Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/6/2019 στις 1:18 ΠΜ, Malthador είπε

Κάποια στιγμή κάποιο μέλος έψαχνε mount για διάδρομο γυμναστικής. 

Μήπως έχει βρει κάνεις κάτι αντίστοιχο γιατί με ενδιαφέρει;

Λοιπόν μετά από ψάξιμο, παράγγειλα αυτό: https://www.amazon.com/Tryone-Gooseneck-Nintendo-Samsung-Overall/dp/B01AUQ33LG σε έναν φίλο μου στην αγγλία για να μου το φέρει, γιατί δεν έβρισκα πουθενά να το στέλνουν Ελλάδα, και τα αντίστοιχα στην Ελλάδα είχαν πολύ κακές κριτικές, όπως ότι σπάνε εύκολα κλπ.

Πήρα αυτό, γιατί μπορώ να το προσαρμόσω σε μια βιβλιοθήκη που έχω δίπλα στον διάδρομο και θα μπορώ να βάλω ακόμα και τάμπλετ για καμιά ταινία και επίσης μπαίνει και στο κρεβάτι για παιχνίδι αν θέλω κάτι τέτοιο.

Πάντως δοκίμασα να παίξω το Fitness Boxing κάνοντας διάδρομο και ήταν πολύ διασκεδαστικό και σε γυμνάζει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Το Fitness boxing ειναι πολυ καλο και σοβαρά να το πάρει κάποιος σε ξεζουμιζει. Ποτε δεν επεσε η τιμη του στην Αγγλία παντα ειναι πάνω απο 35£+.

εγώ έχω λιώσει 40 ώρες που σημαίνει 2 μήνες του χειμώνα που είχε βροχές σχολουσα και αργά ήταν η γυμναστική μου ( 45 λεπτα και μισά ώρα) 

Πολύ κάλο αν το πάρεις στα σοβαρά. Αν καποιος ειναι φαν της αθλησης ειναι καλο για κατι διαφορετικο σαν αεροβια ασκηση και αμα την συνδιασεις με λιγα οργανα ή κάμψεις. 

Επεξ/σία από retard20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Εγώ προσωπικά το βαρέθηκα το Hollow Knight.....

Δεν με άγγιξε καθόλου. Ίσως αυτού του τύπου games να μην είναι πλέον του γούστου μου..

Ισως να έχει να κάνει με το artwork παρά με το παιχνίδι. Δοκίμασε και το axiom verge και σύγκρινε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 minutes ago, Xentimus said:

Λοιπόν μετά από ψάξιμο, παράγγειλα αυτό: https://www.amazon.com/Tryone-Gooseneck-Nintendo-Samsung-Overall/dp/B01AUQ33LG σε έναν φίλο μου στην αγγλία για να μου το φέρει, γιατί δεν έβρισκα πουθενά να το στέλνουν Ελλάδα, και τα αντίστοιχα στην Ελλάδα είχαν πολύ κακές κριτικές, όπως ότι σπάνε εύκολα κλπ.

Πήρα αυτό, γιατί μπορώ να το προσαρμόσω σε μια βιβλιοθήκη που έχω δίπλα στον διάδρομο και θα μπορώ να βάλω ακόμα και τάμπλετ για καμιά ταινία και επίσης μπαίνει και στο κρεβάτι για παιχνίδι αν θέλω κάτι τέτοιο.

Πάντως δοκίμασα να παίξω το Fitness Boxing κάνοντας διάδρομο και ήταν πολύ διασκεδαστικό και σε γυμνάζει.

Προς το παρόν το βάζω επάνω στο ταμπλό του διαδρόμου και κρατάω τα joycons στα χέρια. Αλλά αφενός είναι σε μεγάλη απόσταση από τα μάτια και δεν βλέπω καλά, αφετέρου πρέπει να έχω το κεφάλι μου σε γωνία 30-45 μοιρών για να παρακολουθώ την οθόνη, πράγμα ιδιαίτερα κουραστικό.

Νομίζω κάτι σαν αυτό στο λινκ που δίνεις θα βοηθήσει, θα το κουμπώσω κατευθείαν πάνω στο διάδρομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, cubilone είπε

Παει το 1-2 Switch απο Πλαισιο Συνταγματος. Αναμενομενο!

Ηδη έστειλα μειλ σε συνηγορο του καταναλωτη για το θεμα μιας και το πλαισιο για αλλη μια φορα λειτουργει ως μπακαλικο. Παραγγελνω 2 τμχ για εμενα και εναν αρρωστο νιντεντοφαν συναδελφο. Εγω το ξαναειχα αλλα με 5,90 λεω δε γαμιεται το καλοκαιρι καμια φορα θα παιζω με τις μικρες. 

Μετα απο 2 ωρες τηλ απο πλαισιο οτι δεν μπορουν να μου στειλουν 2 κομματια αλλα μονο 1 γιατι εχουμε λεει πολλες παραγγελιες να σας εξυπηρετησουμε ολους. Εκεινη τη στιγμη μπαινω στο Plaisio.gr Και λεω στην κοπελα οτι το προϊον ειναι ακομα σε αποθεμα αρα αμα θελω αυτη τη στιγμη παραγγελνω 100 κομματια τα πληρωνω με πιστωτικη και μετα ειμαι χρεωμενος 590 ευρω.

-Θα σας παρω μου λεει να σας πω οτι εχω μονο ενα να σας στειλω.

-Ναι αλλα εγω θα εχω χρεωθει 590 ευρω. 

-Ναι αλλα εγω θα σας παρω να σας πω οτι εχω μονο ενα και θα σας επιστρεψω τα χρηματα στην καρτα. 

-Ξερετε οτι κανω ηλεκτρονικη παραγγελια για να μην μπλεκω με τηλ οφειλετε να εχετε ενημερωμενη αποθηκη αν θελετε να λεγεστε σοβαρο καταστημα. 

-Ξερετε πολλες παραγγελιες εγιναν μεσα στο ΣΚ. 

-Δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο. 

-Ξερετε υπαρχει πελατης πριν απο εσας που εχει παραγγειλει 10 κομματια. 

-Πολυ ωραια αν τα εχει παραγγειλει πριν απο εμενα και τα εχετε διαθεσιμα να τα παρει κιολας , τι να κανουμε. 

 

Μιλαμε για μπακαλικο. Οσοι παραγγειλατε Limited zelda κρατατε μικρο καλαθι , οπως παραδεχτηκε η κοπελα στο τηλεφωνο αυτοι δεχονται παραγγελιες μεχρι να δουν οτι σε καποιο κωδικο πεφτουν πολλες μαζι. Τοτε κατεβαζουν το προιον ως εξαντλημενο και μετα παιρνουν τηλεφωνο για ακυρωσεις. 

 

ΥΓ. Καποιος διαβασε τον απο πανω που εγραψε για το "κολπο" με τα public πηγε και παραγγειλε 10. Ρε τι λαγωνικα κυκλοφορουν γυρω μας....

 

Επεξ/σία από james9tito
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, duende είπε

λες και στο public ειναι χαζοι, μολις αρχισουν να τους τα πηγαινουν για πουλημα απλα θα κατεβασουν τη τιμη αγορας στα 3 ευρω και γεια σας

Γιατι υπαρχει περιπτωση να τους παει καποιος 10 και να τα παρει και τα 10?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, james9tito είπε

Ηδη έστειλα μειλ σε συνηγορο του καταναλωτη για το θεμα μιας και το πλαισιο για αλλη μια φορα λειτουργει ως μπακαλικο. Παραγγελνω 2 τμχ για εμενα και εναν αρρωστο νιντεντοφαν συναδελφο. Εγω το ξαναειχα αλλα με 5,90 λεω δε γαμιεται το καλοκαιρι καμια φορα θα παιζω με τις μικρες. 

Μετα απο 2 ωρες τηλ απο πλαισιο οτι δεν μπορουν να μου στειλουν 2 κομματια αλλα μονο 1 γιατι εχουμε λεει πολλες παραγγελιες να σας εξυπηρετησουμε ολους. Εκεινη τη στιγμη μπαινω στο Plaisio.gr Και λεω στην κοπελα οτι το προϊον ειναι ακομα σε αποθεμα αρα αμα θελω αυτη τη στιγμη παραγγελνω 100 κομματια τα πληρωνω με πιστωτικη και μετα ειμαι χρεωμενος 590 ευρω.

-Θα σας παρω μου λεει να σας πω οτι εχω μονο ενα να σας στειλω.

-Ναι αλλα εγω θα εχω χρεωθει 590 ευρω. 

-Ναι αλλα εγω θα σας παρω να σας πω οτι εχω μονο ενα και θα σας επιστρεψω τα χρηματα στην καρτα. 

-Ξερετε οτι κανω ηλεκτρονικη παραγγελια για να μην μπλεκω με τηλ οφειλετε να εχετε ενημερωμενη αποθηκη αν θελετε να λεγεστε σοβαρο καταστημα. 

-Ξερετε πολλες παραγγελιες εγιναν μεσα στο ΣΚ. 

-Δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο. 

-Ξερετε υπαρχει πελατης πριν απο εσας που εχει παραγγειλει 10 κομματια. 

-Πολυ ωραια αν τα εχει παραγγειλει πριν απο εμενα και τα εχετε διαθεσιμα να τα παρει κιολας , τι να κανουμε. 

Μιλαμε για μπακαλικο. Οσοι παραγγειλατε Limited zelda κρατατε μικρο καλαθι , οπως παραδεχτηκε η κοπελα στο τηλεφωνο αυτοι δεχονται παραγγελιες μεχρι να δουν οτι σε καποιο κωδικο πεφτουν πολλες μαζι. Τοτε κατεβαζουν το προιον ως εξαντλημενο και μετα παιρνουν τηλεφωνο για ακυρωσεις. 

ΥΓ. Καποιος διαβασε τον απο πανω που εγραψε για το "κολπο" με τα public πηγε και παραγγειλε 10. Ρε τι λαγωνικα κυκλοφορουν γυρω μας....

Το γεγονος οτι δεν μπορουν να κρατησουν σε συμφωνια αποθηκη με Online καταστημα δειχνει ποσο μπαχαλο ειναι το μαγαζι....και εχουν και sap μη χεσω αυτο τους μαρανε.

ΚΛΑΣΙΚΑ(σας το λεω λες και το βλεπω μπροστα μου) ειμαι 100 σιγουρος οτι οταν στηνανε το κομματι Online-αποθηκη-παραγγελια o αρμοδιος που ηταν υπευθυνος θα πρεπει να ηταν ο πιο ασχετος ολων των εποχων...μιλάμε για ΑΒ στα logistics/αποθηκη/παραγγελιοληψια.

Επιβεβαιωμενη παραγγελια= στοκ -1 ..ΤΕΛΟΣ τοσο απλα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ison είπε

Το γεγονος οτι δεν μπορουν να κρατησουν σε συμφωνια αποθηκη με Online καταστημα δειχνει ποσο μπαχαλο ειναι το μαγαζι....και εχουν και sap μη χεσω αυτο τους μαρανε.

ΚΛΑΣΙΚΑ(σας το λεω λες και το βλεπω μπροστα μου) ειμαι 100 σιγουρος οτι οταν στηνανε το κομματι Online-αποθηκη-παραγγελια o αρμοδιος που ηταν υπευθυνος θα πρεπει να ηταν ο πιο ασχετος ολων των εποχων...μιλάμε για ΑΒ στα logistics/αποθηκη/παραγγελιοληψια.

Επιβεβαιωμενη παραγγελια= στοκ -1 ..ΤΕΛΟΣ τοσο απλα...

περιπου το ιδιο παραπονο ειχα μεταφερει σε εργαζομενο το 2006 σε μια σχολικη εκδρομη (λολ) στα κεντρικα γραφεια της αλυσιδας, επεμενε κιολας να μαθει τι παραπονα εχουμε απο το plaisio και εγω ανεφερα ενα παρομοιο περισταστικο με το ηλεκτρονικο του καταστημα και την ασυμφωνια που υπαρχει μεταξυ  online listing και διαθεσιμου στοκ. 

 δεν θυμαμαι τι ακριβως θεση ειχε αλλα θυμαμαι  οτι  εταξε στους συμμαθητες μου τοτε, την "υποσχεση" πως αμα του στειλουνε βιογραφικο θα το κοιταξει 2 φορες πριν αποφασισει για το αν θα γινει η προσληψη ή οχι. 

απλα εχω σαν πρωτη επιλογη τους "μικρους"  οπως  το GAMESTATION και τσεκαρω ταυτοχρονα μια στο τοσο,  τι παιζει με τις προσφορες στην ψηφιακη διανομη -  λογω της φυσης  του μηχανηματος.

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, chek2fire said:

εδώ δεν έχουμε μπορέσει να βρούμε ούτε 1 και εσείς παραγγελνετε δύο. Καλά κάνουν και κόβουν τις διπλές παραγγελίες. 

Μην ανησυχείς, αν πάρω δύο θα σου δώσω το ένα για €150!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Μην ανησυχείς, αν πάρω δύο θα σου δώσω το ένα για €150!

μα οι περισσότεροι που παίρνουν δύο κομμάτια τα έχουν βγάλει ήδη στο ebay στην διπλάσια τιμή

Τωρα που την κοιτάζω πάντως την limited το μόνο που αξίζει είναι το artbook που ήδη μπορείς αν το βρεις από Ιαπωνία σε καλή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...