Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

o μοχλός που είναι και το πρόβλημα είναι ίδιο ακριβώς ανταλλακτικό με τα νέα όμως joy cons που δεν ξέρουμε ακόμα πόσο αντέχουν

δεν είναι κάτι τελείως διαφορετικό από το απλό switch που μπορείς όμως να το αντικαταστήσεις 

Με τα joycons του revised Switch, όχι με τους μοχλούς του Lite οι οποίοι εσωτερικά μπορεί να είναι διαφορετικοί μιας και δεν πρόκειται για το ίδιο πράγμα.

Εκτός αν άνοιξε κάποιος ήδη το Lite και διαπίστωσε ότι τα εξαρτήματα είναι ακριβώς τα ίδια. Έχουμε κάποιο link σε αυτή την περίπτωση?

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν είναι καθόλου η ίδια λογική.

Τα "joycons" είναι ασύρματα controls με μπαταρίες, vibration, συγχρονισμό και γενικά με πολύ μεγαλύτερη πολυπλοκότητα από δυο απλούς αναλογικούς μοχλούς ενσωματωμένους στην κονσόλα. Κοινώς μπορεί να πάνε στραβά πολύ περισσότερα πράγματα.

Νομίζω ότι το πρόβλημα του drift είναι σαν να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Ανόμοια πράγματα.  

Δε λέω ότι είναι η ίδια σχεδιαστική λογική στα joycon και στα onboard πλήκτρα, εννοώ ότι με τη λογίκη ότι δεν εκαναν quality control και έχουν εμφανίσει το ΙΔΙΟ πρόβλημα πάνω από τα μισά joycon (δεν έχω στοιχεία για αυτό αλλά κάπου εκεί είναι από ότι βλέπω σε forum,groups κτλ) και τα έβγαλαν στην αγορά και τα έχουν αφήσει 2 κοντά 3 χρόνια, κάτι αντίστοιχο μπορεί να πάει "στραβα" και στα άλλα.Για τη νοοτροπία μιλάω όχι για την τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafftw είπε

Δε λέω ότι είναι η ίδια σχεδιαστική λογική στα joycon και στα onboard πλήκτρα, εννοώ ότι με τη λογίκη ότι δεν εκαναν quality control και έχουν εμφανίσει το ΙΔΙΟ πρόβλημα πάνω από τα μισά joycon (δεν έχω στοιχεία για αυτό αλλά κάπου εκεί είναι από ότι βλέπω σε forum,groups κτλ) και τα έβγαλαν στην αγορά και τα έχουν αφήσει 2 κοντά 3 χρόνια, κάτι αντίστοιχο μπορεί να πάει "στραβα" και στα άλλα.Για τη νοοτροπία μιλάω όχι για την τεχνολογία.

OK αλλά αν περάσουμε στην νοοτροπία του quality control και όχι στην τεχνολογία, τότε σίγουρα μπορεί να πάνε στραβά άλλα πράγματα με το Switch Lite (πχ οθόνη) οπότε δεν έχει και νόημα να το συζητάμε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

OK αλλά αν περάσουμε στην νοοτροπία του quality control και όχι στην τεχνολογία, τότε σίγουρα μπορεί να πάνε στραβά άλλα πράγματα με το Switch Lite (πχ οθόνη) οπότε δεν έχει και νόημα να το συζητάμε...

Μακάρι να είναι όλα καλά τι να πω απλά δε θα μου φανεί περίεργο να εμφανιστεί και σε αυτά κάτι αντίστοιχο και απλά να κάνουν τους...κινέζους στην Ν...

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να σκαω προπαραγγελια το limited του lite, ετσι και αλλιως Νοεμβρη βγανει. Μεχρι τοτε θα το εχουν κανει βιδες το απλο lite καποιοι, που βγαινει 20 νομιζω οκτωβρη και θα δουμε αν οι αναλογικοι ειναι ιδιοι με το og.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, JohnDeus είπε

Βλεπω να σκαω προπαραγγελια το limited του lite, ετσι και αλλιως Νοεμβρη βγανει. Μεχρι τοτε θα το εχουν κανει βιδες το απλο lite καποιοι, που βγαινει 20 νομιζω οκτωβρη και θα δουμε αν οι αναλογικοι ειναι ιδιοι με το og.

20 Σεπτέμβρη βγαίνει το Lite. Σε δυο βδομάδες.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

20 Σεπτέμβρη βγαίνει το Lite. Σε δυο βδομάδες.

Ναι λαθος μου, μαζι με LA. Οποτε πιστευω θα υπαρχει χρονος να δουμε αν θα εμφανιζεται το θεμα και στο lite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JohnDeus είπε

Ναι λαθος μου, μαζι με LA. Οποτε πιστευω θα υπαρχει χρονος να δουμε αν θα εμφανιζεται το θεμα και στο lite.

Θα ενημερώσω εγώ το θέμα μιας και το έχω παραγγείλει :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Θα ενημερώσω εγώ το θέμα μιας και το έχω παραγγείλει :P

Το θεμα ειναι να το ανοιξει καποιος, να δουμε τον μηχανισμο μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάλεξα κίτρινο μιας και είναι λίγο πιο παραδοσιακό χρώμα για Nintendo κονσόλα. Μου θύμισε τα παλιά Game Boy.

Αλλα και το τιρκουάζ είναι πολύ ωραίο.

Το special Pokemon edition με τα χρωματιστά κουμπιά είναι επίσης όμορφο αλλά δεν μου αρέσει να έχω game specific branded κονσόλες.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...