Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ότι να 'ναι διαβάζουμε εδώ μέσα. Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, καλύτερα να συζητάμε για το Death Stranding.

Ο logistoulis απαντησε σαν ανθρωπος, ενω εσυ... τα ιδια...

Ειμαι και παλιος nintentakias που εσπασα κουμπαρα το 1991 και με πηγαν στο Μινιον να το αγορασω, αλλα που το σέβας αυτες τις μερες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Ας πουμε κατι πιο σχετικο τοτε https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-10-21-uk-charts-switch-dominates-as-the-witcher-3-leads-slew-of-new-releases

Το witcher 3 πηγε περιφημα στην Αγγλια για το switch.Οσο για το mario kart 8 τι να πει κανεις.Απορω πραγματικα γιατι δεν εχουν βγαλει τοσο καιρο dlc επιπλεον.Easy money.

Γιατι υποτιθεται οτι σου πουλαει την ''complete edition''μιας και μιλαμε για μεταφορα του παιχνιδιου στο Wii U στο οποιο φυσικα και εβγαλε dlc. 

Αυτο το οποιο βλεπω δυστηχως σαν θλιβερο στο παραπανω ειναι οτι το Links awakening σιγα σιγα παει για εκτος 10αδας(απο UK μερια).

Το κακο της υποθεσης ειναι οτι επειδη πουλαει τοσο καλα το mario kart,δεν βλεπω να βγαινει νεο σε αυτη την γενια(μιας και στην ουσια μιλαμε για τιτλο του Wii U).

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 minutes ago, aris1986 said:

Ο logistoulis απαντησε σαν ανθρωπος, ενω εσυ... τα ιδια...

Ειμαι και παλιος nintentakias που εσπασα κουμπαρα το 1991 και με πηγαν στο Μινιον να το αγορασω, αλλα που το σέβας αυτες τις μερες!

Μη μας λες ότι πιάστηκαν τα χέρια σου με το Switch άμα έπαιζες πέντε χρονών με OG Gameboy που ζύγιζε δυο κιλά, τι είσαι λούλης;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Malthador said:

Μη μας λες ότι πιάστηκαν τα χέρια σου με το Switch άμα έπαιζες πέντε χρονών με OG Gameboy που ζύγιζε δυο κιλά, τι είσαι λούλης;

δεν υπολογίζετε την ηλικια και το γήρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snolly είπε

δεν υπολογίζετε την ηλικια και το γήρας

Και την ορεξη να κρατας κατι που το εβλεπες θησαυρό τα προϊστορικα χρονια τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μη μας λες ότι πιάστηκαν τα χέρια σου με το Switch άμα έπαιζες πέντε χρονών με OG Gameboy που ζύγιζε δυο κιλά, τι είσαι λούλης;

Το ίδιο ακριβώς ζύγιζαν μιας και το έψαξα, το switch είναι απειροελάχιστα πιο βαρυ

(Switch με joycons επάνω και og Gameboy με μπαταρίες)

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, logistoulis said:

Το ίδιο ακριβώς ζύγιζαν μιας και το έψαξα, το switch είναι απειροελάχιστα πιο βαρυ

(Switch με joycons επάνω και og Gameboy με μπαταρίες)

παντως εγω που αγορασα σχεδον ταυτοχρονα (και πολυ προσφατα) και Switch και N3DSXL το πρωτο βγηκε απο τη βαση μονο για τις καλοκαιρινες διακοπες ενω το 2ο με ακολουθει μεσα στο σπιτι, κομοδινο κρεβατι, θρόνο (και τσαντα δουλειας - αν βρεθω πουθενα που θελω να καψω χρονο κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

αν βάλεις του ps4 το χειριστήριο δουλεύουν τέλεια και τα Motion controls και σε κινήσεις μεγάλης ακριβείας όπως πχ να σημαδέψεις με το τόξο 

το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να συνδέσεις 2ο χειριστήριο στον αντάπτορα, μόνο σε κονσόλα , όπως επίσης και ότι δεν μπορείς να κάνεις wake από το χειριστήριο , αλλά μικρό το κακό στην πράξη 

 Για βαλτε μια το adapter link. Εχω φιλους playstationakides αλλα παιζουν smash bros απο 16 χρονων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O human link έρχεται και στο switch.Μαπα είναι το game.

Τώρα πάμε για bubble bobble.40€ το απλό physical και 90€ για το collectors.Δεν θα το βρειτε σε κανένα μαγαζί μονάχα online buy απο την εταιρία που θα το βγάλει σαν τη limited runs  όπου δεν ξέρω απο πια χώρα τα στέλνει και τι μεταφορικά ή και τελώνιο μπορεί να έχει.

Θα έχει το νέο game και το παλιό του 1986 με 200 πίστες συνολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Snolly είπε

στενοχωριεμαι τοσο πολυ που δε μπορω να το καταλαβω αυτο το παιχνιδι.

Love it or hate it είναι! Εμείς το πιάσαμε σε τρυφερή ηλικία στο GC. Μάλιστα το πήραμε μια μέρα νωρίτερα πριν μπει στα ράφια (δεν υπήρχαν σκρουτζομαγαζα τότε) χάρις σε έναν αποθηκαριο! Είχαμε κατακ@βλωσει!!! Σε δραχμές εννοείται!

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι θέμα βάρους - είναι θέμα ότι το landscape της οθόνης του Switch, είναι γενικά άβολο για gaming (και όχι μόνο).

Ακόμα και το GBA να δείτε ως form factor στην ουσία η οθόνη είναι portrait με landscaped form factor στην συσκευή. Τα ίδια και το DS και το 3DS και λοιπά.

Δεν είναι τυχαίο ότι και στις μέρες μας, η Analogue προτίμησε το portrait form factor για το fpga powered της hardware emulator, για handheld.

https://www.analogue.co/pocket/

Αναφορά σε κείμενο

Of course, a lot of people will care about the Analogue Pocket. As Taber rightly points out, it’s a rare gaming device built in portrait mode, so you hold it like a calculator or smartphone, rather than the landscape-oriented Nintendo Switch. As a result, I imagine it feels more comfortable, and casual, to play than most modern machines. There’s just something so physically odd about holding a small device in landscape mode—which is why, I suspect, nobody takes photos in landscape mode on their phones anymore.

https://www.fastcompany.com/90417529/this-new-gaming-device-is-like-a-game-boy-for-design-snobs

Οπότε ο κύριος Άρης παραπάνω  (@aris1986) , είχε σωστό αισθητήριο χωρίς να το κάνει backup σωστά. Το οποίο συμφωνεί και με την δικιά μου εμπειρία.

Το Lite είναι πιο ευκολόπαιχτο χωρίς να χρειάζεται το τάδε - δείνα grip(case).

Απλά τα πράγματα και back-uped από hardware engineers.

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε, περί βάρους κτλ, που ακόμα και το βάρος το διαχειρίζεσαι πολύ πιο εύκολα όσο μικραίνει η απόσταση των βραχιόνων μας, προσπαθώντας να το "κουμαντάρει".

Επεξ/σία από Inside X
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aris1986 είπε

 Για βαλτε μια το adapter link. Εχω φιλους playstationakides αλλα παιζουν smash bros απο 16 χρονων!

έβαλα σε πιο πίσω  σελίδα, ηλιούπολη αν πας από κει (για μένα από γλυφάδα ήταν στο δρόμο μου..) και δεν έχεις και μεταφορικά είναι 20αρι στρογγυλό 

 

μάλιστα επειδή και την άλλη φορά παρότι δεν το έδειχναν ετοιμοπαράδοτο το είχαν όπως διαπίστωσα 

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Love it or hate it είναι! Εμείς το πιάσαμε σε τρυφερή ηλικία στο GC. Μάλιστα το πήραμε μια μέρα νωρίτερα πριν μπει στα ράφια (δεν υπήρχαν σκρουτζομαγαζα τότε) χάρις σε έναν αποθηκαριο! Είχαμε κατακ@βλωσει!!! Σε δραχμές εννοείται!

εγώ το έπιασα τώρα, δεν είχα αντιληφθεί το πόσο φοβερό παιχνίδι είναι 

 

το πήρα επειδή το ζήτησε η γυναίκα που επίσης το έπαιζε από το N64

 

οπότε όταν πήρα switch κοίταξα για αυτό το λόγο να πάρω bundle με το smash, μάλιστα πήρα και έκδοση με smash (το dock μου και τα joycons είναι smash) , αλλά όταν το πήρα ήμουν σε φάση ότι της αγοράζω απλά ένα παιχνίδι στυλ mario party, δεν είχα δώσει βάση

 

μόλις άρχισα να παίζω κόλλησα (αγαπημένο μου παιχνίδι για το 2019 με διαφορά) , κοντέυω να συμπληρώσω 100αωρο  και μάλλον θα πάω πολλές εκατοντάδες ώρες.. έβαλα συνδρομή μόνο για πάρτη του 

 

βέβαια έχω τεράστια περιθώρια βελτίωσης, αλλά practice makes perfect

 

όταν κατεβαίνω διπλό με γυναίκα πάντως (να σημειώσω ότι αυτή καθαρίζει πιο πολλούς από μένα και χθες που είχα κάνει ένα 0-4 στα kills είχε πεθάνει στο γέλιο λες και είμαι το προβληματικό ανήψι της.. ) είναι φοβερή διασκέδαση 

 

το χειριστήριο του ps4 τα πάει μια χαρά σε αυτό το παιχνίδι και επειδή το έχω συνηθίσει από το ps4 μου είναι και πιο οικείο από οποιοδήποτε άλλο 

 

απλά δεν κάνει wake την κονσόλα όπως προείπα , κάνει pair με τον αντάπτορα που δουλεύει 24/7 ακόμα και αν είναι σβηστή η κονσόλα, αλλά για να δώσει εντολές θα πρέπει το switch να είναι ξύπνιο, επίσης δεν μπορείς να βάλεις πάνω από ένα χειριστήρια αν δεν κάνω λάθος, δεν μπορεί να σκάσει όλη η ps4 παρέα σου.. αλλά διπλό ο ένας με joycons και ο άλλος με ps4 δουλεύει μια χαρά και φαντάζομαι όσα χειριστήρια από νιν σκάνε επιπλέον θα δουλεύουν μια χαρά , απλά μπορεί να υπάρχει και ένα ps4 στον αντάπτορα

 

δεν ξέρω αν έβαζε κανείς επιπλέον αντάπτορα τι θα γινόταν, έχει 3 usb το dock 

 

Πετάγεται ένα τέτοιο πράγμα σκέψου (έχει βέβαια το μισό μέγεθος από τον ανταπτορα για τα χειριστήρια του xone που έχω λίγο πιο δίπλα)

 

IMG-20191021-205351.jpg

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...