Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

sry αν το εβαλε ξανα καποιος, αλλα δεν εχω λογια.....

Πανεμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Νομίζω ότι είναι το πιο όμορφο game του Switch μέχρι τώρα. 

ο ηχος ειναι απιστευτος, μπορω να το βαλω να το ακουω ολη μερα ειδικα η αρχικη μουσικη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PDS13 είπε

Εγω τους εμπιστευομαι κλασικα τους reviewers για το 71 :P

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα μου αρεσει το παιχνιδι. Μπορει να ειναι αρκετα ακατεργαστο οπως ειπες πριν, για αυτο και βαθμολογηθηκε χαμηλα.

Ειναι ισχυει αυτο, αλλα και παλι με την ευκολια που πετανε 8αρια οι reviewers πλεον η βαθμολογία μου φανηκε χαμηλή ειδικα σε αντίθεση με το user score. :P 

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Μα και εμένα μια χαρά μου φαίνεται. 

Αυτό δεν σημαίνει πως επειδή το budget του μπορεί να είναι όσο κάποια άλλα παιχνίδια μαζί είναι πιο ποιοτικό ή πιο σημαντικό ή οτιδήποτε άλλο πέρα από το πιο ακριβό να φτιαχτεί. 

Δεν διαφωνώ σε αυτό, ένα μεγάλο budget το οποίο το 80% παει στα γραφικά και το υπόλοιπο παιχνίδι είναι generic δεν μου λεει και εμένα κάτι μόνο οτι ξόδεψαν πολλά λεφτά.

56 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

και το Breath of the Wild εχει 97 MC και 8.5 user score. Γενικα μην εμπιστευεστε κανεναν,υπαρχει εκατεροθεν bias για διαφορετικους λογους

Και το rdr2 με επισης 97 εχει 8.0 user-score, το χάσμα μεταξύ 71 των reviewers και 8.1 user score εχει μεγαλυτερη βαρύτητα imo (αν και δεν μου αρεσει να αναφερω το metacritic ως επιχειρημα) για user score συμπεριλαμβανομένων και των trolls που ριχνουν ασσο το 8.5 ειναι μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες θα σας πω κάτι. Με διαφορά το καλύτερο παιχνίδι στο Switch( και δεν βλέπω καμία αναφορά) είναι το επερχόμενο Dragon Quest XI. Σε αυτή την έκδοση με την ενορχήστρωμενη μουσική μιλάμε για ένα πραγματικό αριστούργημα. Και σαν fanboy της Nintendo μάλιστα θα σας πω ότι συγκριτικα με το μεγάλο jrpg της εταιρίας το xenoblade 2 είναι κλασεις κλασεις κλασεις καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,  κάτι άσχετο

 

υπαρχει καποιο παιχνιδι στο switch που  να ειναι ή να προκειται να ειναι, μεταγλωτισμενο στα Ελληνικα?

στο ps4 έχουν βγει πολλά βλεπω

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, h3342 είπε

παιδια,  κάτι άσχετο

υπαρχει καποιο παιχνιδι στο switch που  να ειναι ή να προκειται να ειναι, μεταγλωτισμενο στα Ελληνικα?

στο ps4 έχουν βγει πολλά βλεπω

thanks

Στην Ελλαδα εχουμε την Sony hellas που αναλαμβανει το παραπανω που λες,γιαυτο εχουν βγει πολλα.

Σε nintendo μερια μην περιμενεις τσαμπα.

12 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Μάγκες θα σας πω κάτι. Με διαφορά το καλύτερο παιχνίδι στο Switch( και δεν βλέπω καμία αναφορά) είναι το επερχόμενο Dragon Quest XI. Σε αυτή την έκδοση με την ενορχήστρωμενη μουσική μιλάμε για ένα πραγματικό αριστούργημα. Και σαν fanboy της Nintendo μάλιστα θα σας πω ότι συγκριτικα με το μεγάλο jrpg της εταιρίας το xenoblade 2 είναι κλασεις κλασεις κλασεις καλύτερο. 

Εγω δεν το ανεφερα για 2 λογους

1)Γιατι το εχω ηδη κανει πλατινα(105+ωρες)στο Pc

2)Γιατι τα jrpg(ειδικα turn based)περαν απο ελαχιστες εξαιρεσεις δεν εχουν περαση στην Ελλαδα(λιγοι ασχολουνται κοινως).

Για μενα πχ περαν του Dq11(ακομα περιμενω να βγαλουν σε σταθερες κονσολες το 8),πολυ σημαντικη ειναι και η κυκλοφορια του Ni No Kuni 1 πχ,ενος απο τα παιχνιδια που ξεχωρισαν στην προηγουμενη γενια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα τωρα διαβάζω οτι η Ninty μόνη της κόβει το hype κατακόρυφα στα Pokémon.. Αν κατάλαβα καλα ειπε οτι δεν θα υπάρξουν ολα τα pokemon στο νεο παιχνίδι τους αλλα κάποια ορισμενα απο τα παλια lol. Και ο κόσμος εχει triggαριστει full. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι υπαρχει η δυντοτητα με  καποια εξτρα χρεωση? γιατι γραφεις μην περιμενεις τσαμπα,

υποθετω ουτε τσαμπα ουτε με εξτρα χρεωση

 

επιση ποια η διαφορα της sonys hellas που εχει το ps4

απο την αντιπροσωπεια εδω δλδ,

θα ηταν δυσκολο να εβγαζαν σε καθε παιχνιδι και υποτιτλους εστω με καποια χρεωση εξτρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, Prospector8 said:

Ασχετο αλλα τωρα διαβάζω οτι η Ninty μόνη της κόβει το hype κατακόρυφα στα Pokémon.. Αν κατάλαβα καλα ειπε οτι δεν θα υπάρξουν ολα τα pokemon στο νεο παιχνίδι τους αλλα κάποια ορισμενα απο τα παλια lol. Και ο κόσμος εχει triggαριστει full. 

Ποτέ δεν υπήρχαν ΟΛΑ τα προηγούμενα σε main releases. Δεν χωράνε πόσες εκατοντάδες έχουν βγει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, h3342 είπε

γιατι υπαρχει η δυντοτητα με  καποια εξτρα χρεωση? γιατι γραφεις μην περιμενεις τσαμπα,

υποθετω ουτε τσαμπα ουτε με εξτρα χρεωση

επιση ποια η διαφορα της sonys hellas που εχει το ps4

απο την αντιπροσωπεια εδω δλδ,

θα ηταν δυσκολο να εβγαζαν σε καθε παιχνιδι και υποτιτλους εστω με καποια χρεωση εξτρα?

Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει κάποιος που ασχολείται με το συγκεκριμένο κομμάτι. Η Ν δεν έχει και δεν υπάρχει λόγος να βγάλει (κόστος-οφελος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...