Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
42 minutes ago, Snolly said:

ρε τρολάκια πάιζουν συσκευές ασύρματης μετάδοσης HDMI και εχουν 150-200 ευρω. απλα δεν ξερω αν αξιζουν, τι latency βαζουν, ποιοτητα αξιοπιστια κλπ. αυτο εννοουσα αν εχει κανεις καμια ιδεα.

Gaming με WHDI; 

Οκ, εγώ είμαι που τρολλάρω όντως. Μου θύμησες το ανέκδοτο με το λιοντάρι και το λαγό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι ειναι fan των παλιων adventures πιστευω αξιζει να ριξετε μια ματια στο return of the obra din που βγηκε χθες.Exω παιξει καμια ωρα αλλα ειναι πολυ καλο μεχρι στιγμης.

Mια ερωτηση τωρα,γνωριζει καποιος αν θα βγει καμποια συλλεκτικη για το luigis mansion 3?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, dekulinkgr said:

Mια ερωτηση τωρα,γνωριζει καποιος αν θα βγει καμποια συλλεκτικη για το luigis mansion 3?

Συλλεκτική δεν θα παίξει, το μόνο που παίζει ένα steelbook που λαμπιρίζει στο σκοτάδι. Το δίνουν μερικά καταστήματα, πχ GAME. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Malthador said:

Gaming με WHDI; 

Οκ, εγώ είμαι που τρολλάρω όντως. Μου θύμησες το ανέκδοτο με το λιοντάρι και το λαγό. 

να βλέπεις δεν το ήξερα αν έχει latency που το κάνει απαγορευτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Snolly said:

να βλέπεις δεν το ήξερα αν έχει latency που το κάνει απαγορευτικό

Σοβαρά τώρα, θα πρέπει να ενώσεις τις κονσόλες με τον προβολέα με καλώδιο. 

Με WHDI μπορείς να συνδέσεις το Apple TV. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Malthador said:

Σοβαρά τώρα, θα πρέπει να ενώσεις τις κονσόλες με τον προβολέα με καλώδιο. 

Με WHDI μπορείς να συνδέσεις το Apple TV. 

Αρα το ξεχναω, και συνεχιζω να παιζω στην τηλεοραση :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snolly είπε

ρε τρολάκια πάιζουν συσκευές ασύρματης μετάδοσης HDMI και εχουν 150-200 ευρω. απλα δεν ξερω αν αξιζουν, τι latency βαζουν, ποιοτητα αξιοπιστια κλπ. αυτο εννοουσα αν εχει κανεις καμια ιδεα.

 

Στον Benq W1110S έχω συνδέσει το official wHDMI kit της Benq WDP02  (από warehouse + εταιρικο αφμ άρα βγήκε αρκετά φθηνά) και δεν είχα παρατηρήσει latency αλλα δεν είμαι και ο πιο ειδικός στο συγκεκριμένο θέμα. Πιο πολύ με νευρίαζε που ενίοτε έκανε blocking λόγω compression & έχανε το σήμα (που για αυτό μπορεί να φταίνε διάφορα), πια έχω το 15m kabel hdmi για AVR -> benq.

Επεξ/σία από Material_Defender_1032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, Snolly said:

εγώ έχω έναν προτζέκτορα στο ταβάνι και πανί 120" αλλά του δίνω ρεύμα από το φωτιστικό του ταβανιού δίπλα και δεν υπάρχει πουθενά άλλο καλώδιο.

πάνω του έχει ένα Apple TV και βλέπω ό,τι θέλω ασύρματα. δε μπορώ όμως να στείλω εικόνα από Switch / PS4 / συνδρομητική TV κλπ εκεί πάνω. αν έχει κανείς καμιά ιδέα ακούω.

Καναλακι ΜΟΝΟ. Ολα τα ασύρματα προσθέτουν τραγικό latency. Εγώ πάντως και switch και ps4 και το pc του έχω συνδέσει και δε με απασχολεί η ύπαρξη καναλιού. Πιο πολύ με απασχολεί ότι εκεί πάνω ζεσταίνεται περισσότερο το καλοκαίρι και κάνει θόρυβο το ανεμιστηρακι του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Mια ερωτηση τωρα,γνωριζει καποιος αν θα βγει καμποια συλλεκτικη για το luigis mansion 3?

Δυστυχώς δεν μας κάνουν τη χάρη με καμιά μινιατούρα του ξενοδοχείου, έστω amiibo Luigi με ηλεκτρική σκούπα....

Μιλώντας για amiibo έχει παίξει ξαναστοκάρισμα όλων των Zelda σε Σκρουτζομάγαζα, Public, Amazon. Αν κάποιος ήθελε να πουλήσει το νεφρό του ευκαιρία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Snolly είπε

Αρα το ξεχναω, και συνεχιζω να παιζω στην τηλεοραση :(

Έχουμε στην δουλειά ένα της Kramer, άλλα ήταν costly. Έχει σταθμό βάσης με HDMI out και ένα φορητό στοιχείο με hdmi in, δουλεύει μέσω direct δικτύου (wireless όχι wifi) και δεν είχε perceivable lag/compression artifacts κλπ, σε video τουλάχιστον ακόμα και αν αυτό ήταν streamed από το Youtube. Δουλεύει πολύ καλύτερα από άλλες ασύρματες λύσεις collaboration με apps, στο ίδιο wifi δίκτυο όμως (android/pc κτλ) όπου εκεί το Lag είναι στο τέρμα. (Via π.χ.)

Lag στα games θα έχεις ότι και να κάνεις. 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο να δω το μοντέλο να το ψάξεις.

3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Καναλακι ΜΟΝΟ. Ολα τα ασύρματα προσθέτουν τραγικό latency. Εγώ πάντως και switch και ps4 και το pc του έχω συνδέσει και δε με απασχολεί η ύπαρξη καναλιού. Πιο πολύ με απασχολεί ότι εκεί πάνω ζεσταίνεται περισσότερο το καλοκαίρι και κάνει θόρυβο το ανεμιστηρακι του....

Μην είσαι απόλυτος - μια λύση φάση Steam Link ψάχνει απλά hardware based, λόγω της τοπολογίας του.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Snolly είπε

ΖΟΝΚ 😛

Τι ζονκ ρε τρελε? :P
Οσο με ξέρεις με εχεις δει να τρολλαρω? :P
Καναλάκι για καλώδια!!!

 

6 ώρες πριν, Snolly είπε

ρε τρολάκια πάιζουν συσκευές ασύρματης μετάδοσης HDMI και εχουν 150-200 ευρω. απλα δεν ξερω αν αξιζουν, τι latency βαζουν, ποιοτητα αξιοπιστια κλπ. αυτο εννοουσα αν εχει κανεις καμια ιδεα.

Αν εχεις smart tv και win 10 , δοκίμασε να κανεις project μεσω wifi το pc σου , και βαλε ενα video στο youtube.
Θα καταλάβεις γιατι προτεινα αυτο που πρότεινα και οχι WHDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, Snolly said:

εγώ έχω έναν προτζέκτορα στο ταβάνι και πανί 120" αλλά του δίνω ρεύμα από το φωτιστικό του ταβανιού δίπλα και δεν υπάρχει πουθενά άλλο καλώδιο.

πάνω του έχει ένα Apple TV και βλέπω ό,τι θέλω ασύρματα. δε μπορώ όμως να στείλω εικόνα από Switch / PS4 / συνδρομητική TV κλπ εκεί πάνω. αν έχει κανείς καμιά ιδέα ακούω.

Το Apple TV παίρνει iOS apps;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν μετά από το σημερινό 4ωρο botw δε λέω ωραίο είναι να μη σου λέει πήγαινε εκεί υπερβολικά αναλυτικά , αλλά τώρα που πήγα σε μια περιοχή με ένα ηφαίστειο δεν κατάλαβα από που έπρεπε να μπω και αφού έπαιζα για ώρα τον Tom Cruise πηδώντας πάνω στα βουνά προκειμένου να πάω στον πύργο της περιοχής τελικά ανακάλυψα ότι είχα μπει στην περιοχή τελείως ανάποδα

 

Επίσης σκότωσα κατα λάθος το άλογο μου , άντε πάλι να πιάσω καινούριο, άντε πάλι να δεθουμε.. στο rdr κάπως μπορούσες να το σώσεις

 

Επισης κάποια στιγμή με δούλευε η γυναίκα γιατί μου είχε κολλήσει ότι για να ενεργοποιήσω μια πλατφόρμα έπρεπε να πηδήξω ψηλά από ένα καταρράκτη με τη μούρη (εννοείται ότι πέθαινα συνέχεια πηδώντας από ψηλά..). Τελικά ένιωσα ότι δικαιώθηκα ότι κατάλαβα ότι πρέπει να σκασω όντως από ψηλά με μια τρίαινα (όταν αποφασίσα να διαβάσω τι λέει το quest..) ένιωσα μια μικρή δικαίωση, αλλά αυτή συνέχισε να με δουλεύει

 

Πολύ πολύπλοκο μου βγήκε το Zelda

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, logistoulis είπε

Λοιπόν μετά από το σημερινό 4ωρο botw δε λέω ωραίο είναι να μη σου λέει πήγαινε εκεί υπερβολικά αναλυτικά , αλλά τώρα που πήγα σε μια περιοχή με ένα ηφαίστειο δεν κατάλαβα από που έπρεπε να μπω και αφού έπαιζα για ώρα τον Tom Cruise πηδώντας πάνω στα βουνά προκειμένου να πάω στον πύργο της περιοχής τελικά ανακάλυψα ότι είχα μπει στην περιοχή τελείως ανάποδα

Επίσης σκότωσα κατα λάθος το άλογο μου , άντε πάλι να πιάσω καινούριο, άντε πάλι να δεθουμε.. στο rdr κάπως μπορούσες να το σώσεις

Επισης κάποια στιγμή με δούλευε η γυναίκα γιατί μου είχε κολλήσει ότι για να ενεργοποιήσω μια πλατφόρμα έπρεπε να πηδήξω ψηλά από ένα καταρράκτη με τη μούρη (εννοείται ότι πέθαινα συνέχεια πηδώντας από ψηλά..). Τελικά ένιωσα ότι δικαιώθηκα ότι κατάλαβα ότι πρέπει να σκασω όντως από ψηλά με μια τρίαινα (όταν αποφασίσα να διαβάσω τι λέει το quest..) ένιωσα μια μικρή δικαίωση, αλλά αυτή συνέχισε να με δουλεύει

Πολύ πολύπλοκο μου βγήκε το Zelda

Μα αυτο ειναι το θεμα με το botw,δεν υπαρχει αναποδα ή σωστο-λαθος οτι θελει κανει καποιος.Εχει μεγαλη ελευθερια σαν παιχνιδι.Εσυ αποφασιζεις πως θα το παιξεις.Τωρα θα πω κατι που λεω και στα ανιψια που το ξαναλιωνουν το παιχνιδι,να διαβαζετε αυτα που γραφουν,παραμενει zelda παιχνιδι.

Οσο για το αλογο μην αγχωνεσαι κατι μπορεις να κανεις γιαυτο.Απλα δεν το εχεις ανακαλυψει ακομα😀

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...