Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οφείλω να κάνω μια αναλυτική ενημέρωση για κάποιες αγορές προσφορών που έκανα και συζητάγαμε εδώ ένα διάστημα πριν μα με τη δουλειά και την Ε3 στη μέση αμέλησα να σας μεταφέρω.

Καταρχάς η πρώτη αγορά αφορά τα Splatoon 2 και Pokken από Κώτσο στο 20άρικο έκαστο. Να πω ότι μου ήρθαν κανονικά σε αντίθεση με τις ακυρώσεις που έγιναν σε άλλους εδώ, μάλλον επειδή πρόλαβα να κάνω την αγορά πολύ γρήγορα μετά την ενημέρωση που έγινε εδώ και ευχαριστώ πολύ τον φίλο που το ανέφερε.

Η δεύτερη αγορά αφορά το Arms στο 30άρι που ήταν διαθέσιμο μόνο στα καταστήματα Χαλκίδας, Πάτρας και Καλαμάτας, εγώ μένω Αθήνα. Το site δεν με άφηνε να κάνω ηλεκτρονική παραγγελία οπότε ακολούθησα τη συμβουλή που είπαν κάποιοι και πήρα τηλέφωνο μήπως και τα καταφέρω έτσι. Από τα κεντρικά (με λίγο jedi mind tricks στη συζήτηση) με συνέδεσαν με το κατάστημα Καλαμάτας, υποθέτω ότι το πάνε αλφαβητικά γιατί αλλιώς δεν έχει λογική να μη με συνδέσουν με Χαλκίδα που είναι πολύ πιο κοντά. Εκεί μου μίλησε η πιο ευγενική και εξυπηρετική κυρία στον κόσμο! Όταν κατάλαβε ότι δεν θα μπορούσα να πάρω το παιχνίδι, αν δεν γινόταν κάπως η παραγγελία που δεν την άφηνε και αυτήν το σύστημα, έμοιαζε να συμπάσχει μαζί μου...! Σε εκείνο το σημείο μου είπε μόνη της ότι "θα το κάνουμε αλλιώς", μου ζήτησε τα στοιχεία μου για να κάνει κράτηση και μου είπε ότι θα με έπαιρνε τηλέφωνο την επόμενη μέρα να με ενημερώσει γιατί εκείνη τη στιγμή ήταν (και ακουγόταν) πολύ πιεσμένη επειδή θα έκλεινε το κατάστημα λίγη ώρα μετά. Όντως με πήρε την επόμενη μέρα και μου έδωσε έναν κωδικό παραγγελίας, το μόνο που είχα να κάνω μετά ήταν να πάω με τον κωδικό σε ένα κατάστημα και να πληρώσω τα 30 ευρώ που έκανε το παιχνίδι. Έτσι έγινε και τόσο πλήρωσα. Το παιχνίδι στάλθηκε άμεσα την ίδια μέρα και την μεθεπόμενη το είχα στα χέρια μου. Το μπόνους στην υπόθεση είναι ότι ΔΕΝ πλήρωσα τα 4 ευρώ στα μεταφορικά! Δεν ξέρω πως συναίβει αυτό, δεν αναφέρθηκε ποτέ σαν ποσό ούτε από την ίδια, ούτε από το κατάστημα που πλήρωσα. Όταν πήρα την απόδειξη μου ήρθε στο μυαλό μα σκέφτηκα πως ίσως το πληρώσω με την άφιξή του στο σπίτι. Ούτε καν. Ξέρω ότι δεν γλύτωσα και κανά φοβερό ποσό από όλη την ιστορία, μα από την άλλη τα λεφτά που γλύτωσα από την προσφορά και τα μεταφορικά (25 ευρώ περίπου) είναι τουλάχιστον άλλο ένα παιχνίδι για μένα (Hollow knight...?!).

Έχω αποπειραθεί ξανά στο παρελθόν, σε παρόμοια περίπτωση, να παραγγείλω τηλεφωνικά μα οι τηλεφωνητές με γείωναν πολύ γρήγορα από την αρχή, ότι δεν γίνεται με τίποτα, το σύστημα δεν μας αφήνει, λυπούμαστε πολύ... Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι λίγο τυχαίο αν θα πέσεις σε άνθρωπο που ξέρει ότι υπάρχει και άλλη οδός ή δεν είναι ενημερωμένος κλπ. Σε κάθε περίπτωση αν ζητήσεις να μιλήσεις απευθείας με το κατάστημα που είναι διαθέσιμο το προϊόν οι πιθανότητες φαίνεται να αυξάνονται.

Αυτά, ελπίζω όλη η εμπειρία να βοηθήσει κάποιον στο μέλλον.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει να εισαι καλος στο μπλα μπλα και ολα γινονται . Το ειχα πει και τοτε , εγω πηρα pro controller (διαθεσιμο Τσιμισκη) και Zelda Collector's (διαθεσιμο Περιστερι) και ηχομπαρα (διαθεσιμο Λαμια αλλα ηρθε απο Καλαματα). Ολα τα πηρα δηλαδη απο αλλα καταστηματα και ας ελεγε διαθεσιμο μονο στο καταστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Γερμανο παλι τρεχει προγραμμα με επιστροφη Eurobank 20% με αγορες απο τα φυσικα καταστημα.

Ειναι πολυ καλη φαση γιατι μπορει καποιος να παρει το πακετακι με τα Super Mario Odyssey και Mario Kart 8 στα 400 - 80 = 320€ και αν υπολογισουμε οτι τα παιχνιδια ειναι στα 60+60= 120 ευρω η κονσολα παει 200€ και ειναι top deal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, christos_75 said:

Στον Γερμανο παλι τρεχει προγραμμα με επιστροφη Eurobank 20% με αγορες απο τα φυσικα καταστημα.

Ειναι πολυ καλη φαση γιατι μπορει καποιος να παρει το πακετακι με τα Super Mario Odyssey και Mario Kart 8 στα 400 - 80 = 320€ και αν υπολογισουμε οτι τα παιχνιδια ειναι στα 60+60= 120 ευρω η κονσολα παει 200€ και ειναι top deal.

54 minutes ago, Malthador said:

Δεν έχει βάλει επιστροφή ο Γερμανός, έχει βάλει επιστροφή στο ποσό που κάνεις εξαργύρωση μέσω επιστροφής, μην μπερδεύεσαι. Αν εξαργυρώσεις 100 ευρώ που τα έχεις μαζέψει μέσω επιστροφής π.χ. σου δίνει πίσω 20 ευρώ.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ouch, ok, νομιζα οτι ειναι παλι απο κεινες τις καλες μερες. anyway, εν αναμονη του Mario Tennis φανταζομαι αρκετοι μπορει να ψαχνονται για την καλυτερη προσφορα.

 

Anyway βρηκα και αυτο στα 380€

 

 

 

 

spors.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SoFGR είπε

jQVVulI.png

παω αυριο γιατι σημερα κυκλοφορουνε τα ζυγα  :P  

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± hype thrusters active

Θα τους πεις "Ασε με κυριε/κυρια τροχονομε παω να παρω το Tenis Aces, στην επιστροφη θα περασω ξανα απο εδω να παιξουμε δυο ματσακια διπλο.
Θα σε αφησουν σιγουρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 minutes ago, SoFGR said:

παω αυριο γιατι σημερα κυκλοφορουνε τα ζυγα  :P  

Δεν πρέπει να έχω κοιτάξει ποτέ αν είμαι μόνος ή ζυγός πριν μπω στο κέντρο. 

Κόβουν κλήσεις γι' αυτό ακόμα; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους ενδιαφέρονται:

http://www.nintendolife.com/news/2018/06/valkyria_chronicles_4_secures_september_switch_release_date_and_various_launch_editions

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη πάρετε αλλο game μετα το Hollow knight και Mario Ace, έρχεται στις 29/6 ο Indiαρος Inside (και Limbo) στο digital store! Παράπονο τον Ιούνιο δεν πρέπει να έχουμε κανενα 😛

Επεξ/σία από Prospector8
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Μη πάρετε αλλο game μετα το Hollow knight και Mario Ace, έρχεται στις 29/6 ο Indiαρος Inside (και Limbo) στο digital store! Παράπονο τον Ιούνιο δεν πρέπει να έχουμε κανενα 😛

Δεν εχουμε παραπονο, γιατι εχουμε και ps4. :)

Την ατυχια μου με τα Indie. Μολις με μπαναρουν θα ξαναφτιαξω λογαριασμο σαν indie-hater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.gonintendo.com/stories/311771-unravel-two-devs-go-into-greater-detail-on-why-the-game-s-not-on

Για την engine εχει ανακοινωθει παλιοτερα οτι την υποστηριζει το switch.Τωρα αν και λενε για αναβαθμιση δεν ξερω πως δουλευουν αυτα αλλα δεν πιστευω να τους παρει πολυ χρονο να την κανουν port αφου υπαρχει ηδη η αρχικη engine.Παντως το καλυτερο ειναι αυτο

No, it's not EA pulling the brake. They really want to do games on Switch.😂

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο captain toad πιστευω οτι εκαναν μεγαλη βλακεια στον τροπο που εδωσαν το co op.Το game φαινεται να γινεται easy mode αφου σκοτωνεις τα τερατακια με τα απειρα παντζαρια που πετας.Βασικα δεν χρειαζεται καν δευτερο ατομο με τον απλο χειρισμο που εχει.

Οποιος παρει το mario tennis physical να εχει 2gb ελευθερα για να κατεβει το online mode

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...