Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, sotirisl said:

Εμένα το Mario Maker και το Fire Emblem Three Houses με αφήνουν παγερά αδιάφορο... τι να σας πω ρε παιδιά, αν εσείς την βρίσκετε με αυτά τα παιχνίδια, καλά κάνατε και πήρατε Nintendo Switch και λογικό είναι να σας φαίνεται η παρουσίαση της Nintendo ως ότι καλύτερο υπάρχει. Εγώ ούτε καν που θα τα άγγιζα πάντως. Παιχνίδια που θεωρώ σοβαρά και παίζω αυτή την περίοδο είναι π.χ. το Sekiro και το Total War: Three Kingdoms.

 

Άρα λοιπόν δεν έψαχνες κάποιο καλό παιχνίδι αλλά κάποιο που να σου αρέσει. 

Είναι διαφορετικά πράγματα. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τα μισά από αυτά που ήθελα και άλλα τόσα που δεν περίμενα ούτε στα πιο τρελά σενάρια (μα καλά panzer dragoon;;;;) χώρια το απίστευτο κλείσιμο με το Zelda που παίρνει τρελά σκοτεινή τροπή. Ήταν σοβαρή παρουσίαση με τρομερό περιεχόμενο και έρχονται και άλλες ανακοινώσεις τις επόμενες μέρες. 

Η square Enix επίσης περνάει περίοδο αναβίωσης τύπου capcom. Μπράβο της γιατί γουστάρουμε. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Άθλια PC λέει ο άλλος, λολ.

Εντάξει, το Luigi's Mansion 3 είναι φλωριά για μπέμπηδες, όχι για macho ρσενικά όπως εμείς. Επίσης, who cares για Witcher 3, Alien: Isolation και Resident Evil: 5 + 6, είπαμε ότι από το «θέλω να παίξω multiplatfroms στο Switch» είμαστε στο «ποιός νοιάζεται για τα multiplatforms στο Switch» πλέον. Link's Awakening, Astral Chain και Marvel Ultimate Alliance 3 είναι περσινά ξινά σταφύλια.

Αλλά ρε σατανάδες, μόνο και μόνο για το No-More-φάκιν-Heroes-3 δέκα χρόνια μετά το 2, η Ν κέρδισε αυτήν και την επόμενη Ε3. Αυτό είναι το highlight της βραδιάς!

Άθλια ήταν αντικειμενικα,

luigi mansion 3 σιγα το παιχνιδι αλλα ετσι και αλλιως το εχουμε ξαναδεί, pokemon με γραφικα GO ακομα, ουτε κουβεντα για metroid, ουτε κουβεντα για hw refresh, ports και gameplay απο ..REmake. Αυτα μαζι με ports/multiplatform, witcher 3 με 4fps και ενα botw 2 teaser στο τελος για το 2030, αυτα ηθελε να δει ο κοσμος και το λες καλη παρουσίαση??

Α ξεχασα και την παιχνιδαρα animal crossing.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το animal crossing ειναι indeed παιχνιδαρα, μαλλον δεν εχεις παιξει ποτε. Εχω απιστευτες ωρες γραμμενες στο 3ds

Εμενα το παραπονο μου ειναι ενα, ενα Monster Hunter δωσε μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αφού ήταν και αντικειμενικά εντάξει.

Τέλος παιδιά. Δεν χρειάζεται άλλη κουβέντα. 

thanks και έλεγα δεν θα με καταλάβει κανείς. 🙃

 

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το animal crossing ειναι indeed παιχνιδαρα, μαλλον δεν εχεις παιξει ποτε. Εχω απιστευτες ωρες γραμμενες στο 3ds

Εμενα το παραπονο μου ειναι ενα, ενα Monster Hunter δωσε μας....

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παίξει δεν θα σου πω ψέμματα αλλα επειδη εμπιστεύομαι το γουστο σου απο οσα γραφεις επιφυλασσομαι να ειναι οντως καλο και εθιστικο παιχνιδι. Εμενα προσωπικά το παραπονο μου ηταν το metroid και μετα το νεο hw η refresh.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, ADHD said:

Άθλια ήταν αντικειμενικα,

luigi mansion 3 σιγα το παιχνιδι αλλα ετσι και αλλιως το εχουμε ξαναδεί, pokemon με γραφικα GO ακομα, ουτε κουβεντα για metroid, ουτε κουβεντα για hw refresh, ports και gameplay απο ..REmake. Αυτα μαζι με ports/multiplatform, witcher 3 με 4fps και ενα botw 2 teaser στο τελος για το 2030, αυτα ηθελε να δει ο κοσμος και το λες καλη παρουσίαση??

Α ξεχασα και την παιχνιδαρα animal crossing.. :P 

Υποκειμενικά για εσένα ήταν άθλια. Υποκειμενικά για εμένα, πιθανότατα ήταν η καλύτερη ever. 

Αντικειμενικά ήταν μια πολύ καλή παρουσίαση.

Ενδεικτικά οι τίτλοι που με ενδιαφέρουν προσωπικά:

  1. No More Heroes 3
  2. Daemon X Machina
  3. Astral Chain
  4. Fire Emblem: Three Houses
  5. Link's Awakening
  6. Luigi's Mansion 3
  7. Spyro Trilogy
  8. Ni no Kuni
  9. BotW 2

Και φυσικά οι ανακοινώσεις για το Smash με αφορούν άμεσα. Για Pokemon, Animal Crossing και Mario Maker δεν πολυκαίγομαι προσωπικά, αλλά κατανοώ για ποιούς λόγους είναι big news για κάποιους. Το ίδιο και για τα multiplatforms, δεν είναι για μένα, αλλά είναι ευπρόσδεκτα.

Για πες, πότε θυμάσαι άλλη εταιρεία να δείχνει 9 major exclusives της σε press conference (10 αν υπολογίσουμε και το NMH3, αλλά κρατάω μια επιφύλαξη για αυτό, σχετικά με το αν θα είναι exclusive) για να δούμε πότε θεωρείς ότι είναι μη-άθλια μια PC.

 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Αν και δεν είμαι φαν των Zelda, έχει βρει κανείς να κάνουμε pre-order την limited edition του Link's Awakening; :P

Αν μάθεις πες μας και εμάς! 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Υποκειμενικά για εσένα ήταν άθλια. Υποκειμενικά για εμένα, πιθανότατα ήταν η καλύτερη ever. 

Αντικειμενικά ήταν μια πολύ καλή παρουσίαση.

Ενδεικτικά οι τίτλοι που με ενδιαφέρουν προσωπικά:

  1. No More Heroes 3
  2. Daemon X Machina
  3. Astral Chain
  4. Fire Emblem: Three Houses
  5. Link's Awakening
  6. Luigi's Mansion 3
  7. Spyro Trilogy
  8. Ni no Kuni
  9. BotW 2

Και φυσικά οι ανακοινώσεις για το Smash με αφορούν άμεσα. Για Pokemon, Animal Crossing και Mario Maker δεν πολυκαίγομαι προσωπικά, αλλά κατανοώ για ποιούς λόγους είναι big news για κάποιους. Το ίδιο και για τα multiplatforms, δεν είναι για μένα, αλλά είναι ευπρόσδεκτα.

Για πες, πότε θυμάσαι άλλη εταιρεία να δείχνει 6 major exclusives της σε press conference (7 αν υπολογίσουμε και το NMH3, αλλά κρατάω μια επιφύλαξη για αυτό, σχετικά με το αν θα είναι exclusive) για να δούμε πότε θεωρείς ότι είναι μη-άθλια μια PC.

Sorry ρε συ αλλα ποια ειναι τα 6 καινουργια major exclusives που εδειξε γιατι εχω την οτι τα έχουμε ξαναδεί η μιλαμε για multiplatform, ενα botw 2 teaser που σου λεει "in development" που παρτο οπως θες για release date (ελπιζω σε νεο hw τουλαχιστον). Το Link's awakening remake καλοδεχουμενο εννοειται αλλα το εχουν ξαναδειξει, το Daemon X εχουμε παιξει demo και ετρεχε με 10fps. :P Συγκρινεις αυτη την PC με το reveal του BotW ας πουμε??

 

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Για αυτό είμαι εγώ εδώ! :P

tenor.gif

:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...