Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, anthkout είπε

Προσωπικά δεν θα αγόραζα sd card σχεδόν από κανένα μαγαζί του skroutz. Και αυτό διότι κυκλοφορούν πάρα πολλές counterfeit κάρτες και τα περισσότερα μαγαζιά από εκεί κάνουν δικές τους εισαγωγές και δεν εμπιστεύομαι τον έλεγχο που κάνουν τουλάχιστον στις μνήμες. 

Οπότε παίρνω αναγκαστικά από "μεγάλα" μαγαζιά που αγοράζουν απευθείας από τον  επίσημο προμηθευτή. 

Βέβαια αυτά είναι δικά μου κολλήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντρέπομαι που το λέω. αλλά μόλις παρήγγειλα το Τετρις 99 στα 38 (ή και λιγότερα) ευρώ... 😅

Βέβαια με ένα χρόνο online στο πακέτο, ψιλόσπαει η τιμή.
 

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

τώρα πλέον έχει αρχίσει το hunting του daemon x machina κολέκτορα. 

Αν το δει κανείς πουθενά ας το γράψει :P

Έχω δει κάτι άκυρες προ παραγγελίες σε κάτι άκυρα μαγαζάκι για διπλάσια σχεδόν τιμή... Υπομονή λοιπόν για Amazon και Game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Προσωπικά δεν θα αγόραζα sd card σχεδόν από κανένα μαγαζί του skroutz. Και αυτό διότι κυκλοφορούν πάρα πολλές counterfeit κάρτες και τα περισσότερα μαγαζιά από εκεί κάνουν δικές τους εισαγωγές και δεν εμπιστεύομαι τον έλεγχο που κάνουν τουλάχιστον στις μνήμες. 

Οπότε παίρνω αναγκαστικά από "μεγάλα" μαγαζιά που αγοράζουν απευθείας από τον  επίσημο προμηθευτή. 

Βέβαια αυτά είναι δικά μου κολλήματα. 

Όχι βρε μια χαρά είναι η καρτούλα - χτύπα τον κωδικό της. Και εγώ από skroutz είχα πάρει την 128αρα μου και μια χαρά ήταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Αυτό το σημείο που αναφέρεις στο εξωτερικό το μεταφράζουν ως ένα νέο controller για το switch/pro/mini/2. Σε κάποιο σημείο αν θυμάμαι καλά επικαλείται την παραδοσιακή ανωτερότητα της nintendo στον τομέα αυτό, κάτι που ισχύει.

Q13, Miyamoto:
At the same time, I also believe that we should quickly graduate from the current controller, and we are attempting all kinds of things. Our objective is to achieve an interface that surpasses thecurrent controller, where what the player does is directly reflected on the screen, and the user can clearly feel the result. This has not been achieved yet. We have tried all kinds of motion controllers, but none seem to work for all people. As the company that knows the most about controllers, we have been striving to create a controller that can be used with ease, and that will become the standard for the next generation.

Επόμενη γενιά επομένως δεν πρόκειται για κάτι που απασχολεί/προορίζεται το τωρινό σύστημα. Εμένα μου μυρίζει επιστροφή σε motion controls αλλά αυτήν την φορά η Ν δεν θα κάνει το λάθος να υποβαθμίσει/μεταλλάξει το κλασσικό gameplay που προσφέρουν οι σειρές της όπως έπραξε σε κάποιους τίτλους με το Wii. Πιθανόν να σημάνει την επιστροφή του κέρσορα επί της οθόνης (eye tracking?ir camera? more sensors?) και την προσθήκη νέων στοιχείων αλληλεπίδρασης κάτι σαν το clickwheel του ipod που θα μπορεί να επιταχύνει και διευκολύνει την πλοήγηση μέσα στα μενού και τις επιλογές γενικότερα. Πρόκειται για πολύ μελλοντικά θέματα επομένως ας περιοριστούμε στο θέμα που είναι το NSW και προσωπικά περιμένω να δω τι τελικά (και ΑΝ) θα προσφέρουν οι νέες φημολογούμενες εκδόσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 hours ago, Malthador said:

Απλα LOL 😆.

Ευτυχώς ήταν και θα δούμε κι άλλα παιχνίδια. Three houses day one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Απλα LOL 😆.

Ευτυχώς ήταν και θα δούμε κι άλλα παιχνίδια. Three houses day one.

Μα έχει δίκιο. Το παιχνίδι επί της ουσίας δεν είχε διαφορά από τα προηγούμενα της σειράς πέρα από μια αλλαγή σε παρουσίαση. Εγώ απλά θα πω ότι όπως και πολλά άλλα παιχνίδια απλά είχε έρθει η ώρα του. Παιχνίδια που ήταν πολύ μπροστά για την εποχή τους ή/και δύσκολο να τα βρεις και να μάθεις γι αυτά έρχονται και πάλι "σήμερα" με εξαιρετικά αποτελέσματα.

Το ίδιο θα συμβεί και με το νέο Metroid. Δεδομένου ότι θα είναι καλό (που θα είναι) τότε εμπορικά θα είναι σίγουρα το καλύτερο της σειράς σε βαθμό να το βάλουν στο κεντρικό μενού εκεί στην nintendo όπως έκαναν και με το fire emblem και την σειρά Xeno που αν θυμάστε δεν ήθελαν καν να κυκλοφορήσουν εκτός Ιαπωνίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, ikaruga24 said:

Μα έχει δίκιο. Το παιχνίδι επί της ουσίας δεν είχε διαφορά από τα προηγούμενα της σειράς πέρα από μια αλλαγή σε παρουσίαση. Εγώ απλά θα πω ότι όπως και πολλά άλλα παιχνίδια απλά είχε έρθει η ώρα του. Παιχνίδια που ήταν πολύ μπροστά για την εποχή τους ή/και δύσκολο να τα βρεις και να μάθεις γι αυτά έρχονται και πάλι "σήμερα" με εξαιρετικά αποτελέσματα.

Το ίδιο θα συμβεί και με το νέο Metroid. Δεδομένου ότι θα είναι καλό (που θα είναι) τότε εμπορικά θα είναι σίγουρα το καλύτερο της σειράς σε βαθμό να το βάλουν στο κεντρικό μενού εκεί στην nintendo όπως έκαναν και με το fire emblem και την σειρά Xeno που αν θυμάστε δεν ήθελαν καν να κυκλοφορήσουν εκτός Ιαπωνίας. 

Όντως. Κι εγώ ετεροχρονισμένα τα ανακάλυψα αλλά τα έπαιξα όλα (απλά και του gameboy) και τα ευχαριστήθηκα όλα τόσο πολύ. Μακάρι να τα είχα ανακάμψει ακόμα αργότερα να είχα ακόμα να παίζω...

Δεν υπάρχουν πολλά σ αυτό το είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 minutes ago, duende said:

να πω και γω τον πονο μου..αυτο το ρημαδο dock δε λεει να πεσει η τιμη του πουθενα...ουτε μτχ δε το βρισκεις

Jumpgate.

Παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Malthador είπε

Jumpgate.

Παρακαλώ.

το γνωριζω το συγκεκριμενο, αλλα δε το ρισκαρω να παρω το switch στο χερι λογω ενος sw update (λεμε ενα απλο σεναριο)

ηδη εχουν αναφερθει καποια περιστατικα στο reddit. λιγα μεν, αλλα..

θελω να βρω ενα dock, να τυπωσω ενα case και να βαλω τα ηλεκτρονικα του σε αυτο

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, duende said:

το γνωριζω το συγκεκριμενο, αλλα δε το ρισκαρω να παρω το switch στο χερι λογω ενος sw update (λεμε ενα απλο σεναριο)

ηδη εχουν αναφερθει καποια περιστατικα στο reddit. λιγα μεν, αλλα..

θελω να βρω ενα dock, να τυπωσω ενα case και να βαλω τα ηλεκτρονικα του σε αυτο

Δεν θα το πάρεις, είναι ειδικά ανεπτυγμένο για switch.

Δεν πρόκειται να πέσει η τιμή του official.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...