Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, fytotech είπε

Με ενδιαφέρει να πάρω το Switch, μεταχειρισμένο. Επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί με τις τιμές που βλέπω στις αγγελίες, πού περίπου πρέπει να κοιτάω;

Θα βάλω μία αγγελία με την τιμή που θα μου πείτε απλά.

Ειναι λιγο δυσκολη η απαντηση.Λοιπον η κονσολα καινουργια ξεκιναει απο 310.Τωρα μεταχειρισμενη θα ελεγα να πεις απο 220 με 240 ευρω.Βεβαια παιζει και σε τι κατασταση ειναι η κονσολα, αν θες και κανα παιχνιδι μαζι,αν θες να ειναι cfw κτλπ.Στις αγγελιες παντως βλεπω ξεκινανε απο 220.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fytotech είπε

Με ενδιαφέρει να πάρω το Switch, μεταχειρισμένο. Επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί με τις τιμές που βλέπω στις αγγελίες, πού περίπου πρέπει να κοιτάω;

Θα βάλω μία αγγελία με την τιμή που θα μου πείτε απλά.

Αφού τόσο καιρό δεν έχεις switch, δηλαδή έφαγες τον γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσεις? Υπάρχουν σοβαρότατες ενδείξεις ότι μέχρι Σεπτέμβρη να βγει/ανακοινωθεί άλλη μια συσκευή της Nintendo όποια και να είναι. 

Και να μην σου κάνει (π.χ. δεν θα είναι dockable) σίγουρα θα σπρώξει τις τιμές προς τα κάτω (εκτός και αν σε ενδιαφέρει το ...πείραγμα/CFW). 

Καλοκαιράκι είναι - με κανένα μπανάκι - βόλτα, μια χαρά περνάει ο καιρός :) 

Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου προφανώς αν θες να παίξεις εδώ και τώρα αλλά καταλαβαίνεις ελπίζω τι εννοώ.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Αφού τόσο καιρό δεν έχεις switch, δηλαδή έφαγες τον γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσεις? Υπάρχουν σοβαρότατες ενδείξεις ότι μέχρι Σεπτέμβρη να βγει/ανακοινωθεί άλλη μια συσκευή της Nintendo όποια και να είναι. 

Και να μην σου κάνει (π.χ. δεν θα είναι dockable) σίγουρα θα σπρώξει τις τιμές προς τα κάτω (εκτός και αν σε ενδιαφέρει το ...πείραγμα/CFW). 

Καλοκαιράκι είναι - με κανένα μπανάκι - βόλτα, μια χαρά περνάει ο καιρός :) 

Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου προφανώς αν θες να παίξεις εδώ και τώρα αλλά καταλαβαίνεις ελπίζω τι εννοώ.

Δυστυχώς είχα ένα τροχαίο ατύχημα και δεν μπορώ να κάνω πολλά έξω. Οπότε έχω ξεμείνει μέσα με το PC και το PS4! Έλεγα να βάλω και το Switch στην εξίσωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fytotech είπε

Δυστυχώς είχα ένα τροχαίο ατύχημα και δεν μπορώ να κάνω πολλά έξω. Οπότε έχω ξεμείνει μέσα με το PC και το PS4! Έλεγα να βάλω και το Switch στην εξίσωση.

βάλτο. Μέχρι να τελειώσεις το zelda θα έχεις αναρρώσει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/05/2019 at 14:19, NickTG said:

Συνεχίζω το Dark Souls εν τω μεταξύ. 

Πέρασα και το Anor Londo, το οποίο μου φάνηκε ιδιαίτερα εύκολο μπορώ να πω σε σχέση με ότι διάβαζα. 

Το δίδυμο βγήκε στην 3η προσπάθεια και ενώ είχα κάνει summon τον Solaire για κάποιο λόγο δεν μπήκε ποτέ μέσα. 

Δυστυχώς σκότωσα πρώτα τον Ornstein και έχασα την πανοπλία του. Ίσως στο NG+. 

Έχω ήδη περάσει από Great Hollow και Ash Lake, έχω σκοτώσει Pinwheel ενώ πήγα και στο Painted World. 

Προς το παρόν γύρισα στα Demon Ruins και σκέφτομαι αν θα πάω πρώτα εκεί ή στο DLC. 

Γενικά δεν θα έλεγα πως έχω δυσκολευτεί κάπου ιδιαίτερα πάντως. 

Παίζω με medium/heavy armor και ένα Zweihander +10.

Παίζω αποκλειστικά σε handheld mode και μέχρι τώρα μπορώ να πω δεν με έχει κουράσει καθόλου. 

Θα πω πάλι πως για μένα είναι μια καλή μεταφορά και αξίζει κάποιος να το πάρει για να μπορεί να παίζει παντού. 

 

Συνεχίζω εν τω μεταξύ με το Dark Souls με κάποια διαλείμματα στο ενδιάμεσο λόγω Game pass. 

Τελικά πήγα στο DLC πριν πάω να μαζέψω τις Lord souls όπου έχω κάνει τα πάντα, άλλωστε δεν είναι και τόσο μεγάλο, εκτός από τον Kalameet όπου θα πάω τώρα. 

Γενικά μπορώ να πω πως μου άρεσε. Ωραία τα bosses. Manus και Sanctuary Guardian βγήκαν με την πρώτη ενώ στον Artorias χρειάστηκα 4-5 προσπάθειες. 

Όπως ήδη έχω αναφέρει με την εξαίρεση λίγης ώρας στην αρχή όλο το υπόλοιπο παιχνίδι το έχω παίξει σε handheld mode, για αυτό το πήρα και στο Switch. 

Αν και ίσως σε μερικά σημεία να με βόλευε κάτι μεγαλύτερο από τα jaycons ή κανένα grip γενικά δεν έχω κανένα θέμα με το χειρισμό. 

Συνεχίζω να παίζω με Zweihander και ένα συνδυασμό από heavy/medium armor. 

Αν όλα πάνε καλά μέσα στο καλοκαίρι θα τελειώσω για πρώτη φορά το Dark Souls. :P

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, NickTG είπε

Συνεχίζω εν τω μεταξύ με το Dark Souls με κάποια διαλείμματα στο ενδιάμεσο λόγω Game pass. 

Τελικά πήγα στο DLC πριν πάω να μαζέψω τις Lord souls όπου έχω κάνει τα πάντα, άλλωστε δεν είναι και τόσο μεγάλο, εκτός από τον Kalameet όπου θα πάω τώρα. 

Γενικά μπορώ να πω πως μου άρεσε. Ωραία τα bosses. Manus και Sanctuary Guardian βγήκαν με την πρώτη ενώ στον Artorias χρειάστηκα 4-5 προσπάθειες. 

Όπως ήδη έχω αναφέρει με την εξαίρεση λίγης ώρας στην αρχή όλο το υπόλοιπο παιχνίδι το έχω παίξει σε handheld mode, για αυτό το πήρα και στο Switch. 

Αν και ίσως σε μερικά σημεία να με βόλευε κάτι μεγαλύτερο από τα jaycons ή κανένα grip γενικά δεν έχω κανένα θέμα με το χειρισμό. 

Συνεχίζω να παίζω με Zweihander και ένα συνδυασμό από heavy/medium armor. 

Αν όλα πάνε καλά μέσα στο καλοκαίρι θα τελειώσω για πρώτη φορά το Dark Souls. :P

Πρεπει να το ξαναπιασω μου φαινεται και εγω.Το εχω αφησει στο bed of chaos.Μηπως αφησω λιγο το splatoon2 και τελικα το τελειωσω και εγω.Ελπιζω μονο το sekiro να μην το εχει κανει πλεον unplayable.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, dekulinkgr said:

Ελπιζω μονο το sekiro να μην το εχει κανει πλεον unplayable.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν βλέπω το λόγο για κάτι τέτοιο. 

Πέρα από την εταιρεία που τα φτιάχνει δεν έχουν κάτι άλλο κοινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NickTG είπε

Να σου πω την αλήθεια δεν βλέπω το λόγο για κάτι τέτοιο. 

Πέρα από την εταιρεία που τα φτιάχνει δεν έχουν κάτι άλλο κοινό. 

Το ξερω αλλα επειδη ειχα δοκιμασει να τελειωσω το dlc του bloodborne,μετα απο λιωσιμο του sekiro βεβαια,δεν μπορουσα να παιξω με τιποτα.Μου φαινοταν παρα πολυ αργο το combat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Google Stadia Needs The New Nintendo Switch

The new “mini” Nintendo Switch will take advantage of a two generations of die shrinks to its Nvidia Tegra processor to deliver 1080p mobile gaming to a broader audience. 

Mindblown... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν απορία το χω και γω για τις αγγελίες, τι τιμές είναι αυτές ρε παλικάρια? Που τα είδατε τα 220€ εγώ έχω κάτι μήνες τσεκαρω ζήτημα να βρήκα 2-3 στα 220 οι υπόλοιπες είναι 240-280 χωρίς cfw (που θα φας κ το ban σου για online). Και λέω εγώ τώρα, 301 κάνει στο skroutz αυτή τη στιγμή και εδώ κ ένα μήνα βασικά και να το πάρω δεύτερο χέρι και κατά πάσα πιθανότητα χωρίς εγγύηση για 20-60€ λιγότερο και ενώ φημολογείται ότι σκάει και νέα εκδοση σύντομα? Και δε θέλω να σχολιάσω τα 370-450€ που πουλάνε τα cfw κάποιοι...για χαλαρώστε λίγο...

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί το γερμανικό Amazon μου έστειλε mail και μου ακύρωσε την παραγγελία του Astral Chain collector's edition καθώς δεν είχε διαθέσιμα τόσα κομμάτια.

Σε αντάλλαγμα μου έδωσε ένα κουπόνι -10 ευρώ. 

Λογικά θα ακυρώσουν και σε άλλους εδώ που το είχαν παραγγείλει απλά επειδή το mail είναι στα γερμανικα μην το διαγράψετε καθώς προς το τέλος έχει τον κωδικό για το κουπόνι

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...