Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, nkarafo είπε

Τακτική εννοώ να μπορείς να μην χρειάζεται να κάνεις συνέχεια επίθεση για να νικήσεις και να πατάς ένα κουμπί μόνο αλλά να μπορείς και να κάνεις και άλλα όπως healing, ειδικά spells / ικανότητες που να κάνουν περισσότερο ζημιά παρά άλλα όπλα, διαφορετικούς χαρακτήρες με πιο σωστές ικανότητες για την ανάλογη περίσταση κλπ. Ή τα bosses να έχουν δυσκολία και να "ζοριστείς". Πχ στα xenoblade παιχνίδια, εάν δεν μάθεις καλά το battle system, δεν περνάς τα bosses. Όχι ότι θα έχει βάθος το battle chasers με το xenoblade, απλά κάπως λίγο να μοιάζει. Σαν τα παλιά old-school RPGs να είναι δηλαδή δεν θα με χάλαγε. 

Τουλάχιστον αφού λες ότι δεν χρειάζεται πολύ grinding, καλό σημάδι είναι αυτό.

Οχι αν σπαμαρεις το attack τον ηπιες κανονικα. Θελει buffs , θελει heal, θελει μελετη του τι εξοπλισμο θα βαλεις στον καθε χαρακτηρα κλπ. 

Στα υπολοιπα "προκλητικα" για τις τιμες , δεν προκειται να απαντησω, οτι πειτε , η Ν ειναι παμφτηνη, δεν πιανει κωλο, κανει φανταστικα sales και ο γαιδαρος πεταει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, james9tito said:

Στα υπολοιπα "προκλητικα" για τις τιμες , δεν προκειται να απαντησω, οτι πειτε , η Ν ειναι παμφτηνη, δεν πιανει κωλο, κανει φανταστικα sales και ο γαιδαρος πεταει

Αν αυτό κατάλαβες τότε ναι, μην απαντήσεις. 

Δεν έχει και νόημα άλλωστε. 

Ακόμα καλύτερα δίνεις και το Switch να γλιτώσεις τα πιασίματα. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lysopaine είπε

ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το ps4 remote play για το switch ?

Για ποιο λογο να εχει remote play το Switch απο την στιγμη που μπορεις ουτως ή αλλως να το παρεις μαζι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Για ποιο λογο να εχει remote play το Switch απο την στιγμη που μπορεις ουτως ή αλλως να το παρεις μαζι σου?

για να παίζω από την οθόνη του υπολογιστή η οποία είναι καλύτερη από την τηλεόραση που έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, lysopaine είπε

για να παίζω από την οθόνη του υπολογιστή η οποία είναι καλύτερη από την τηλεόραση που έχω 

Kαι γιατι δεν το συνδεεις κατευθειαν στην οθονη του υπολογιστη? Αν δεν εχει δευτερη εισοδο hdmi δωσε ενα 10αρικο και βαλε ενα switchακι και ξεμπερδεψες.

Επεξ/σία από primeragt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lysopaine είπε

για να παίζω από την οθόνη του υπολογιστή η οποία είναι καλύτερη από την τηλεόραση που έχω 

Το Remote play(οπως το λεει και το ονομα του)απευθυνεται κυριως στην επιλογη να μπορεις να παιξεις μεσω καποιας αλλης συσκευης οταν βρισκεσαι μακρια απο την ιδια την κονσολα(γιατι δεν ειναι το ιδιο ευκολο να κουβαλας μαζι σου το ps4 ή το Xbox),κατι που συνηθως γινεται μεσω κινητων ή tablet.

Το Switch δεν εχει τετοια αναγκη για τον πολυ απλο λογο οτι μπορεις κανονικα να το παρεις μαζι σου οπου θελεις και να παιζεις με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πατανε στην νοσταλγια με το να κυκλοφορουν multiplatform παιχνιδια?

Προφανως και δεν ισχυει αυτο που λες. Αυτο που δεν αξιζε και στις 2 περιπτωσεις ηταν η αρχικη τιμη και των 2,δηλαδη 60ευρω το pokemon Go και 55ευρω η Pokeball plus.Κοινως και τα 2 μαζι σχεδον 120ευρω. Στα 60ευρω και τα δυο μαζι,μια χαρα καρααξιζουν.

Και για τα Amiibo που λες πιο μετα,αυτα απευθυνονται κυριως σε συλλεκτες,οπως και οι αντιστοιχες ακριβοτερες εκδοσεις παιχνιδιων με φιγουρες.

Ναι multiplatform αλλα handheld δεν υπήρχαν (και σε nintendo console τα περισσότερα δεν είχαν βγεί).

Δίκιο έχεις αυτό ήθελα να πω 60 για το game και άλλα τόσα για την pokeball, κάνω edit.

Μα δε λέω αν απευθύνονται σε όλους ή όχι για οποιαδήποτε κατηγορία,όποιος θέλει τα αγοράζει επίσης δεν είναι υποχρεωτικό ούτε κατηγορώ την nintendo, απλά παρουσιάζω το λόγο που εμένα προσωπικά με έχουν κάνει να χαλάσω τόοσα χρήματα για μια κονσόλα που δεν τα έχουν οι υπόλοιπες.Αντίθετα μου αρέσει πολύ που ασχολούμαι και με άλλα πράγματα από το να κάνω install ένα game 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη εναλλακτική που έχω σκεφτεί ήδη είναι να βρω ένα hdmi split που να έχει 2 εξόδους και να το βάλω στο ήδη υπάρχον hdmi split που έχει 5 εισόδους κ μια έξοδο , για να μπορώ να παίζω ανάλογα τις περιστάσεις σε όποια οθόνη θέλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αν αυτό κατάλαβες τότε ναι, μην απαντήσεις. 

Δεν έχει και νόημα άλλωστε. 

Ακόμα καλύτερα δίνεις και το Switch να γλιτώσεις τα πιασίματα. 

Ειμαι μειωμενης αντιληψης, αλλα τουλαχιστον δεν λεω εξυπναδες απλα για να πω. Ελα πες την τελευταια κουβεντα ξερω οτι δεν αντεχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, stafftw είπε

 

Καλα γραψε στο Amazon να δεις τι πραγματα εχουν βγαλει πολλες εταιρειες πανω στο Zelda πχ :P

Μεχρι και ασυρματο φορτιστη για κινητα https://www.amazon.com/Wireless-Charger-Sheikah-Charging-RegisBox/dp/B07RPH7VD8/ref=sr_1_44?keywords=zelda&qid=1570103734&s=gateway&sr=8-44

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασε κανείς κάποια φήμη για ένα δυνατότερο Switch στα 400€;

Κάτι είδα που ανέβασε το console club (στο facebook) αλλά επειδή λέει θα μπορεί ίσως να βγάζει και 4k (λογικά όχι στα games) μου φάνηκε περίεργο. 😛

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Καλα γραψε στο Amazon να δεις τι πραγματα εχουν βγαλει πολλες εταιρειες πανω στο Zelda πχ :P

Μεχρι και ασυρματο φορτιστη για κινητα https://www.amazon.com/Wireless-Charger-Sheikah-Charging-RegisBox/dp/B07RPH7VD8/ref=sr_1_44?keywords=zelda&qid=1570103734&s=gateway&sr=8-44

Ναι τα έχω δει και amazon και ebay...ακόμα και στο wish, ειδικά μια ocarina που μου βγάζει συνέχεια sponsored και κάποια στιγμή θα φύγει το κλικ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...