Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα μου αρέσει πάντως που σε αναγκάζει ουσιαστικά να παίξεις και single player, σε αντίθεσε με όλα τα άλλα

 

έχει dlc χαρακτηρες οκ, αλλά έχει και το παραδοσιακό ξεκλείδωμα που γίνεται παίζοντας τα single mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δν ξεπερνά τις 100 λιρες

89.99 κάνει συν 2.95 τα μεταφορικά Σύνολο 92.95..οποτε δν μπορώ να καταλάβω τον λόγο μη ολοκλήρωσης της πληρωμής. Μήπως είναι πάνω από 2 κιλά η συλλεκτική; Γιατί πάνω από 2 κιλά έχει περιορισμό κ δν στέλνει εκτός Αγγλίας. 

Εν πάση περιπτωση που μπορώ να το βρω κ να το πάρω; Έχουμε βρει τον μπελα μας με τις συλλεκτικές 

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν στέλνει το game.co.uk  εκτός Αγγλίας δέματα που βγαίνουν πάνω από 100 λίρες νομίζω γιαυτό δεν σε αφήνει να ολοκληρώσεις την παραγγελία.

Μου ήρθε και απάντηση από το thegamecollection.net για την παραγγελία του orbital και μου έγραψαν ότι αυτό το warning το έχουν προσθέσει γιατί τους έχουν κάνει πάρα πολλές παραγγελίες από Αμερική και Αυστραλία και όλες αυτές θα φάνε ακύρωση καθώς τα κόστη αποστολής δεν καλύπτουν τα έξοδα για να τα στείλουν σε αυτές τις χώρες.

Εμένα επειδή είμαι εκτος αγγλίας με ρώτησαν αν θα δεχθώ το πακέτο όπως έρθει γιατί μου έγραψαν ότι δεν κάνουν refund και ούτε μπορουν να το ξαναστείλουν σε περίπτωση αλλαγής αν είναι κατά την μεταφορά χτυπηθεί το πακέτο.

Φυσικά τους είπα να προχωρήσει η παραγγελία asap :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωσω εδω για οποιον διαβαζει και ετυχε να ασχοληθει εστω και λιγο σοβαρα με το melee του gamecube στο παρελθον, οτι η αποκριση στις εντολες του χειριστηριου ειναι χειροτερη απο ποτε.

 

https://ssbworld.com/blog/336/ultimate-input-lag-tested-credits-to-gigaboots-on-youtube

 

το γραφω για να μην βρεθουν μερικοι προ-εκπληξεων, ετσι κι αλλιως εγω κυριως για το local multi θα το αγοραζα αμα το αγοραζα, τα παλια τα επαιζα  παρεα με 2 και 3 φιλους ταυτοχρονα κατι που ειναι  αρκετα δυσκολο τελευταια γιατι μεγαλωσαμε  😕 :P 

2η σημειωση : τα 8bitdo δεν  αποτελουν πλεον "ρεπλικες" των  αυθεντικων χεριστηριων αλλα κατι παρομοιο σε εμφανιση  με εξτρα features ( gyro - ασυρματη συνδεση - δονηση ) προφανως αυτο το κανανε για να μην τους τρεξει μετα καμια Ninty στα  δικαστηρια ...

προσωπικα  εχω μια ρεπλικα του snes controller με παρα πολυ καλη αισθηση στα  face buttons ( τα παταω και νιωθω παλι 6 χρονων μπεμπης  λολ :D ) με false diagonals και ενα shoulder button σε πολυ κακη κατασταση (μετα απο πτωση στο μισο μετρο ελεος ) και την προ(πο) εκδοση που μετα απο 4-5 μηνες ψοφησε η μπαταρια της και τωρα δουλευει μονο  με καλωδιο ...

αμα θελει καποιος dpad με την πιο αξιοπιστη αποκριση θα πρεπει να δωσει ενα 50αρι για το pro+  ή κατι λιγοτερο για το  M30 :)  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεχει καποια spoilers

To θελω τωρα!!!Για μενα παντως το ballad of the wind fish ειναι το καλυτερο μουσικο κομματι της σειρας.Με τα πλανα που δειχνουν στην αρχη απλα με επιασε συγκινηση.Ενω εχει μια απλη ιστορια,θυμαμαι ποσο ειχα επηρεαστει οταν το τερματισα πρωτη φορα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικά με το χθεσινό direct μερικά πράγματα:

1) Σε γενικές γραμμές εντελώς υποτονικό, νομίζω ότι ήταν από τα χειρότερα ever. Βέβαια ίσως να οφείλεται και στο γεγονός ότι δεν τρελαίνομαι για Pokemon και δεν αγγίζω καν AC. Σε κάθε περίπτωση όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, είναι τραγικό αυτό με τα leaks. Δεν υπάρχει το παραμικρό αίσθημα έκπληξης (εκτός από 2-3 περιπτώσεις).

2) Οι περιπτώσεις αυτές είναι D:OS2 (αλλά όχι για τα λεφτά που ζητάει, έλεος δηλαδή), Deadly Premonition 1+2 και -omfg- Jedi Outcast!!! Πήδηξα από την καρέκλα με το τελευταίο, ίσως το πιο αγαπημένο μου SW game μετά το Sith Lords.

3) Thumbs up για το Tokyo Mirage Session, αλλά είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός μετά τη σούπα του τίτλου στο Wii U. Αν φάει πάλι censorship θα είναι σκληρό άκυρο από εμένα.

4) Overwatch, Assassin Creed remasters και Doom 64 τα ξέραμε ήδη και δεν είναι κανένα από αυτά του γούστου μου, ούτως ή άλλως.

5) Το NSO περνάει σε άλλο επίπεδο. Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ για τα games με τα οποία κάνει launch, τουλάχιστον τα 10 από αυτά είναι must play για όποιον δεν τα έχει παίξει. Γενικά τα NSO ανεβαίνει ένα επίπεδο πιο πάνω με αυτή την προσθήκη, άντε να δούμε και Ν64 games του χρόνου.

Screen-Shot-2019-09-04-at-3.30.23-PM.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι χαιρόμαστε για SNES games είναι λίγο τραγικό. Και το λέω αυτό έχοντας στακάρει 3 χρόνια συνδρομή στο online. Από εκεί και πέρα, φυσικά και κάθε προσθήκη είναι ευπρόσδεκτη. Καλύτερα όμως να το συνεχίσουν με το να δίνουν για μερικές μέρες φουλ παιχνίδια, όπως κάναν πχ με το tennis και το toad (?).

Ποστάρετε τώρα κάνα λινκ να αγοράσουμε καμια imited edition, σαν σωστοί εθισμένοι που είμαστε! 😁

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πιστεύω θα δούμε ν64 του χρόνου, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο

Σχετικό είναι αυτό. Το emulation είναι πάντα δύσκολη υπόθεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το NSO περνάει σε άλλο επίπεδo

giphy.gif

 

κατσε να μην ανακοινωνανε οτι ερχονται  τα snes games ( που τα  ζηταγαμε ολοι  18 μηνες τωρα ) ουτε οι μισοι δεν θα κανανε ανανεωση τωρα που τους ληγει σε λιγο καιρο η ετησια !

εχει πολυ δρομο ακομα το NSO για να μπορει να πει καποιος με σιγουρια " ΟΚ τα βγαζει τα λεφτα του !" προς το παρων οι περισσοτεροι ninty fans ειμαστε με την καραμελα " ναι υστερει σαν υπηρεσια, αλλα τουλαχιστον δεν κοστιζει τοσο οσο η ετησια  στα  twins "

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Το γεγονός ότι χαιρόμαστε για SNES games είναι λίγο τραγικό. Και το λέω αυτό έχοντας στακάρει 3 χρόνια συνδρομή στο online. Από εκεί και πέρα, φυσικά και κάθε προσθήκη είναι ευπρόσδεκτη. Καλύτερα όμως να το συνεχίσουν με το να δίνουν για μερικές μέρες φουλ παιχνίδια, όπως κάναν πχ με το tennis και το toad (?).

Ποστάρετε τώρα κάνα λινκ να αγοράσουμε καμια imited edition, σαν σωστοί εθισμένοι που είμαστε! 😁

Σχετικό είναι αυτό. Το emulation είναι πάντα δύσκολη υπόθεση.

σαν μπόνους είναι ωραίο, σαν χαρακτηριστικό που θα κρίνει τη συνδρομή προφανώς και όχι 

 

για μένα σε όλες αυτές τις συνδρομές παραμένει βασικό το cloud save (που εδώ ΔΕΝ γίνεται και αλλιώς να βγουν τα save από την κονσόλα σε αντίθεση με το ps4..) , δευτερευόντως το ονλινε και τρίτα σε προτεραιότητα έρχονται τα μπόνους

 

μέχρι n64 πάντως δεν το θεωρώ και τόσο εξωφρενικό, αν σκεφτούμε πόσο καλά δουλεύουν τα 3rd party emulators σε android σε πιο αδύναμα soc εδώ και χρόνια..

 

δηλαδή με κάνα χρόνο fine tuning γίνεται και παραγίνεται 

 

για πιο μετά ίσως είναι θέμα, από την άλλη υπάρχουν και οι φορητές πλατφόρμες που έχουν κι αυτές πράγμα , βέβαια μοιραία αυτό κάποια στιγμή θα λειτουργήσει ως δικαιολογία για αύξηση της τιμής 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, SoFGR said:

giphy.gif

κατσε να μην ανακοινωνανε οτι ερχονται  τα snes games ( που τα  ζηταγαμε ολοι  18 μηνες τωρα ) οτι οι μισοι δεν θα κανανε ανανεωση τωρα που τους ληγει σε λιγο καιρο η ετησια. 

εχει πολυ δρομο ακομα το NSO για να μπορει να πει καποιος με σιγουρια " ΟΚ τα βγαζει τα λεφτα του !" προς το παρων οι περισσοτεροι ninty fans ειμαστε με την καραμελα " ναι υστερει σαν υπηρεσια, αλλα τουλαχιστον δεν κοστιζει τοσο οσο η ετησια  στα  twins "

Δίναμε 4 ευρώ το χρόνο (στο family pack) με αντάλλαγμα το μηδέν, τώρα θα δώσουμε 4 ευρώ τον επόμενο χρόνο και θα παίξουμε Breath of Fire, ALttP και Yoshi's Island. 

Σίγουρα ανέβηκε επίπεδο... 

3 minutes ago, logistoulis said:

για πιο μετά ίσως είναι θέμα

Κανένα θέμα, μια χαρά παίζω στο κινητό μου GC και Wii games. 

Το θέμα είναι ότι δεν πρόκειται να δώσουν τέτοια games σε αυτές τις τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά το NSO με το family είναι κάτω από 4 ευρώ το χρόνο. δε χρειάζεται καν να συζητάμε αν αξίζει η όχι, αυτά τα λεφτά είναι ΟΚ μόνο και μόνο για να εμφανίζει το tile με το NES στο μενού. φυσικά οποιαδήποτε προσθήκη ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Snolly είπε

ρε παιδιά το NSO με το family είναι κάτω από 4 ευρώ το χρόνο. δε χρειάζεται καν να συζητάμε αν αξίζει η όχι, αυτά τα λεφτά είναι ΟΚ μόνο και μόνο για να εμφανίζει το tile με το NES στο μενού. φυσικά οποιαδήποτε προσθήκη ευπρόσδεκτη.

επειδη δν μπορω να βρω το λινκ που ειχατε ανεβασει πως δουλευει ακριβως αυτο με το faMILY?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...