Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ρε φίλε αυτό ακριβώς έλεγα στη γυναίκα τελευταία φορά που πήγαμε σινεμά

τι joker kai @@#$@#@#$ , άμα είχαμε το smash σε αυτή την οθόνη να παίζαμε διπλό ονλινε (και να μην ήταν κανείς άλλος εδώ μέσα) θα ήταν η φάση

Περιμένεις να ωριμάσει η τεχνολογία των short-throw projectors και να πέσει η τιμή στα Overpriced πανιά τους και σύντομα θα έχεις 120" στο σπίτι οικονομικά! :D 

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις προτζεκτορι με πολλά λουμεν, και μαύρος να είναι ο τοιχος γουστάρεις εικόνα.

Και εγώ θα ήθελα ένα short throw αλλά...

Επεξ/σία από Vagosman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

ρε φίλε αυτό ακριβώς έλεγα στη γυναίκα τελευταία φορά που πήγαμε σινεμά

τι joker kai @@#$@#@#$ , άμα είχαμε το smash σε αυτή την οθόνη να παίζαμε διπλό ονλινε (και να μην ήταν κανείς άλλος εδώ μέσα) θα ήταν η φάση

Έχω ακούσει ότι σε κάποιους κινηματογράφους μπορείς να κανονίσεις πριβέ προβολή ταινία της αρεσκείας σου.

Πόση φάση θα είχε να κλείσεις τέτοια οθόνη για ένα 8 player Smash επικών διαστάσεων ή να ακούς τα ηχοτοπία και την ambient μουσική καθώς περιπλανιέσαι στο BotW!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Έχω ακούσει ότι σε κάποιους κινηματογράφους μπορείς να κανονίσεις πριβέ προβολή ταινία της αρεσκείας σου.

Πόση φάση θα είχε να κλείσεις τέτοια οθόνη για ένα 8 player Smash επικών διαστάσεων ή να ακούς τα ηχοτοπία και την ambient μουσική καθώς περιπλανιέσαι στο BotW!

Τα exlusive της Sony είναι made for this. Οπότε θα είχαν ακόμα πιο πολύ φάση από Smash.

Σαν θέαμα εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Inside X είπε

Τα exlusive της Sony είναι made for this. Οπότε θα είχαν ακόμα πιο πολύ φάση από Smash.

Σαν θέαμα εννοώ.

στο smash όμως είναι και πρακτικό το θέμα, αν έχει πολύ λαό μαζί η οθόνη δεν είναι ποτέ αρκετά μεγάλη ώστε να βγάλεις άκρη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 hours ago, Vagosman said:

Αν έχεις προτζεκτορι με πολλά λουμεν, και μαύρος να είναι ο τοιχος γουστάρεις εικόνα.

Και εγώ θα ήθελα ένα short throw αλλά...

Κάτι τέτοιο δηλαδή? :D (το έχω βάλει και παλαιότερα, δε ξυπνάω τώρα τη γάτα να πάρω φωτο)

Webp.net-resizeimage.jpg.cb04e7a0ef708f322cb03e110b2d126f.jpg

(106", η tv δίπλα είναι 32" για σύγκριση, αν δεν ήταν το δοκάρι άνοιγα μέχρι 120" στο χωλ... το σαλόνι δεν είναι ορθογώνιο, δεν βολεύει για πανί...)

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω τις τελευταίες μέρες το ori and the blind forest ..

Έχω μείνει άναυδος με το παιχνίδι είναι πραγματικό μαστερπις για όσους γουστάρουν μετροιντβανια και 2d platform 

Σε λίγες μέρες θα το τελειώσω και θα πω τις εντυπώσεις μου αναλυτικά .

Μας έφτιαξε η μαικροσοφτ άγρια και αυτό Π πήρε ήταν μια δήλωση του sakourai «Μπορείτε να παίξετε το μπανζο στο ξ-μποξ >> 

Γνωρίζει κάνεις αν θα κυκλοφορήσει και Φυσικαλ το παιχνίδι ;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα.

Εχω αγορασει το switch lite και θελω να κατεβασω το witcher 3 αλλα εχω ενδοιασμους πως θα φαινεται. Βλεπω βιντεακια στο γιουτουμπ και μου φαινεται καταπληκτικο  και λεω ρε μπας και κανω λαθος , και μου βγει μουφα οπως το xenoblade που το πουλησα κατευθειαν γτ δεν βλεποταν?? 

Ξερω οτι ειναι 540p αλλα απο τα βιντεακια βλεπω οτι δεν του  φαινεται καθολου. 

Σημειωση παιζω μονο portable. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, lele322 said:

Καλημερα στην παρεα.

Εχω αγορασει το switch lite και θελω να κατεβασω το witcher 3 αλλα εχω ενδοιασμους πως θα φαινεται. Βλεπω βιντεακια στο γιουτουμπ και μου φαινεται καταπληκτικο  και λεω ρε μπας και κανω λαθος , και μου βγει μουφα οπως το xenoblade που το πουλησα κατευθειαν γτ δεν βλεποταν?? 

Ξερω οτι ειναι 540p αλλα απο τα βιντεακια βλεπω οτι δεν του  φαινεται καθολου. 

Σημειωση παιζω μονο portable. 

Στο NSw Lite σίγουρα θα φαίνεται καλύτερο από το OG NSw, λόγω μεγαλύτερου PPI, ωστόσο το πρόβλημα δεν είναι η ανάλυση για μένα. Είναι το αν θα κρατάει σταθερά 30 καρέ και αν μπορεί να παιχτεί τέτοιος τίτλος σε τόσο λίγες ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα σε ενα φιλο πριν λιγες μερες.

σε μεγαλη οθόνη ειναι όλιγον τι απάλευτο θα ελεγα γιατι η θολούρα κ το low res βγαζουν ματι. σε handheld mode ομως, παρόλο που πεφτει κιαλλο η αναλυση, επειδη ειναι μικρή η οθόνη δε το βλέπεις τόσο έντονα. Βεβαια κ παλι υπαρχει μεγαλη θολουρα αλλά ok, handheld ειναι, δε θα ξεχώριζες πολλά σε τοσο μικρη οθόνη ετσι κ αλλιως.

Οσο για το framerate, ειναι αρκετά σταθερό θα έλεγα. υπαρχουν drops σιγουρα αλλά όχι σε επίπεδα που γινεται σινεμασκοπ :P , ως επι το πλείστον ειναι στα 30.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω έναν προτζέκτορα στο ταβάνι και πανί 120" αλλά του δίνω ρεύμα από το φωτιστικό του ταβανιού δίπλα και δεν υπάρχει πουθενά άλλο καλώδιο.

πάνω του έχει ένα Apple TV και βλέπω ό,τι θέλω ασύρματα. δε μπορώ όμως να στείλω εικόνα από Switch / PS4 / συνδρομητική TV κλπ εκεί πάνω. αν έχει κανείς καμιά ιδέα ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Snolly είπε

εγώ έχω έναν προτζέκτορα στο ταβάνι και πανί 120" αλλά του δίνω ρεύμα από το φωτιστικό του ταβανιού δίπλα και δεν υπάρχει πουθενά άλλο καλώδιο.

πάνω του έχει ένα Apple TV και βλέπω ό,τι θέλω ασύρματα. δε μπορώ όμως να στείλω εικόνα από Switch / PS4 / συνδρομητική TV κλπ εκεί πάνω. αν έχει κανείς καμιά ιδέα ακούω.

Ηdmi καλωδιο απο projectora σε καναλακι ταβανι και μετα κατεβασμα στον τοίχο 
Oτι χειροτερο μαλλον αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, TasosPk said:

Ηdmi καλωδιο απο projectora σε καναλακι ταβανι και μετα κατεβασμα στον τοίχο 
Oτι χειροτερο μαλλον αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

ΖΟΝΚ 😛

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Malthador said:

Ε τότε μπορείς να βιδώσεις τις κονσόλες στο ταβάνι. 

ρε τρολάκια πάιζουν συσκευές ασύρματης μετάδοσης HDMI και εχουν 150-200 ευρω. απλα δεν ξερω αν αξιζουν, τι latency βαζουν, ποιοτητα αξιοπιστια κλπ. αυτο εννοουσα αν εχει κανεις καμια ιδεα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...