Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εδώ δεν έχουμε μπορέσει να βρούμε ούτε 1 και εσείς παραγγελνετε δύο. Καλά κάνουν και κόβουν τις διπλές παραγγελίες. 

Καταλαβες για ποιο προιον μιλαμε ή εχεις μπερδευτει? Στην τελικη για οποιοδηποτε προιον και αν προκειται ειναι ευθυνη του καταστηματος να ορισει 1τμχ/ανα παραγγελια ωστε να εξυπηρετησει περισσοτερους πελατες για προιον χαμηλης διαθεσιμοτητας. Οχι να μαζευει παραγγελιες και να μοιραζει ακυρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική περίπτωση που έχει ξαναγίνει... Το Πλαισιο ήξερε καλά ότι είχε ελάχιστα κομμάτια  με το Switch 1-2. Άφησε την προσφορά να ισχύει μέχρι και το μεσημέρι ενώ δεν είχε απόθεμα.  Σωστή η κίνηση με το συνήγορο του καταναλωτή. Και ακόμα καλύτερα ένα post στο skroutz ή στο Facebook, για να μάθουν και οι υπόλοιποι για την κοροϊδία. Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχει περιορισμός στα κομμάτια που μπορει να παραγγείλει κάποιος για να μην δημιουργούνται θέματα με πολλαπλές παραγγελίες. Γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν πολύ εύκολο κάποιος με 60 ευρώ να πάρει 10 αντίτυπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολήθηκα λίγο με το Attack on Titan και έπαθα πλάκα με την υλοποίηση! Πραγματικά απίστευτη δουλειά και η KT δείχνει ότι δεν ξέρει να φτιάχνει μόνο mushou τίτλους. Ο χειρισμός είναι πραγματικά άλλου επιπέδου και σου δίνει απίστευτη χαρά να πηγαίνεις από μέρος σε μέρος στο παιχνίδι κυριολεκτικά πετώντας σαν τον spiderman. Το demo λοιπόν με έψησε για τα καλά να τα χώσω στο παιχνίδι. Η ερώτηση είναι αν τα DLC είναι αξιόλογα και προσθέτουν στο παιχνίδι ή μπορώ να ασχοληθώ μόνο με το βασικό παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Ασχολήθηκα λίγο με το Attack on Titan και έπαθα πλάκα με την υλοποίηση! Πραγματικά απίστευτη δουλειά και η KT δείχνει ότι δεν ξέρει να φτιάχνει μόνο mushou τίτλους. Ο χειρισμός είναι πραγματικά άλλου επιπέδου και σου δίνει απίστευτη χαρά να πηγαίνεις από μέρος σε μέρος στο παιχνίδι κυριολεκτικά πετώντας σαν τον spiderman. Το demo λοιπόν με έψησε για τα καλά να τα χώσω στο παιχνίδι. Η ερώτηση είναι αν τα DLC είναι αξιόλογα και προσθέτουν στο παιχνίδι ή μπορώ να ασχοληθώ μόνο με το βασικό παιχνίδι;

ναι είναι πολύ καλός τίτλος και έχει και πολύ καλή υλοποίηση το σύστημα μάχης του. Γενικά περνάς καλά μαζί του αν και νομίζω θα εκτιμηθεί πολύ παραπάνω για όσους είναι με το story στο anime. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Astral Chain Collector's edition 67€ τελική τιμη

https://www.amazon.de/dp/B07T4Q3JSX/

Ήθελα να πω ευχαριστώ για την ειδοποίηση, το πρόλαβα την ώρα που το πόσταρες.

Στο μεταξύ εξαιρετική τιμή για limited edition με μεταφορικά από εξωτερικό, στην Ελλάδα (αν τη φέρουν) θα κοστίζει μίνιμουμ 80...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Astral Chain Collector's edition 67€ τελική τιμη

https://www.amazon.de/dp/B07T4Q3JSX/

Αν και δεν προλαβα,ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EverythingYouBelieve είπε

Ήθελα να πω ευχαριστώ για την ειδοποίηση, το πρόλαβα την ώρα που το πόσταρες.

Στο μεταξύ εξαιρετική τιμή για limited edition με μεταφορικά από εξωτερικό, στην Ελλάδα (αν τη φέρουν) θα κοστίζει μίνιμουμ 80...

 

51 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν και δεν προλαβα,ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

Έχετε το νου σας ότι οι Γερμανοί έχουν Γερμανικές εκδόσεις (εξώφυλλο, μάνουαλ, κλπ.) και αυτό ισχύει και για πολλές special/limited edition (όχι πάντα όμως). Το παιχνίδι βέβαια έχει μέσα όλες τις γλώσσες (προφανώς). Πάντως οι limited Xenoblade και Octopath ήταν EU έκδοση και όχι καθαρά γερμανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, non-serviam said:

Έχετε το νου σας ότι οι Γερμανοί έχουν Γερμανικές εκδόσεις (εξώφυλλο, μάνουαλ, κλπ.) και αυτό ισχύει και για πολλές special/limited edition (όχι πάντα όμως). Το παιχνίδι βέβαια έχει μέσα όλες τις γλώσσες (προφανώς). Πάντως οι limited Xenoblade και Octopath ήταν EU έκδοση και όχι καθαρά γερμανική.

Θεωρώ απίθανο να υπάρχουν πολλαπλές limited εκδόσεις στην Ευρώπη. Το BotW είχε κάτι γαλλικά επάνω π.χ. αλλά παντού στην Ευρώπη έτσι ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όποιος έχει διπλή έκδοση του links awakening την αγοράζω 20% πάνω και με πληρωμή σε Bitcoin. Φυσικά χέρι με χέρι η συναλλαγή και την ημέρα κυκλοφορίας τους.

Τώρα παίζω το Cadence of Hyrule και αν και αρχικά το αρχισα με ενεργοποιημένο το μουσικό του σύστημα τελικά ούτε που μπόρεσα να καταλάβω τι παίζει και πως πρέπει να κινείσαι, το απενεργοποίησα και νομίζω είναι πολύ ποιο καλό έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θεωρώ απίθανο να υπάρχουν πολλαπλές limited εκδόσεις στην Ευρώπη. Το BotW είχε κάτι γαλλικά επάνω π.χ. αλλά παντού στην Ευρώπη έτσι ήταν.

Υπάρχουν. Έχω δυστυχώς πολλές Γερμανικές μόνο... 😥

3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

παιδιά όποιος έχει διπλή έκδοση του links awakening την αγοράζω 20% πάνω και με πληρωμή σε Bitcoin. Φυσικά χέρι με χέρι η συναλλαγή και την ημέρα κυκλοφορίας τους.

Τώρα παίζω το Cadence of Hyrule και αν και αρχικά το αρχισα με ενεργοποιημένο το μουσικό του σύστημα τελικά ούτε που μπόρεσα να καταλάβω τι παίζει και πως πρέπει να κινείσαι, το απενεργοποίησα και νομίζω είναι πολύ ποιο καλό έτσι.

1) Την ημέρα κυκλοφορίας ποιος θα την έχει στην Ελλάδα; Δεν είμαστε σε καμία πολιτισμένη χώρα να έρχονται αυθημερόν ούτε καν από τα ντόπια καταστήματα. Μόνο παραλαβή.
2) Ποιος θα στην πάρει σε bitcoin; Πέραν του ότι δεν θα ξέρουν οι πιο πολύ τι είναι τούτο, δεν συμφέρει κάποιον να την δώσει έτσι.

Αν θα στην δώσει κάποιος θα στην δώσει αν την έχει διπλή απλά για την "ασφάλεια" (πχ εγώ έχω τρεις και περιμένω να δω). Αν την πήρε "ύπουλα" διπλή τότε θα την μοσχοπουλήσει και σίγουρα όχι σε bitcoin.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 minutes ago, chek2fire said:

παιδιά όποιος έχει διπλή έκδοση του links awakening την αγοράζω 20% πάνω και με πληρωμή σε Bitcoin. Φυσικά χέρι με χέρι η συναλλαγή και την ημέρα κυκλοφορίας τους.

Έχω κρατήσεις σε τρία ελληνικά καταστήματα, αν μου κάτσει πάνω από μία, δεν θα παραλάβω πάνω από μία, οπότε θα ενημερώσω εδώ να πάει όποιος θέλει να παραλάβει στην αρχική τιμή. Αυτά με τα 20% καπέλο κλπ που λες είναι ανοησίες.

22 minutes ago, non-serviam said:

Υπάρχουν. Έχω δυστυχώς πολλές Γερμανικές μόνο... 😥

 

Limited; Σε κονσόλα της Ν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι παιδες δεν παιζει τετοιο θεμα ρωτησα πριν το ανεβασω γιατι ποτε δεν αγοραζω γερμανικες εκδοσεις, και μου ειπαν σε ολες τις χωρες τα ιδια Collectors στελνουν και πανω μαλλον θα εχουν και τα 2 ratings Pegi/USK i guess

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

ναι είναι πολύ καλός τίτλος και έχει και πολύ καλή υλοποίηση το σύστημα μάχης του. Γενικά περνάς καλά μαζί του αν και νομίζω θα εκτιμηθεί πολύ παραπάνω για όσους είναι με το story στο anime. 

Είδα τι υπάρχει και βλέπω ότι βγαίνει στις 5 του μήνα το final chapter ως πλήρες πακέτο οπότε εκεί θα πάω! Εχω φάει φρίκη με το demo, άψογο λέμε. Το μόνο που θα ήθελα να έχει είναι η πραγματικά μαγική πινελιά του Sawano στο OST, δυστυχώς όπως στα περισσότερα (αν όχι όλα) anime -> video game η μουσική είναι από άλλους συνθέτες και δεν ξέρω γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...