Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
23 minutes ago, ababapanos said:

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό χειριστήριο για το switch εκτός του pro controller γιατί τα λεφτά του είναι παρά πολλά;

Όχι δεν έχουν γυροσκόπιο τα άλλα.

Μόνο 8bitdo adapter αν έχεις ήδη PS4 gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Όχι δεν έχουν γυροσκόπιο τα άλλα.

Μόνο 8bitdo adapter αν έχεις ήδη PS4 gamepad.

Νομίζω το 8bitdo 30+ pro έχει gyroscope αλλά δεν έχει nfc και hd rumble μόνο απλή δόνηση.

Επεξ/σία από I'm_busy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Malthador είπε

Μπορεί να μην είχε ενδιαφέρον ο ίδιος να αναπτύξει μερικά genres, αλλά δεν είχε πρόβλημα να βοηθηθεί από άλλους:

Σε κάθε περίπτωση η μπογιά του πέρασε και πρέπει να αποσυρθεί. Δηλώσεις περί ανταγωνισμού με την Disney (με το κουφάρι της Disney, έτσι όπως έχει μετατραπεί σήμερα για την ακρίβεια) δεν χωράνε σε gaming εταιρεία.

Μόνο κακό δεν είναι όταν καλύπτεις τα κενά, αντίθετα δείχνει καλή διαχείριση. Μακάρι να το είχε πράξει και ο Aonuma χρόνια πριν. 

Επίσης τα βίντεο με τον Μ συμβαδίζουν με την φιλοσοφία της Ν που είναι τα κάνουν τον κόσμο να χαμογελάει. Ειδικά το πρώτο είχε προκαλέσει ένα ντελίριο και αποτελεί μέχρι και σήμερα μία από τις καλύτερες στιγμές της εταιρίας στην Ε3. Μην ξεχνάμε πως πρόκειται για παιχνίδια, δεν χρειάζεται σοβαροφάνεια στην διασκέδαση.

Περί Disney η Ν δεν είναι gaming εταιρία πλέον η Ν,  μεταλλάσσεται σε entertainment company βασισμένη στην περαιτέρω εκμετάλλευση των ips της. Το είχε δηλώσει και ο συγχωρεμένος Iwata. 

Σίγουρα ο Μ έπρεπε να έχει κάνει βήματα πίσω και πολλά χρόνια πριν να είχε αναλάβει την θέση του Representative Director, Fellow που έχει σήμερα. Εκ των υστέρων πιστεύω πως η καταλληλότερη περίοδος ήταν στα μέσα της περιόδου των DS/Wii. Ο ίδιος είχε δηλώσει ότι όταν επέλεγαν ποιοι θα αναλάβουν το επόμενο σύστημα (το σημερινό NSW) τα κάποια από τα πρώτα ονόματα ήταν των Sakamoto, Tezuka αλλά απορρίφθηκαν λόγω ηλικίας. Όταν τελικά επέλεξαν τους Koizumi, Takahashi είχαν αμφιβολίες αν θα έπρεπε να επιλέξουν ακόμα μικρότερους. Σε άλλη δήλωση του σε μετόχους ανέφερε την δυσκολία που αντιμετωπίζει να εκπαιδεύσει τα μελλοντικά στελέχη της Ν (προφανώς περιλάμβανε και τον τωρινό πρόεδρο Furikawa) γιατί τους χωρίζουν δεκαετίες. 

Και οι δυο δηλώσεις δείχνουν πόσο ο Μ αλλά και η γεροντοκρατία (κάτι που επίσης άρχισε να καταπολεμάει ο Iwata για να φτάσουμε στο σήμερα) στοίχισαν στην Ν σε θέματα αντίληψης της έντονα μεταβαλόμενης αγοράς που προέκυψε με την είσοδο των smartphones και μετέπειτα. 

Ο χρόνος δεν γυρνάει πίσω επομένως το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε πως έμαθαν από τα λάθη τους και θα αλλάζουν πρόσωπα πριν καταλήξουν ένα βήμα από την συνταξιοδότηση. 

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει σαν πελάτη είναι μια σταθερότητα ως προς τις κυκλοφορίες αποκλειστικοτήτων δίνοντας ευκαιρίες σε νεότερους developers για νέες ιδέες σε νέα και παλιά ips. Tα Splatoon, Arms, Labo και Ring Fit Adventure είναι καλές ενδείξεις αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο η συνέχεια. Συγκεκριμένα περιμένω να δω αν θα βασιστούν σε συνέχειες και safe mode για το υπόλοιπο του NSW ή θα συνεχίσουν να επενδύουν σε νέα ips.

Επίσης να λυθούν παντελώς τα κατασκευαστικά προβλήματα οτιδήποτε και αν απαιτεί αυτό και τέλος να στρώσουν τις υπηρεσίες τους. Αν ποτέ απλλαχτούν από την ταχύτητα χελώνας που τους χαρακτηρίζει θα αποτελεί θαύμα αλλά δεν νομίζω ότι θα το δουν τα ματάκια μου... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει αλλά μας βλέπω να κοιτάμε προς Amazon μεριά στην περίπτωση που βάλει κάτι.

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Black-Friday-2019-Η-προσφορά-του-Nintendo-Switch-στη-χώρα-μας/56769.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και ένα δεύτερο dock για να μεταφέρω το switch εύκολα και σε δεύτερη τηλεόραση. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο εκτός του αυθεντικού?
Πχ Αυτό κάνει δουλειά? 
https://www.amazon.de/dp/B07T87K6CZ/ref=sr_1_1_sspa?keywords=Nintendo+switch+dock&qid=1574723077&s=videogames&sr=1-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzNVpJS0JZU09LVjQ5JmVuY3J5cHRlZElkPUEwODQ0NTAwMkkxS1RMNEdBMTM2UCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUExMDIxMTY2MVdOOTM3Q0hTWldERCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU%3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Νομίζω το 8bitdo 30+ pro έχει gyroscope αλλά δεν έχει nfc και hd rumble μόνο απλή δόνηση.

Έχω παραγγείλει και σήμερα θα πάρω το 8bitdo 30 pro+ . Παίρνει φανταστικά reviews και μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο pc/mac, raspberry pi και στο android. Το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις turn on το switch.

Tο Σάββατο πήρα switch και δεν μπορώ να καταλάβω από πιο switch eshop ψωνίζουμε? Μέσα από την συσκευή φαίνονται οι τιμές απευθείας σε Ευρώ. Από πιο e-store μπορώ να αγοράσω παιχνίδι μέσα από web browser (υπολογιστή). Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει nintendo greece estore και πρέπει να πάω σε κάποιο άλλο ευρωπαικό μόνο (είδα ότι το Αγγλικό, Γαλλικό, Γερμανικό έχει 'enabled' το κουμπί purchased). Ή είναι προτιμότερο να αγοράζω μέσα από την συσκευή?

 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από psebos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, psebos είπε

Έχω παραγγείλει και σήμερα θα πάρω το 8bitdo 30 pro+ . Παίρνει φανταστικά reviews και μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο pc/mac, raspberry pi και στο android. Το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις turn on το switch.

Δεν ξέρω αν θα με βολέψει γιατί είμαι από αυτούς που δεν αρέσει η διάταξη που έχουν οι αναλογικοι του PS4 , ήθελα να είχε την διάταξη του Xbox controller....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Το Metroid prime trilogy εννοειται καλοδεχουμενο.To super metroid ομως γιατι????????!!!!!!!

Το παιχνιδι ειναι τελειο απο καθε αποψη.Τι μπορουν να κανουν στο remake για να γινει καλυτερο??Ελπιζω να μην ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Το Metroid prime trilogy εννοειται καλοδεχουμενο.To super metroid ομως γιατι????????!!!!!!!

Το παιχνιδι ειναι τελειο απο καθε αποψη.Τι μπορουν να κανουν στο remake για να γινει καλυτερο??Ελπιζω να μην ισχυει.

Θα μοιάζει σαν αυτό που βγήκε στο 3ds.Εγω πιστευω ότι θα τα σπάει ακόμα περισσότερο.

Ειμουν σίγουρος ότι θα το έκαναν και εννοείται ότι θα έπρεπε να είναι ακόμα πιο ακριβό🤣🤣🤣🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Το Metroid prime trilogy εννοειται καλοδεχουμενο.To super metroid ομως γιατι????????!!!!!!!

Το παιχνιδι ειναι τελειο απο καθε αποψη.Τι μπορουν να κανουν στο remake για να γινει καλυτερο??Ελπιζω να μην ισχυει.

Πίστεψέ με έχω αγαπήσει το Metroid όσο κανένα άλλο video game franchise και θεωρώ το Super Metroid ένα από τα καλύτερα games που έχω παίξει ποτέ. Τέλειο όμως δεν είναι τίποτα. 'Η μπορεί να ήταν τέλειο για την εποχή του. Αν είναι στο πνεύμα του Zero Mission και του Samus Returns, δηλ με αναβαθμισμένα γραφικά/gameplay και νέα features, με σεβασμό πάντα στο source material, τότε δεν βλέπω γιατί να μην έχει λόγο ύπαρξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, psebos είπε

Έχω παραγγείλει και σήμερα θα πάρω το 8bitdo 30 pro+ . Παίρνει φανταστικά reviews και μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο pc/mac, raspberry pi και στο android. Το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις turn on το switch.

Tο Σάββατο πήρα switch και δεν μπορώ να καταλάβω από πιο switch eshop ψωνίζουμε? Μέσα από την συσκευή φαίνονται οι τιμές απευθείας σε Ευρώ. Από πιο e-store μπορώ να αγοράσω παιχνίδι μέσα από web browser (υπολογιστή). Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει nintendo greece estore και πρέπει να πάω σε κάποιο άλλο ευρωπαικό μόνο (είδα ότι το Αγγλικό, Γαλλικό, Γερμανικό έχει 'enabled' το κουμπί purchased). Ή είναι προτιμότερο να αγοράζω μέσα από την συσκευή?

Ευχαριστώ!

Για αρχή άμα δεν έχεις πάρε μια  Samsung evo 256gb ή περισσότερα άμα σε ψήνουν τα ψηφιακά games. Γενικά εγώ ψωνίζω απ το store της κονσόλας αλλιώς από cdkeys.com που παίζουν καλές τιμουλες επίσης. Υπάρχει και η επιλογή να αλλάξεις region στη κονσόλα και να σου βγάλει προσφορές ανάλογα της περιοχής (πχ. Αφρικής), δε το χω κάνει αλλά το κάνουν αρκετοί εδώ μέσα. Ελπίζω να εννοούσες αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγές region εντός Ευρώπης και αγορές κάνουμε χωρίς θέμα με την κάρτα μας ε;

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, η νιν με χαρακτήρες τύπου Μάριο (γενικά ψυχοπαθής, με απιστία και κακοποίηση ζώων στο βιογραφικό του) δεν πάει πουθενά στο χώρο του κινηματογράφου/τηλεόρασης. Τα Πόκεμον από την άλλη όμως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...