Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η προπαραγγελία αποτελεί εκδήλωση ενδιαφέροντος, δηλαδή παίρνεις 100 προπαραγγελίες και παραγγέλνεις από τον προμηθευτή σου 120 κομμάτια για παν ενδεχόμενο.

Τι πάει να πει ότι δεν θα τους δώσουν κομμάτια; Να υπολόγιζαν καλύτερα.

Welcome to Greece. Εδω σου λεω το Πλαισιο δεχεται παραγγελιες χωρις να ξερει τι εχει η αποθηκη , σου φαινεται παραξενο να μην μπορουν να εξυπηρετησουν ολες τις προπαραγγελιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, lysopaine είπε

έχω την grip case της skull αξίζει να πάρω κ την satisfye κάποια στιγμή ή θα είναι πλεονασμός?

η καινουργια  φευγει απο το καταστημα τελος Σεπτεμβριου και εχω κανει ηδη preorder ( epic bundle τρομαρα μου ) λογικα σε 2 μηνες θα μπορω να σου πω γνωμη :P

το παλαιοτερο μοντελο ειναι οτι καλυτερο για οταν χρησιμοποιεις συχνα τον δεξιο μοχλο στα παιχνιδια, αλλα  απευθυνεται κυριως σε μεγαλα  χερια ... για τους υπολοιπους δεν το λες ιδανικο αλλα και παλι ειναι πιο μπροστα απο τον ανταγωνισμο. 

Αν παιζεις  κυριως με αριστερο μοχλο (πχ  octopath traveler) και μπορεις να κανεις  dock χωρις προβλημα, τοτε  η skull n co ειναι μια χαρα και δεν υπαρχει σοβαρος λογος να ασχοληθεις με κατι αλλο ...

 

 

οι κασετινες ειναι σχεδον ιδιες σε χωρητικοτητα, η skull&co βεβαια εχει αρκετο χωρο κατω απο την ταμπλετα για να βαλεις ενα σωρο πραγματακια

Maxcarry_Case__b3_1024x1024.gif?v=155800

 

ενω αυτη της satisfye χωραει μονο powerbank ή κανα slim χειριστηριο, τωρα αμα παρεις την νεα κασετινα, στο φερμουαρ επανω μπορεις να χωρεσεις  2 joycon  τα οποια θα παραμενουν  ενωμενα με την ραγα που δινουν.

 

controllerrail-cuphead_1_7abe1630-3cfb-4

αν θες κατι διαφορετικο αξιζει αλλα θα πρεπει να περιμενεις ... 20 μερες απο τωρα να γινει shipped + καμια 10αρια να ερθει το δεμα ελλαδα + να γινει τελωνειακος ελεγχος που ειδικα  φετος τους πρωτους μηνες του χρονου αυτο καθυστερουσε παρα πολυ, κρατανε τα πραγματα στις αποθηκες για πανω απο 2 βδομαδες  χωρις λογο - δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι σε αυτο προσφατα.

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, james9tito είπε

Καλα σιγα μην ηξεραν τι ειναι αυτο που εχεις παραγγειλει και ποσα κομματια θα τους στειλουν κλπ κλπ . Βλεπουν Pre order σου λεει δεν εχει κυκλοφορησει ακομα , θα παραλαβετε κανονικα. 

Εγώ είχα πάει να αγοράσω το switch από Γερμανό, στην αρχή όταν το είπα στον υπάλληλο με κοίταξε περιέργα δεν ήξερε καν τι είναι, μετά τον ρώτησα αν έχει την έκδοση με τα red/blue joycon και του διέλυσα την ψυχολογία...έτρεχε να κρυφτεί στο τέλος μου είπε κάτι ασυναρτησίες του τύπου με ενημέρωσαν ότι δε βγαίνει με controller σε bundle (προσπάθησα να εξηγήσω αλλά μάταια)..Από προσωπική εμπειρία λοιπόν σίγουρα δε θα ξέρουν τι τους γίνεται

29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η προπαραγγελία αποτελεί εκδήλωση ενδιαφέροντος, δηλαδή παίρνεις 100 προπαραγγελίες και παραγγέλνεις από τον προμηθευτή σου 120 κομμάτια για παν ενδεχόμενο.

Τι πάει να πει ότι δεν θα τους δώσουν κομμάτια; Να υπολόγιζαν καλύτερα.

Ακριβώς αυτό είπα στο Πλαίσιο και μου είπε είχαμε εγγυήσεις από το διανομέα ότι θα μας καλύψει...Όπου λαλουν πολλοί κοκκόροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιότατο μέχρι τώρα το Astral Chain, έβγαλα τα 3 ή 4 πρώτα files. Η Platinum δένει αρμονικά το κομμάτι ξυλίκι με το puzzle/investigation, με το δεύτερο να είναι "τόσο, όσο" χωρίς να κουράζει. Το παιχνίδι ήταν blind-buy και περίμενα ξερό action (στα πρότυπα του Bayonetta) αλλά είναι αρκετά engaging όπως είναι δομημένο. 

Το Last Day of June το ξεκίνησα εχθές, αλλά το σταμάτησα γιατί δεν είχα το απαιτούμενο κουτί με χαρτομάντιλα πλάι μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, MetalPrime είπε

Tο Last Day of June το ξεκίνησα εχθές, αλλά το σταμάτησα γιατί δεν είχα το απαιτούμενο κουτί με χαρτομάντιλα πλάι μου. 

Εμείς χτες βράδυ το τελειώσαμε.

Καπάκια έψαχνα κάτι ανάλογο (έχω παίξει Rime, Journey). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, shodan είπε

Πότε είχες κάνει την παραγγελία; Εγώ 1 Ιουλίου, να ετοιμάζομαι ψυχολογικά;

1 Ιολυιου με το που "την ανεβασαν"....και οταν μαλιστα του το ειπα, το αποδεχτηκε (ως προς την ημερομηνια) αλλα μου ειπε οτι ειχαν προλαβει αλλοι πριν απο εμενα (ΟΚ ειναι κατι που σιγουρα δεν μπορω να αποδειξω...) και ειχαν κανει το ιδιο, οταν του ειπα οτι δεν ειναι δικο μου θεμα το γεγονος οτι το site επετρεψε την προπαραγγελια και  οτι το "εξαντληθηκε" το εβγαλε μετα απο τουλαχιστον 5 ημερες αρα λογικα θα επρεπε να με καλυψει...μου απαντησε με αοριστολογιες και μπουρδολογιες, οποτε για να μην εκνευριστω και εγω παραπανω αποφασισα οτι επρεπε να του πω καλο βραδυ και να τον χαιρετησω...

 

Ειλικρινα μου ερχεται να τους προπαραγγειλω ή να παραγγειλω  Laptops αξιας ανω των 3000 το καθενα, και οτιδηποτε αλλο ακριβο εχουν, να τα πληρωσουν περιμενοντας οτι θα τα αγορασω, να τους το επιβεβαιωσω στο γνωστο τηλεφωνημα που κανουν και αφου τα φερουν να τους ριξω εγω ακυρο....

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Εμείς χτες βράδυ το τελειώσαμε.

Καπάκια έψαχνα κάτι ανάλογο (έχω παίξει Rime, Journey). 

διάρκεια; μικρούλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, spinemm είπε

 

Γιαυτο και ο Malthador και ορισμενα αλλοι στο εδω θεμα(και οχι μονο)το εχουμε πει απειρες φορες

Ριξτε 1παραγγελια απο οποιο καταστημα βρειτε να ειναι διαθεσιμη για προπαραγγελιακαι αν ερθουν παραπανω απο 1 τελικα,απλα ακυρωνετε ή επιστρεφετε πισω'' για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

Κοινως θελεις τοσο πολυ να βρεις την limited του zelda?Ριξε παραγγελια απο Πλαισιο,Public,Γερμανο,Κωτσοβολο,mediamarkt,Amazon,Shopto,Game και οποιο αλλο καταστημα/site την πετυχεις.

Τα ειχα γραψει πιο πισω οτι δυστηχως οταν ειχαν αναφερει στις αρχες καποιοι οτι η Limited του Zelda εχει τεραστια ζητηση,οτι το βλεπω να πεφτουν ακυρα τον Σεπτεμβριο.

Και αυτο φυσικα το εγραψα γιατι δυστηχως το εχουμε δει να συμβαινει πολλες φορες στο παρελθον με συλλεκτικες παιχνιδιων συγκεκριμενα.

Το αλλο κακο που εχουν οι αλυσιδες αυτες ειναι οτι αφου εχουν ζητηση αλλα δεν φερνουν πολλα κομματια,αντι να επιτρεπουν μονο 1 συλλεκτικη ανα ατομο/παραγγελια,αφηνουν να περασουν οσες θελουν.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Γιαυτο και ο Malthador και ορισμενα αλλα ατομα στο εδω θεμα το εχουν τονισει απειρες φορες οτι''ριξτε 1παραγγελια απο οποιο καταστημα βρειτε να ειναι διαθεσιμη για προπαραγγελια'' και αν ερθουν παραπανω απο 1 τελικα,απλα ακυρωνετε ή επιστρεφετε πισω'' για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

Κοινως θελεις τοσο πολυ να βρεις την limited του zelda?Ριξε παραγγελια απο Πλαισιο,Public,Γερμανο,Κωτσοβολο,mediamarkt,Amazon,Shopto,Game και οποιο αλλο καταστημα/site την πετυχεις.

Τα ειχα γραψει πιο πισω οτι δυστηχως οταν ειχαν αναφερει στις αρχες καποιοι οτι η Limited του Zelda εχει τεραστια ζητηση,οτι το βλεπω να πεφτουν ακυρα τον Σεπτεμβριο.

Και αυτο φυσικα το εγραψα γιατι δυστηχως το εχουμε δει να συμβαινει πολλες φορες στο παρελθον με συλλεκτικες παιχνιδιων συγκεκριμενα.

Εχω "ριξει" παραγγελια και στο Public και στον Κωτσοβολο, απο τα Public ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παραλαβω γιατι αργησα, απο τον Κωτσοβολο παλι κραταω μικρο καλαθι, απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ομως δεν το περιμενα γιατι πολυ απλα την "εριξα" με το "ΚΑΛΗΜΕΡΑ" της αναρτησης της.....οσο για Γερμανο ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ μαζι τους..ουτε απεξω σε αυτους, ΜΜ απλα δεν προλαβα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, lak10 είπε

στα 37?

ΤΟ εν λογω παιχνιδι μιας και το αλλαξαν παρα πολυ σε σχεση με το Wolfenstein 2(μεχρι και rpg στοιχεια του βαλανε,ελεος) και επειδη τρεχει και χαλια στο Switch(και νομιζω οτι ολο το παιχνιδι δεν ειναι καν μεσα στην κουτατη)πανω απο 15 αντε βαρια 20ευρω δεν αξιζει.

Δεν ειναι τυχαιο το κραξιμο που εχει φαει,ακομα και στα twins που τρεχει καλυτερα

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/wolfenstein-youngblood

6 λεπτά πριν, spinemm είπε

Εχω "ριξει" παραγγελια και στο Public και στον Κωτσοβολο

Αρα αναμενεις και εσυ μαζι με ολους εμας τους υπολοιπους.Παλι καλα που εριξες και σε αλλους και δεν περιμενες μονο απο το Πλαισιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, MetalPrime said:

ωραιότατο μέχρι τώρα το Astral Chain, έβγαλα τα 3 ή 4 πρώτα files. Η Platinum δένει αρμονικά το κομμάτι ξυλίκι με το puzzle/investigation, με το δεύτερο να είναι "τόσο, όσο" χωρίς να κουράζει. Το παιχνίδι ήταν blind-buy και περίμενα ξερό action (στα πρότυπα του Bayonetta) αλλά είναι αρκετά engaging όπως είναι δομημένο. 

Το Last Day of June το ξεκίνησα εχθές, αλλά το σταμάτησα γιατί δεν είχα το απαιτούμενο κουτί με χαρτομάντιλα πλάι μου. 

Είναι επειδή είσαι αρχή ακόμα. Εγώ τελείωσα το file 11 χθες (δεν λεω ότι το τερμάτισα γιατί θέλω να λιώσω και τα challenges του file 12). Εμένα το puzzle/investigation με κούρασε αρκετά, ειδικά στα επόμενα files. Τα 06 & 10 απλά δεν παλεύονται. Είναι από τα πιο ανούσια και αδιάφορα κομμάτια του παιχνιδιού. Repetitive side-quests που πραγματικά δεν έχουν την παραμικρή φαντασία και δημιουργικότητα... Δεν έχεις το παραμικρό κίνητρο για να τα κάνεις (π.χ. πλοκή, σημαντικό reward), πέρα από το να πεις ότι τα έκανες και να μπουν στο file report.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MetalPrime είπε

ωραιότατο μέχρι τώρα το Astral Chain, έβγαλα τα 3 ή 4 πρώτα files. Η Platinum δένει αρμονικά το κομμάτι ξυλίκι με το puzzle/investigation, με το δεύτερο να είναι "τόσο, όσο" χωρίς να κουράζει. Το παιχνίδι ήταν blind-buy και περίμενα ξερό action (στα πρότυπα του Bayonetta) αλλά είναι αρκετά engaging όπως είναι δομημένο. 

Το Last Day of June το ξεκίνησα εχθές, αλλά το σταμάτησα γιατί δεν είχα το απαιτούμενο κουτί με χαρτομάντιλα πλάι μου. 

Πηγα χτες το βραδυ να το αγορασω (το last day of june), αλλα δεν το ειχε πια σε προσφορα...ποσο το ειχαν βαλει?

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, duende είπε

Πηγα χτες το βραδυ να το αγορασω (το last day of june), αλλα δεν το ειχε πια σε προσφορα...ποσο το ειχαν βαλει?

200+ RAND (230? 260? κάτι τέτοιο...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλάκα φαίνεται να έχει με τα RPG elements, καλύτερα όμως η Ν να το τροφοδοτούσε συνεχώς με περιεχόμενο. Προφανώς αν πετύχει θα κυκλοφορήσουν περισσότερο σχετικό software. Συγκριτικά με το Labo το βρίσκω περισσότερο ενδιαφέρον.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...