Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

+ απειρο καλυτερα να ασχολουμαστε με games του switch. Fulgore black friday σε βλεπω με lite 😛

Εδω θα το δινουν παντου 170 ευρω οποτε για Ελλαδα το κοβω ακομα χαμηλοτερα 

Απο την στιγμη που το νεο Switch εχει συνολικα καλυτερη αυτονομια απο το lite και τα joycons ειναι αποσπωμενα(σε περιπτωση που σου κατσει στραβη)+την δυνατοτητα του να παιζεις σε σταθερο ή φορητο,για την δικη μου περιπτωση το Lite τρωει ακυρο χωρις πολλα πολλα.

Αν ειχε το Lite καλυτερη αυτονομια απο το νεο switch(που θα ηταν και πιο λογικο μιας και ειναι συσκευη που προοριζεται κυριως για φορητη)και δεν υπηρχε καμια πιθανοτητα για το θεμα των joycon να εμφανιστει ισως και να το σκεφτομουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, john1080 είπε

Ναι πραγματικα ισως παιζει ρολο απλα η παρτιδα και πως θα σου κατσει να ειναι το ανοιγμα του dock.Οπως και να εχει θα συμφωνησω απολυτως μαζι σου,οτι βαζεις ενα τζαμακι και δεν σε απασχολουν αυτα και αλλα θεματα που μπορουν να προκυψουν.

και να μην έχεις dock πάντως που είναι αρκετά σφιχτό, την οθόνη μια χαρά μπορείς να την γδάρεις και γενικά αλλά και στο βάλε βγάλε

 

βάζεις ένα τζάμι (θα έλεγα και πλαστικό, αλλά πέρα από το ότι το πλαστικό θέλει πολλή περισσότερη τέχνη, επειδή πάντα θα κάνει φουσκάλες θα πρέπει να τις ζουπήξεις έντονα και με πλαστική οθόνη από κάτω δεν είναι καλή ιδέα) και μπαζοβγάζεις το switch όπως το ασύρματο τηλέφωνο του σπιτιού σου ή του γραφείου σου 

 

εγώ πλέον έτσι το έχω στο μυαλό μου, δεν κάθομαι να κάνω χειρουργικές κινήσεις ακριβείας μη βρει πουθενά και οι οδηγοί από κάτω δουλεύουν πολύ καλά 

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Αν ειχε το Lite καλυτερη αυτονομια απο το νεο switch(που θα ηταν και πιο λογικο μιας και ειναι συσκευη που προοριζεται κυριως για φορητη)και δεν υπηρχε καμια πιθανοτητα για το θεμα των joycon να εμφανιστει ισως και να το σκεφτομουν.

εγώ θα σου έλεγα να μην το σκεφτόσουν ποτέ

κάποιες (πάρα πολλές, τις περισσότερες βασικά) φορές θες να παίξεις σαν κονσόλα, στην τηλεόραση 

 

δεν αξίζει να στερήσεις από τον εαυτό σου αυτή τη δυνατότητα

 

μόνο ως δεύτερο αξίζει το lite, ή αν ταξιδεύεις όλη την ώρα και δεν είσαι ποτέ σπίτι

 

οκ καλή η φάση να παίζεις κρεβάτι ή αραχτός οπουδήποτε, αλλά αν θες να παίξεις ώρες (πχ botw) θα πονέσεις πριν χρειαστεί να σε αφήσει η μπαταρία (που πλέον κρατάει περισσότερο)

 

και θα πονέσεις και θα στραβωθείς, εγώ χθες έπαιζα κάνα 5ωρο και πριν το κλείσω έκανα αυτό.. καλή τύχη να το βγάλεις σε handheld μετά από ώρες παιχνιδιού , εκτός αν είσαι ασιάτης ξερωγώ.. 

 

εγώ πιστεύω ότι για κάτι τέτοια χαλάνε τα joycons, ξεσπάνε στο μοχλάκι για να μη σπάσουν τη κονσόλα 

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εγώ θα σου έλεγα να μην το σκεφτόσουν ποτέ

κάποιες (πάρα πολλές, τις περισσότερες βασικά) φορές θες να παίξεις σαν κονσόλα, στην τηλεόραση 

δεν αξίζει να στερήσεις από τον εαυτό σου αυτή τη δυνατότητα

Το θεμα ειναι οτι ουτως ή αλλως και το ιδιο το Switch μπορεις να το εχεις αν θες μονο φορητο,οπως το ειχαν ολοι οι αλλοι που το ειχαν αγορασει πριν βγει το Lite.

Ασε που οπως εχει γραφτει και απο αλλους παλιοτερα,το Lite κακως λεγεται Switch,αφου δεν μπορεις να παιξεις σε dock mode.

Ασε που ενας απο τους λογους που περιμενω τωρα τις γιορτες,ειναι και για να τιμηθει ενα switch pro controller ταυτοχρονα μαζι με το Switch,οπως επαιζα και στο Wii U με το αντιστοιχο pro controller(σε οσα παιχνιδια το υποστηριζε παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά το κακώς είναι σχετικό, μετά από αυτό που πάθανε όταν είπαν το wii u έτσι καλύτερα να μην μπερδεύεται ο κόσμος, αν το έλεγαν κάτι τελείως άλλο το switch θα ήταν παράξενο, αν και καλό θα ήταν αντι για lite να το λένε portable να δίνεται έμφαση σε αυτό 

 

το pro controller συχνά πυκνά βγαίνει σε κάποια έκδοση από όσο έχω καταλάβει, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλύτερη από τιμές σκρουτζ.. τεσπά, βρήκα την καλύτερη για μένα εναλλακτική αυτής της αγοράς (αντάπτορας 8bitdo, καλύτερη αγορά την τελευταία 5ετια) και ευτυχώς δεν με απασχολεί ένα ανούσιο επιπλέον έξοδο, μόνο τα παιχνίδια με νοιάζουν πλέον έχω κλείσει με περιφερειακά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση, έχει πάρει κανείς το 8bitdo sn30 pro+ ; αναρωτιέμαι αν αξίζει περισσότερο από το pro controller. 

Αυτή την στιγμή παίζει στα 40 από banggood και είναι μια σεβαστή διαφορά από τα 60 που ζητάει το pro

Επεξ/σία από Xander
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Xander είπε

Να κάνω μια ερώτηση, έχει πάρει κανείς το 8bitdo sn30 pro+ ; αναρωτιέμαι αν αξίζει περισσότερο από το pro controller. 

Αυτή την στιγμή παίζει στα 40 από banggood και είναι μια σεβαστή διαφορά από τα 60 που ζητάει το pro

Το έχω πάρει εγώ για δεύτερο. Είναι πολύ καλό, αλλά προτιμώ ελάχιστα παραπάνω το Pro Controller. Αν έχεις τα παραπάνω χρήματα πάρε το Pro Controller και για 2ο το sn30 pro+.

 

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xander είπε

Αυτή την στιγμή παίζει στα 40 από banggood

Το ενδεχομενο ομως να σου παθει κατι(για controller μιλαμε,δεν ειναι απιθανο να βγαλει καποιο προβλημα)το εχεις σκεφτει?Γιατι αγορες τετοιες απο Κινα μεταφραζονται σε 1χρονο εγγυηση και φυσικα αν παθει κατι,παρα μα παρα πολλες ημερες αναμονη για την ολη διαδικασια της αποστολης και επισκευης.

17 λεπτά πριν, logistoulis είπε

βρήκα την καλύτερη για μένα εναλλακτική αυτής της αγοράς (αντάπτορας 8bitdo, καλύτερη αγορά την τελευταία 5ετια) και ευτυχώς δεν με απασχολεί ένα ανούσιο επιπλέον έξοδο, μόνο τα παιχνίδια με νοιάζουν πλέον έχω κλείσει με περιφερειακά 

Ελλαδα τον φερνουν τον συγκεκριμενο ανταπτορα.Τον εχεις δοκιμασει με controllers αλλων εταιρειων πχ Dualshock 4/xbox?Εχεις πετυχει σε παιχνιδια ασυμβατοτητες?

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με ανταπτορες συγκεκριμενα στις κονσολες,αρα δεν ξερω τι παιζει με αυτα,γιαυτο και κοιταζα για Pro controller(σε εκπτωση προφανως γιατι full price ειναι υπερκοστολογημενο)που εχω διαβασει παρα πολυ καλα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το θεμα ειναι οτι ουτως ή αλλως και το ιδιο το Switch μπορεις να το εχεις αν θες μονο φορητο,οπως το ειχαν ολοι οι αλλοι που το ειχαν αγορασει πριν βγει το Lite.

Ασε που οπως εχει γραφτει και απο αλλους παλιοτερα,το Lite κακως λεγεται Switch,αφου δεν μπορεις να παιξεις σε dock mode.

Ασε που ενας απο τους λογους που περιμενω τωρα τις γιορτες,ειναι και για να τιμηθει ενα switch pro controller ταυτοχρονα μαζι με το Switch,οπως επαιζα και στο Wii U με το αντιστοιχο pro controller(σε οσα παιχνιδια το υποστηριζε παντα).

Δεν είναι Switch, αλλα το προτιμώ απο το Switch 3 φορές καλύτερα. Και το O.G που ειχα, με σφραγισμένο dock το πουλησα. Το μονο που μου λείπει , ειναι το HD Rumble. ΜΕΓΑΛΗ δυναμη του Switch ειναι το φορητό του κομμάτι. Πολύ απο αυτούς που ξέρω και έχουν Switch, το έχουν καταβάση ως αντι 3DS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, kostakis1978nov said:

Το έχω πάρει εγώ για δεύτερο. Είναι πολύ καλό, αλλά προτιμώ ελάχιστα παραπάνω το Pro Controller. Αν έχεις τα παραπάνω χρήματα πάρε το Pro Controller και για 2ο το sn30 pro+.

Ναι μάλλον εκεί καταλήγω και εγώ. Θα περιμένω black Friday μήπως παίξει καμιά προσφορά. Θενκς 

3 minutes ago, Fulgore said:

Το ενδεχομενο ομως να σου παθει κατι(για controller μιλαμε,δεν ειναι απιθανο να βγαλει καποιο προβλημα)το εχεις σκεφτει?Γιατι αγορες τετοιες απο Κινα μεταφραζονται σε 1χρονο εγγυηση και φυσικα αν παθει κατι,παρα μα παρα πολλες ημερες αναμονη για την ολη διαδικασια της αποστολης και επισκευης.

Ναι οι αγορές από Κίνα περιέχουν αυτόν τον κίνδυνο. Βέβαια παραγγέλνω εδώ και τουλάχιστον μια 5ετια διάφορα και σπάνια έχει χρειαστεί να στείλω κάτι πίσω. Βέβαια ποτέ δεν μπορείς να το αποκλείσεις. 

Όπως είπα και πιο πάνω μάλλον θα περιμένω μήπως υπάρξει καμία προσφορά για το pro και θα αφήσω το sn30 για την ώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

kαι εγώ αντάπτορα χρησιμοποιώ, πιο συγκεκριμένα της 8bitdo, και έχω συνδέσει το χειριστήριο του ps3 και δεν έχω κανένα θέμα στο botw 

Επεξ/σία από lysopaine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bost είπε

Καλησπερα, ισως ειναι και λιγο χαζη η ερωτηση μου αλλα υπαρχει κάποιο video club που να νοικιάζει παιχνίδια για το switch? Κανα seven ενδεχομένως? 

Παιδια μια απαντηση εδω αν ξερει καποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bost είπε

Παιδια μια απαντηση εδω αν ξερει καποιος? 

Στην χωρα μας γενικα δεν πουλαει η Nintendo,αρα τα περισσοτερα video club λογικο να μην φερνουν για ενοικιαση παιχνιδια του Switch.

Μπορεις αν θελεις να ριξεις ενα τηλεφωνο στα seven(ή email)να τους ρωτησεις που ειναι η πιο γνωστη αλυσιδα σε αυτο το κομματι,αλλα κατι μου λεει οτι και αυτοι ακυρο θα σου ριξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, lysopaine είπε

kαι εγώ αντάπτορα χρησιμοποιώ, πιο συγκεκριμένα της 8bitdo, και έχω συνδέσει το χειριστήριο του ps3 και δεν έχω κανένα θέμα στο botw 

αν βάλεις του ps4 το χειριστήριο δουλεύουν τέλεια και τα Motion controls και σε κινήσεις μεγάλης ακριβείας όπως πχ να σημαδέψεις με το τόξο 

 

το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να συνδέσεις 2ο χειριστήριο στον αντάπτορα, μόνο σε κονσόλα , όπως επίσης και ότι δεν μπορείς να κάνεις wake από το χειριστήριο , αλλά μικρό το κακό στην πράξη 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

αν βάλεις του ps4 το χειριστήριο δουλεύουν τέλεια και τα Motion controls και σε κινήσεις μεγάλης ακριβείας όπως πχ να σημαδέψεις με το τόξο 

το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να συνδέσεις 2ο χειριστήριο στον αντάπτορα, μόνο σε κονσόλα , όπως επίσης και ότι δεν μπορείς να κάνεις wake από το χειριστήριο , αλλά μικρό το κακό στην πράξη 

το γνωρίζω αλλά επειδή παίζω και στο 4 δεν θέλω να είμαι όλη την ώρα να συγχρονίζω , + δεν μου αρέσει το  motion control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...