Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Te0sX είπε

Πολύ ακριβο το Bubble Booble, και δεν θα έπρεπε. 😫

https://switchaboo.com/2019/11/16/bubble-bobble-4-friends-switch-review/

Εξαρταται, καθως το εαν ειναι ακριβο και εαν αξιζει τα λεφτα του, (απο το link που εβαλες) ολα αρχιζουν και τελειωνουν με αυτην την προταση "It is certainly a must-have for any longtime fan of the series but for those who aren’t, it will have a hard time standing out amongst the crowd."

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά σύμφωνα με το Opencritic θα έπρεπε να είναι για nomination τα F1 2019, Apex Legends, Slay the Spire, Fire Emblem, Disco Ellysium και και και.

Μέχρι το 84 του του DS έχει ο θεός.

Άρα ή το open/meta critic είναι άχρηστο ή τα Game Awards.

Διαλέξτε.

 

Επεξ/σία από Azure_Knight
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μου ηρθε σημερα η παραγγελια απο Shopto.

Γενικα μεταξυ Shopto και Game που ανεφερε ο @Prospector8 ,σιγουρα εμεινα πιο ικανοποιημενος απο το Shopto,μιας και εχει πολυ καλυτερη υποστηριξη απο το Game και καλυτερες τιμες(επισης μεσα στο πακετο ειχε και ενα.

Παρολα αυτα εχει και αυτο σαν site καποιες χοντραδες για μας στην Ελλαδα.Αν πας πχ να αγορασεις τωρα το Pokemon,σαν επιλογη εχει μονο express με 15λιρες,wtf δηλαδη(βγαινει πιο ακριβα και απο αλυσιδες στην Ελλαδα,που ειναι ηδη ακριβες).

Επισης αν και δινει tracking σε αντιθεση με το Game,αυτο δυστηχως δεν λειτουργει σε μας στην Ελλαδα.

Γενικα οπως ειπε και ο @Malthadorπιο πισω,ειναι μεγαλο κουσουρι η απουσια του tracking,τουλαχιστον για μας στην Ελλαδα.

Ναι ειναι τιτλος που επεσε πανω στο Αμερικανικο Halloween.Θα δειξει στην πορεια τι πωλησεις θα κανει γιατι πχ το Mario Odyssey που και αυτο παιχνιδαρα ειναι,βλεπουμε οτι ειναι εκτος 20αδας πχ

Πανω κατω ισχυουν αυτα που ειπες. Το Shopto ειναι καλο αλλα βγαζει random ποια παιχνιδια στελνονται με 7.5£ και ποια με 15£ αλλα εχει γενικα ακριβα μεταφορικα. To Game φερνει πολλα exlusive games και τα μεταφορικα του ειναι σχετικα οκ αλλα τα εχει ακριβα και δεν στελνει μεγαλες συλλεκτικες. Tα πιο φθηνα μεταφορικα με καλες τιμες για απλα παιχνιδια ειναι το Thegamecollection και το Base.com. To 365games.co.uk ειναι καπου στη μεση, με καλουτσικες τιμες για παιχνιδια και μεταφορικα για Ελλαδα 5£ δηλαδη ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, Pokemon Sword + Steelbook τελικη τιμη 52£=60E, για οποιον ψαχνει ακομα steelbook για το Pokemon του ειναι καλη φαση :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Azure_Knight είπε

Λογικά σύμφωνα με το Opencritic θα έπρεπε να είναι για nomination τα F1 2019, Apex Legends, Slay the Spire, Fire Emblem, Disco Ellysium και και και.

Μέχρι το 84 του του DS έχει ο θεός.

Άρα ή το open/meta critic είναι άχρηστο ή τα Game Awards.

Διαλέξτε.

Κάτσε να δει ο καθένας τι συμφέρει το θέλω του και μετά θα αποφασίσουν.

Εγω είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να λαμβάνουμε σοβαρά αυτά τα site. Και γενικά να μην κολλαμε με βαθμολογίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μεγαλο γλεντι με το Master Sword στο Botw. Ο Fireblight Ganon πρεπει να μου πηρε 1 λεπτο να τον κανω κιμά. 

Βουρ για τον "ιπταμενο" τωρα. 

Αντε να βγει και προσφορα το DLC να το παρω και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 19/08/2019 at 20:48, Malthador said:

Το λοιπόν, όπως είπα και πιο πίσω, ζήτησα refund για το PoE μιας και είναι ένα χάλι μαύρο. Η αγορά έγινε στην Αφρική, οπότε απευθύνθηκα εκεί. Τους έγραψα:

«Hi there,

recently I bought Pillars of Eternity from the Nintendo Switch eshop only to find out that the game is heavily bugged and almost unplayable (text is scrambled, item icons are broken and so on). There are multiple reports about these bugs and the developer (Versus Evil) has acknowledged them as well on their official Twitter account.

I cannot play the game at this state and I would like to be refunded. Once the game is fixed, I will almost certainly buy it again, but at this time is unplayable for my standards.

My account e-mail is *****************.

Looking forward to hearing from you.

Thanks for the fastest possible reply,
Dimitris»

Μου απάντησαν:

«Thandazile Dhlamini replied:

Dear Jimmy.

Thank you for your email.

We are sorry to hear about that.

Apologies we don't provide refunds to purchases done in error.
 
Kindly accept our sincere apologies for any inconvenience


Best Regards»
 
Δηλαδή το παιχνίδι είναι broken to the core και η υπεκφεύγουσα απάντηση που μου έδωσαν είναι δεν δίνουμε refunds σε αγορές που έγιναν από λάθος.
 
Ωραίοι οι τύποι, θα τους διευκρινίσω ότι δεν έγινε από λάθος η αγορά να δω τι θα μου απαντήσουν.

Λοιπόν, τότε του είχα απαντήσει του φίλου ότι ήθελα και αγόρασα το game και απλά είναι unplayable. Μου απάντησε «το κάνω escalate στην NoE και τα λέμε, φιλαράκι!» και φυσικά, το ξέγραψα και το έχωσα στο πιο βαθύ πηγάδι της μνήμης μου, αφού θεώρησα την απάντησή του εντελώς ζαμάν φου.

Όμως λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο, γιατί τι νομίζετε ότι κάνουν στην NoE, μπρίκια κολλάνε; Έλαβα λοιπόν πριν λίγο το παρακάτω mail τρεις φάκιν μήνες μετά:

«Thandazile Dhlamini replied:

Dear Jimmy.

Thank you for being so patient.

Our apologies for the delay in our response.

The situation has developed to what we believe entitles you to obtain a wallet refund, if you wish to, for this particular game title.

Please advise if you wishes to be granted this request and if so, please make sure that the Nintendo Account region has to match the purchase (ZA in this case) and currently it does not.

Best Regards,
Core Group»
 
Το λοιπόν άλλαξα ξανά το region μου σε Αφρική από Ελλάδα, του έστειλα μέιλ και περιμένω απάντηση με τα περαιτέρω. Ποτέ μου δεν περίμενα ότι θα έπαιρνα refund από την Nintendo, για να δούμε!

PS: Θα περίμενα να μιλάει καλύτερα εγγλέζικα ο νοτιοαφρικανός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν, τότε του είχα απαντήσει του φίλου ότι ήθελα και αγόρασα το game και απλά είναι unplayable. Μου απάντησε «το κάνω escalate στην NoE και τα λέμε, φιλαράκι!» και φυσικά, το ξέγραψα και το έχωσα στο πιο βαθύ πηγάδι της μνήμης μου, αφού θεώρησα την απάντησή του εντελώς ζαμάν φου.

Όμως λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο, γιατί τι νομίζετε ότι κάνουν στην NoE, μπρίκια κολλάνε; Έλαβα λοιπόν πριν λίγο το παρακάτω mail τρεις φάκιν μήνες μετά:

«Thandazile Dhlamini replied:

Dear Jimmy.

Thank you for being so patient.

Our apologies for the delay in our response.

The situation has developed to what we believe entitles you to obtain a wallet refund, if you wish to, for this particular game title.

Please advise if you wishes to be granted this request and if so, please make sure that the Nintendo Account region has to match the purchase (ZA in this case) and currently it does not.

Best Regards,
Core Group»
 
Το λοιπόν άλλαξα ξανά το region μου σε Αφρική από Ελλάδα, του έστειλα μέιλ και περιμένω απάντηση με τα περαιτέρω. Ποτέ μου δεν περίμενα ότι θα έπαιρνα refund από την Nintendo, για να δούμε!

PS: Θα περίμενα να μιλάει καλύτερα εγγλέζικα ο νοτιοαφρικανός!

Καταρχάς είναι γυναίκα 🤣😋

Ελπίζω να μην χρειαστεί να περιμένεις άλλους τρεις μήνες για να μπουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου. Μπορεί να εξυπηρετεί όλη την ήπειρο ένα άτομο 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ! Υπάρχει κάποια αξιόπιστη λύση για χειριστήριο αν δεν θέλει κανείς να πάει στο ακριβό pro controller ; Έχει κανείς κάποιο να προτείνει ; Κοίταξα στο Σκρουτζ Κ έχει κάποια Horipad που φαίνονται κοντά εμφανισιακά αλλά δεν ξέρω από άποψη ποιότητας/συνδεσιμότητας/αντοχής αν είναι έστω κοντά στο pro controller. Καμία πρόταση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, alexpwnz είπε

Καλησπέρα ! Υπάρχει κάποια αξιόπιστη λύση για χειριστήριο αν δεν θέλει κανείς να πάει στο ακριβό pro controller ; Έχει κανείς κάποιο να προτείνει ; Κοίταξα στο Σκρουτζ Κ έχει κάποια Horipad που φαίνονται κοντά εμφανισιακά αλλά δεν ξέρω από άποψη ποιότητας/συνδεσιμότητας/αντοχής αν είναι έστω κοντά στο pro controller. Καμία πρόταση ;

αν έχεις playstation 4 , αντάπτορας 

 

το ίδιο πάει και για xbox, απλά του ps4 έχει και το motion control 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Καταρχάς είναι γυναίκα 🤣😋

 

Μπορεί να ναι και μαύρη.....Double fault....(έτσι γιατί γίναμε και του τένις τώρα....όχι του μάριο τένις του τσιτσιποτένις)

 

:lol: (---------ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟ POST μιας και οι sjw δεν φημίζονται για την οξυδέρκεια τους.

 

/flies away

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αν έχεις playstation 4 , αντάπτορας 

το ίδιο πάει και για xbox, απλά του ps4 έχει και το motion control 

Δυστυχώς δεν έχω τίποτα από κάποια αλκή κονσόλα ! Για να αγοράσω κάποιο καινούριο έλεγα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Δυστυχώς δεν έχω τίποτα από κάποια αλκή κονσόλα ! Για να αγοράσω κάποιο καινούριο έλεγα 

ε τότε πάρε το αυθεντικό αν παίξει καμιά έκπτωση τώρα black friday να είσαι σίγουρος 

 

και μην πάρεις με καλώδιο, ασύρματο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...