλο για το καλοκαίρι... Mόνο το Luigi 3...

Από τις αντιδράσεις στα φόρουμ γενικότερα,θα δεις ότι ακραία έκφραση είναι το άθλια παρουσίαση που είπες εσύ και όχι αυτό που είπα εγώ.Το ότι έσωσε την Ε3 ειδικά, είναι ατάκα που την συνάντησα από καμιά 20αρια άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και για το Witcher 3 hold your horses μην ειναι και αυτο τιποτα streaming μεταφορα τυπου Resident evil 7.

Δεν νομίζω. Παιχνίδια που είναι μόνο streaming (RE7, AC Odyssey) δεν ανακοινώνονται σε direct. Και ειδικά σε direct που απευθύνεται στη δύση από την στιγμή που η streaming υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο στην Ιαπωνία.

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Fire Emblem: Three Houses 

Super Mario Maker 2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Gorbatsof said:

Το Super Mario Maker είναι για παιδάκια και το Fire Emblem Three Houses είναι για μεσίτες.Δεν κάνουν.

Χάλια παιδί μου, stay away. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στην CD Project πάντως. Αντί να ακολουθήσει την πεπατημένη (και έυκολη) οδό άλλων εταιριών και να βγάλει κανά Gwen ή κανά Thronebreaker πήγε κατυθείαν στα βαριά 👍 👍 👍 Έχε χάρη που το game είναι του 2015 αλλιώς θα είχε γίνει πάταγος. 

Y.Γ. Επίσης μία ανακοίνωση που έχει περάσει απαρατήρητη το Αlien: Isolation ένα από τα αγαπημένα μου games αυτής της γενιάς.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ@λ@κ@ θα πάω 90 χρόνων κωλόγερος και θα συνεχίζω να θέλω να παίζω οποιοδήποτε Mario και Zelda σαν μικρό παιδί.

Μακάρι να μην αλλάξει ποτέ αυτή η εταιρεία όσα και αν της έχω σύρει στο παρελθόν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Δεν νομίζω. Παιχνίδια που είναι μόνο streaming (RE7, AC Odyssey) δεν ανακοινώνονται σε direct.

Δεν ξερω,γενικα κραταω παρα πολυ μικρο καλαθι για το Witcher.

Δεν ειναι μονο το πως θα τρεχει αλλα και οτι ειναι ενα παρα πολυ μεγαλο σε χωρο παιχνιδι για τις sd καρτες του Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Δεν ξερω,γενικα κραταω παρα πολυ μικρο καλαθι για το Witcher.

Δεν ειναι μονο το πως θα τρεχει αλλα και οτι ειναι ενα παρα πολυ μεγαλο σε χωρο παιχνιδι για τις sd καρτες του Switch.

Ok τότε για να σου λυθεί η απορία https://buy.thewitcher.com/en_gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το Mario Maker και το Fire Emblem Three Houses με αφήνουν παγερά αδιάφορο... τι να σας πω ρε παιδιά, αν εσείς την βρίσκετε με αυτά τα παιχνίδια, καλά κάνατε και πήρατε Nintendo Switch και λογικό είναι να σας φαίνεται η παρουσίαση της Nintendo ως ότι καλύτερο υπάρχει. Εγώ ούτε καν που θα τα άγγιζα πάντως. Παιχνίδια που θεωρώ σοβαρά και παίζω αυτή την περίοδο είναι π.χ. το Sekiro και το Total War: Three Kingdoms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, sotirisl said:

Παιχνίδια που θεωρώ σοβαρά και παίζω αυτή την περίοδο είναι π.χ. το Sekiro και το Total War: Three Kingdoms.

Το μέτρο σύγκρισης δηλαδή είναι ένα game που δεν βγήκε καν σε κονσόλες. Καλός.

Αφού παίζουμε τις κουμπάρες κι εγώ ξενέρωσα, περίμενα να ανακοινώσουν Last of Us 2 στο Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...