Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και για εμένα το direct είναι απλά απογοήτευση.... αφενός μεν παρουσίασαν πολλά games αλλά - με εξαίρεση το Xenoblade - μου είναι παντελώς αδιάφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θέλουν να μας καταστρέψουν με το divinity εεεε??? 

:D εντάξει τα curry και τα ρουχαλάκια στα Ποκεμον αναμενόμενα ήταν, ελπίζω να μην παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί πάντα τα βαριόμουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Sakurai είναι σκέτη απόλαυση να τον βλέπεις. Το παλικάρι πραγματικά το γουστάρει αυτό που κάνει. The finish line is much further away now :D :D επειδή θα φέρει και άλλους χαρακτήρες. Αληθινός ακόμα και στην κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Πραγματικα ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε, νομιζω εχει πολλα system sellers πλεον η κονσολιτσα

Βγαλε ρε κ ενα Monster Hunter, εχω γινει γραφικος που το λεω αλλα δε πτοουμαι, εστω ενα remaster στο 4 ΕΛΕΟΣΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ενθουσιάστηκα με το ND. Πασιφανές ότι έριξαν βάρος στα παιχνίδια τρίτων εταιριών με αρκετό περιεχόμενο. Όπως είχε αναφερθεί παλιότερα σε κάποιες φάσεις στο θέμα, τα παιχνίδια υπηρεσίες λόγω του μοντέλου τους αναγκαστικά θα κυκλοφορούν σε όσο δυνατόν περισσότερες πλατφόρμες γίνεται και το NSW δεν αποτελεί εξαίρεση. Παράλληλα η Ν χτυπάει αρκετό περιεχόμενο από παιχνίδια παλιότερων συστημάτων που δεν είχαν κυκλοφορήσει στα συστήματα της. 

Σχετικά με τα παιχνίδια της Ν που είναι και το ζουμί της υπόθεσης δεν κατάλαβα γιατί το AC πήρε τόσο χρόνο από την στιγμή που δεν έδειξαν κάτι ουσιαστικό που δεν γνωρίζαμε από την Ε3. Επίσης το παιχνίδι δεν βλέπω να προσφέρει κάτι ουσιαστικά καινούργιο. Τουλάχιστον στο τελευταίο είχες το ρόλο του δημάρχου και έδινε την δυνατότητα να κατασκευάσεις γέφυρες και άλλα σχετικά. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά προς το παρόν το παιχνίδι βρίσκεται σε μηδενικό στάδιο όσο αφορά νέους μηχανισμούς. Σίγουρα μέχρι τον Μάρτιο θα προκύψουν περισσότερες πληροφορίες.

Τα Pokemon SS επίσης έδειξαν αδιάφορα πράγματα που τα περισσότερα ήταν γνωστά. Αυτό που δεν έχουν δείξει καθόλου και θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον είναι το online και το όλο σύστημα επικοινωνίας-συνεργασίας. 

Το Kirby είναι το κλασσικό spin off mode που μας έχει συνηθίσει η Hal τα τελευταία χρόνια, θα έχει ενδιαφέρον αν ανανεώνεται το περιεχόμενο.

Το Town αδιάφορο με βάση όσα έχουν δείξει, για κάποιο λόγο μου θύμισε μια εναλλακτική στα Tower Defense games. Θα είχα μεγαλύτερο ενδιαφέρον αν προχωρούσαν καλύτερα σε ένα Drill Zone 2 αφού το πρώτο στο GBA ήταν πολύ καλό, ίσως θα μπορούσαν να προσθέσουν και τον Dillon.

Δυστυχώς ο Sakurai θα μείνει πιστός στο Smash με νέο κύμα DLC χαρακτήρων που σημαίνει ότι δεν θα δούμε άλλο project από την πάρτι του πέρα από το Smash.Από την άλλη καλύτερα, είναι τόσο κολλημένος με το ip που το Kid Icarus 3DS θύμιζε σε αρκετά σημεία το Smash.

Καλοδεχούμενα τα SNes games και χωρίς επιπλέον χρέωση. Ωραίο και το χειριστήριο, δεν έκαναν την μαλκία αυτήν την φορά να προσθέσουν rails όπως στα χειριστήρια του Nes.

Το Luigi's Mansion για άλλη μια φορά επαληθεύει πόσο καλό είναι το story mode. Κατά τα άλλα το νέο mode που παρουσίασαν μου θύμισε mario party και θεωρώ πως απλά θα καταλήξει να σκονίζεται. Θα ήταν προτιμότερο να είχαν δημιουργήσει ένα online mode τύπου Salmon Run (Splatoon 2). Όπως και να έχει το παιχνίδι βασίζεται στο story mode το οποίο είναι φανταστικό. πιστεύω ότι θα ξεπεράσει τα 6 εκατομμύρια το LM2 στο 3DS. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν σε βάθος χρόνου φτάσει ή και ξεπεράσει τα 10 εκατομμύρια στο NSW.

Η μεγαλύτερη ξενέρα ήταν το Xenoblade DE για δύο λόγους. Πρώτον για περίμενα νέο project, βασικά το είχα δεδομένο γιατί παλιότερα ο Takahashi είχε αναφέρει πως οι μεταφορές δεν είναι προτεραιότητα. Δεύτερον γιατί στην υπόθεση ότι η DE αναπτύσσεται από την Monolith Soft αυτό σημαίνει ότι εργάζεται μέρος του προσωπικού που θα μπορούσε να ασχολείται με άλλα projects.

Γενικώς από πλευράς Ν είδαμε περισσότερο συμπληρώματα. Ίσως στα VGA δείξουν κάποιο υλικό από παιχνίδι που έχουν ανακοινώσει ήδη. Ουσιαστικά θα περιμένουμε μέχρι το επόμενο κύριο ND (που σημαίνει πρώτο τρίμηνο του 2020) για νέα παιχνίδια.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xenoblade Chronicles είναι το καλύτερο jrpg που έχει υπάρξει! Κανένα final Fantasy η οτι δηποτε αλλο μπορούν να συγκριθούν μαζι του. Το περιμένω να το ξαναπαίξω πως και πως. Το καλύτερο νέο ήταν αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

μόλις μπήκα για να ποστάρω το ίδιο video. Μόλις είδα το direct και αυτό είναι το ποιο απίστευτα καλό νέο για μένα. To περιμένω asap και πιστεύω να έχουμε και κανά κολέκτορα όπως του αρμόζει. 

από το direct που είναι εδώ

https://www.youtube.com/watch?v=KNgmufIGhEg

είδα αρκετά ενδιαφέρον game με το divinity  όχι μόνο να είναι πολύ καλή προσθήκη αλλά έχει την δυνατότητα να μοιράζεις τα save σου από το steam στο switch. Φοβερό νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία παρατήρηση που έχω να κάνω σχετικά με το direct είναι η αηδιαστική κατάσταση που επικρατεί πλέον με τα "leaks".  Οι ανακοινώσεις των Overwatch, Assassin's Creed και DOOM 64 θα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακές αν δεν γνωρίζαμε την πιθανότητα ύπαρξής τους από πριν. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι αλλά το πράγμα έχει ξεφύγει και δεν υπάρχει πλέον το στοιχείο της έκπληξης στα direct, τουλάχιστον όσον αφορά τα μη-Nintendo games. 

Κατά τ'άλλα απογοήτευση για μένα ήταν το Xenoblade. Όχι γιατί έχω κάτι με το game απλά είχα ψηθεί με την ιδέα του Χ2. Τέλως πάντων.

Μεγάλη ανακοίνωση πάντως κατ'εμέ το shadow drop του Dininity Original Sin 2. Παιχνιδάρα και το Steam cross-save το κερασάκι στη τούρτα.

Τέλος, για τα SNES games στο online δεν θα επανέλθω επί του θέματος γιατί θα καταντήσω κουραστικός. Απλά θα αφήσω κάποιον άλλο πιο γραφικό από εμένα να εκφράσει την άποψή μου:

Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 minutes ago, RedAlert539 said:

Τέλος, για τα SNES games στο online δεν θα επανέλθω επί του θέματος γιατί θα καταντήσω κουραστικός. Απλά θα αφήσω κάποιον άλλο πιο γραφικό από εμένα να εκφράσει την άποψή μου:

Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Τι εννοείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφορικά με το Xenoblade, νομίζω είναι εύκολο να υποθέσουμε ότι θα κυκλοφορήσει όλη η σειρά στο Switch. Ξεκινάνε με το πρώτο και μετά θα δούμε και το X.

Εγώ πάντως βλέπω ότι επαληθεύεται αυτό που έλεγα εξ αρχής, όταν ακόμα συζητούσαμε για τον κύριο χαρακτήρα της κονσόλας (κυρίως TV console ή handheld με TV output) και για το ότι το Switch δεν ήταν ο διάδοχος του 3DS, βάσει των τότε δηλώσεων της Νιντέντο.

Η άποψή μου ήταν ότι οι δηλώσεις εκείνες είχαν αποκλειστικό σκοπό να μήν σκοτωθεί πρόωρα η αγορά του 3DS, ενώ αν το Switch στην πορεία αποτελούσε τη συνέχεια του 3DS, και λάμβανε την υποστήριξή του, η επιτυχία θα ήταν παραπάνω από δεδομένη.

Αυτό λοιπόν συμβαίνει, η επιτυχία του συστήματος είναι δεδομένη, αλλά εκεί που εκπλήσομαι ευχάριστα, είναι η συνεχής κυκλοφορία επιτυχημένων multiplatform τίτλων στο Switch. Ότι μπορεί να τρέξει στο μηχανάκι βγαίνει.

Όπως και με το DS και το 3DS αργότερα, το Switch προορίζεται να γίνει το dedicated video game σύστημα της γενιάς του με το περισσότερο ποιοτικό περιεχόμενο.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντε να δουμε και το νεο demo του  daemon  x machina γιατι το προηγουμενο  δεν ....

επιτελους SNES games ! ειτε επαιζε leak ειτε οχι παλι ειμαι hyped af γιατι δινουν τοσα πολλα με το καλημερα, επιτελους θα ξαναγινω  παιδακι του δημοτικου !! :P  

deadly premonition + jedi outcast + overwatch ευκολο double dip χωρις δευτερη  σκεψη ! 

οσοι πηγανε και αγορασανε  Kirby προσφατα αισθανονται λιγο λακαμαδες τωρα  ή ειναι ιδεα μου ?  

 

ΥΓ : το 30$ SNES controller  replica  μπορουν να το βαλουν εκει που δεν φεγγει ο ηλιος,  8bitdo M30 dpad > *  :) 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...