Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 hour ago, duende said:

επειδη ειναι λιγο "φλου" το στορι, αναρωτιεμαι αν σε καποιο σημειο θα "δεσουν" ολα οσα κανω και θα βγαλουν νοημα. δε θελω σποιλερς

Έχεις καταλάβει τίποτα ως τώρα ή μπα; Γενικά το game στο lore στα πετάει με το σταγονόμετρο, όπως τα Dark Souls, πρέπει να συνδυάσεις τα κομμάτια μόνος σου.

Γενικά έχεις καταλάβει ως τώρα τι έχουν πάθει τα μαμούνια του Hallownest και τι έχει κάνει ακριβώς ο Wyrm; Αν δεν έχεις καταλάβει ενώ είσαι στο 80%, τότε μάλλον θα σου φανεί περίεργο το ending, γιατί λογικά μόνο το πρώτο ending θα δεις όπως τα περιγράφεις.

Το base game έχει τρία endings και το Godmaster expansion προσέθεσε άλλα δύο. Αν θες να καταλάβεις ακριβώς το lore, το ρόλο που έπαιξε ο Wyrm, το βάρος που είχε στους ώμους του ο Hollow Knight και γενικά ποιά ήταν η βαθιά ρίζα του κακού θα πρέπει να δεις το τρίτο ending. Και για να το δεις θα βλαστημήσεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, non-serviam said:

Όχι γενικά. Προπαραγγελιες. Το γράφουν συνήθως στην σελίδα του προϊόντος, ότι και καλά δεν μπορείς να ακυρώσεις. Καλύτερα στείλε τους ένα μήνυμα να είσαι σίγουρος.

 

Ίσα ίσα για προπαραγγελίες τους είναι και πιο εύκολο. 

Και στο fangamer πάντως αναφέρει πως αν χρειαστεί να ακυρώσεις προπαραγγελια να τους στείλεις mail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχεις καταλάβει τίποτα ως τώρα ή μπα; Γενικά το game στο lore στα πετάει με το σταγονόμετρο, όπως τα Dark Souls, πρέπει να συνδυάσεις τα κομμάτια μόνος σου. 

Γενικά έχεις καταλάβει ως τώρα τι έχουν πάθει τα μαμούνια του Hallownest και τι έχει κάνει ακριβώς ο Wyrm; Αν δεν έχεις καταλάβει ενώ είσαι στο 80%, τότε μάλλον θα σου φανεί περίεργο το ending, γιατί λογικά μόνο το πρώτο ending θα δεις όπως τα περιγράφεις.

Το base game έχει τρία endings και το Godmaster expansion προσέθεσε άλλα δύο. Αν θες να καταλάβεις ακριβώς το lore, το ρόλο που έπαιξε ο Wyrm, το βάρος που είχε στους ώμους του ο Hollow Knight και γενικά ποιά ήταν η βαθιά ρίζα του κακού θα πρέπει να δεις το τρίτο ending. Και για να το δεις θα βλαστημήσεις λίγο. 

κοιτα, μιλαω με ολους τους χαρακτηρες που συναντω (και ξανα, καθε φορα που περναω απο κοντα για να δω τι νεο εχουν να μου πουν) και εχω καταλαβει καποια πραγματα, γιατι κατεβηκαν κατω, τι παθανε (αυτα απο την αρχη στα λεει αν θυμαμαι καλα). απλα επειδη δεν εχει μεχρι τωρα καποια αφηγηση μεσα στο παιχνιδι που να με καθοδηγει η κατι να μου κανει μια σουμα τι εχει γινει αλλα μαζευω κομματι-κομματι τη πληροφορια, αναρωτιεμαι αν με καποιο τροπο στα "δενει" απο μονο του το παιχνιδι σε καποιο σημειο αργοτερα η πρεπει μεχρι το τελος εγω να συνθεσω το παζλ για να βγαλω νοημα. οχι οτι με ενοχλει, το απολαμβανω το παιχνιδι και με το παραπανω, ειναι πιο πολυ η απορια μηπως δε παιζω "σωστα" η κατι μεγαλο και προφανες μου διαφευγει...

btw ο wyrm ειναι αυτος που ειναι σε μια σπηλια και βλεπεις μονο 2 ματια με δοντια και σου λεει "καλα το πας, συνεχισε"? αν οχι ασε, θα τον ανακαλυψω που θα παει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, duende said:

btw ο wyrm ειναι αυτος που ειναι σε μια σπηλια και βλεπεις μονο 2 ματια με δοντια και σου λεει "καλα το πας, συνεχισε"? αν οχι ασε, θα τον ανακαλυψω που θα παει..

Όχι. Δεν ξέρω πόσο έχεις προχωρήσει στο Ancient Basin για να μη σε spoilάρω. Στο White Palace έχεις φτάσει;

Δεν θα βρεις ποτέ αφήγηση να σου τα λέει παίρνοντάς σε από το χεράκι, μόνος σου θα καταλάβεις τα περισσότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι. Δεν ξέρω πόσο έχεις προχωρήσει στο Ancient Basin για να μη σε spoilάρω. Στο White Palace έχεις φτάσει;

Δεν θα βρεις ποτέ αφήγηση να σου τα λέει παίρνοντάς σε από το χεράκι, μόνος σου θα καταλάβεις τα περισσότερα.

ουτε στο ενα ουτε στο αλλο εχω παει, οποτε μια χαρα, θα τα ανακαλυψω μονος μου...πρεπει να στειλω τη γυναικα να κανει κανενα μπανιο μπας και βρω λιγο χρονο 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Έχει κανένας άποψη για το Super mario maker 2 ; , δεν έχω παίξει το προηγούμενο αυτο ομως εχει και story mode που με ψήνει , τώρα αν θα ασχοληθώ πολύ με δημιουργία πιστών κτλπ δεν ξέρω ανάλογα αν θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον

 

Καταπληκτικο! ακόμα και για κάποιον που δεν του αρέσει η ιδέα να χτίζει πίστες (όπως εγώ), αξίζει για αγορά για το story mode και τις πίστες που έχουν χτίσει άλλοι παίχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Ίσα ίσα για προπαραγγελίες τους είναι και πιο εύκολο. 

Και στο fangamer πάντως αναφέρει πως αν χρειαστεί να ακυρώσεις προπαραγγελια να τους στείλεις mail. 

Καλό αυτό. Λογικά έτσι θα είναι.
Εμένα πάντως προχθές που αγόρασα από Specialreservegames μου το έβγαλε ξεκάθαρα ότι δεν μπορώ να ακυρώσω την προπαραγγελία.
Κάπως έτσι βέβαια αρχίζω και εγώ να ψήνομαι να την τσιμπήσω... 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου αρεσει που το κανουν και consider.Επρεπε απο day one να ειχαν παιχνιδια και του snes,gb εκτος απο nes.Το μονο που αξιζει ειναι το tetris99 απο την online υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αν το βάλουν αυτό στο προ θα είναι ο ορισμός της απογοήτευσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, non-serviam said:

Αν το βάλουν αυτό στο προ θα είναι ο ορισμός της απογοήτευσης...

Τι περιμένετε ακριβώς όταν μιλάμε για NSw Pro;

Νομίζετε ότι θα γίνει bump στην ανάλυση σε 4Κ ή ότι θα υποστηρίζει ray-tracing ξέρω 'γω; Δεν υπάρχει mobile τεχνολογία που να μπορεί να κάνει τέτοια θαύματα, τουλάχιστον όχι σε φυσιολογική τιμή.

Εμένα μου αρκεί να μπορούν όλα τα games να τρέχουν σε 720p undocked, χωρίς dynamic resolution και τέτοιες αηδίες. Οτιδήποτε περισσότερο είναι μη εφικτό, sorry.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το γεγονός ότι εν έτη 2019 η Ν το σκέφτεται να βάλει παιχνίδια SNES στο online (παιχνίδια τα οποία έχει προσφέρει στο παρελθόν άλλες 20 φορές μέσω διαφόρων υπηρεσιών) απλά το προσπερνάω.....

Αυτή η εταιρία δεν θα αλλάξει ποτέ, μια ζωή θα είναι των άκρων. Ικανή για το καλύτερο και για το χειρότερο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SNES/GB/GBC/GBA/N64, τουλάχιστον από αυτά τα συστήματα έπρεπε να τα είχαν βάλει όλα μέσα στην συνδρομή. Και μετά αν θέλουν ας βάλουν επί πληρωμή NDS/3DS/GC/Wii τίτλους ξεχωριστά. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...