Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

τόσο όσο να μην το τελειώσω ποτέ ή μάλλον, ρεαλιστικά μιλώντας, να παίζω όλο το καλοκαίρι στα διάφορα καράβια-κάμπινγκ-αεροπλάνα που θα βρεθώ και κάπου σεπτέμβρη με τις πρώτες βροχές και μουντάδες του καιρού

Εγώ ξεκίνησα να κάνω και λίγο farming στα Geo έτσι για να μην περάσει η ώρα πολύ γρήγορα. Πρώτα θα αγοράσω όλα τα charms από τους vendors που συνάντησα και μετά θα συνεχίσω την εξερεύνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εφαγα σκαλωμα με το art του octopath, εχει ενα φοβερο ff vi vibe, μονο και μονο για αυτο έκανα pre-order την collectors αν και σπάνια παίρνω physical.. :P  Το hollow knight δεν το είχατε πάρει χαμπάρι τοσο καιρο στο steam? η απλα για το portability το περιμένατε switch? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, ADHD said:

Εγω εφαγα σκαλωμα με το art του octopath, εχει ενα φοβερο ff vi vibe, μονο και μονο για αυτο έκανα pre-order την collectors αν και σπάνια παίρνω physical.. :P  Το hollow knight δεν το είχατε πάρει χαμπάρι τοσο καιρο στο steam? η απλα για το portability το περιμένατε switch? 

Εγώ το είχα αφήσει για το NSw. Είναι από τους τίτλους που του ταιριάζουν γάντι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το hollow knight δεν το είχατε πάρει χαμπάρι τοσο καιρο στο steam? η απλα για το portability το περιμένατε switch? 

Εγώ το περίμενα στο Switch. Επίσης θέλω και Sundered στο Switch αν και δεν είμαι fan του procedurally generating...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ADHD είπε

Παιξτε Ori σιγουρα και Salt and sanctuary αν σας αρεσε το hollow παντως.

Το Ori όντως είναι πολύ καλό metroidvania και το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα. Εν το μεταξύ έχει τα πιο εντυπωσιακά και εξελιγμένα 2D graphics (με διαφορά) που έχω δει ποτέ. Ειδικά αν τα δεις σε oled panel σου φεύγουν τα σαγόνια...

Το Salt ελπίζω να ανακοινωθεί για Switch :P

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

salt and sanctuary + hyperlight drifter  εχουν ηδη  ανακοινωθει για switch :P  ^ 

 

αλλες 3 μερες για να παιζω  swing mode με τις πελατισσες - #HYPE  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, SoFGR είπε

salt and sanctuary + hyperlight drifter  εχουν ηδη  ανακοινωθει για switch :P  ^ 

αλλες 3 μερες για να παιζω  swing mode με τις πελατισσες - #HYPE  

Το salt and sanctuary ποτε ανακοινωθηκε;Θυμαμαι κατι που ακουγοταν περσι αλλα οχι κατι επισημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν βλεπω κατι επισημο για το salt.. Ξέχασα να αναφερω και dead cells για οποιον του αρεσουν τα rogue-like (αλλα με λιγο progression) εχει απίστευτα fluid combat system απο τα καλυτερα που εχω δει σε 2d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Markom είπε

Ερώτηση:

Αν έχω ένα παιχνίδι σε physical έκδοση(δανεικό από κάποιο φίλο) και αποφασίσω να το αγοράσω από το nintendo store και να το κατεβάσω στο switch μου, θα έχει τα saves μου κανονικά; Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει για σίγουρη απάντηση;

Έχω το fifa κατεβασμένο. Δανείστηκα από φίλο την κασέτα και έχει τα saves κανονικά. Αν δεν κάνω λάθος είχα διαβάσει ότι αν δεν είναι ίδιο region δεν είναι συμβατά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, count ian είπε

'Oσοι λατρεύουν τα castlevania, τρέχουν και παίζουν το bloodstained curse of the moon!

Υπέροχο 8bitο από τον βασιλιά IGA!

Και εδώ η Χριστιάνα με τον Άρχοντα συζητάει για το bloodstained ritual of the night:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwib3aPf4N_bAhXFQJoKHSU9AV0QwqsBCEQwAg&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DjifYuZyBHPI&usg=AOvVaw07Yo5GkD2Ts8YuerkoWVOb

μονο και μονο για την κινηση (Ε3 2018) και για ολη τη φαση το λιγοτερο μπραβο απο μενα....Like και sub εγινε αυτοματα...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιο παιχνιδι για αγορα στο eshop?

Ρωταω γιατι ληγουν τα mynintendo points ,αυτο το εκπληκτικο συστημα επιβραβευσεις απο την nintendo και ειναι κριμα να τα χασω.......😒

Λοιπον ειναι περιπου στα 8 ευρω οι ποντοι και δεν θελω να τα χασω.

Σκεφτομουν για celeste,ikaruga,resident evil 2 revelations ή αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο παιχνιδι.Ισως να τα δωσω και για το mario tennis.

Και να μην ξεχνιομαστε αγορασετε οσοι δεν το εχετε κανει ηδη,την παιχνιδαρα hollow knight 😃

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιο παιχνιδι για αγορα στο eshop?

Ρωταω γιατι ληγουν τα mynintendo points ,αυτο το εκπληκτικο συστημα επιβραβευσεις απο την nintendo και ειναι κριμα να τα χασω.......😒

Λοιπον ειναι περιπου στα 8 ευρω οι ποντοι και δεν θελω να τα χασω.

Σκεφτομουν για celeste,ikaruga,resident evil 2 revelations ή αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο παιχνιδι.Ισως να τα δωσω και για το mario tennis.

Και να μην ξεχνιομαστε αγορασετε οσοι δεν το εχετε κανει ηδη,την παιχνιδαρα hollo knight 😃

Προσωπικά ξόδεψα προχτές τα 6,25 ευρώ μου απο gold coins στο Golf Story που είναι ήδη σε sale στα 9,89 οπότε εσένα θα σου βγεί ούτε 2 ευρώ αν δεν το έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SoFGR είπε

 το ειχε και στο direct του Μαρτιου 

Το ξαναεβαλα το direct στα γρηγορα και δεν το ειχε.Μηπως μπερδευτικες απο την αφισα που εχει το post στο link που εβαλες που μαλλον φτιαχτηκε απο καποιον που το πιστευε οτι θα ερθει.Αυτο το tweet ειναι το μονο που ηξερα σαν official και δεν ειπαν κατι αλλο ξανα.

 

18 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Like και sub εγινε αυτοματα

Ουτε να τους βλεπω δεν θελω.Αν αναφερουν κατι για nintendo το 80% θα ειναι αρνητικα σχολια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...