Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πιστεύεις πραγματικά ότι μια εταιρεία εκατόν τριάντα ετών που φτιάχνει φορητά εδώ και τριάντα χρόνια το έχει ψάξει λιγότερο το θέμα από μια εταιρεία οχτώ ετών που ανακοίνωσε το πρώτο της φορητό πέντε μέρες πριν.

Αλήθεια;

Δεν ξέρω - δες τι κάνανε με τα φορητά τους 130 χρόνια που λες και τι τους πούλησε η Nvidia.

Δες επίσης ότι smarhphone έχεις αγοράσει, σε τι Mode οθόνης παίζει. 

Enlightment λέγεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, Inside X said:

Δεν ξέρω - δες τι κάνανε με τα φορητά τους 130 χρόνια που λες

Τι κάνανε; Ξέρω 'γω παίζουν μονότερμα την αγορά από εποχή Game & Watch; Κάτι θα κάνουν σωστά, μάλλον.

6 minutes ago, Inside X said:

τι τους πούλησε η Nvidia.

Σωστά, έπρεπε να πάρουν το mobile-dedicated τσιπάκι της AMD.

Oh, wai--

7 minutes ago, Inside X said:

Δες επίσης ότι smarhphone έχεις αγοράσει, σε τι Mode οθόνης παίζει. 

Δεν θα απαντήσω στα σοβαρά σε αυτό, θα θεωρήσω ότι είναι χιουμοριστικό επιχείρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι κάνανε; Ξέρω 'γω παίζουν μονότερμα την αγορά από εποχή Game & Watch; Κάτι θα κάνουν σωστά, μάλλον.

Εννοείται.

Αναφορά σε κείμενο

Σωστά, έπρεπε να πάρουν το mobile-dedicated τσιπάκι της AMD.

Oh, wai--

Μα δεν είχε κάποιο σωστό τσιπάκι ούτε καν για τα twins.

Αναφορά σε κείμενο

Δεν θα απαντήσω στα σοβαρά σε αυτό, θα θεωρήσω ότι είναι χιουμοριστικό επιχείρημα.

Όχι θέλω χωρίς να την τραβήξουμε την συζήτηση να ψαχτείς για την διαφορά σε ergonomics στο portrait vs landscape mode σε μεγάλα tablet κτλ.

Google ξέρεις να χρησιμοποιείς, το συζητάμε όταν έχεις κάνει το research σου και εδώ είμαστε να διαφωνήσουμε.

Μέχρι τότε θεωρώ ότι κάνεις attack.

 

To γεγονός ότι κάποιοι αγοράζετε grips κλπ δίχως αύριο, λέει κάτι. Έχετε πρόβλημα με την εργονομία. Κάντε research πριν αγοράσετε δίχως αύριο το επόμενο grip, να αναγνωρίσετε το πρόβλημα εργονομίας που σας ενοχλεί και να κάνετε την σωστή αγορά.

Μέχρι τότε κάνετε συλλογή.

 

Και αυτό δεκτό είναι - αλλά δεν είναι το θέμα που συζητούμε.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, Inside X said:

Μα δεν είχε κάποιο σωστό τσιπάκι ούτε καν για τα twins.

Οπότε τι συζητάμε;  Ένα mobile gaming SoC υπήρχε όλο κι όλο στην αγορά (που να έβγαινε σε λογική τιμή εννοείται) και αυτό χρησιμοποίησαν. Τι θα περίμενες να βάλουν μέσα;

6 minutes ago, Inside X said:

Όχι θέλω χωρίς να την τραβήξουμε την συζήτηση να ψαχτείς για την διαφορά σε ergonomics στο portrait vs landscape mode σε μεγάλα tablet κτλ.

Google ξέρεις να χρησιμοποιείς, το συζητάμε όταν έχεις κάνει το research σου και εδώ είμαστε να διαφωνήσουμε.

Τι σχέση έχουν τα κινητά (που πρέπει να μπορείς να τα χειρίζεσαι με το ένα χέρι) και τα tablets (που χρησιμοποιούνται ως επί το πλείστον για ανάγνωση) με dedicated gaming συσκευές που τις χειρίζεσαι με τα δύο χέρια;

8 minutes ago, Inside X said:

To γεγονός ότι κάποιοι αγοράζετε grips κλπ δίχως αύριο, λέει κάτι. Έχετε πρόβλημα με την εργονομία. Κάντε research πριν αγοράσετε δίχως αύριο το επόμενο grip, να αναγνωρίσετε το πρόβλημα εργονομίας που σας ενοχλεί και να κάνετε την σωστή αγορά.

Μην αρχίζεις πάλι για κρυφά έξοδα κλπ, τα λύσαμε πριν δυο χρόνια αυτά.

Και στο κινητό μου και στο tablet μου έχω αλλάξει καμιά δεκαριά θήκες στο καθένα μέχρι να βρω αυτές που να με βολεύουν στο κράτημα. Καλά, ειδικά στα κινητά πλέον ρίχνουν τόσο πολύ το βάρος στα looks που είναι εντελώς μη εργονομικά στο κράτημα.

Εσύ τι κινητό έχεις; Του φοράς θήκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Οπότε τι συζητάμε;  Ένα mobile gaming SoC υπήρχε όλο κι όλο στην αγορά (που να έβγαινε σε λογική τιμή εννοείται) και αυτό χρησιμοποίησαν. Τι θα περίμενες να βάλουν μέσα;

Στο Switch ή στα twins? 

Στο revision είχαν επιλογές... Στα twins θα χάλαγε την σούπα της Sony, οτιδήποτε χωρίς Jaguar Apu.

Αναφορά σε κείμενο

Τι σχέση έχουν τα κινητά (που πρέπει να μπορείς να τα χειρίζεσαι με το ένα χέρι) και τα tablets (που χρησιμοποιούνται ως επί το πλείστον για ανάγνωση) με dedicated gaming συσκευές που τις χειρίζεσαι με τα δύο χέρια;

Δες τι λύσεις των Sony/MS με το clip. Όχι στο Controller. Αυτό με τα clip.

Αναφορά σε κείμενο

Μην αρχίζεις πάλι για κρυφά έξοδα κλπ, τα λύσαμε πριν δυο χρόνια αυτά.

Πάντα υπήρχαν σε αυτήν την κατηγορία συσκευών. Είναι λογικό.... Τότε σας φαινόταν παράλογο ενώ ο άλλος έχεις πλουτίσει το τελωνείο...

Αναφορά σε κείμενο

Και στο κινητό μου και στο tablet μου έχω αλλάξει καμιά δεκαριά θήκες στο καθένα μέχρι να βρω αυτές που να με βολεύουν στο κράτημα. Καλά, ειδικά στα κινητά πλέον ρίχνουν τόσο πολύ το βάρος στα looks που είναι εντελώς μη εργονομικά στο κράτημα.

Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, εδώ.

Αναφορά σε κείμενο

Εσύ τι κινητό έχεις; Του φοράς θήκη;

Μου το φάγανε προχθές :D - Προσανατολίζομαι για Motorolla Vision One , λόγω Cloud Gaming με clip στο controller ή χωρίς. (21:9)

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Ήμουν και εγώ στην σελίδα 666!

ΧΑΧΑΧΑΑ και εγώ αυτό πρόσεξα - την σελίδα :P 

Πάμε για τελετή με τους λοιπούς Nintendo Cultists!

Όλη μια παρέα είμαστε! :D 

Μου έρχονται vibes από Moonstone! 
 

Image result for Moonstone Amiga 500 intro

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Δεν θα το παραγγείλω. Δεν θα το παραγγείλω. Δεν... (click) Oh fuck... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Δεν θα το παραγγείλω. Δεν θα το παραγγείλω. Δεν... (click) Oh fuck... 😅

και εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά είναι και φοβερό το πακέτο γμτ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Snolly είπε

παντως εγω που αγορασα σχεδον ταυτοχρονα (και πολυ προσφατα) και Switch και N3DSXL το πρωτο βγηκε απο τη βαση μονο για τις καλοκαιρινες διακοπες ενω το 2ο με ακολουθει μεσα στο σπιτι, κομοδινο κρεβατι, θρόνο (και τσαντα δουλειας - αν βρεθω πουθενα που θελω να καψω χρονο κλπ)

"θρόνο"... 😆

15 ώρες πριν, Snolly είπε

στενοχωριεμαι τοσο πολυ που δε μπορω να το καταλαβω αυτο το παιχνιδι.

το παίδεψα πρόσφατα, κάτι αρχίζω να πιάνω... αν και νιώθω βλαξ που δεν έχω εξοικειωθεί μ' αυτό ακόμη. Ο γιος μου (5 ετών σχεδόν) το έπιασε το νόημα, έχει κάποια θεματάκια με τον χειρισμό, αλλά π.χ. όποτε βλέπει power ups πάει και τα παίρνει, χρησιμοποιεί charged attacks κλπ. Με Α.Ι. δυσκολίας 1 (το πιο εύκολο) νικάει σχεδόν πάντα. 

Εγώ όσο το έπαιξα, το μόνο μου παράπονο είναι ότι η κίνηση του χαρακτήρα μου φαίνεται λίγο άτσαλη, λίγο σαν να μην ανταποκρίνεται καλά με το analog το "αριστερά-δεξιά". Αρκετά διασκεδαστικό παιχνίδι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο GC ειχαμε αφιερωσει 1000 ώρες στο τετραπλό. Φαντάσου ότι μας το ειπε το μηχάνημα και μας ξεκλειδωσε τον Mewtoo και κάτι αλλά trophies.

Επίσης πέρυσι πήγαμε και στο παλιό Φάληρο στο game expo οι 3 από τους 6 συνολικά που παίζαμε από μικροί. Βγήκα στους 16 με χίλια ζόρια. Αφού με τσάκισαν οι 16χρονοι του σήμερα! Είχε φάση πάντως. Έβλεπα μαντραχαλαδες της ηλικίας μου εκεί!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, MetalPrime said:

"Εγώ όσο το έπαιξα, το μόνο μου παράπονο είναι ότι η κίνηση του χαρακτήρα μου φαίνεται λίγο άτσαλη, λίγο σαν να μην ανταποκρίνεται καλά με το analog το "αριστερά-δεξιά". Αρκετά διασκεδαστικό παιχνίδι πάντως.

ακριβώς, ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή την αίσθηση έχω εγώ. Και με 8bitdo και με Pro Controller. Και οχι μονο στην κινηση αλλα και στις επιθεσεις, ειναι σα να μην εχω πατησει το κουμπι τις μισες φορες. Σα να κανει μερικες φορες αυτα που θελω ο χαρακτηρας.

13 hours ago, non-serviam said:

90+ ευρώ όμως. Δύσκολη απόφαση...

ελα ρε παιδια σιγα τη συλλεκτικη, μαλακιες εχει μεσα. πραγματα που θα τα δειτε μια φορα και δε θα ξαναβγουν απο το κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...