Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν τελικά θα πάρω την δεύτερη έκδοση με την μεγάλη μπαταρία και όχι το λαητ είτε σε προσφορά αν βγει κάτι την Παρασκευή είτε τα Χριστούγεννα. Θα το πάρω κυρίως για τη δουλειά και για να παίζω στο σπίτι με τον μπόμπιρα και τη σύζυγο. Τελευταία επαφή ήταν το ν64 και ποκεμον σε εξομοιωτές όποτε αναμένω με αγωνία να ξαναπαιξω Ζελντα και Μάριο. Προέρχομαι από πσ4 σαν τελευταία κονσόλα. Απολογούμε που σπαμαρω αλλά είναι μεγάλο το νήμα και έχω αρκετές απορίες.

1) τι κανουμε μόλις πάρουμε την κονσόλα; παίρνει αναβαθμίσεις ή έχει κάποια έκδοση που μπορούμε να πειράξουμε και τι κερδίζουμε με το πείραγμα;

2) χρειάζεται συνδρομή όπως το πσν;

3) για διπλό να φανταστώ χρειάζεται 2ος μοχλός; υπάρχουν προτεινόμενα παιχνίδια για διπλό με την σύζυγό;

4) προτεινόμενα αξεσουάρ; θήκη μεταφοράς;

5) γιατί χρειάζεται κάρτα μνήμης;

6) τι είναι αυτά τα steelbook που λέτε; από που βρίσκω καλές τιμές σε παιχνίδια φυσικής μορφής;

Ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Son^Goku είπε

Λοιπόν τελικά θα πάρω την δεύτερη έκδοση με την μεγάλη μπαταρία και όχι το λαητ είτε σε προσφορά αν βγει κάτι την Παρασκευή είτε τα Χριστούγεννα. Θα το πάρω κυρίως για τη δουλειά και για να παίζω στο σπίτι με τον μπόμπιρα και τη σύζυγο. Τελευταία επαφή ήταν το ν64 και ποκεμον σε εξομοιωτές όποτε αναμένω με αγωνία να ξαναπαιξω Ζελντα και Μάριο. Προέρχομαι από πσ4 σαν τελευταία κονσόλα. Απολογούμε που σπαμαρω αλλά είναι μεγάλο το νήμα και έχω αρκετές απορίες.

1) τι κανουμε μόλις πάρουμε την κονσόλα; παίρνει αναβαθμίσεις ή έχει κάποια έκδοση που μπορούμε να πειράξουμε και τι κερδίζουμε με το πείραγμα;

2) χρειάζεται συνδρομή όπως το πσν;

3) για διπλό να φανταστώ χρειάζεται 2ος μοχλός; υπάρχουν προτεινόμενα παιχνίδια για διπλό με την σύζυγό;

4) προτεινόμενα αξεσουάρ; θήκη μεταφοράς;

5) γιατί χρειάζεται κάρτα μνήμης;

6) τι είναι αυτά τα steelbook που λέτε; από που βρίσκω καλές τιμές σε παιχνίδια φυσικής μορφής;

Ευχαριστώ πολύ!

mario tennis για διπλό και φυσικά το odysssey

κάρτα μνήμης χρειάζεσαι αν θέλεις να έχεις πολλά game μέσα στην κονσόλα εγκατεστημένα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο Amazon Γερμανιας

Mario+rabbids gold edition 25ευρω https://www.amazon.de/dp/B07D96423T?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Astral Chain 35ευρω https://www.amazon.de/dp/B07NW7Q13Q/ref=sr_1_1?keywords=astral+chain&qid=1574604846&s=videogames&sr=1-1

Fire Emblem 39.99ευρω https://www.amazon.de/dp/B07NPJ5JJH?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Overwatch επεσε στα 25ευρω και απο Γερμανικο amazon και σε μερικα καταστηματα του skroutz https://www.amazon.de/dp/B07XH9YS98?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Nintendo Switch Lite pokemon limited edition 199ευρω https://www.amazon.de/dp/B07V29SJ7C?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Και Octopath traveler απο Mediamarkt στα 40ευρω https://www.mediamarkt.gr/el/product/_octopath-traveler-nintendo-switch-1211505.html?rbtc=skz|pf|[1211505]||p|skz_product_feed|&sku=1211505&_§ja=tsid:48889&lkws_10719=5d95eb82-41c8-36e0-fdd2-da0f2e15ded8

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Αυτές τις μέρες σκέφτομαι να αγοράσω ένα switch και όπως φαίνεται θα το πάρω από πλαίσιο πακέτο με το Pokémon sword/shield.

Η ερώτηση είναι. Πρέπει να προσέξω κάτι σε εκδόσεις? Προβλήματα με joycons/οθόνη αφής?

 

Κάτι άλλο που δεν είδα ποτέ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

-----------------------------------------

Shigeru Miyamoto wants Nintendo to ‘challenge’ Disney

Αυτόν τον κλόουν γιατί τον κρατάνε ακόμα απορώ. Αυτό μας έλειπε, δεν φτάνει ο υπερσυντηρητισμός που τους διακατέχει, θέλει και SJWing στη σαλάτα ο στόκος...

Με την ευκαιρία ακολουθεί ένα σεντονάκι κατά μια προσωπική γενικότερη ματιά γύρω από τον Μ:

Ο Μ έχει δίκιο στην συγκεκριμένη συνέντευξη. Ουσιαστικά ήταν ένας μακροπρόθεσμος στόχος του:

Στο 6:37 απαντάει σε μια σχετική ερώτηση κάτι δεκαετίες πριν. Ουσιαστικά ο Μ είχε σκοπό να κάνει τον Μάριο το σύμβολο της εταιρίας. Αρχικά δημιουργώντας παιχνίδια που τηρούν τα απαραίτητα στάνταρς ενώ παράλληλα προσπαθούσε να αυξήσει την δημοτικότητα του μέσω κάθε ευκαιρίας. Παραδείγματα κατά την διάρκεια ανάπτυξης του Wrecking Crew ζήτησε από τον Sakamoto να βάλει τον Μάριο ως πρωταγωνιστή. Γενικώς υπάρχει έντονη παρουσία του χαρακτήρα σε διάφορα παιχνίδια επί εποχής Nes όπως στο Punch Out. 

Φυσικά αυτό επιθυμούσε και η εταιρία γενικότερα για αυτό προέκυψαν διάφορες προσπάθειες προώθησης όπως anime, ταινία (που ήταν πάτος) και άλλα. 

Σήμερα η Ν επιστρέφει σε αυτό το μοντέλο (που η Pokémon Company το παίζει στο δάκτυλα εδώ και δεκαετίες) με την διαφορά ότι παράλληλα συμπεριλαμβάνονται και άλλα ips αλλά με τον Μάριο να παραμένει ο "τιμώμενος χαρακτήρας."

Ο Μ στην πάροδο του χρόνου προσπάθησε να διατηρήσει την ποιότητα ενώ την ίδια στιγμή εκπαίδευσε και την επόμενη γενιά. Το τελευταίο είναι και η τεράστια διαφορά σε σχέση με οποιονδήποτε άλλο σχεδιαστή της βιομηχανίας. Δεν συμμετείχε μόνο στην δημιουργία παιχνιδιών-σταθμών αλλά και αποτέλεσε δάσκαλο/σύμβουλο μεταφέροντας τεχνογνωσία σε πληθώρα σχεδιαστών της γενιάς του αλλά και νεότερων. Πιστεύω πως η πλειοψηφία των producers και directors της Ν έχουν κάτι από Μ dna. 

Το πρώτο κύριο παράπονο μου από τον M είναι ότι έπρεπε να είχε κάνει βήματα πίσω κάποια χρόνια πριν (όπως και άλλοι) και να είχαν αναλάβει νεότερα πρόσωπα με φρέσκιες να ιδέες. 

Παράλληλα είναι γνωστό πως αν και έχει αναπτύξει παιχνίδια σε διάφορα είδη για κάποια από αυτά δεν έχει ενδιαφέρον όπως rpg και mmo. Υπήρξαν όμως και προσπάθειες που δεν κυκλοφόρησαν ποτέ όπως fighting game κατά την περίοδο του N64. 

Το δεύτερο παράπονο είναι ακριβώς πως θα μπορούσε να καλυφτεί το κενό σε διάφορα είδη δίνοντας την ευκαιρία σε νεότερους σχεδιαστές. Πλέον δεν υπάρχουν δικαιολογίες, η Ν έχει αρκετούς producers και directors ώστε να δημιουργήσει αρκετά νέα ips αλλά και να επαναφέρει παλιότερα ips. 

Βασικά και τα δύο παράπονα δεν προκλήθηκαν αποκλειστικά εξαιτίας του M αλλά και της εταιρίας και συγκεκριμένα των ανώτερων στελεχών. 

Κάποτε ο Μ σε συνέντευξη του ανέφερε πως βλέπει την Ν ως χορηγό που του προσφέρει την δυνατότητα να πραγματοποιήσει τις ιδέες του και να ασχολείται γενικότερα με αυτά που τον ενδιαφέρουν περισσότερο. Ο Μ είχε τις ευκαιρίες του και αυτό πρέπει να προσφέρει η εταιρία σε νεότερους σχεδιαστές που πληρούν τις αντίστοιχες καθορισμένες απαιτήσεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τσίμπησα Astral Chain, 33€ βγήκε και VIES μαζί με μεταφορικά. Έχω και Fire Emblem, πήρα και YS Lacrimosa of dana απο eshop, , αμα δε σκάσει καμια σουπερ προσφορα για Dragon Quest XΙ, τέλος για φέτος, Καλοκαίρι '20 και βλέπουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papp0us είπε

 αμα δε σκάσει καμια σουπερ προσφορα για Dragon Quest XΙ, 

Απο εξωτερικο και αν,δυστηχως απο Ελλαδα οπως φαινεται σε black friday κυριολεκτικα τιποτα απο τις αλυσιδες(ουτε καν τα παλια bundles κονσολων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Son^Goku είπε

Λοιπόν τελικά θα πάρω την δεύτερη έκδοση με την μεγάλη μπαταρία και όχι το λαητ είτε σε προσφορά αν βγει κάτι την Παρασκευή είτε τα Χριστούγεννα. Θα το πάρω κυρίως για τη δουλειά και για να παίζω στο σπίτι με τον μπόμπιρα και τη σύζυγο. Τελευταία επαφή ήταν το ν64 και ποκεμον σε εξομοιωτές όποτε αναμένω με αγωνία να ξαναπαιξω Ζελντα και Μάριο. Προέρχομαι από πσ4 σαν τελευταία κονσόλα. Απολογούμε που σπαμαρω αλλά είναι μεγάλο το νήμα και έχω αρκετές απορίες.

1) τι κανουμε μόλις πάρουμε την κονσόλα; παίρνει αναβαθμίσεις ή έχει κάποια έκδοση που μπορούμε να πειράξουμε και τι κερδίζουμε με το πείραγμα;

2) χρειάζεται συνδρομή όπως το πσν;

3) για διπλό να φανταστώ χρειάζεται 2ος μοχλός; υπάρχουν προτεινόμενα παιχνίδια για διπλό με την σύζυγό;

4) προτεινόμενα αξεσουάρ; θήκη μεταφοράς;

5) γιατί χρειάζεται κάρτα μνήμης;

6) τι είναι αυτά τα steelbook που λέτε; από που βρίσκω καλές τιμές σε παιχνίδια φυσικής μορφής;

Ευχαριστώ πολύ!

Μπράβο, να θυμηθείς τα παλιά. Zelda ότι καλύτερο τα τελευταία χρόνια σε nintendo φορητό / κονσόλα !

1. Αναβαθμίσεις παίρνει αλλά μην περιμένεις και πολλά features / υπηρεσίες. Με το πείραγμα δεν πολύ ξέρω αλλά έχω ακούσει ότι πρέπει να είναι συνέχεια πειραγμένο (h@cked) και ότι δεν πρέπει μετά να μπεις στο διαδίκτυο γιατί σε βρίσκουν και σε ban-άρουν. Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι δεν ξέρω. Και εγώ δεν το έχω βάλει. Ότι έχω ακούσει, σου γράφω. Μόνο γνήσια χρησιμοποιώ. Και για να έχεις και εσύ το κεφάλι σου ήσυχο, θα πρότεινα γνήσια. Με τα πάρα πολλά παιχνίδια έχω παρατηρήσει (τουλάχιστον στον εαυτό μου ότι παθαίνεις κορεσμό εύκολα - καλύτερα λίγα και καλά παρά υπερβολικά πολλά και δεν υπάρχει μετά εκτίμηση - άποψη μου, μπορεί να κάνει και λάθος).

2. ΔΕΝ χρειάζεται αλλά είναι προαιρετικό. Είναι 20ευρώ τον χρόνο ή λιγότερα αν θέλεις 3μήνο (8ευρώ) ή 1 μήνα (4ευρώ). Αυτό που κερδίζεις είναι online play σε όλους τους τίτλους που το υποστηρίζουν, nes ορισμένα παιχνίδια και snes ορισμένα παιχνίδια τα οποία είναι κάτι ουσιαστικά emulated με save / load state, rewind,  έχεις μετά την δυνατότητα του save σε cloud της nintendo για ορισμένους τίτλους που το υποστηρίζουν (όχι δηλαδή σε όλα τα παιχνίδια) και τέλος κάποια παιχνίδια έχουν διαδικτυακές υπηρεσίες όπως πχ στο super mario maker 2 να μπορείς να κάνεις upload δική σου πίστα ή να κατεβάσεις από άλλους έτοιμες πίστες, κλπ. Α έχεις και το Tetris 99 που είναι λίγο πορωτικό αλλά έχουν βαλθεί οι ιάπωνες, κορεάτες, κλπ να μας τσαντίζουν με τα skills τους! Παλιά έπαιρνες και καμία νίκη ως πρώτος, το τελευταίο διάστημα όμως τα έχω βρει πολύ σκούρα με δαύτους! Καλά, άλλη δουλειά δεν έχουν αυτοί εκεί;;; Παίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ;;; Αλλά δεν είναι όπως στο PSN που σου δίνει και παιχνίδια (σαν δανεικά) ή με xbox live. Είναι πολύ διαφορετικές συνδρομές με τα άλλα 2 συστήματα.

3. Σε διπλό θα μπορούσες να παίζατε με τα 2 joy cons. Τα υποστηρίζουν πολλά παιχνίδια. Εγώ έχω αγοράσει αυτά από το 2017 και είμαι πολύ ευχαριστημένος

https://www.amazon.com/gp/product/B06XH3VB38/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Διαφορετικά μπορείς να αγοράσεις νέο χειριστήριο. Να ξέρεις ότι το Switch Controller Pro 

https://www.skroutz.gr/s/10844224/Nintendo-Switch-Pro-Controller.html

είναι ναι μεν ακριβό αλλά πολύ καλύτερο από τα joy-cons. Super Mario Odyssey & Tennis όπως έγραψε και ένας φίλος πιο πάνω, Snipperclips, Super Mario Party (εάν όμως θα υπάρξουν και άλλα άτομα), ίσως το νέο Luigi's Mansion 3 αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να τα παίξει αυτά η γυναίκα σου, Captain Toad, Rayman Legends (αλλά και πάλι δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει τα platform), Mario Kart, Yoshi's Crafted World, ίσως το Overcooked 2 αλλά θα γίνεται πανικός και το πρόσφατο The Stretchers το οποίο δεν το έχω παίξει αλλά ίσως να έχει χαβαλέ.

4. Τζαμάκι για την οθόνη του Switch (επιβάλλεται βασικά) είτε παίζεις handheld ή στο dock (το dock μπορεί να το γρατζουνίσει!),

αυτό είχα αγοράσει και μέχρι στιγμής, είναι μια χαρά: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N10P7DP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Θήκη ναι, προτείνεται φυσικά εφόσον το χρησιμοποιείς για φορητό. Εγώ έχω αγοράσει μια αλλά δεν θυμάμαι από που την πήρα και δεν μπορώ να στείλω κάποιο σύνδεσμο. Ας πούνε οι άλλοι.

5. Κάρτα μνήμης συνήθως βάζεις για να χωρέσουν τα παιχνίδια μέσα. Το switch δεν έχει ούτε εσωτερικό σκληρό δίσκο, ούτε ssd κλπ. Από μόνο του νομίζω έχει μονάχα 32gb και μετά είναι όσο του βάλεις εσύ - πχ κάρτα μνήμης 128gb σε κανένα black friday θα σου έρθει πολύ καλά. Βέβαια δεν ξέρω και αν το ξεσκίσεις στα παιχνίδια. Είναι πιο πολύ για τα ψηφιακά. Αν για παράδειγμα τα αγοράζεις physical με το cartridge μέσα, τότε δεν θα έχεις πολλά gb να γράψεις επιπλέον εκτός βέβαια από κάποιους τίτλους που θέλουν για updates πχ 6gb ακόμη και αν έχεις κασετάκι! Αλλά αυτά δεν είναι τόσα πολλά. Το nba 2k18 αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται αρκετά gb για να κατεβάσει στην αρχή, είτε έχεις physical, είτε ακόμη και ψηφιακό.

6. Τα steelbooks είναι νομίζω οι σκληρές θήκες των φυσικών παιχνιδιών που είναι και όμορφες αλλά αυτές τις αγοράζεις σε καλές / συλλεκτικές εκδόσεις του παιχνιδιού - άρα θα είναι και πιο ακριβά. Τα παιχνίδια φυσικής μορφής μπορείς να τα βρεις στο skroutz ή μετά σε τίποτα μεταχειρισμένα. Αλλά μην περιμένεις και τίποτα τρελές προσφορές - τιμές. Σε ψηφιακά πάντως πέφτουν οι τιμές τους αλλά συνήθως οι τίτλοι της Nintendo, δεν πέφτουν ή αν πέσουν θα πέσουν για λίγα ευρώ. Για παράδειγμα το Mario Kart 8 DX που βγήκε λίγο καιρό μετά το Switch, το 2017, είναι ακόμη στα 48 ευρώ η φτηνότερη τιμή του!!!!! Εξωφρενικό! Και είναι παιχνίδι ουσιαστικά του Wii U απλά κάπως βελτιωμένο. Αν το είχε η Sony, θα το είχε βγάλει χαλαρά στα 20ευρώπουλα τώρα. Και μου αρέσει που η Nintendo παλιά έβγαζε και κάποια παιχνίδια σε ειδική κατηγορία (Selects) όταν περνάγανε τα χρόνια. Πχ το The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (Selects) για το 3DS κοστίζει τώρα 15ευρώ. Πόσα ακόμη χρόνια πρέπει να περάσουν για να βάλει πχ το Mario Kart 8 DX σε ειδική προσφορά; Αλλά αφού συνεχίζει και πουλάει μέχρι τώρα, κάνει την πάπια η Nintendo...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, mansa2k said:

Παράλληλα είναι γνωστό πως αν και έχει αναπτύξει παιχνίδια σε διάφορα είδη για κάποια από αυτά δεν έχει ενδιαφέρον όπως rpg και mmo. Υπήρξαν όμως και προσπάθειες που δεν κυκλοφόρησαν ποτέ όπως fighting game κατά την περίοδο του N64. 

Μπορεί να μην είχε ενδιαφέρον ο ίδιος να αναπτύξει μερικά genres, αλλά δεν είχε πρόβλημα να βοηθηθεί από άλλους:

Σε κάθε περίπτωση η μπογιά του πέρασε και πρέπει να αποσυρθεί. Δηλώσεις περί ανταγωνισμού με την Disney (με το κουφάρι της Disney, έτσι όπως έχει μετατραπεί σήμερα για την ακρίβεια) δεν χωράνε σε gaming εταιρεία.

9 hours ago, nkarafo said:

Α έχεις και το Tetris 99 που είναι λίγο πορωτικό αλλά έχουν βαλθεί οι ιάπωνες, κορεάτες, κλπ να μας τσαντίζουν με τα skills τους! Παλιά έπαιρνες και καμία νίκη ως πρώτος, το τελευταίο διάστημα όμως τα έχω βρει πολύ σκούρα με δαύτους! Καλά, άλλη δουλειά δεν έχουν αυτοί εκεί;;; Παίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ;;;

Να προσθέσω εδώ ότι το Invictus mode με έχει καταστρέψει. Πλέον δεν βρίσκω κανένα ενδιαφέρον στο απλό mode, πάει πάρα πολύ αργά. :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 24/11/2019 at 07:46, Malthador said:

-----------------------------------------

Shigeru Miyamoto wants Nintendo to ‘challenge’ Disney

Αυτόν τον κλόουν γιατί τον κρατάνε ακόμα απορώ. Αυτό μας έλειπε, δεν φτάνει ο υπερσυντηρητισμός που τους διακατέχει, θέλει και SJWing στη σαλάτα ο στόκος...

το ακουσαμε κι αυτο, ο δημιουργος του Mario, Donkey Kong και Zelda, κλοουν και στόκος...

Επεξ/σία από Snolly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, Snolly said:

το ακουσαμε κι αυτο, ο δημιουργος του Mario, Donkey Kong και Zelda, κλοουν και στόκος...

Κι εδώ βλέπουμε έναν σοβαρό άνθρωπο να μας δείχνει πως παίζουν το πουλάκι τους παρουσιάζουν τα σοβαρά καλλιτεχνήματά τους στο κοινό:

 

Είναι κλόουν γιατί γελοιοποιείται δημόσια και είναι στόκος γιατί δεν μπορεί να αποβάλει την τζαπανοεϊτίλα από τις φλέβες του. Η δήλωση που έκανε ότι θέλει να ανταγωνιστεί την Disney είναι τρανταχτή απόδειξη.

Δεν είπα ποτέ ότι δεν είναι από τις προσωπικότητες με το μεγαλύτερο impact στην βιομηχανία, αλλά αυτό δεν αναιρεί τα υπόλοιπα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ειναι να μένει στα παλιά γιατι διατηρούν ακόμα τα παιχνίδια τους στα επίπεδα που ανέδειξαν την Νιντυ.

Αν εκσυγχρονιστούν τελείως θα έχουμε προβλήματα οπως με το Pokemon. Δεν θα ήθελα απο τη Νιντυ να δίνει μισοτελειωμένους, μπαγκαρισμένους, με DLC τίτλους οπως πλέον ειναι το mainstream για όλες τις άλλες εταιρείες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Καλό ειναι να μένει στα παλιά γιατι διατηρούν ακόμα τα παιχνίδια τους στα επίπεδα που ανέδειξαν την Νιντυ.

Αν εκσυγχρονιστούν τελείως θα έχουμε προβλήματα οπως με το Pokemon. Δεν θα ήθελα απο τη Νιντυ να δίνει μισοτελειωμένους, μπαγκαρισμένους, με DLC τίτλους οπως πλέον ειναι το mainstream για όλες τις άλλες εταιρείες.

δεν είναι μόνο αυτό, αν τους φύγει όλη αυτή μούρλια θα έχουμε sjw νερόβραστους τίτλους 

 

εντάξει είμαστε διαφορετική κουλτούρα, από την άλλη μας μαγεύουν οι ιαπωνικοί τίτλοι, οπότε κάτι καλό θα έχουν

επίσης ως βαλκάνιο ον αρνούμαι να ενστερνιστώ και τη λογική και ιδιοσυγκρασία των λοιπών ευρωπέων και λοιπών αγγλοσαξώνων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, logistoulis said:

εντάξει ποιος δημιουργος και μάλιστα ιάπωνας δεν έχει τις παραξενιές του; 

Με πολύ γρήγορη σκέψη: Koizumi, Sakurai, Miyazaki, Aonuma, Iwata, Miyazaki (ο Hayao), Oda, Urasawa. Μέχρι και ο Anno αν και είχε άπειρους δαίμονες, μια φορά καραγκιοζιλίκια δεν έκανε.

Μέχρι και η ντίβα δείχνει σοβαρός άνθρωπος, δεν κάνει τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...