Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To demo του Daemon X Machina είναι πολύ ωραίο. Τεχνικά το παιχνίδι βάση demo έχει σίγουρα τα θεματάκια του, θεωρώ ότι είναι πολύ grande παιχνίδι με τόσο πολύ real time destruction, enemy AI με formations και attack tactics, μπόλικα particle effects, physics και λοιπά. Είναι τιτάνιο εγχείρημα για τόσο λίγη δύναμη που προσφέρει το μηχάνημα. Φυσικά πάντα μπορεί να βρεθεί τρόπος βελτίωσης της απόδοσης. Παρά αυτά όμως η εικόνα που παίρνεις από το παιχνίδι ως παιχνίδι σίγουρα πείθει ότι πρόκειται για σοβαρή δουλειά και δουλειά αγάπης. Ξεκάθαρα καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για Armored Core τίτλο με μπόλικα μπαχαρικά για σοβαρή παρουσίαση και στόρι. Εχει φυσικά τρεις μεγάλες "εταιρίες" οι οποίες όλες θέλουν την βοήθεια σου και φυσικά μπορείς να δημιουργήσεις φίλους και εχθρούς ανάλογα των επιλογών σου. Το "άρμα" σου παθαίνει ζημιές που τις πληρώνεις στο τέλος της αποστολής από τα κέρδη σου. Το όλο custom στοιχείο είναι τόσο βαθύ όσο θα περίμενε κάποιος από Armored Core τίτλο όμως ΧΩΡΙΣ να γίνεται geeky όπως τα παλιά AC. Μπορείς να χαλάσεις άρμα με τις επιλογές σου για τα upgrades ή να μην "ακούει" καλά το άρμα επειδή κάτι του έβαλες που δεν μπορεί να διαχειριστεί η CPU του. 

Γενικά το demo με έψησε άσχημα καθώς είχα πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με τέτοιο παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα το δοκιμασω σε dock πριν γραψω και εγω τα δικα μου ^ 

ΤΕΡΑΣΤΙΟ φαουλ παντως το οτι εχουνε συνδεσει το invert  στην καμερα με τα gyro controls 

δηλαδη αν καποιος εχει συνηθισει να παιζει  με ivert Y axis  για να σημαδευει προς τα πανω  πιεζοντας τον μοχλο κατω  τοτε αναγκαζεται να  παιξει χωρις gyro γιατι γινεται invert και αυτο, ακριβως την ιδια  βλακεια εχουνε κανει  στο port του  revelations 😕  

δηλαδη ή θα πρεπει να το φτιαξουν με καποιο patch ή να  παρω το 8bitdo pro plus  για να "ξεγελασω" το παιχνιδι απο το software του χειριστηριου  ...

 

edit : διαλεξα female στην αρχη για να βαλω την γειτονισσα μεσα στο game, μου εχει παρει τα μυαλα η ατιμη ❤️❤️  

https://twitter.com/GregTonmpuloglu/status/1169649994468429824

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, SoFGR said:

θα το δοκιμασω σε dock πριν γραψω και εγω τα δικα μου ^ 

ΤΕΡΑΣΤΙΟ φαουλ παντως το οτι εχουνε συνδεσει το invert  στην καμερα με τα gyro controls 

δηλαδη αν καποιος εχει συνηθισει να παιζει  με ivert Y axis  για να σημαδευει προς τα πανω  πιεζοντας τον μοχλο κατω  τοτε αναγκαζεται να  παιξει χωρις gyro γιατι γινεται invert και αυτο, ακριβως την ιδια  βλακεια εχουνε κανει  στο port του  revelations 😕  

δηλαδη ή θα πρεπει να το φτιαξουν με καποιο patch ή να  παρω το 8bitdo pro plus  για να "ξεγελασω" το παιχνιδι απο το software του χειριστηριου  ...

edit : διαλεξα female στην αρχη για να βαλω την γειτονισσα μεσα στο game, μου εχει παρει τα μυαλα η ατιμη ❤️❤️  

https://twitter.com/GregTonmpuloglu/status/1169649994468429824

Pic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Pic;

tumblr_mr5wheAQzm1stpta9o1_400.gif

ασε και εχουμε ραντεβου αυριο,  ακομα το σκεφτομαι αν με παιρνει να κουβαλησω  switch μαζι μου ή οχι  :D

αν πανε ολα καλα μπορει σε βαθος χρονου να ανεβασω καμια pic εδω, οταν θα την εχω κανει πια gamer 😛 , η pic θα ειναι  cosplay φαση  μιας και gerudo-φερνει αρκετα ( αλβανιδα  γαρ ❤️ )  

https://dotesports.com/overwatch/news/overwatch-on-nintendo-switch-will-run-at-30-fps-and-up-to-900p

 

giphy.gif

δηλαδη στην hirez που κανανε ολοκληρο paladins να τρεχει 60fps  ειναι μαγοι ? 

why don't they f*ck to white ? :)  ηθελα και double dip τρομαρα μου,  μας θεωρουνε ντιπ για ντιπ  οι αγιογδυτες ... 

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Πολύ θα ήθελα να μάθω τι κόψιμο έχουν κάνει για την έκδοση του switch για να είναι 10.5GB όταν η PC έκδοση έχει 60GB. Σε κάθε περίπτωση δείχνει μια χαρά.

Ή έκδοση για pc έχει και την άλλη έκδοση και τη definite edition στο installation, γι'αυτό και είναι τόσο μεγάλη σε σχέση με του switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπήκαν τα SNES games, για όποιον δεν το είδε. :P

 

Κατά τα γνωστά, αλλάζουμε region σε Japan και κατεβάζουμε και το αντίστοιχο Super Famicom app, γιατί τα games θα διαφοροποιούνται σε Ιαπωνία και Δύση κάθε τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του Κωτσόβολου αφήνει να κάνεις προπαραγγελια την συλλεκτική του Link's awakening!

Τώρα κατά πόσο θα ισχύει και το πόσα κομμάτια θα δώσουν άλλο θέμα. Αλλά δεν έχει να χάσει και κάνεις τπτ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...