Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 minutes ago, kajwbtfe said:

Για να σου δώσω να καταλάβεις η Ninty επιτέλους μετά από 40 και χρόνια, αποκτάει Racing game.Αυτο.

Racing game τέτοιου τύπου. 

Αλλιώς είχε και άλλα. 

Άσε που είχαμε και World Driver Championship στο Ν64! :P

42 minutes ago, -WISE- said:

Όντως είναι port του 14;;;

Έχει σημασία αν κάποιος δεν το έχει παίξει και είναι καλό το port? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/9/2019 στις 4:25 ΜΜ, SoFGR είπε

update δεν εχει  ερθει ακομα ουτε  πληρωσα  express γιατι δεν βιαζομαι πολυ (ακομα κανω το endgame του mario rabbids :P )  

πηρα αυτο το mail σημερα, να τα βλεπουν μερικοι καραγκιοζηδες εδω που την εχουνε δει "μεγαλοαλυσιδες"  και νομιζουν οτι μας κρατανε απο τα παπακια  επειδη εχουμε ενα καπως "niche" χομπι ... 


Dear Customer,

Greetings from Amazon.co.uk.

We are writing to confirm that we are processing your refund in the amount of £7.63 for your Order 026-PAOK-PASOK-ILEKTROSOK.

This amount has been credited to your payment method and will appear when your bank has processed it.

This refund is for the following item(s):

Item: Daemon X Machina Orbital Limited Edition (Nintendo Switch)
Quantity: 1
ASIN: B72AMERICAF*CKYEA
Reason for refund: Pre-order price protection

The following is the breakdown of your refund for this item:

Item Refund: £6.15
Item Tax Refund: £1.48

Your refund is being credited as follows:

MasterCard Credit Card [expiring on tagiou/foutsou]: £7.63

These amounts will be returned to your payment methods within 5-7 business days.

Have an issue with your refund, or a question about our refund policy?
Visit our Help section for more information:

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=1161010

Thank you for shopping at Amazon.co.uk.

Sincerely,

Amazon.co.uk Customer Service

 

Ολα μια χαρα με τις Αμαζονες, στειλανε  Παρασκευη και ηρθε σημερα πριν λιγη ωρα,  οριακα κατω απο τα 120 ευρω τωρα που εγινε το refund στην καρτα :) 

ehxawmN.jpg

Αντε να δουμε και τον Γερμανο αυριο, κοιταξα το site μολις τωρα και γραφειι οτι η παραγγελια μου  ειναι σε "επεξεργασια" ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, NickTG είπε

Racing game τέτοιου τύπου. 

Αλλιώς είχε και άλλα. 

Άσε που είχαμε και World Driver Championship στο Ν64! :P

Έχει σημασία αν κάποιος δεν το έχει παίξει και είναι καλό το port? 

Φυσικά και έχει σημασία. Μιλάμε για ένα παιχνίδι που έχει βγει 6 χρόνια πριν και η νιντέντο έχει δώσει ελάχιστο effort και αυτό μόνο και μόνο για να το κάνει συμβατό με την πλατφόρμα της. Δηλαδή γιατί να μην κυκλοφορήσει το GRID του 2019; Σκέφτομαι με το πονηρό μου μυαλό ότι πρέπει να κάνει παππάδες στον τεχνικό τομέα και στο πετσόκομα για να καταφέρει να το μεταφέρει στο Switch.
Bασικά μιλάμε για ένα παιχνίδι του 14 που τιμολογείται στα 35 δολάρια... Τι άλλο επιχείρημα θες; :P

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, chill said:

Τελικά το ni no kuni του switch δεν είναι η remasted έκδοση αλλά port του ps3 :S

Άρα πρακτικά τι διαφορές έχει;

27 minutes ago, NickTG said:

Έχει σημασία αν κάποιος δεν το έχει παίξει και είναι καλό το port? 

Όχι αλλά έχει αν το έχεις παίξει 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Άρα πρακτικά τι διαφορές έχει;

 

Κατώτερη ανάλυση και frames.

 

Και όλα αυτά - με επιφύλαξη - με τιμή ακριβότερη κατά 10,00 €. Δεν έχω δει την τιμή του ps4 γιατί δεν υπάρχει καν το παιχνίδι στο ps-store αλλά θεωρώ πως σαν remastered δεν θα έχει τιμή εκκίνησης τα 59,99 όπως στο switch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, chill said:

Κατώτερη ανάλυση και frames.

Και όλα αυτά - με επιφύλαξη - με τιμή ακριβότερη κατά 10,00 €. Δεν έχω δει την τιμή του ps4 γιατί δεν υπάρχει καν το παιχνίδι στο ps-store αλλά θεωρώ πως σαν remastered δεν θα έχει τιμή εκκίνησης τα 59,99 όπως στο switch. 

Εντάξει αν είναι μόνο η ανάλυση και τα frames, 720p οθόνη έχει έτσι κι αλλιώς το switch και δεν με χαλάνε τα 30fps για το είδος του hardware που φοράει. Φοβήθηκα μην έχουν και σοβαρό texure degradation ή ακόμα χειρότερα μην λείπουν πράγματα που πιθανά να είχε το remaster. To 10ρικο είναι η στανταρ ταρίφα για το κασετάκι.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πιασουμε το θεμα των τιμων παλι. Περιμενω εδω και καιρο να πεσει το Battle chasers να το παρω στο switch γιατι του ταιριαζει η φορητητα σε αυτο το genre. Ε παπαρια νομιζω μεχρι 17-19 ευρω εχει φτασει digital . Χτες το πηρα 5 ευρω στο ps4 και μου εμειναν και 15 ευρω στην τσεπη , σιγα μην πληρωσω την φορητοτητα καπελο. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εντάξει αν είναι μόνο η ανάλυση και τα frames, 720p οθόνη έχει έτσι κι αλλιώς το switch και δεν με χαλάνε τα 30fps για το είδος του hardware που φοράει. Φοβήθηκα μην έχουν και σοβαρό texure degradation ή ακόμα χειρότερα μην λείπουν πράγματα που πιθανά να είχε το remaster. To 10ρικο είναι η στανταρ ταρίφα για το κασετάκι.

 

Docked αποδίδει 1080p.

 

Για το κασετάκι δε, στην digital era για μένα αποτελεί τεχνολογία δεινοσαύρων :lol: και ειλικρινά όταν το χω docked μπορεί να μην παίξω ένα game που δεν το χω ψηφιακό γιατί βαριέμαι την διαδικασία του insert. Προσωπικά πλέον έχω καταργήσει παντελώς την φυσική αγορά. Τα απλά games του switch είναι.....ο ορισμός του απλά. Ένα κουτί και η κασέτα :lol:. Στις δε collectors πρέπει να κάνεις τάμα στην χώρα που ζούμε. Οπότε fully digitally και τέλος.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, chill said:

Docked αποδίδει 1080p.

Για το κασετάκι δε, στην digital era για μένα αποτελεί τεχνολογία δεινοσαύρων :lol: και ειλικρινά όταν το χω docked μπορεί να μην παίξω ένα game που δεν το χω ψηφιακό γιατί βαριέμαι την διαδικασία του insert. Προσωπικά πλέον έχω καταργήσει παντελώς την φυσική αγορά. Τα απλά games του switch είναι.....ο ορισμός του απλά. Ένα κουτί και η κασέτα :lol:. Στις δε collectors πρέπει να κάνεις τάμα στην χώρα που ζούμε. Οπότε fully digitally και τέλος.  

με το digital κερδίζεις ευκολία και δεν σε απασχολούν πιθανές καταστροφές / κλοπές.

με το physical κερδίζεις χώρο από την SD (μικρό το κακό με τις σημερινές τιμές και χωρητικότητες),  μεταπώληση, κληρονομιά (πχ το PS3 το έχω χαρίσει μαζί με τα παιχνίδια σε έναν φίλο μου)

δεν ξέρω αν κάποιο έξυπνο μυαλό θα μπορούσε να σκεφτεί έναν phygital τρόπο να παίζουν και τα 2. πχ έναν cartridge να το κάνεις bind με ένα account και να μην το ζητάει πια η κονσόλα. και να μπορείς να το κάνεις unbind για να το πουλήσεις. αυτό βάζει μέσα θέματα να έχεις binded cartridges και να χαλάσει η κονσόλα ξέρω γω (θα μπορούσε να είναι binded στο NS account).

Επεξ/σία από Snolly
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, chill said:

Docked αποδίδει 1080p.

Για το κασετάκι δε, στην digital era για μένα αποτελεί τεχνολογία δεινοσαύρων :lol: και ειλικρινά όταν το χω docked μπορεί να μην παίξω ένα game που δεν το χω ψηφιακό γιατί βαριέμαι την διαδικασία του insert. Προσωπικά πλέον έχω καταργήσει παντελώς την φυσική αγορά. Τα απλά games του switch είναι.....ο ορισμός του απλά. Ένα κουτί και η κασέτα :lol:. Στις δε collectors πρέπει να κάνεις τάμα στην χώρα που ζούμε. Οπότε fully digitally και τέλος.  

Ναι ενώ στου PS4 ξεκWλι@ζονται στα manuals 🤣
Εγώ μόνο Physical έπαιρνα λόγω μεταπώλησης πάντως. Δεν συλλέγω παιχνίδια. Το πολύ κανένα που αξίζει να παιχτεί σε κάναν emulator χρόνια μετά ή remaster. Και το ίδιο με το GRID Autosport: Εδώ δεν προλαβαίνουμε να τερματίσουμε παιχνιδάρες που δεν έχουμε παίξει, θα ξαναπαίζουμε τα ήδη τερματισμένα? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Snolly είπε

με το digital κερδίζεις ευκολία και δεν σε απασχολούν πιθανές καταστροφές / κλοπές.

με το physical κερδίζεις χώρο από την SD (μικρό το κακό με τις σημερινές τιμές και χωρητικότητες),  μεταπώληση, κληρονομιά (πχ το PS3 το έχω χαρίσει μαζί με τα παιχνίδια σε έναν φίλο μου)

δεν ξέρω αν κάποιο έξυπνο μυαλό θα μπορούσε να σκεφτεί έναν phygital τρόπο να παίζουν και τα 2.

Εγώ για το μόνο λόγο που σκέφτομαι το digital πέρα από αυτό που λες είναι για μελλοντική συμβατότητα με νεότερη κονσόλα

 

Αλλά αυτό είναι κάτι αρκετά αβέβαιο

Οπότε ψήνω και το retail που βγαίνει πιο φθηνό

 

Βέβαια για κάποια παιχνίδι που θα χρειαστεί να τα παίζω μήνες όπως το Zelda θα προτιμούσα να μην βάζω και βγάζω κασετακια 

Η για το smash ας πούμε που θέλω να το παίζω καιρό.

 

Αλλά το Bayonetta για παράδειγμα που θα παιχτεί μια φορά είναι μικρό και τέλος σκέφτομαι  retail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Snolly said:

με το digital κερδίζεις ευκολία και δεν σε απασχολούν πιθανές καταστροφές / κλοπές.

με το physical κερδίζεις χώρο από την SD (μικρό το κακό με τις σημερινές τιμές και χωρητικότητες),  μεταπώληση, κληρονομιά (πχ το PS3 το έχω χαρίσει μαζί με τα παιχνίδια σε έναν φίλο μου)

δεν ξέρω αν κάποιο έξυπνο μυαλό θα μπορούσε να σκεφτεί έναν phygital τρόπο να παίζουν και τα 2. πχ έναν cartridge να το κάνεις bind με ένα account και να μην το ζητάει πια η κονσόλα. και να μπορείς να το κάνεις unbind για να το πουλήσεις. αυτό βάζει μέσα θέματα να έχεις binded cartridges και να χαλάσει η κονσόλα ξέρω γω (θα μπορούσε να είναι binded στο NS account).

συμφωνώ με τα παραπάνω και εμένα προσωπικά μου αρέσει να έχω έστω και την μικρή θήκη που είναι μέσα το cartridge στην βιβλιοθήκη μου.... όταν μετά από καιρό βλέπω έτσι κουτιά από παιχνίδια που είχα παίξει και ειχα ευχαριστηθεί, μου έρχονται όμορφες αναμνήσεις στο μυαλό.... Κάτι τέτοιο δεν μου βγαίνει καθόλου βλέπωντας απλά το όνομα ενός παιχνιδιού σε μια digital list....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην περιτπωση του steam, ειδικα για ενα διαστημα η ολη διαδικασια ητανε πολυ απλη και συμφερουσα, επαρινες το παιχνιδι physical, δηλωνες το κλειδι  και  ετσι ειτε  εχανες το δισκακι του ειτε οχι δεν σε ενδιεφερε τιποτα, προφανως με αυτο τον τροπο βγαινεις εξω απο το παιχνιδι της μεταπωλησης και των ανταλλαγων  ( βεβαια υπαρχει χρονια τωρα το library sharing που βολευει αρκετα εφοσον εμπιστευεται ο ενας χρηστης τον αλλον και παιζουν παιχνιδια σε διαφορετικες ωρες ... ) 

προσωπικα στα games του 60αρικου  προτιμω physical γιατι στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι ενα 10ρικο πιο κατω ενω  οταν προκειται   για limited, πουλαω μετα απο λιγο καιρο την gamecard σκετη  και κραταω τα υπολοιπα ( ετσι εκανα με το breath of the wild  πριν χαθει και αυτο :P   ) , αργοτερα ξαναγοραζω τον τιτλο σε καποιο  digital sale ...

Επεξ/σία από SoFGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...