Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Newbie12 είπε

Ειχα πει οτι ειτε θα το παρω τελος του μηνα αυτου ή στο black friday (που πεφτει 27 νομιζω νοεμβριου).Οποτε 27 μερες για την ακριβεια ακομα θα περιμενω (περα απο αυτον τον μηνα που ουτως η αλλως θα περιμενω)

Αυτα μαν είναι λίγο θεωρητικά ειδικά όταν μιλάμε για Nintendo. Εδώ ούτε σε blacκ Friday θυμάμαι κάποια αξιόλογη προσφορά σε σουιτς. Νομίζω είχε μια πολυ καλη βδομάδα έκπτωσης τον Μάη στο άκυρο από παμπλικ μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το καλυτερο το οποιο μπορεις να περιμενεις ειναι καποια επιστροφη τυπου eurobank 20% και αυτο ειναι τελειως τυχαιο, δεν ειναι στανταρ οτι θα παιξει σε Black friday κλπ. εκει, αναλογα και με το bundle μπορει να ωφεληθεις διπλα. αλλα οπως εγραψα, δε ξερεις ποτε και αν θα παιξει κατι τετοιο.

προσφορα κανονικη σε switch θα δεις μονο οταν κλεισει το κυκλο ζωης του οπως εγινε με 3ds/2ds που πουλαγανε κοψοχρονια τελευταια κομματια. οποτε αν καιγεσαι, πηγαινε αγορασε το να το ευχαριστηθεις και μη περιμενεις αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

 πηγαινε αγορασε το να το ευχαριστηθεις και μη περιμενεις αλλο

ακριβώς, έτσι κι αλλιώς θα ξεφραγκιαστείς με το συγκεκριμένο..

 

100 ευρώ πάνω, 100 κάτω δεν θα σου αλλάξουν τη ζωή

 

εγώ κακώς περίμενα από το '17

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

100 ευρώ πάνω, 100 κάτω δεν θα σου αλλάξουν τη ζωή

100ευρω κατω σε κονσολα των 300περιπου ευρω,μονο λιγα δεν το λες.

Μαλιστα πριν κατι μηνες επαιζε προσφορα απο Amazon που μπορουσες να αγορασεις 5 παιχνιδια με 100ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πω πω, τι παιχνιδάρα είναι αυτό το Hollow Knight! Το ξεκίνησα πριν 2 μέρες και είναι απίστευτο! Απλά παανέμορφο αλλά και πολύ δύσκολο!

Θα ήθελα να δω κάποια μέρα να κυκλοφορεί WarioLand 3 σε remaster, όπως βγήκε το Zelda Awakening. Το είχα λιώσει στο GBC ,ήταν/είναι υπέροχο παιχνιδάκι.

Πάντως οι τρέχουσες προσφορές είναι πάρα πολύ καλές παιδιά, τελειώνουν στις 13 Οκτ. 100 ευρώ είναι όντως πολλά για κονσολα, εγώ π.χ με σχεδόν 27 ευρω πήρα Hollow Knight, Inside και Brandon.

Επεξ/σία από Te0sX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

100ευρω κατω σε κονσολα των 300περιπου ευρω,μονο λιγα δεν το λες.

Μαλιστα πριν κατι μηνες επαιζε προσφορα απο Amazon που μπορουσες να αγορασεις 5 παιχνιδια με 100ευρω.

με τη nintendo δεν έχει νόημα να μπαίνεις σε αυτή τη λογική, γιατί στο τέλος θα φτάσεις 3+ χρόνια μετά από την κυκλοφορία να μην έχεις κονσόλα

 

καλώς ή κακώς η λογική που υπάρχει στο ps4 ας πούμε (αφήνω pc απέξω γιατί εκεί υπάρχουν τα 2 άκρα) εδώ πολύ απλά δεν στέκει

 

στο ps4 πραγματικά έχω χαρεί προσφορές φοβερές και στη κονσόλα και στα games, στο switch έχω πάρει απόφαση ότι θα τα σκάσω, είναι μια τελείως περιττή πολυτέλεια που απλά τη γούσταρα, τα σκάω και το βουλώνω..

 

ξαναλέω κι επιμένω, το 100αρικο εδώ δεν θα σε σώσει, όταν θα παίρνεις παιχνίδια σε διπλάσιες+ τιμές ή περιφερειακά πολύ ακριβότερα σε βάθος χρόνου θα σου κοστίσει τα μαλλιοκέφαλλά σου συγκριτικά με τον ανταγωνισμό 

ενώ με τη σονυ πραγματικά μπορείς να χαρείς σχεδόν τα πάντα πάρα πάρα πολύ οικονομικά και η ίδια η κονσόλα είναι τιμή ξεφτίλα εδώ και καιρό, αλλά και στις εκάστοτε προσφορές

 

πάντως περίμενα κάτι black friday μπας και κάνει κάτι η nin, αλλά τζίφος. όλο έβγαζε προσφορές σε άκυρες στιγμές που δε με βόλευε ώστε να σχεδιάσω όπως έκανα πάντα στο ps4

 

στο τέλος απλά πήγα και το πήρα όταν αποφάσισα ότι το θέλω εκείνη τη στιγμή  και αυτό είναι η μόνη λογική αντιμετώπιση με αυτή τη κονσόλα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

με τη nintendo δεν έχει νόημα να μπαίνεις σε αυτή τη λογική, γιατί στο τέλος θα φτάσεις 3+ χρόνια μετά από την κυκλοφορία να μην έχεις κονσόλα

ξαναλέω κι επιμένω, το 100αρικο εδώ δεν θα σε σώσει, όταν θα παίρνεις παιχνίδια σε διπλάσιες+ τιμές ή περιφερειακά πολύ ακριβότερα 

Ε και που ειναι το προβλημα αν παρεις την κονσολα μετα  απο 3χρονια?

Εχουν βγει ποσα exclusives στην αγορα,εχουν φτιαξει και λιγο οι day one τιμες που ειχαν και φυσικα εχουν κυκλοφορησει περισσοτερα bundle αλλα και προσφορες αυτων(+τιμες αγγελιων).

Κλασσικο παραδειγμα σε αυτο για οσους περιμεναν ειναι τα Switch Lite(για οποιον θελει μονο φορητο και με χαμηλοτερη αρχικη τιμη)ή το νεο Switch με μεγαλυτερη αυτονομια .

Και επισης δεν καταλαβαινω την ολη κουβεντα ''το 100ρικο δεν θα σε σωσει''.

Για ποιο λογο να μην αγορασεις με αυτα τα χρηματα παιχνιδια/αξεσουαρ ή πχ switch pro controller+ενα παιχνιδι απο το καθολου?

Τελος επισης ως τωρα οτι παιχνιδια εχω αγορασει στο Switch δεν τα πληρωσα σε 2πλασιες τιμες σε σχεση με τα twins. 

Μονο σε παλιοτερους τιτλους εχουν καλυτερες τιμες τα twins (πχ Horizon zero dawn σε σχεση με Zelda), και αυτο γιατι μετα τον πρωτο καιρο υπαρχει μικροτερο ενδιαφερον σε παλιοτερους τιτλους στα twins απο οτι σε Nintendo μερια(κοινως προσφορα/ζητηση).

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 100ρικο εχει μια διαφορα, αλλα δε ξερεις ποτε θα το πετυχεις, γιατι απο τη μερια της nintendo δε προκειται με τη καμια να παιξει τετοια εκπτωση στη κονσολα, μονο οπως εγραψα, αν γινει κατι απο eurobank κλπ. το οποιο ειναι τυχαιο. εξαρταται ποσο καιγεται ο αλλος η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ετσι ειναι.Γιαυτο το λογο και λεμε συνεχεια σε τετοιες περιπτωσεις

-αν βιαζεσαι,αγοραζεις τωρα,αλλιως περιμενεις μηπως πετυχεις καποιου ειδους προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε και που ειναι το προβλημα αν παρεις την κονσολα μετα  απο 3χρονια?

Εχουν βγει ποσα exclusives στην αγορα,εχουν φτιαξει και λιγο οι day one τιμες που ειχαν και φυσικα εχουν κυκλοφορησει περισσοτερα bundle αλλα και προσφορες αυτων(+τιμες αγγελιων).

Κλασσικο παραδειγμα σε αυτο για οσους περιμεναν ειναι τα Switch Lite(για οποιον θελει μονο φορητο και με χαμηλοτερη αρχικη τιμη)ή το νεο Switch με μεγαλυτερη αυτονομια .

Και επισης δεν καταλαβαινω την ολη κουβεντα ''το 100ρικο δεν θα σε σωσει''.

Για ποιο λογο να μην αγορασεις με αυτα τα χρηματα παιχνιδια/αξεσουαρ ή πχ switch pro controller+ενα παιχνιδι απο το καθολου?

Τελος επισης ως τωρα οτι παιχνιδια εχω αγορασει στο Switch δεν τα πληρωσα σε 2πλασιες τιμες σε σχεση με τα twins. 

Μονο σε παλιοτερους τιτλους εχουν καλυτερες τιμες τα twins (πχ Horizon zero dawn σε σχεση με Zelda), και αυτο γιατι μετα τον πρωτο καιρο υπαρχει μικροτερο ενδιαφερον σε παλιοτερους τιτλους στα twins απο οτι σε Nintendo μερια(κοινως προσφορα/ζητηση).

Στο ps4 μέσα στο 3μηνο τα πάντα παίζουν 35-45 τι συγκρίνουμε τώρα;

 

Τελοσπαντων δεν έχει νόημα στη μία περίπτωση να θεωρούμε ότι τα προϊόντα της μηλοεταιρειας έχουν λογικές τιμές με νόημα ή κάτι αστείες τιμές που έχουν κάποιες gpu και να συζητάμε το 100αρικο στο switch και αυτό μόνο και μόνο επειδή ανήκει σε μια κατηγορία προϊόντων που ο ανταγωνισμός κάνει προσφορές

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Στο ps4 μέσα στο 3μηνο τα πάντα παίζουν 35-45 τι συγκρίνουμε τώρα;

Τελοσπαντων δεν έχει νόημα στη μία περίπτωση να θεωρούμε ότι τα προϊόντα της μηλοεταιρειας έχουν λογικές τιμές με νόημα ή κάτι αστείες τιμές που έχουν κάποιες gpu και να συζητάμε το 100αρικο στο switch και αυτό μόνο και μόνο επειδή ανήκει σε μια κατηγορία προϊόντων που ο ανταγωνισμός κάνει προσφορές

100 στα 300 είναι 33%. Προφανώς και δεν υπάρχει λόγος συζήτησης!


"Προσφορές" παίζουν πάντως, είτε αυτές είναι σε πακέτα με παιχνίδι, είτε είναι επιστροφή από κάρτα. Στο τέλος, σε κάθε περίπτωση, λεφτά θα μείνουν στην τσέπη σου. Οπότε από την στιγμή που περίμενε μέχρι τώρα (τέλος Οκτώβρη), δεν υπάρχει λόγος να μην περιμένει άλλες 20 μέρες για πιθανή "προσφορά". Κανένας (εκτός και αν είναι κανένα 10χρόνο παιδάκι που δεν μπορεί να συγκρατηθεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε εφοπλιστές που σας φαίνονται πενιχρά τα €100, την Black Friday θα παίξει σίγουρα προσφορά με 20% επιστροφή στον Γερμανό με κάρτες Eurobank. Τις τελευταίες δύο χρονιές έχει παίξει το ίδιο πράγμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει και φέτος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα σήμερα ένα lite, αρκετά μικρότερο απο το O.G. αρκετά πιο ελαφρύ, και λόγο του μονοκόμματου σχεδιασμού ΔΕΝ μου δίνει την αίσθηση οτι θα γίνει κομμάτια σε μια πτώση. Η οθόνη δε φαντάζει τόσο πολύ μικρότερη απο το κανονικό, ίσως να φταίνε τα μικρότερα Bezels, αλλα γενικα σαν κόψιμο είναι 3 φορές πάνω σε θέμα φορητότητας.

Χωρίς Dock τώρα, και χωρίς αποσπώμενα χειριστήρια, πιο πολύ με New New 2DS μοιάζει παρα με Switch, αλλα για τη δική μου χρήση ειναι κουτί.

Υ.Γ: HD Rumble μου λείπεις ήδη. 

Υ.Γ 2: Τώρα που θέλω μαζεμένα παιχνιδάκια απο που κάνω κινηση μπας και γλιτώσω κανα δεκάρικο έξτρα; Θέλω Fire Emblem: Three Houses, Astral Chain, Xenoblades Torna, Dragon Quest XI, Ni No kuni. Δύο τουλάχιστον απο αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...