Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, fou είπε

Αυτα παιζουν στο Switch; Ή θελει κατι συγκεκριμενο 

εγώ έχω πάρει το αυθεντικό της hori, αλλά να είμαι ειλικρινής δε βλέπω και τραγική διαφορά από wifi.. 

 

βέβαια το βάζω όταν παίζω docked online... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, I'm_busy είπε

Ξεπέρασαν τα 6 εκατομμύρια παγκοσμίως τα pokemon swsh το πρώτο τριήμερο που εστί ότι είναι νούμερο ένα τίτλος στο switch με τις πιο γρήγορες πωλήσεις και το πιο πιθανόν είναι να βγει και το νούμερο ένα ταχύτερο σε πωλήσεις pokemon παιχνίδι καθώς μέχρι τώρα ήταν τα sun n moon με 7.2 εκατομμύρια αλλά στις 13 μέρες.

ΥΓ. Που και να έβγαινε στα πλαίσια που περίμεναν οι φανς αλά botw!

Και κάπου εδώ βλέπουμε ότι η κλάψα στα Internets από λίγους δεν έχει κάποιον πραγματικό αντίκτυπο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fou είπε

Αυτα παιζουν στο Switch; Ή θελει κατι συγκεκριμενο 

Μάλλον ναι. Εγώ συγκεκριμένα αγόρασα αυτό:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00MYTSN18/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

και δουλεύει απροβλημάτιστα. Σε εμφάνιση είναι το ίδιο με το πρώτο αντικείμενο στο skroutz που έστειλες και μάλλον θα κάνει. Εγώ έδωσα πιο πολλά ευρώ για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει και να μην είναι καμία κινεζιά και μου χαλάσει σε 1 μήνα. Το έχω από τον Μάρτιο 2017 και δεν έχει πάθει κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, manolol20 είπε

Ni No Kuni και YS VII μια χαρά, Έχω ακόμα μια ελπίδα για το expansion του Xenoblade Chronicles 2 τη Cyber Monday...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nkarafo είπε

Όντως αυτό της UGREEN αποτελεί καλύτερη επιλογή καθώς είναι φθηνότερο και έχει USB 3 σε αντίθεση με την USB 2 του adapter της Hori και είχα διαβάσει εδώ πως εσωτερικά είναι ίδια με εξαίρεση τη USB θύρα. Βέβαια η USB θύρα στο dock δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένη σαν USB 3 και λειτουργεί σαν USB 2 αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

1 ώρα πριν, nkarafo είπε

Εγώ έδωσα πιο πολλά ευρώ για να είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει και να μην είναι καμία κινεζιά και μου χαλάσει σε 1 μήνα.

Για τα πρακτικά, αυτό της UGREEN που πήρες είναι κινεζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Όντως αυτό της UGREEN αποτελεί καλύτερη επιλογή καθώς είναι φθηνότερο και έχει USB 3 σε αντίθεση με την USB 2 του adapter της Hori και είχα διαβάσει εδώ πως εσωτερικά είναι ίδια με εξαίρεση τη USB θύρα. Βέβαια η USB θύρα στο dock δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένη σαν USB 3 και λειτουργεί σαν USB 2 αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

Για τα πρακτικά, αυτό της UGREEN που πήρες είναι κινεζιά.

Ε είναι κινεζιά με ποιότητα! 😀😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

 Βέβαια η USB θύρα στο dock δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένη σαν USB 3 και λειτουργεί σαν USB 2 αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

 

για την ιστορία έκανα δοκιμές με την 50αρα σύνδεσή μου και έχω τα εξής 3 σενάρια 

 

καλώδιο στην πρώτη φωτό, 5Ghz wifi στη δεύτερη φωτό και 2.4Ghz στη τρίτη

 

από άποψη ταχύτητας με τα 5 Ghz έχω τη μεγαλύτερη, δε ξέρω σε πιο γρήγορες συνδέσεις αν η διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη 

 

 

 

wired.jpg

5g.jpg

2.4.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Βασικα ξερω οτι το προτιμουν οι επαγγελματιες παικτες του smash.Τωρα μια χαρα παιζεις και με τα joycon και με το pro controller.

Βγηκε η ημερομηνια κυκλοφοριας του alien isolation για τις 5 Δεκεμβρη.Day one αγορα για μενα προσωπικα. Στα 35 ευρω,υπαρχει ηδη για preload στο store με μεγεθος 17,6Gb.Kαι το πιο σημαντικο :

From gyroscopic aiming to HD rumble, Nintendo Switch™ technologies will keep you immersed in the horror

Με 9ευρω μεταχειρισμένο το πήρα πριν κάνα χρόνο στο ps4 παρα πολυ δύσκολο παιχνίδι το παράτησα στην μέση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, EverythingYouBelieve said:

Όντως αυτό της UGREEN αποτελεί καλύτερη επιλογή καθώς είναι φθηνότερο και έχει USB 3 σε αντίθεση με την USB 2 του adapter της Hori και είχα διαβάσει εδώ πως εσωτερικά είναι ίδια με εξαίρεση τη USB θύρα. Βέβαια η USB θύρα στο dock δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένη σαν USB 3 και λειτουργεί σαν USB 2 αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

Για τα πρακτικά, αυτό της UGREEN που πήρες είναι κινεζιά.

η UGREEN ειναι εξαιρετικα ποιοτικη εταιρεία, ό,τι έχω πάρει είναι ΑΑΑ ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snolly είπε

η UGREEN ειναι εξαιρετικα ποιοτικη εταιρεία, ό,τι έχω πάρει είναι ΑΑΑ ποιότητα.

Προφανώς καμία αντίρρηση επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν ενδιαφέρει και δεν έχει καμία σημασία από που είναι το οτιδήποτε.

Σημασία μόνο έχει να πληρεί κάποια ποιοτικά χαρακτηριστικά τουλάχιστον σε σημείο που να μην προκύπτουν προβλήματα με νορμάλ χρήση.

Σε άλλα νέα, έχει ενδιαφέρον πως στο καινούργιο trailer του Switch που δίνει έμφαση στους multiplayer τίτλους, δείχνουν ακόμα τα "παλιά" Splatoon 2 και Mario Kart 8. Μάλλον συνεχίζει η στήριξη και δεν το κάνουν για "μπούγιο" και μάλλον είναι σαφές πως δεν θα υπάρξει καινούργιο Mario Kart από τη στιγμή που το 8 πουλάει ασταμάτητα και έχει όλο το πακέτο. Επίσης, αποφάσισαν να βάλουν το dock δίπλα στην τηλεόραση, ψυχαναγκασμός τέλος!

 

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεχωρίζουμε τι σημαίνει "κινεζιά" και τι όχι. Όλα στην Κίνα φτιάχνονται. ΟΛΑ. Το θέμα είναι ποιανού είναι τα εργοστάσια και ποιος κάνει το quality control. Κινέζος συναρμολογεί τα επίσημα, Κινέζος και τις απομιμήσεις. Αυτό δεν τα κάνει ίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...