Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

για την κουβέντα με τους κολέκτορες να ξέρετε ότι οι φιγούρες είναι πανάκριβες ακόμα και στην Ιαπωνία να πας να αγοράεις όπως και τα artbook. Δλδ πήρα από Osaka το artbook του animator που φτιάχνει τους χαρακτήρες του fate και το book είχε στο 20αρικο όπως και γενκά όλα τα book που έχουν την ποιότητα που βρίσκεις στους κολέκτορες είναι σε αυτές τις τιμές.

Δλδ εγώ πιστεύω ότι πολύ λογικές οι τιμές στους κολέκτορες. Φυσικά υπάρχουν και εκδόσεις που κοστολογούν ότι νάναι και δεν έχουν τίποτα μέσα. Αυτό είναι στην κρίση του καθενός που θα δώσει τα χρήματα του. 

Γκουχ... Falout 76 ...γκουχ...

 

 

7 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά, βρήκα ένα παιχνιδάκι στο store, σε καλή προσφορά, το:

Ξεκινήσαμε με τη γυναίκα και έχουμε κολλήσει άσχημα, αν σας αρέσουν τα adventure / puzzle games αξίζει πολύ. 

Όντως το παιχνιδάκι είναι πολύ ωραίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι στο 5 από τα 11 file στο astral chain . Πως σας έχει φανεί ; Εγώ απολαμβάνω την μάχη για χακ Εντ σλας είναι βαθυα και νιώθεις το βάρος του χτυπήματος στον αντίπαλο ,στην αρχή το είχα στο κασουαλ αλλά το Βάλα στην πιο δύσκολη κλίμακα αργότερα γιατί ήταν εύκολο  , το πλατφορμιγκ επίσης πολύ ωραίο . Το παράπονο μου επειδή ίσως περισσότερο δεν είναι στο στυλ μου είναι που όποτε ξεκινάει καθε file πρέπει να αφιερώσω χρόνο στις ευρευνες για να ανοίξει η πύλη  και στις δουλειές του αστυνομικού που μου αναθέτουν . Όχι ότι με χάλασε αλλά θα ήθελα να είναι πιο περιορισμένο αυτό το κομμάτι . Ελπίζω να μην με κουράσει στο τέλος . Αλλά όπως είπα και πριν το κομπατ συστεμ είναι εκπληκτικό ,πολλά γαλόνια ανδρεναλινης .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, kolivas said:

Είμαι στο 5 από τα 11 file στο astral chain . Πως σας έχει φανεί ; Εγώ απολαμβάνω την μάχη για χακ Εντ σλας είναι βαθυα και νιώθεις το βάρος του χτυπήματος στον αντίπαλο ,στην αρχή το είχα στο κασουαλ αλλά το Βάλα στην πιο δύσκολη κλίμακα αργότερα γιατί ήταν εύκολο  , το πλατφορμιγκ επίσης πολύ ωραίο . Το παράπονο μου επειδή ίσως περισσότερο δεν είναι στο στυλ μου είναι που όποτε ξεκινάει καθε file πρέπει να αφιερώσω χρόνο στις ευρευνες για να ανοίξει η πύλη  και στις δουλειές του αστυνομικού που μου αναθέτουν . Όχι ότι με χάλασε αλλά θα ήθελα να είναι πιο περιορισμένο αυτό το κομμάτι . Ελπίζω να μην με κουράσει στο τέλος . Αλλά όπως είπα και πριν το κομπατ συστεμ είναι εκπληκτικό ,πολλά γαλόνια ανδρεναλινης .

Εγώ είμαι στο file 11, το τελευταίο του παιχνιδιού... ακριβώς αυτό που αναφέρεις, δηλαδή το κομματι του αστυνομικού ντετέκτιβ με έχει κουράσει και ενοχλήσει πάρα πολύ και εμένα... ειδικά όταν μπεις στο file 6 που έχει ένα πολυ μεγάλο τέτοιο μέρος, εμένα με κούρασε σε βαθμό που το παράτησα για κανά δυο μέρες...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, -WISE- είπε

Γιατί αν μετά βάλεις το FiFa στο PS4 θα καταλάβεις ότι το συγκεκριμένο port στο Switch είναι του 2017. Ουσιαστικά από την περιγραφή μέχρι το gameplay, είναι σαν να χουν πάρει το FIFA 17, να του έχουν βάλει το Ch.L., να το έχουν πετσοκόψει και να το βγάλανε στο Switch. :P :P

Kαλά αυτό είναι θέμα της ea, επίσης δε με πολυενδιαφέρουν όλα αυτά (είδικα για τα 20€ που το πήρα) όλη αυτή η βολικότητα το βγάζω έξω στο τραπέζι και παίζω από single player online μέχρι 2p versus είναι άψογη...Επίσης έχει γίνει η συζήτηση εδώ μέσα άπειρες φορές με την ίδια λογική γιατί να το πάρω στο ps4 αφού μπορώ να το παίξω στο pc 4k 144 fps και ας είναι ίδιες εκδόσεις. Btw γενικά το fifa 19 στο switch δεν είναι για τίποτα ούτε online έβρισκα άτομα και είναι κακό port και από το 17 στο dock μπηκε μια φορά...απλά επαναλαμβάνω για να παίξεις με παρέα ενώ περιμένετε κάτι ή να είσαι έξω για έναν καφε και να παίξεις τους καφέδες στοίχηματακι επειδή δε θέλει ο σερβιτόρος να πληρωθεί ξεχωριστά  (true story) ε όσο να είναι το κάνει μαγικό και ξαναλέω έχουν βγεί καλές κονσόλες portable ανα καιρούς απλά βολεύει πάρα πολύ το switch με τα αποσπώμενα joycon, μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε όλοκληρο το pc και να έχουμε κολλημένα joycon πάνω αλλά δεν είναι αυτή τη στιγμή έτοιμη η τεχνολογία😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυπνησα γυρω στις 5 (ατιμη βρωμη) και εριξα μαζι με το χοντρο και ενα impulse buy στην συλλεκτικη του daemon - με το shipping βγαινει καπου 128 ευρω .....

αισθανομαι 2 φορες "κοροιδο" γιατι 

1) πιο πιθανο ειναι να το παιζω σπιτι docked και μονο ετσι  γιατι χωρις το SN30pro+ (αυτο ερχεται τελος σεπτεμβριου, amazon UK παλι) απλα δεν μπορω να παιξω ! χρειαζομαι να εχω non inverted  gyro aiming αλλα ΚΑΙ invert στον Y axis του μοχλου ταυτοχρονα. αυτο για να το πετυχω θα πρεπει να  βαλω  invert axis απο το software του χειριστηριου ... επισης δεν ειναι παιχνιδι που το ευχαριστιεσαι με μονο 6 ιντσες, χρειαζεσαι αρκετες περισσοτερες (that's what she said)

2) πιο πιθανο ειναι να το βρουμε σε κανα  sale -20 και -33% μεχρι το τελος του χρονου, σε συγκριση με το astral chain που θα τα παει αρκετα καλυτερα  φετος σε πωλησεις ή το LA που μεχρι να πεσει στα 40 ευρω θα εχουμε βγαλει γκριζες τριχες ( oh w8 )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, stafftw είπε

Kαλά αυτό είναι θέμα της ea, επίσης δε με πολυενδιαφέρουν όλα αυτά (είδικα για τα 20€ που το πήρα) όλη αυτή η βολικότητα το βγάζω έξω στο τραπέζι και παίζω από single player online μέχρι 2p versus είναι άψογη...Επίσης έχει γίνει η συζήτηση εδώ μέσα άπειρες φορές με την ίδια λογική γιατί να το πάρω στο ps4 αφού μπορώ να το παίξω στο pc 4k 144 fps και ας είναι ίδιες εκδόσεις. Btw γενικά το fifa 19 στο switch δεν είναι για τίποτα ούτε online έβρισκα άτομα και είναι κακό port και από το 17 στο dock μπηκε μια φορά...απλά επαναλαμβάνω για να παίξεις με παρέα ενώ περιμένετε κάτι ή να είσαι έξω για έναν καφε και να παίξεις τους καφέδες στοίχηματακι επειδή δε θέλει ο σερβιτόρος να πληρωθεί ξεχωριστά  (true story) ε όσο να είναι το κάνει μαγικό και ξαναλέω έχουν βγεί καλές κονσόλες portable ανα καιρούς απλά βολεύει πάρα πολύ το switch με τα αποσπώμενα joycon, μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε όλοκληρο το pc και να έχουμε κολλημένα joycon πάνω αλλά δεν είναι αυτή τη στιγμή έτοιμη η τεχνολογία😋

Δεν το συζητώ. Εχω ευχαριστηθεί την βολικότητα του. Το FIFA 19 συγκεκριμένα με έβγαλε παλικάρι σε ταξίδι για την Αμοργό 7 ωρών... (Στις 3 είχε κλείσει βέβαια το Switch :P ). Όσο κοιμόταν η γυναίκα έπαιζα FIFA και όταν ξύπνησε πιάσαμε το Snipperclips. Μία παρατήρηση για το FIFA έκανα, δεν κακολογώ την κονσόλα. Μακάρι από δω και πέρα όλα τα 3rd party games να είναι το ίδιο game με τις άλλες κονσόλες και ας είναι πετσοκομμένα. Να έχεις τουλάχιστον την ψευδαίσθηση ότι δεν παίζεις game προηγούμενης χρονιάς αλλά με άλλαγμένο τίτλο. ;)

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, duende είπε

τι bluetooth dongle χρησιμοποιειτε για τα ασυρματα ακουστικα? τιποτα της προκοπης απο ελληνικο καταστημα? μιλαμε παντα για usb-c, οχι dock

btw δε ξερω τι αναβαθμιση κανανε στο σαιτ του πλαισιου, μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να μπω και βλεπω οτι η παραγγελια εχει καταχωρηθει σε αλλη, παλια μου διευθυνση αντι αυτης που ειχα καταχωρησει στη παραγγελια, με μηδενικα στο κινητο και με εκδοση τιμολογιου αντι αποδειξης. ενα μπαχαλο

Τα sony gold δουλευουν απο οσο ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, SoFGR είπε

ξυπνησα γυρω στις 5 (ατιμη βρωμη) και εριξα μαζι με το χοντρο και ενα impulse buy στην συλλεκτικη του daemon - με το shipping βγαινει καπου 128 ευρω .....

αισθανομαι 2 φορες "κοροιδο" γιατι 

1) πιο πιθανο ειναι να το παιζω σπιτι docked και μονο ετσι  γιατι χωρις το SN30pro+ (αυτο ερχεται τελος σεπτεμβριου, amazon UK παλι) απλα δεν μπορω να παιξω ! χρειαζομαι να εχω non inverted  gyro aiming αλλα ΚΑΙ invert στον Y axis του μοχλου ταυτοχρονα. αυτο για να το πετυχω θα πρεπει να  βαλω  invert axis απο το software του χειριστηριου ... επισης δεν ειναι παιχνιδι που το ευχαριστιεσαι με μονο 6 ιντσες, χρειαζεσαι αρκετες περισσοτερες (that's what she said)

2) πιο πιθανο ειναι να το βρουμε σε κανα  sale -20 και -33% μεχρι το τελος του χρονου, σε συγκριση με το astral chain που θα τα παει αρκετα καλυτερα  φετος σε πωλησεις ή το LA που μεχρι να πεσει στα 40 ευρω θα εχουμε βγαλει γκριζες τριχες ( oh w8 )

συμπέρασμα: η βρώμη κάνει καλό στο έντερο μεν, κακό στο πορτοφόλι δε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά, βρήκα ένα παιχνιδάκι στο store, σε καλή προσφορά, το:

Ξεκινήσαμε με τη γυναίκα και έχουμε κολλήσει άσχημα, αν σας αρέσουν τα adventure / puzzle games αξίζει πολύ. 

Αγαπημενος Steven Wilson! Δεν ηξερα οτι βγηκε για Switch

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, cubilone είπε

Αγαπημενος Steven Wilson! Δεν ηξερα οτι βγηκε για Switch

θέλεις να πεις ότι την μουσική την έγραψε ο Wilson?!?!?! (αγαπημένο συγκρότημα οι Porcupine Tree)

Insta-buy και ας είναι φλότσα το παιχνίδι (που δεν θα είναι)

edit: είδα το trailer... φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και προβλέπεται πολύ κλάμα.

Επεξ/σία από MetalPrime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το nba2k19 πάντως παίδες είναι  αξιόλογο port  και πολύ καλό και σε portable mode .. Είναι  ένα κλικ πίσω σε γραφικά σε σχέση  με τον ανταγωνισμό αλλά στο gameplay δεν υστερούσε!!

Απλά το fifa 19 στο switch είχε διαφορετικό gameplay σε σχέση με τις άλλες κονσόλες και εννοείτε πως  έχει  και  γραφικά κατώτερα !! Αλλά και αυτό είναι αξιόλογο σε portable mode!!

Γενικά τα games της Nintendo (τα port του wiiu δηλαδή😅😅) παίζονται ευχάριστα σε dock mode και τα περισσότερα  δείχνουν πολύ όμορφα και  λαμπερά στην TV !!

Ας πούμε στο  Spyro που δοκίμασα στην τηλεόραση δεν μου άρεσε , γιατί είχε πολύ θαμπάδα !!

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά, βρήκα ένα παιχνιδάκι στο store, σε καλή προσφορά, το:

Ξεκινήσαμε με τη γυναίκα και έχουμε κολλήσει άσχημα, αν σας αρέσουν τα adventure / puzzle games αξίζει πολύ. 

έχω διαβάσει καλά λόγια για αυτό και μιας και το είχε δώσει τσάμπα το επικ λέω να το παίξω στον υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...